مایکروسافت دیگر پولی بابت آپدیت های بازیها لایو دریافت نمی کند

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,158
xbla.jpg

چندی پیش سازنده Fez یعنی آقای Phil Fish انتقادهای تندی در قبال سیاست مایکروسافت کرده بود که برای دریافت آپدیت های مکرر پول طلب می کند و فقط آپدیت اول رایگان است. منابع مختلفی به یوروگیمر اطلاع داده بودند که این تصمیم برداشته شده و در حال حاضر پولی بابت آپدیت های مکرر دریافت نمی شود.

Phil Fish نیز در صفحه توییتر خود درباره این موضوع گفته بود: "من با آنها تماس می گیرم تا ببینم تصمیم آنها عوض شده یا نه. اما صادقانه فکر میکنم این تیری در تاریکی است و بعید می دانم تصمیم آنها عوض شده باشد. شما نمی توانید تصور کنید به خاطر حرف زدن درباره این موضوع چقدر به دردسر افتادم."

حال در تماسی که یوروگیمر با مایکروسافت داشت، این شرکت اعلام کرد از April 2013 این تصمیم برداشته شده بوده و از آن زمان دیگر پولی بابت آپدیت های مکرر دریافت نمی شود!

"از April 2013 به بعد، مایکروسافت بابت آپدیت های بازیهای آرکید پولی دریافت نمی کند. ما همچنان سیاست های خود را ارزیابی کرده و به بازخوردها توجه می کنیم."

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,158
کار ندارم کار درست انجام میده یا اشتباه اما اینو میدونم که این شرکت مدیریت درست و حسابی نداره واصلا معلوم نیست چیکار دارن می کنن اونجا. بعد از رفتن بیل گیتس این احساس بهم دست داد و ظاهر امر هم اینو نشون میده. واقعا خیلی خنده داره که شرکتی به بزرگی مایکروسافت هر هفته یه تصمیم عوض کنه و سیاست تغییر بده. اصلا stable نیست این شرکت. با این شرایط فردا اگه دیدین یهو حرکت های عجیب غریب زد و تمامی حرف های گذشته رو فراموش کرد تعجب نکنید.
یعنی خوشم میاد هیچکس که خبر رو نمیخونه، تو هم نمیخونی:D خوبه نوشتم این قضیه از April 2013 برداشته شده. یعنی این Phil Fish که 1 ماهه خودشو جر داده و انقدر ترول کرده اصلا نمیدونسته این سیستم برداشته شده! :D

این تصمیم هم دقیقا به ضرر گیمره. حالا از این به بعد هفته ای یه بار باید آپدیت دانلود کنیم واسه هر بازی. سیستم قبلی واسه ما خیلی بهتر بود و نتیجش هم تو این 8 سال دیدیم.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,627
نام
مــاکــان
این تصمیم هم دقیقا به ضرر گیمره. حالا از این به بعد هفته ای یه بار باید آپدیت دانلود کنیم واسه هر بازی. سیستم قبلی واسه ما خیلی بهتر بود و نتیجش هم تو این 8 سال دیدیم.
از کی تا حالا بروز رسانی بازی نشونه ضعف شده ما خبر نداریم؟
همین الانشم داریم دانلود میکنیم هفته به هفته(LOL,DOTA 2,BF 3,...).بازهای MMORPG دیگه بماند.اگه فقط بدونیم که با این آپدیتها کلی باگ فیکس میشه و قابلیتهای جدید اضافه میشه،همچین نظرهائی نمیدیدیم.

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
موافقم با این موضوع ... به خونه تکونی حسابی هم سر همین موضوع میخواد انجام بده مایکرو ... ظاهرا اکثر مدیران ارشد رو میخوان تغییر بدن

به خاطر ضعف مدیریتی ـه :D درست میشه :D

مدیرها رو نگفتن عوض میکنن. تو ریپورت هایی که اومده بود، گفته شده که کلا با نظر هیئت مدیره (بیل گیتس به طور دقیق تر) و بالمر قراره ساختار شرکت کلا عوض شه.

