خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

• Thread starter Thread starter Z-fan
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:
دقیقا یه چیزی رو در نظر نمیگیری اونم اینه,کالاف تو برهه ای کالاف شد که بازیا تو یک یا دو سال ساخته میشدن ولی الان پروسه ساخت بازی از ۵ سال هم داره عبور میکنه و کالاف برا ساختن همین عناوین بقول خودت تکراری چندین استودیو خودی و چند پشتیبان و چند هزار کارمند داره و سالیانه میلیونها دلار هزینه بازاریابی میده تا بازی رو بسازه و پلیر جذب کنه و در مقابل در ده روز یه میلیارد درآمد بدست بیاره, یک سوم فروش بازی رو کنسول سونی بوده باشه و ۳۰ درصدش به سونی برسه,میشه ۱۰۰ میلیون.صورت مساله رو ساده گرفتی و این ایرادی هست که بهت وارده,میگی سونی یه شوتر بساز,رقیبتم چیزی نیس,بازاریابی هم نمیخواد,تو این ده سالم چند تا عنوان میسازی,تموم. ولی صورت مسالت مشکلات وحشتناک داره,اگه بازاریابی مهم نبود که چرا سونی میلیونها دلار هزینه تبلیغ کنسولش نمیکرد,gta یکسال میخواد بازاریابی کنه,خود کالاف چهار ماه تو گرونترین بازه ها تبلیغ میکنه,اینا رو گفتم که بگم نیاز نداشتن به تبلیغ و بازاریابی حرف بی معنیه. نهایت با یه استودیو درست و حسابی بتونه دو تا بازی تو این بازه ده ساله بده,بقول جیسون که بازه ساخت ۶-۷ سال رسیده و میشه یکی, حالا باید بشینه یه بازی نوپا با یه عنوانی که سالیان ساله پلیرا براش سر و دست میشکونن مبارزه کنه برا جذب پلیر.
___
پس ساده میگم, صورت مساله اینه,
ده سال وقت داری که با یه استودیو درست درمون بتونی یک یا دو عنوان در سطح کالاف بدی, بازاریابی بازی دهها میلیون دلار هزینه داره تا تهش رقیب عنوانی بشی که سالیانه عرضه میشه و ده روزه یک میلیارد درامد داره و تو باید پلیر اونو بکشی سمت خودت. اگه این ساده هست,ما حرفی نداریم. بقیه موارد که یه عنوان با عرضه 4-7 ساله بسیار سخته که بتونه با یه عنوان سالیانه رقابت کنه هم بماند.

به به چقدر بازی سازی راحت شده ما خبر نداریم>:D<

آدم یاد برنامه آشپزی میفته:D

یه قابلمه بزرگ میارید یکم گان پلی kz2 میریزید داخلش واسه ادامه کار از داستان و فضاسازی های محصولات cod استفاده میکنید که نتیجه خوبی دربیاد
اگه میخواید خوش صدا هم دربیاد از محصولات cod استفاده کنید بازم
واسه اینکه افراد بیشتری بتونن استفاده کنن توش bf میریزید و واسه دور چین هم از rainbow 6 استفاده کنید

در نهایت واسه زیبایی و تزیینش هم از kz و horizon مثل همیشه استفاده میکنیم

زیر cpu و gpu رو کم میکنیم که آماده بشه:D

داداش میان شلوار ( خشتک ) هر کدوم از این استدیو ها که مثل نمک فلفل بازی هاشون میریختی وسط پاره شده تا تونستن اون ویژگی هارو دربیارن بعد توقع داری سونی استدیو بزنه همه اینارو بریزه وسط cod killer دربیاره:D
🤣
ولم کنید 🤣
من منظور شمارو متوجه میشم شما متوجه نمیشید من چی میگم
همون 10 سال 2 تا عنوان بده 5 سال ساپورت کنه از نظر محتوا
یا یه چیزی مثله کانتر
مثلا بیان یه عنوان پایه بدن هر 2-3 سال آپدیتای جدیدشو بفروشن
با 4 تا مپ جدید و ایونت سر گیمرو گرم میکنند
cod هم همینه یه کپی پیسه مثله fifa
فقط مسئله فروشه
ولی مهم اینه که cod killer رو ساخته
من این چیزارو قبول ندارم در مورد قابلمه و آشپزی
شاید از سونی بدم بیاد
ولی از نظر عناوین رو دستش نیست
هرچی بخواد میسازه
من این چیزا حالیم نیست
هون kz 2 نمایشگاه e3 2005 گوریلا مونده بود چطوری عنوان در حد اون تریلر کذایی بده بیرون بعد 4 سال رسید بهش
kz2 اگه زمان ps4 عرضه میشد از نظر فروش عالی عمل میکرد
در کل بحث سر kz نیست
به نظرم سونی میتونه با 3-4 تا استدیو fps در خور بده بیرون اونم هر 4-5 سال یه بار
فقط مسئله فروش و سرمایست
شما مدیریت سونیو بده من ، من خودم تیمشو جمع میکنم درستش میکنم
واقعا cod آش دهن سوزی نیست بزرگش کردید
همون همون انلاین kz2 رو به این cod های اخیر ترجیح میدم
مسئله cod killer نیست سونی و جیم راین از یه جای دیگه دارن میسوزن

🤣
ولم کنید 🤣
یا یه چیزی مثله کانتر
فقط مسئله فروشه
شاید از سونی بدم بیاد
هرچی بخواد میسازه
من این چیزا حالیم نیست
هون kz 2 نمایشگاه e3 2005 گوریلا مونده بود چطوری عنوان در حد اون تریلر کذایی بده بیرون بعد 4 سال رسید بهش
در کل بحث سر kz نیست
به نظرم سونی میتونه با 3-4 تا استدیو fps در خور بده بیرون اونم هر 4-5 سال یه بار
فقط مسئله فروش و سرمایست

من هی بخوام جواب بدم از موضوع تاپیک فاصله میگیریم ولی این قضیه kz2 رو زیاد وسط نکش و واسه زمان خودش خوب بود و تموم شد رفت :D

حالا کار هم نداریم از بزرگترین دانگرید های گرافیکی تاریخ بود و هست:-":D

اون کیلزون آخری هم شاهکار همین استدیو بود و یکم عطرش فقط آدم یاد اتاق های فکر مینداخت💩:D

از همه اینا که بگذریم سونی اگه توانایی ساختن FPS داشت هیچ وقت اینجوری اشک نمیریخت و بانجی هم نمیخرید شاباش بریزه سر کارمندا بلکه نرن از استدیو:D

وکلای مایکروسافت هم موقع خرید اکتی همه چبز رو خیلی رنگین کمونی میدیدن ، منتها کار به جایی رسید که دست به دامن کنگره و قراردادهای ده ساله با ویدیوکلاب های سطح شهر هم شدن.
با این حال هنوزم معلوم نیس چی میشه این خرید.
مایکرو بخواد نخواد نمیتونه ناشر بزرگ دیگه ای رو حداقل به سرعت و بعد از این خرید بخره.
یه ضمانت هایی هست برای این خرید که باید اجرایی بشه و رگلاتوری ها مطمعن بشن که چیزی بر خلاف وعده های مایکروسافت جلو نرفته.که خود این قضیه حداقل چندسال زمان میبره...
مشکل اینه شما از جزئیات مسائل اخیر مطلع نیستی برای همین فکر می کنی خرید ناشر بزرگ دیگه محاله،
Ftc که کلا هدفش از شکایت نشون دادن ناکارامدی قوانین فعلی برای جلوگیری از معاملات به کنگرست بلکه فرجی بشه قوانین نو نوشته بشه وگرنه خودشون خوب می دونن بازنده ی دادگاهن،
اورپا از اولم نشون داد مشکل خاصی نداره و تنها نگرانیشون (آیپی)کالاف و کلود هستش،
Cma هم که از اول نگران بود سر یک اشتباه فاحش و پچگانه بود،اینا وقتی انحصاری شدن کالاف رو بررسی کرده بودن اومدن سود پنج سال رو محاسبه کردن ولی ضرر خارج شدن کالاف رو ازps یک ساله براورد کرده بودن،وقتی وکلای ماکرو که شما خیلی پیگیرشون هستی این مسئله رو تذکر دادن اونام بلا فاصله رای شون رو عوض کردن،
پس دادن تضمین مولتی پلتفرم موندن کالاف به رگلاتوری ها مشکل اصلی رو حل می کنه،مشکل بعدی که کلود هست در کل مسئله ساز نیست چون بازار به شدت نوپاست و اصلا سرنوشتش معلوم نیست و برای دادگاه اگر و اما مدرک حساب نمی شه،

حالا مسئله اصلی چیه؟
اول و آخر رگلاتوری باید بر اساس حقایق و قوانین رفتار کنه،
غیر این دادگاه رای شون رو باطل میکنه،
وقتی گفته میشه ماکرو می تونه بازم خرید بزرگ انجام بده بر اساس حقایق،آمار و قوانین حال حاضره،
بر فرض ماکرو بخواد EAرو بخره تنها مشکلی که پیش میاد آیپی فیفا هست که اونم با تعهدات الزام آور حل میشه،
یعنی رگلاتوری ها با مالکیت آیپی ها مشکل دارن تا استدیوها چون همین حالا نزدیک 4000 استدیو فقط در آمریکا فعالیت می کنن و این نشون میده بازار بازی بشدت پویاست و چهار نفری که الان مثلا در راکستار کار میکنن پس فردا می تونن خودشون یه استدیو تاسیس کنن،

از لحاظ آماری هم هر کدوم از این ناشرا با ماکرو ادغام بشه بازم تنسنت بزرگترین ناشر جهانه و و از لحاظ درامد کمی بالاتر از سونی قرار می گیره وگرنه از جهت تسلط بر بازار گیمینگ بخصوص بازار کنسول سونی کماکان یکه تاز میمونه،
خب با این احتساب با کدوم مدرک رگلاتوری می تونه جلو خرید رو بگیره؟
اصلا خرید رو مسدود میکنه پس فرداش قاضی دادگاه اجازه ی ادغام رو میده چون قاضی به حقایق،آمار و قوانین توجه می کنه نه میل شخصی چهار نفر کارمند یه دستگاه اداری
(حقایق،قوانین)

من هی بخوام جواب بدم از موضوع تاپیک فاصله میگیریم ولی این قضیه kz2 رو زیاد وسط نکش و واسه زمان خودش خوب بود و تموم شد رفت :D

حالا کار هم نداریم از بزرگترین دانگرید های گرافیکی تاریخ بود و هست:-":D

اون کیلزون آخری هم شاهکار همین استدیو بود و یکم عطرش فقط آدم یاد اتاق های فکر مینداخت💩:D

از همه اینا که بگذریم سونی اگه توانایی ساختن FPS داشت هیچ وقت اینجوری اشک نمیریخت و بانجی هم نمیخرید شاباش بریزه سر کارمندا بلکه نرن از استدیو:D
مسئله این نیست نمیتونه
مسئله اینه که COD یه پول مفت به حساب میومد برای سونی
میگم سونی وقتی عناوینی مثله BF/COD /DESTINY نیازی به FPS نداشت
KZSF اشتباه خالص بود
قرار نیست دوباره اون اشتباه بشه
در کل بحث KZ و دنیاش نیست بحث اینه که گوریلا + چندتا تیم کنار هم جمع بشن میتونن یه عنوان FPS جدید بسازن
بانجی فکر کنم بعد جریا خرید اکتی بود
همون دانگرید به کله COD ها میرزه
شما تفاوت های تریلر e3 2005 با نسخه اصلیو نشون بدید نهایت 10% ضعیف تر بوده باشه
اون E3 2005 80% بازیا تریلرهاشون CG بود

🤣
ولم کنید 🤣
یا یه چیزی مثله کانتر
فقط مسئله فروشه
شاید از سونی بدم بیاد
هرچی بخواد میسازه
من این چیزا حالیم نیست
در کل بحث سر kz نیست
فقط مسئله فروش و سرمایست
متوجه میشم
چون اسم کانتر رو آوردی فقط اضافه کنم کانتر یه شکل و شیوه متفاوت داره که رو کنسولم مورد استقبال نگرفت و نسخه کنسولی نسل هشتم براش ندادن و در عرض کمتر از یکسال بعد عرضه بیخیال نسخه کنسولی شد و بدون هیچ دلیل و بیانیه رسمی بیخیال شد و رفت.
این کانتر بود که سازندش والو هست که تو FPS قشنگ شناخته شده هست. کانتر کاد کیلر نیست و فرمولش هم شکست خورد و حتی کانتر 2 هم بنظر نسخه کنسولی نداره
فرمت یه نسخه و آپدیت مکرر برای 5-6 سال، به سختی میتونه رقیبی برا کالاف به شمار بیاد و این مدل اولا برای کانتر با این عقبه جواب نداد و ثانیا این مدل کاد کیلر نیست،
خرید بانجی هم قبل از شروع فرآیند خرید اکتی کلید خورده بود
و اگه تیم جمع کردن ساده بود، این دو تا کمپانی میرفتن تیم جمع میکردن، نه کلی هزیننه خرید بدن
______
گفتم ایراد اینه، صورت مساله رو در حد یه جمع 2+2 کردی

قرارداد ۱۰ ساله با ee

View attachment 289518

Ee چیه؟ 😁

View attachment 289519
بزرگترین شرکت ارائه دهنده اینترنت و اپراتور موبایل در بریتانیا

خب دوستان این توییت مربوط میشه به شکایت 10گیمر(جیسون شرایر،جف کیلی و ...)که الان مشخص شده سونی پشت ماجراست و اینا الان که از رگلاتوری ها نا امید شدن این شکلی می خوان جلو معامله رو بگیرن،
مثل اینکه قاضی پرونده گفته می خواد پرونده رو تکه تکه بررسی کنه و اصلی ترین موضوع که می خواد روش تمرکز کنه اینکه آیا معامله تاثیر فوری جبران ناپذیر بر روی گیمرها داره یا نه،
وکیل شاکی هم گفته ما یک دستور مقدماتی می خوایم که از بستن معامله جلوگیری کنه،
وکیل ماکرو هم گفته شاکی ها باید ضمانت بزارن که پس فردا در دادگاه برنده شدن باید اون 3 میلیارد دلاری که ماکرو باید به اکتیوژن برای بسته نشدن معامله در زمان مقرر بپردازه باید پرداخت کنن
تو این رشته توییت هم فلوریان مولر تحلیلگر مسئله ضمانت رو کامل توضیح داده
نکته اصلی اینکه گفته این به اصطلاح گیمرها توان همچین ضمانتی ندارن ولی سونی که شاکی اصلی پشت پردست و یا حتی گوگل که از ماکرو تنفر داره می تونن این ضمانت رو پرداخت کنن

آخرین ویرایش:
خب دوستان این توییت مربوط میشه به شکایت 10گیمر(جیسون شرایر،جف کیلی و ...)که الان مشخص شده سونی پشت ماجراست و اینا الان که از رگلاتوری ها نا امید شدن این شکلی می خوان جلو معامله رو بگیرن،
مثل اینکه قاضی پرونده گفته می خواد پرونده رو تکه تکه بررسی کنه و اصلی ترین موضوع که می خواد روش تمرکز کنه اینکه آیا معامله تاثیر فوری جبران ناپذیر بر روی گیمرها داره یا نه،
وکیل ماکرو هم گفته شاکی ها باید ضمانت بزارن که پس فردا در دادگاه برنده شدن باید اون 3 میلیارد دلاری که ماکرو باید به اکتیوژن برای بسته نشدن معامله در زمان مقرر بپردازه باید پرداخت کنن
نکته اصلی اینکه گفته این به اصطلاح گیمرها توان همچین ضمانتی ندارن ولی سونی که شاکی اصلی پشت پردست و یا حتی گوگل که از ماکرو تنفر داره می تونن این ضمانت رو پرداخت کنن
اصلا این قضیه شکایت گیمر ها مسخرست
هزینه ای که میکنن و شکایت میکنن و دادگاه برگزار کنن و وکیل بگیرن و... اینقدری هست که برن یک xbox بخرن و بذارن کنج خونشون خیلی بصرفه تر و بهتره و اصلا منطقی نداره این شکایت. معلوم هست یک کله گنده ای پشتشون هست و صرفا چندتا گیمر نیستند :))

یه درصد فکر‌کن یه کمپانی چنین حماقتی کنه و ۳ میلیارد دلار رو خری شرط بندی کنه که اخر عمرشه!

گوگل که کاری با این چیزا نداره، میمونه سونی. ۳ میلیارد دلار ضرر برای سونی قشنگ می‌تونه هیئت مدیره‌ی شرکت رو بکوبه زمین، چه برسه جیمبو!

اطلاعاتب هم خوندم که خسارت وارده می‌تونه حتی خیلی بیشتر از ۳ میلیارد دلار باشه!

ینی هر جوری هم ساپورت بشن و بتونن بسته شدن قرارداد تا نتیجه‌ی دادگاه رو تضمین کنن، ۱ درصد اگر دادگاه به نفع MS رای بده (که احتمالش خیلی خیلی زیاد هست) جدا از ۳ میلیارد دلار، کلی خسارت جدا گونه هم به مایکروسافت باید بدن، ممکنه خسارت اضافی حتی از چند میلیارد دلار بیشتر از اون ۳ میلیارد باشه، هر کمپانی که بخواد پشت اون افراد باشه، باید رسما ساپورت سنگینی بهشون بده چون در غیر اینصورت کل دارایی اشخاص به نفع مایکرو ثبت و ضبط بشه، با توافق با MS خیلی رسمی بیان از جایی که ساپورتشون کرده شکایت کنن و اونجا دیگه بدترین اتفاق ممکن برای ساپورت کننده ممکنه رخ بده.

واقعا سناریوی ترسناکی هست. هرکسی ساپورتشون کنه، رسما All in کرده و با دستی که احتمال بردش خیلی کم هست ممکنه بد ببازه!

US Senator for North Dakota, Kevin Cramer has sent a letter to the CEO of Sony regarding its anti-competitive agreements in the gaming industry. More and more voices asking for information and investigations
into Sony's dubious practices in the industry.

Trouble in the FTC house 🇺🇸. The US Supreme Court confirms that it can open a new avenue for companies to fight FTC complaints. Microsoft and Activision will be able to challenge the FTC's concept of administrative judgment, thanks to Axon.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or