خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,415
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

Arshiixx

کاربر سایت
Apr 5, 2016
1,163
باشه الدن رینگ روی پی سی هنوز مشکل داره😄واسه همین مث بنز فروخته و اونایی هم که خریدن احتمالا کوری چیزی هستن که مشکلات رو متوجه نمیشن

حالا طبق گفته شما که بازیا رو کنسول روونتره
من ۱۰۰+ فریم پی سی رو ول میکنم روی کنسول ۳۰ فریم میرم چون خیلی روونتره
احتمالا از تاثیرات جادویی ssd هست که 30 فریم خیلی روونتر هست

اون rtx 3070 ات رو هم مث xsx داشتنت که گفتی چشم بسته قبول میکنم :D
Screenshot 2023-03-03 181705.png

Screenshot 2023-03-03 181435.png

Screenshot 2023-03-03 181245.png

خواستی عکس با کارت ملی هم برات با کنسول و کارت گرافیک برای احراز هویت میگیرم دوست من :D

نمیدونم کدوم بازی رو روی کنسول 30 فریم میزدی و یهو رفتی رو پی سی مثبت 100 فریم زدی ولی هرچی میگی متینه :D

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
این الدن رینگی که می گید روی کنسول روونه کلا روی نسل ۸ که تعطیله روی نسل ۹ هم حتی روی مود Frame-Rate اش زیر 60 اجرا می شه.
بعد مساله دیگه که هست بازی کلا روی 60 FPS لاک اه. شما 4090 هم داشته باشی بیشتر از این بهت فریم نمی ده.
جدا از همه اینا من نمی دونم کسی هست که انجین مزخرف From Software براش نیاز به تعریف کردن داشته باشه؟ روی همون کنسول شما یادتون نمیاد ‌Bloodborne عنوان انحصاری PS4 که خود Japan Studio خدا بیامرز هم توی ساختش دخیل بود با چه وضعی اجرا می شد؟
حالا من نمی گم وضع PC خوبه ولی مثال می خواید بزنید برید مثال درست حسابی بزنید.

در کل من خدا شاهده ربط این موارد رو به خرید ABK نمی فهمم. یکی میاد می گه من از TLOU P1 به بعد دست به گیم نزدم یکی دیگه میاد می گه اوضاع PC خرابه درود بر کنسول و ...
الان ما چی کار کنیم؟ بریم به مایکروسافت بگیم اوضاع گیم ها روی PC خرابه پس ABK رو نخر؟ یا بریم به CMA بگیم دست و دل یکی از گیمر ها بعد از TLOU P1 به بازی دیگه ای نمی ره پس خرید رو تایید نکن؟ :D
یک بنده خدایی رو از این تاپیک بن کردن پیروانش اومدن دارن جای خالیش رو پر می کنن :D

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,190
نام
سبحان
View attachment 286182

View attachment 286183

View attachment 286184

خواستی عکس با کارت ملی هم برات با کنسول و کارت گرافیک برای احراز هویت میگیرم دوست من :D

نمیدونم کدوم بازی رو روی کنسول 30 فریم میزدی و یهو رفتی رو پی سی مثبت 100 فریم زدی ولی هرچی میگی متینه :D
در مورد عکسات
شما نیازی نداری به من یا شخص دیگه چیزی رو ثابت کنی
ولی من بازم باورت نمیکنم و نخواهم کرد😁

در مورد کدوم بازی
همین الان hogwarts legacy
با dlss فریم بالای ۱۰۰ هست روی بالاترین تنظیمات با کارت 4070
کنسول هم فکر کنم دو حالت ۳۰ و ۶۰ داره

پ.ن: بحث زیادی آف تاپیک شده
ادامه ندیم لطفا

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,476
نام
aliakbar
.بازیهای سونی رو خیلی دوست داری؟
به من چه

.بازیهای گیم بدرد نخورن و ماکروسافت سره خریداراش کلاه گذاشته؟
به تو چه

کمتر کاربری دیدم که گیم پس استفاده کنه و ناراضی باشه ولی اونی که استفاده نمیکنه ناراضیه.