در مورد بالمر هم، درسته آدم محبوبی کلا نیست، اما بیشترین سود دوران مایکروسافت تو زمان ریاست همین آدم بوده.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,158
از کی تا حالا بروز رسانی بازی نشونه ضعف شده ما خبر نداریم؟
همین الانشم داریم دانلود میکنیم هفته به هفته(LOL,DOTA 2,BF 3,...).بازهای MMORPG دیگه بماند.اگه فقط بدونیم که با این آپدیتها کلی باگ فیکس میشه و قابلیتهای جدید اضافه میشه،همچین نظرهائی نمیدیدیم.
به روز رسانی با اینکه بازی پر از باگ بدی و زرت و زرت برای اون اشتباه هات آپدیت بدی فرق میکنه.

یوروگیمر هم دقیقا همین رو نوشته:
Microsoft's title update fee was designed to encourage Xbox developers to spend as much time as possible making sure their games were up to scratch before they were released.
حالا باز یه سری که هیچ اطلاعاتی ندارن، فقط بریزن ترول بازی و مسخره بازی.

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,843
نام
علی متالیکا
بابک حرف از این بی معنی تر ندیده بودم !! :d
یعنی چی آپدیت بده !؟
شما یه بازی رو در نظر بگیر که چندتا باگ ریز و درشت داره ، ولی سازنده ها برای اینکه هزینه 40هزار دلاری آپدیت رو ندن بیخیال درست کردن اون مشکلات میشن !؟ این الان به سود گیمر هست !!!!؟
من مطمعنم خیلی از گیمر ها مثل من حاضرن هر هفته واسه بازی مورد علاقشون آپدیت بیاد تا تجربه بازی و گیمپلی بهتر بشه !!!
----------------
Microsoft's title update fee was designed to encourage Xbox developers to spend as much time as possible making sure their games were up to scratch before they were released.
این از حرف تو هم بی معنی تره طرف داره برا هر آپدیت 40K سود میکنه حالا با این استدلال ها ت*** میخواد ملت رو خر کنه !!! :d

پ،ن: سایت یه حالتی گرفته این چندماه تا کسی حرفی میزنه انگ فن بوی ، ترول و هزارتا حرف دیگه بش میزنن ، من همینجا بگم آخرین باری که چک کردم نه خودم نه بابام سهامدار سونی و مایکرو نبودیم ، این چیزی هم که گفتم از دیدگاه یه گیمر بود

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,158
بابک حرف از این بی معنی تر ندیده بودم !! :d
یعنی چی آپدیت بده !؟
شما یه بازی رو در نظر بگیر که چندتا باگ ریز و درشت داره ، ولی سازنده ها برای اینکه هزینه 40هزار دلاری آپدیت رو ندن بیخیال درست کردن اون مشکلات میشن !؟ این الان به سود گیمر هست !!!!؟
من مطمعنم خیلی از گیمر ها مثل من حاضرن هر هفته واسه بازی مورد علاقشون آپدیت بیاد تا تجربه بازی و گیمپلی بهتر بشه !!!
آپدیت اول رایگانه، اگه بازی چند تا باگ ریز و درشت داشته باشه با همون آپدیت اول همش رو برطرف میکنه. ولی آپدیت های بعدی اضافیه دیگه. سازنده باید تو زمان ساخت بازی حواسش باشه و دقت بیشتری به خرج بده که بازیش 10 تا آپدیت لازم نداشته باشه. از وقتی این سیستم برداشته شده من (با این وضع اینترنتمون) برای یه بازی 300 مگی مثل Happy Wars تا حالا سه تا آپدیت 57 مگی دانلود کردم! اگه شما اینطوری دوست داری که مربوط به خودته، ولی من از این شرایط استقبال نمیکنم.

Infected Area

کاربر سایت
May 24, 2010
3,619
نام
احمد
این واقعاً مسخره ـــست که بگیم آپدیت بدرد نمی خوره , یادمه اول BF3 قابلیت Rent Server نداشت که بعد آپدیت دومی یا سومی این قابلیت اضافه شد و کلی از باگ ها رفع شدن و اسلحه ها قدرتشون بالانس تر شد, یا همین امروز برای TLOU پچ اومده و کلی از باگ ها رفع شدن + یه سری امکانات اضافه شده , الان این به ضرر گیمر هاست ؟ یا ND ( هر کمپانی دیگه ای ) باید انقدر پول بدن سونی ؟

Gold User
Sep 18, 2008
3,843
نام
علی متالیکا
آپدیت اول رایگانه، اگه بازی چند تا باگ ریز و درشت داشته باشه با همون آپدیت اول همش رو برطرف میکنه. ولی آپدیت های بعدی اضافیه دیگه. سازنده باید تو زمان ساخت بازی حواسش باشه و دقت بیشتری به خرج بده که بازیش 10 تا آپدیت لازم نداشته باشه. از وقتی این سیستم برداشته شده من (با این وضع اینترنتمون) برای یه بازی 300 مگی مثل Happy Wars تا حالا سه تا آپدیت 57 مگی دانلود کردم! اگه شما اینطوری دوست داری که مربوط به خودته، ولی من از این شرایط استقبال نمیکنم.
یعنی بازی هایی به عزمت GTA و RDR یا BF یا GeOW که تا سال ها ملت بازی میکنن ، با یه آپدیت کارشون راه میفته !
مگه اینکه خود خدا بازی بسازه که باگ نداشته باشه و بعد ریلیز نیاز به آپدیت نداشته باشه !!
به هرحال به نظر من این حرکت درستی از طرف مایکرو بود ، چه خوشمون بیاد چه نیاد !
Update = Better gaming Experience

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,700
نام
علی
مایکروسافت هم که ماشالله پهلوانی شده تو اسکی رفت:d
ولی همه ی این کارها به نفع ما گیمرهاست جیبمون کمتر خالی میشه
اپدیت خوبه ولی به شرطی که واقعا اپدیت باشه الان سونی هم هر ماه یه اپدیت میده ما که نفهمیدیم این اپدیتاش واسه چیه و چه چیزی رو بهتر میکنه البته خودشون هم فهمیدن و واسه نسل بعد برنامه ای دارن تا این اپدیت ها کمتر و کمتر بشه وامیدوارم که همین طور هم بشه

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,158
یعنی بازی هایی به عزمت GTA و RDR یا BF یا GeOW که تا سال ها ملت بازی میکنن ، با یه آپدیت کارشون راه میفته !
مگه اینکه خود خدا بازی بسازه که باگ نداشته باشه و بعد ریلیز نیاز به آپدیت نداشته باشه !!
به هرحال به نظر من این حرکت درستی از طرف مایکرو بود ، چه خوشمون بیاد چه نیاد !
Update = Better gaming Experience
شما اصلا متوجه بحث نشدی. کسی جلوگیری نکرده از آپدیت ها، ممنوع هم نیستن. اون مبلغ گذاشته شده بود که سازنده کوتاهی نکنه بگه "حالا بعدا وقت هست، یه آپدیت واسش میدیم" . تو ساخت بازی تا میتونه بازی رو بدون مشکل بده بیرون. این سیاست 7 سال بوده و اثرش رو هم تو بازیهای آرکید فوق العاده ای که منتشر شده دیدیم. چیزی نیست که الان با حرف شما یا کس دیگه نفی بشه.

Gold User
Sep 18, 2008
3,843
نام
علی متالیکا
شما اصلا متوجه بحث نشدی. کسی جلوگیری نکرده از آپدیت ها، ممنوع هم نیستن. اون مبلغ گذاشته شده بود که سازنده کوتاهی نکنه بگه "حالا بعدا وقت هست، یه آپدیت واسش میدیم" . تو ساخت بازی تا میتونه بازی رو بدون مشکل بده بیرون. این سیاست 7 سال بوده و اثرش رو هم تو بازیهای آرکید فوق العاده ای که منتشر شده دیدیم. چیزی نیست که الان با حرف شما یا کس دیگه نفی بشه.
من دیگه بحثی ندارم ، فقط به این نتیجه رسیدیم که مایکرو برای خیر خواهی و چون به فکر گیم و گیمرا هست برای هر آپدیت 40,000 دلار پول میگرفته ! اصلا هم به فکر سود خودش نبوده !
یعنی همون دولوپر بازی آرکید که معمولا هم شرکت ها بزرگی نیستن ! به طور متوسط 5تا آپدیت بده واسه بازیش باید 200,000 دلار پول بده به مایکرو ، بعد به نظر شما این 200K رو نمیتونست خرج Polish کردن بازیش کنه !! ؟؟

چیزی نیست که الان با حرف شما یا کس دیگه نفی بشه
اینم که آپدیت به نفع گیمر چیزی نیست که با حرف شما نفی بشه !

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,627
نام
مــاکــان
به روز رسانی با اینکه بازی پر از باگ بدی و زرت و زرت برای اون اشتباه هات آپدیت بدی فرق میکنه.

یوروگیمر هم دقیقا همین رو نوشته:

حالا باز یه سری که هیچ اطلاعاتی ندارن، فقط بریزن ترول بازی و مسخره بازی.
معنی ترول و مسخره بازیو هم فهمیدیم!!!
هیچ نرم افزار بدون باگی وجود نداره،حتی ویندوزش روز ریلیزش و همینطور هفتگی و ماهانه آپدیت میشه.تو این نسل که این قوانین سفت و سخت بود،کلی بازی با Day 1 patch داشتیم.خرج ساخت بازیها بالاست و رفع باگ هم زمانبر،زمان ساخت هم که محدود. برا همین یه سری از استودیوها نمیتونن از پسش بر بیان..پس پول گرفتن بابت آپدیتها هیچ عامل بازدارنده ای نیست.
با این قضیه کنار بیاین.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,307
نام
ماکان
یعنی این Phil Fish که 1 ماهه خودشو جر داده و انقدر ترول کرده اصلا نمیدونسته این سیستم برداشته شده!
:biggrin1:

بابک این دیگه از ان حرف هاست!

فیل فیش که تو Live بازی منتشر کرده، با مایکرو مستقیما در تماسه و مهم تر اینکه اینطونر که خودش گفته برای آپدیت دوم مجبور به پرداخت پول شده چیزی سر در نمیاره، اخبار رو نمیخونه و داره ترول میکنه اما تو میدونی؟:D یعنی کسی تو مایکروسافت نبوده که به فیل بگه این قانون رو برداشتیم و نباید پول بدی جز تده خودتو؟:D ولمون کن بابا!:D گیر آوردیا!:D

درسته که پول دادن شاید باعث میشده سازنده ها بیشتر هواسشون باشه تا بعدا مجبور به پیاده شدن 40 هزار دلار بشن اما دیگه از این خبرها هم نیست که حالا چون مفتی شده پس تف مال یه چیزی بسازن و با صد تا پچ و آپدیت و وسله پینه بازیشون رو راست و ریس کنن. بالاخره سازنده ها هم کیفیت براشون مهمه. در نتیحه حالا شما قبلا اصرار داشتید بگید این به نفع گیمرهاست (در صورتی که اصلا ربطی به گیمرها نداره) تا بحث Fez II رو توجیح کنید و الان هم نمیخواید کم بیارید وگرنه در مجموع این یه مدل اخازی از بازیسازها هست و برای گیمرها هم مهم نیست.

البته ما که تو ایران هستیم اذیت میشیم. PS3 بیشتر بازی هاش اپدیت میخواد و هی باید درحال آپدیت کردن باشی که تو مخه اما چیزی نیست که اگه قطع بشه بگیم وای عجی اتفاق فرخنده و میمون و خوش آیندی! برای کسی مهم نیست.

من این حرکت مایکروسافت رو نه به ضرر گیمرها بلکه بی نهایت عاقلانه میدونم. اینکار در راستای حمایت از ایندی ها و ناشرین کوچیکه و بنظرم در اینکه خوبه نباید ذره ای شک کرد. درود بر مایکرو که داره اشتباهات گذشته رو جبران میکنه.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
خبر خوبیه برای بازیکن ها یکم هم برای بازیساز ها Indie و البته بد برای خود ماکروسافت که یک منبع درامدی خوب خودش رو قطع کرد میدونین سالی چند بازی میومد که هفته ای چند تاش آپدیت داشته که اگه در 40 هزار دلار ضرب کنیم چه سودی برای ماکروسافت داشته تا برای بازیکن های بد بخت که بازی پر باگ گیرشون میومده ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر