مایکروسافت در صدد تعطیل کردن استدیوهای Arkane Austin و Tango Gameworks و دو استدیوی دیگر است

• Thread starter Thread starter Z-fan
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
1715088641675.png

به گزارش جیسون شرایر و به نقل از بلومبرگ مایکروسافت در صدد تعطیل کردن استدیوهای Arkane Austin و Tango Gameworks و دو استدیوی دیگر است
علت این امر از طرف مت بوتی طی ایمیلی "الویت دهی در عرضه عناوین و منابع" عنوان شده

استدیوهای تعطیل شده عبارتند از:
Arkane Austin (Redfall)
-Tango Gameworks (The Evil Witihin, Ghostwire Tokyo)
-Alpha Dog Studios
-Roundhouse Studios

منبع:

بزار یه مثال برات بزنم. منچستر یونایتد الان سال هاست درگیر مشکلات مدیریتی مختلف، انتخاب های اشتباه و بازیکنای افتضاحه. هیچ افتخار خاصی هم نیاورده و همش هم توسط رقیباش چپ و راست میشه. قطعا اگه بخایم مقایسه کنیم حتی از وضع فعلی ایکس باکس بدتر بودن اونم واسه چند سال متوالی. الان فناش صرفا فن یونایتد هستند چون هیتر سیتی یا لیورپولن؟ یا بقول نیما مشکلات روحی دارن؟
قیاس طرفداری فوتبال با فن کنسول بودن بی‌ربط‌ترین مقایسه تاریخه.

در مورد مشکلات روحی هم که بهت بر خورده اصلا چیز عجیبی نیست، یه مثال میزنم برات ...

فکر کن حدود 15 سال در این فروم داری از یه چیزی بشدت طرفداری میکنی و وقت زیادی از روزمرگی رو بهش اختصاص دادی و بشدت داری با یک سری آدم دیگه میجنگی و کل‌کل میکنی و یه وقتهایی حیثیتی برخورد میکنی با قضیه.

بعد حدود 10 سالش رو بخاطر ناکارآمدی و تصمیم‌های اشتباه شرکتی که داری ازش با جون و دل طرفداری میکنی، پشت سر هم سرکوب میشی و تو باز هم ادامه میدی ...

خب خیلی نرماله وقتی خودت رو در همچین موقعیتی قرار دادی آسیب میبینی و از همه چی بدت میاد و تبدیل میشی به شخصیتی که فقط با هیت کردن ارضا میشی...

الانم اگر مثلا سونی بخواد تصمیم‌های اشتباهی که یه چشمه‌هایی ازش نشون داده رو تکرار کنه و مثلا من بخوام روی همه چی ماله بکشم و سرم رو بکنم زیر برف و با زمین و زمان لج کنم ... قطعا آسیب میبینم.

BGS و بازی هاش گنده تر از این هستند که این اتفاق براش بیفته، دلیلشم فقط و فقط دستاورد های خود بی جی اس در گذشته است که این حاشیه امن رو براش فراهم میکنه، و نه بزرگ واری مایکرو،

با این حال، تا ابد نمیشه نون گذشته رو خورد، تا ابد نمیشه با خاطرات اسکایریم بازی فروخت، تا ابد نمیشه فقط رو سوپرفن هایی که در هر صورت بازی رو میخرن حساب باز کرد،

یعنی کافیه الدر 6 هم مثل استارفیلد، ناامید کننده ظاهر شه و شکست بخوره، تا بی جی اس هم بیاد تو همین صف، طوری که عملا شانس بیاریم، یک الدر 6 ببینیم، یک فال اوت 5 و بعدشم تمام..

مگر اینکه بازی و استودیو به دوران اوج برگردند، حداقل متای +-90 بگیرند، مولتی پلتفرم دی وان باشند تا فروش خوبی رو تجربه کنند (الدر 6 یکی از مورد انتظار ترین بازی های تاریخه همینطور فال اوت 5) و اگرم بیگ وینر نشدند، حداقل مثل اف 4 بتونند یک سری نمره و گوتی ابرومندانه کسب کنند، تا بتونند زیر دست این مایکرو دووم بیارند،

**واقعا دلم نمیخواد مچ گیری و تلافی کنم، اما از همون روزی که خبر اکوزیشن زنیمکس اومد پنیک کردم و پست هامم تو تاپیکش هست، به شدن نگران بودم، ولی خب، ادمیزادیم و امیدوار میشیم دیگه، تا اینجا که با استارفیلد ریدن تو امیدمون، واقعا امیدوارم برای سود خودشم شده، الدر 6 رو درست حسابی ساپورت کنه و کلا قدر و ارزش BGS و فرنچایز هاش رو بدونه، اون فرنچایز ها حتی حاصل زحمات فقط بی جی اس نیستند و خلاق ترین ذهن های صنعت پدید اوردنش، امیدوارم به خاطر سود خودشونم شده، بی جی اس رو درست ساپورت کنند، این استودیو و بازی هاش یکی از به معنای واقعی بخش هایی از صنعت گیم هستند که من عاشقشونم...

*از همون روزی که اسپنسر گفت: "استارفیلد 11/10 هم بگیره کسی پی اس رو نمیفروشه اکس بخره" فهمیدم لیاقت و درک و شعور مدیریت صنعت گیم اونم فرنچایز هایی مثل بازی های بتزدا رو نداره، احمق بی شعور، من خودم چندین نفر میشناسم که به جای 5 اکس خریدن که بتونند استارفیلد رو بزنن بدون اینکه متاش اومده باشه حتی، بعد تو به عنوان هد اف اکس باکس (بخوره تو سرت) میای همچین شر و ور هایی پراکنده میکنی؟ بی لیاقت ها....

اینو دو ماه پیش توی تاپیک فای راش گذاشتم سریع فوری انقلابی همونی که می شناسید پاکش کرد! جدی مشکلت چیه؟ با واقعیت کنار نمیاید اوکی، ولی چرا ناراحتیتونو سر کامنت های بقیه خالی می کنید؟ با حذف پست من یا اخطار به سونی فن ها، مایکرو عناوینش انحصاری می شه؟ سوشال مدیا رو بدست میارید؟ تعداد کاربران مایکرو بیشتر می شه؟ بازیسنتر مال شما میشه؟ جاتونو تنگ کرده کسی؟ این همه مایکروفن دارن توی تاپیک های سونی این چند وقت فعالیت می کنن کسی بهشون حرفی زده؟ اینکه مرغ یه پا داره رو اطلاع ندارم! اگر از من و تعدادی کاربر کینه دارید باید بدونید این حرکات تابلو در اصل ماجرا تفاوتی ایجاد نمی کنه، تنها تفاوتش اینه که خودتونو دارید از بقیه دورتر و دورتر می کنید بخاطر مسائل شخصی. از تگ سواستفاده نکنید، ترول همیشه به نحوی وجود داشته در تاپیک های اینچنینی
20240507_235530.jpg

وضعیت طوری شده که اگه سونی تا آخر نسل هیچ بازیی هم منتشر نکنه درسته که چیزی نصیب گیمرها نمیشه ولی مایکروسافت اینقدر خودزنی و... میکنه که مطمئنا تو هر بحثی دوآتیشه های پلی استیشن به راحتی برنده بحث با دوآتیشه های مایکرو میشن.

اون توییتی که تام هندرسون گفته 12 تا 18 ماه دیگه هم این تعدیل ها ادامه داره به خاطر نوع قراردادهای ماکزیمم 18 ماهه مایکروسافته.
یعنی فقط صبر میکنن طرف قراردادش تموم شه و بگن بای بای که مجبور به پرداخت سوابق و حقوق بیکاری ومبالغ بیشتر برای اخراج کارمندها نشن.
باید ببینیم کدوم استودیوها هدف قرار گرفتن ، امیدوارم از بتسدا ، آبسیدین ، اینگزایل و پلی گراند حداقل نباشن.

من راضیم که اون تیم Halo / T10 رو به کل بزنن نابود کنن که باقی استودیوها آسیب نبینن.
حتی اون اینیشیتیو که هیچ خروجی نداشته منطقی تره حفظش تا این دوتا.

متأسفانه از زمانی که پول و درآمدهای چند صد میلیون دلاری یا میلیارد دلاری وارد این صنعت شد به همراه خودش کلی بیزینس من و سرمایه‌دار که به هیچ چیزی جز پول و منفعت خودشون فکر نمی‌کنند هم وارد کرد. این افراد هیچ احترام و ارزشی برای بازی های رایانه‌ای، پلیرها، استودیوهای بازی‌سازی و سازندگان این استودیوها قائل نیستند و تنها چیزی که به اون فکر می‌کنند بازگشت سرمایه، سود و سهام‌داران است. مدیران آشغال گروه امبریسر و لارس وینگفورز بهترین نمونه از این موضوع هستند.

واکنش کوری بارلوگ:
C.jpg
هاروی اسمیت:
H.jpg

یکی از معدود بازیهایی که از سمت مایکرو منتظر انتشارش رو ps5 و تجربه اش بودم tew3 و prey 2 بود که اونم زد ترکوند تنها بازی ای که واقعا ارزش داره میتونه ریمیک سگانه اول گیرز با انریل انجین ۵ باشه(اگه اونم تعطیل نکنه)
یادش به خیر انگار همین دیروز بود که ۴ سال پیش تو تاپیک vs در سونی رو تخته کرده بودن و ایکس باکس قرار بود ۲۰۰ میل کنسول بفروشه با بتزدا و سری اس ۳۰۰ دلاری و گیم پس و سونی تبدیل میشد به ناشر بازیهای ایکس باکس و خیلی از سونی فنا ناراحت بودن و فنهای ایکس باکس توی ابرها بودن
الان همه چیز برعکس شده شرکت ۲ تریلیون دلاری داره میشه ناشر یه شرکت گداگشنه(!) ۱۰۰ میلیارد دلاری و انحصاری هاش روی کنسول رقیب هم متای بالاتری می گیرن هم کیفیت اجرایی بهتری دارن فروش ایکس باکسم از امپراتور داره پایین تر میشه و نه تنها خبری از احیای پروتوتایپ و اسکیل بوند و اختصاص بودجه زیاد به تنگو و سایر استدیوهای aa و تبدیلشون به aaa نیست بلکه پینوکیو یکی یکی درشون رو تخته میکنه
حالا امیدوارم گیرز و فورزا هورایزن رو ps5 خوب بفروشه در کوالیشن و پلی گراند رو تخته نکنن چون رو ps5 به خوبی میتونن توانایی شون رو برای بروز خلاقیتهاشون روی ds5 و ps5 نشون بدن

به نظرم با توجه به بی ابرو شدن مضاعف اسپنسر مخصوصا از بعد شایعات و واقعیات مولتی پلتفرم شدن بازی های اکس باکس، و حالا این داستان ارکین و تنگو،

به نظرم بعید نیست خبر های منفی دیگری هم تو ماه های اینده بشنویم، در واقع الان که اسپنسر تبدیل شده به بدگای و همه همه چی رو سر ایشون میشکونند، یه جورایی بهترین فرصت برای مایکرو هم هست که تمام پلن های سخت و ناپسندش رو به اجرا دربیاره، که تا جایی که میشه، همه چی سر اسپنسر بشکنه تا بعدا با یک تغییر مدیریت، تا حدی مسائل رو همراه با اسپنسر جارو کنه زیر فرش...

تا میشه، باید از فرصت بدنامی اسپنسر استفاده کرد...

BGS و بازی هاش گنده تر از این هستند که این اتفاق براش بیفته، دلیلشم فقط و فقط دستاورد های خود بی جی اس در گذشته است که این حاشیه امن رو براش فراهم میکنه، و نه بزرگ واری مایکرو،

با این حال، تا ابد نمیشه نون گذشته رو خورد، تا ابد نمیشه با خاطرات اسکایریم بازی فروخت، تا ابد نمیشه فقط رو سوپرفن هایی که در هر صورت بازی رو میخرن حساب باز کرد،

یعنی کافیه الدر 6 هم مثل استارفیلد، ناامید کننده ظاهر شه و شکست بخوره، تا بی جی اس هم بیاد تو همین صف، طوری که عملا شانس بیاریم، یک الدر 6 ببینیم، یک فال اوت 5 و بعدشم تمام..

مگر اینکه بازی و استودیو به دوران اوج برگردند، حداقل متای +-90 بگیرند، مولتی پلتفرم دی وان باشند تا فروش خوبی رو تجربه کنند (الدر 6 یکی از مورد انتظار ترین بازی های تاریخه همینطور فال اوت 5) و اگرم بیگ وینر نشدند، حداقل مثل اف 4 بتونند یک سری نمره و گوتی ابرومندانه کسب کنند، تا بتونند زیر دست این مایکرو دووم بیارند،

**واقعا دلم نمیخواد مچ گیری و تلافی کنم، اما از همون روزی که خبر اکوزیشن زنیمکس اومد پنیک کردم و پست هامم تو تاپیکش هست، به شدن نگران بودم، ولی خب، ادمیزادیم و امیدوار میشیم دیگه، تا اینجا که با استارفیلد ریدن تو امیدمون، واقعا امیدوارم برای سود خودشم شده، الدر 6 رو درست حسابی ساپورت کنه و کلا قدر و ارزش BGS و فرنچایز هاش رو بدونه، اون فرنچایز ها حتی حاصل زحمات فقط بی جی اس نیستند و خلاق ترین ذهن های صنعت پدید اوردنش، امیدوارم به خاطر سود خودشونم شده، بی جی اس رو درست ساپورت کنند، این استودیو و بازی هاش یکی از به معنای واقعی بخش هایی از صنعت گیم هستند که من عاشقشونم...

*از همون روزی که اسپنسر گفت: "استارفیلد 11/10 هم بگیره کسی پی اس رو نمیفروشه اکس بخره" فهمیدم لیاقت و درک و شعور مدیریت صنعت گیم اونم فرنچایز هایی مثل بازی های بتزدا رو نداره، احمق بی شعور، من خودم چندین نفر میشناسم که به جای 5 اکس خریدن که بتونند استارفیلد رو بزنن، بعد تو به عنوان هد اف اکس باکس (بخوره تو سرت) میای همچین شر و ور هایی پراکنده میکنی؟ بی لیاقت ها....
من از همین الان بگم الدر اسکرولز بعدی متاسفانه نصف هویتش در حاله ای از ابهام هست، سال 2019 کامپوزر یا آهنگساز بازی یعنی jeremy soule به اتهام تجاوز جنc از خیلی از موقعیت های شغلیش کنار گذاشته شد و ازونجایی که این اتهامات فقط در سطح اتهام باقی موندن و هیچ چیزی ثابت نشد این انتظار میره هیچ استدیو بازیسازی حاظر به همکاری با کسی نباشه که همچین لکه ننگینی دنباله رو اسمش باشه حتی اگه به دروغ، توئطه یا از روی انتقام این برچسب رو به طرف زده باشن.

calling out my rapist

برای من موسیقی starfield جز بورینگترین و غیر الهام بخش ترین موسیقی ها بین بازی های بتزدا بود ( به غیر از main theme البته ) در صورتی که من خودم از بازی بسیار لذت بردم با تمام کمو کاستی ها یا فرمول های انقراض پیدا کرده ای که داشت.

علت اینکه به inon zur اشاره کردم به خاطر این هست که ممکنه موسیقی الدر اسکرولز بعدی رو به عهده بگیره که برای شخص من deal breaker هست.

Screenshot 2024-05-07 231502.png

به نظرم باید امیدوار باشیم هرچه زودتر گیم پس جمع یا تغییر حالت بده (منهای دی وان بشه، شبیه پلاس اکسترا) تا تجارت مایکرو هم به حالت کلاسیکش برگرده،

این شاید بهترین راه برای دووم اوردن در بازار و ادامه دادن بخش های گوناگون باشه، به جای اینکه مثل الان بخش های گوناگون درامد زایی مشخص و جداگانه نداشته باشند، و همه چی بر اساس درامد گیم پس پیش بره و یه حالت یک نواخت برای استودیو ها داشته باشه...

باید هر استودیویی با دقت بازی بسازه، با دقت بازی رو پرزنت کنه، با دقت بفروشه، با دقت بازخورد رو بررسی کنه، و دقیقا بر اساس نیاز های خودش، پلن های اینده رو بچینه و درخواست بودجه و و فلان داشته باشه... نمیدونم، اما واقعا شاید این حالت یکنواخت گیم پس منهای فروش کلاسیک به مشتری، به ضرر بازی ها و استودیو ها باشه که گویا واقعا هم هست..

دیگه الان اون افسانه "گیم پس باعث میشه سازنده نگران فروش نباشه و راحت به بازی و خلاقیتش برسه و مایکرو ابر پولداره و ساپورت بی نهایت میکنه" به فراموشی سپرده شده...

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or