عجیب تر اینه که وقتی صحبت از هزینه کمتر واسه بازی میشه به یه سری از دوستان بر میخوره.

دوست عزیز خود شرکت واسه کم هزینه بودن سرویسش تبلیغ میکنه و تو شرایط اقتصادی ایران بهترین گزینه است
اینکه شما وضع مالی خوبی داری یا شرایط سرویس ماکروسافت رو دوست ندارید هیچ مشکلی نداره.

مشکل اونجایی پیش میاد که واسه بقیه نسخه میپیچید و هزینه پرداختی رو تحقیر و تمسخر میکنید

حالا شما به این نوع کامنت گذاشتن ادامه بده تا روی دیگه مخاطباتون رو هم ببینید

ar-15

کاربر سایت
Jan 27, 2023
465
فریم له و لورده کنسول و تصوریر تارش تو سرتاسر بازی اذیتش نمیکنه، اون یک لحظه ای که وارد هر محیط جدید میشی تیک میزنه اذیت میکنه lol که اونم رو ssd این بساطا نیست
pc مادینگ داره چیه، بزار کنار اونو، کنسول پلیر ایده ای ازش نداره، با زبون خودشون "بازی انحصاری" صحبت کن، کل بازی های انحصاری این نسل دو کنسول رو هم اندازه بازیهای فقط 2023 که فقط رو pc میشه رفت نیست، تازه منهای استراتژی و ایندی و mmo

• Like
Reactions: ravi

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,111
نام
محمد حسین
برگردین به همین بحث خرید و فروش استودیو و ...
تا حالا فکر میکردیم اینجا تاپیک خرید اکتی هست، ولی هر چی که بود و نبودو تو اینجا آوردید
خارج از تاپیک، تو اینجا بحثاشو بیارید، دیگه نیازی به تاپیکهای دیگه، نیست و میشه کل فرومو همینجا پیش برد
________
دیگه vs pc رو اینجا نیارید، هر کی با هر چی عشق میکنه، بازی کنه. چکاریه

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
.بازیهای سونی رو خیلی دوست داری؟
به من چه

.بازیهای گیم بدرد نخورن و ماکروسافت سره خریداراش کلاه گذاشته؟
به تو چه

کمتر کاربری دیدم که گیم پس استفاده کنه و ناراضی باشه ولی اونی که استفاده نمیکنه ناراضیه.

عجیب تر اینه که وقتی صحبت از هزینه کمتر واسه بازی میشه به یه سری از دوستان بر میخوره.

دوست عزیز خود شرکت واسه کم هزینه بودن سرویسش تبلیغ میکنه و تو شرایط اقتصادی ایران بهترین گزینه است
اینکه شما وضع مالی خوبی داری یا شرایط سرویس ماکروسافت رو دوست ندارید هیچ مشکلی نداره.

مشکل اونجایی پیش میاد که واسه بقیه نسخه میپیچید و هزینه پرداختی رو تحقیر و تمسخر میکنید

حالا شما به این نوع کامنت گذاشتن ادامه بده تا روی دیگه مخاطباتون رو هم ببینید
رفیق مشخص هست شما هیچ وقت لذت باز کردن وکیوم بازی های PlayStation رو درک نکرده اید.

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
این رو الان جدی گفتی؟ =)) =)) =)) =)) =))
1598702971326~2_q9ao.png

porfesor

کاربر سایت
Jan 30, 2013
2,494
نام
Farhad
باشه الدن رینگ روی پی سی هنوز مشکل داره😄واسه همین مث بنز فروخته و اونایی هم که خریدن احتمالا کوری چیزی هستن که مشکلات رو متوجه نمیشن

حالا طبق گفته شما که بازیا رو کنسول روونتره
من ۱۰۰+ فریم پی سی رو ول میکنم روی کنسول ۳۰ فریم میرم چون خیلی روونتره
احتمالا از تاثیرات جادویی ssd هست که 30 فریم خیلی روونتر هست

اون rtx 3070 ات رو هم مث xsx داشتنت که گفتی چشم بسته قبول میکنم :D
فقط محض اطلاعتون بگم کنسولای نسل جدید ۶۰ فریمن احتمالا با نسل قبل ویدئو اشتباهی دیدین بد نیست قبل پست دادن تحقیق کنین در مورد موضوعات مورد بحث :)

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
فقط محض اطلاعتون بگم کنسولای نسل جدید ۶۰ فریمن احتمالا با نسل قبل ویدئو اشتباهی دیدین بد نیست قبل پست دادن تحقیق کنین در مورد موضوعات مورد بحث :)

آخه این بحثا چه ربطی به خرید اکتیویژن داره :D

برای اطلاع رسانی و تموم شدن این بحث

Elden Ring supports both quality mode and performance mode. In quality mode, PS5 and Xbox Series X run at around 35 to 45 FPS, while in performance mode, Xbox Series X maintains a fairly stable 50 FPS, while PS5 is able to run at 60 FPS.

البته با آپدیت series x هم ظاهرا ۶۰ فریم اجرا میشه

.
.
.

برای اینکه از موضوع اصلی هم دور نشیم جالبه بدونید یکی از بهونه های سونی واسه ارائه ندادن مدارک که مایکروسافت خواسته این بوده که این اسناد چون ژاپنی هست متوجه نمیشید و ترجمه هم خیلی زمان میبره:D

آره دیگه واسه یه شرکت ژاپنی که در سرتاسر جهان فعاله پیدا کردن کسی که هم ژاپنی بلد باشه هم انگلیسی سخته و بیرون هم بدن ترجمه سریع تحویل نمیدن ظاهرا:D

سونی ممنون که باعث لبخند ما هستی:hug:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,955
نام
malek
چقدر فشار تو این تاپیکه، بعد ۱سال و خورده ایی هنوز بخاطر سونی حرص میخورید!مایکرو پولشو داشت خرید خب بنفع ماهاست که تو ایران گرونی بی داد میکنه حداقل از گیم پس استفاده کنیم.
بعد فنای ایکس باکس بخوان خوشحال باشن منطقیه چون کلی ای پی میاد رو گیم پس گیم پس رشد میکنه بازیهای بزرگ ثرد پارتی هم بیشتر میان،من که فازتونو نمیفهمم اینجوری زجه میزنید برای سونی اگه کسی توضیحی داره همینجا ریپلای کنه بگه دلیلشو فقط نگه سونی زندگیو به من نشون دادو این حرفا لطفا🙏♥️
برو ۱۰ صفحه اول رو بخون تا حساب کار دستت بیاد :))
ملت از اینکه کالاف قرار بود بیاد رو گیم پس خوشحال نبودن بلکه خوشحال بودن چون فکر میکردن قراره سونی فشار بخوره :)
ولی الان اجازه خرید افتاده دست سونی و فشار خورش عوض شده :)

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
1,718
درگیری در FTC بالا گرفته و تنها کمیسر جمهوری خواه FTC به دلیل اختلافات متعدد با لینا خان استعفا داده
این کمیسر مدعی شده که به همراه کارمندانش ساعت های بیشماری رو صرف کشف سواستفاده لینا خان از قدرت های دولتی کرده
همچنین این کمیسر انتقادات زیادی هم به دموکرات های FTC داشته

در بخشی از این گزارش اومده که:
I am not alone in harboring concerns about the honesty and integrity of Ms. Khan and her senior FTC leadership. Hundreds of FTC employees respond annually to the Federal Employee Viewpoint Survey. In 2020, the last year under Trump appointees, 87% of surveyed FTC employees agreed that senior agency officials maintain high standards of honesty and integrity. Today that share stands at 49%.
منبع
در گزارشی جدید گفته شده که لینا خان ممکنه با جلسات استماع کنگره بر سر اختلافات قانونی روبرو بشه

منبع

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر