مایکروسافت استودیو خالق Minecraft را خرید

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
بنا به یکی از منابع آگاه مایکروسافت درحال مذاکره با کمپانی سوئدی Mojang خالق Minecraft است. رقم این معامله 2 میلیارد دلار خواهد بود و ممکن است همین هفته امضا شود.
منبع
بالاخره مایکروسافت استودیو رو خرید. اسپنسر و نلسون جفتشون توییت کردن.

Last edited by a moderator:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
ای کاش به جای "لول و =))" یه بحث ارائه میکردی:d

کاش شما هم جواب منطقی میدادی تا لول تحویل نگیری .:d انتظار داری چی بهت بگم بازی بزرگی مثل مینی میگی ماکروسافت خریده که بزرگ کنه بعد از اون طرف مقایسه میکنی خرید مینی با خرید بانجی اون زمان که ماکروسافت میخواست پا در بازار بازی های کنسولی بزاره و برگ برنده میخواست و رفت استدیوی خرید که میخواست بازیش که یه دفعه در کنفرانس اپل دنیا رو کرد ملت به به چه چه زدن خرید که کنسولش فروش بره بعد وضعیت اون زمان با خرید بازی موفقی مثل مینی مقایسه کردن جوکی بیشت نیست پس جواب بیشتر از لول هم نیازی نیست .

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
خرید استراتژیک و عالی ای بود مخصوصا تو مارکت موبایل اگر انحصاری ویندوز فن بشه میتونه خیلی تاثیر مثبت رو فروش اسمارت فونهای نوکیا داشته باشه.

hhhh4736

کاربر سایت
Aug 16, 2012
388
نمیخوام فن بازی در بیارم و حرفم اف تاپیک باشه ولی الان winphone در شرایط خوبی نیست رقیب هاش ازش جلو هستن یکی از بزرگترین دلایلش هم app ها هستن
حالا با حساب اینکه ps4 فروش بیشتری از xbox one داشته پس من میتونم بگم به احتمال زیاد تعداد افرادی که minecraft رو روی ps4 خریدن بیشتر از تعداد افرادیه که روی xbox one خریدنش پس درامد اصلیش روی ps4 بوده احتمالا و حتی اگر هم اینجوری نباشه بخش زیادی از درامدش به خاطر فروشش روی ps4 بوده
حالا از اوجایی که اشاره کردم winphone هم وضعیت خوبی نداره من خودم احتمال میدم بیشتر تمرکز مایکروسافت روی winphone هست

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
کاش شما هم جواب منطقی میدادی تا لول تحویل نگیری .:d انتظار داری چی بهت بگم بازی بزرگی مثل مینی میگی ماکروسافت خریده که بزرگ کنه بعد از اون طرف مقایسه میکنی خرید مینی با خرید بانجی اون زمان که ماکروسافت میخواست پا در بازار بازی های کنسولی بزاره و برگ برنده میخواست و رفت استدیوی خرید که میخواست بازیش که یه دفعه در کنفرانس اپل دنیا رو کرد ملت به به چه چه زدن خرید که کنسولش فروش بره بعد وضعیت اون زمان با خرید بازی موفقی مثل مینی مقایسه کردن جوکی بیشت نیست پس جواب بیشتر از لول هم نیازی نیست .
من کی گفتم مینی؟:-/ماینکرفت بزرگ است=>بزرگتر میشود

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
بازی بزرگ شدن ؟ لول .=)) ترو خدا من نخندون بازی بزرگی نیست ماکروسافت الان امده بازی بزرگ کنه بی خیال بابا اون Bungie بحث ش به کل با این فرق میکنه یعنی مثل همون گودرز و شقایق ربط دادن خرید Bungie اون زمان با خرید الان لول .
در وهله ی اول که افشین گفت پتانسیل بزرگتر شدن خاطر نشان کنم که گم و گور نشه:dدر وهله ی دوم یعنی شما داری میگی ماینکرفت قدرت بزرگتر شدن رو نداره (بازی تا به الان بزرگ بوده و فروش و سودش فضایی)؟یعنی اون رقم دانلود روی PC و عرضه روی Xbox One و 360 و 4 و 3 و پلتفرم های موبایل و ویتا و مهم تر از همه حضور تو چارت فروش در طی سالیان اونم بین 10 بازی نشون نمیده که بازی بزرگه و پتاسنیل بزرگتر شدن و داره؟در ثانی دیگه فکر کنم عقل دوستامون توی مایکروسافت به این برسه که 2.5B پول بی زبون رو کجا و در چه راهی مصرف کنن مگر این که مهندسین بازیسنتر بخوان خلافش رو ثابت کنن.منم نمیگم چون مایکرو این کار رو کرده صد در صد درسته و از این حرفا ولی خوب هم پول زیاده هم شرکت انقدر بزرگ هست که بدونه داره چی کار میکنه.

خیلیا استودیو و بازی رو تو خوده همین نسخه میبیننو فکر میکنن بازی فروشش رو کرده و رفته (که اینم درست نیست چون هنوزم تو چارت هست و داره میفروشه) و نمیتونه در آمد زایی آنچنانی داشته باشه.فکر نمیکنم درآمد زایی از این بازی فقط مختص به همین نسخه باشه ، حتی ممکنه از قبل روی یه پروژه ی بزرگتر برنامه ریزی کرده باشن.من خودم دوست داشتم این پول روی چیزه دیگه ای سرمایه گذاری بشه و استودیوها و IPـهای جدیدی باهاش متولد بشه ولی خوب حتماً یه برنامه ای هست و فکر میکنم ارزش منتظر موندن داره تا ببینیم قضیه به کجا میرسه.

نمیخوام فن بازی در بیارم و حرفم اف تاپیک باشه ولی الان winphone در شرایط خوبی نیست رقیب هاش ازش جلو هستن یکی از بزرگترین دلایلش هم app ها هستن
حالا با حساب اینکه ps4 فروش بیشتری از xbox one داشته پس من میتونم بگم به احتمال زیاد تعداد افرادی که minecraft رو روی ps4 خریدن بیشتر از تعداد افرادیه که روی xbox one خریدنش پس درامد اصلیش روی ps4 بوده احتمالا و حتی اگر هم اینجوری نباشه بخش زیادی از درامدش به خاطر فروشش روی ps4 بوده
حالا از اوجایی که اشاره کردم winphone هم وضعیت خوبی نداره من خودم احتمال میدم بیشتر تمرکز مایکروسافت روی winphone هست
یعنی شما فکر میکنی بازی فقط روی 4 فروش داشته؟یعنی کلاً فروش روی PC و 360 هم این وسط چیزی نیست دیگه؟خیلی جالبه واقعاً:-j

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,639
نام
محمد
بازی ماینکرفت < دنیای ماینکرفت
اینکه دنیای ماینکرفت میتونه هدف مایکروسافت رو برآورد کنه یا نه رو فقط زمان مشخص میکنه ولی قطعا هدف مایکروسافت از خرید Mojang این نبوده که بیاد واسش Minecraft 2 انحصاری بسازه، مسلما خیلی برنامه پشت این خرید هست :D

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
باشه دوستان شما درست میگین به قول محمد اینده همچی مشخص میکنه .;)
من کی گفتم مینی؟:-/ماینکرفت بزرگ است=>بزرگتر میشود

الان در کل صحبتی که کردی من جوابی که دادم و ... همین بخش پیدا کردی منظور همیون ماینکرفت بود که میخواستم مخفف بنویسم مینی نوشتم .:|

.:MATIN:.

کاربر سایت
Dec 20, 2013
506
نام
متین
خالق بازی که 70% سهام شرکت رو داشته از این معامله یک میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون دلار نصیبش شده!!!!!!:o
به تومن چقد میشه؟؟:|

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
قبل از رسمی شدنش هم فکر کنم گفتم که Notch بعد از Minecraft تموم شده بود.خودش هم میدونست و الان کشید کنار.ادامه دادنش توسط تیم دیگه اتفاق بهتریه.اینجور که مشخصه Microsoft هم فقط Minecraft رو میخواسته و بازیهای دیگه‏‏ استدیو و اعضا براشون مهم نبود و طبعا درآمدزایی رو محدود به بازی نمیکنن و محصولات جانبی و بازیهای متفرقه و اینجورچیزا رو زیاد خواهیم دید احتمالا.شاید مردم ندونن استیو کیه ولی عروسکش میفروشه و همین کافیه.
برای بار 3300ـم، ناتچ چند سالیه که اصلا رو Minecraft کار نمی کنه!

batman0

کاربر سایت
Sep 8, 2013
509
خرید استراتژیک و عالی ای بود مخصوصا تو مارکت موبایل اگر انحصاری ویندوز فن بشه میتونه خیلی تاثیر مثبت رو فروش اسمارت فونهای نوکیا داشته باشه.
اتفقا انحصاری کردنش به ضرر مایکرو میشه خودشونم تو بیانیه گفتن قصد همچین کاری ندارن :D

The Thing

کاربر سایت
Jan 20, 2010
188
برای بار 3300ـم، ناتچ چند سالیه که اصلا رو Minecraft کار نمی کنه!
اوندفعه متوجه نشدی چی نوشتم یه چیزی گفتی,حالا باز هم همون رو تکرار میکنی.
من در جریان اینکه بازی و بروزرسانی ها رو به کس دیگه ای سپرد هستم. گفتم ایشون تو اون بازی متوقف شده و بعد از اون چیزی برای عرضه نداره.یک لول باز شده تر این جمله میشه اینکه دو بازی بعدی ایشون که بعد از Minecraft معرفی شدن مثل Minecraft مولفه های خاص,خلاقانه (یا هر اسم دیگه ای) نداره.عبارت"بعد از Minecraft تموم شده بود"هم یه شکل دیگشه.خودش هم انگار خیلی بازیسازی رو جدی نمیگیره و الان هم که این تصمیمو گرفت.
جمله "ادامه دادنش توسط تیم دیگه اتفاق بهتریه." یک نظر هست و اگه بخوایم بازش کنیم این رو هم این میشه که نگارنده فکر میکنه(درست یا غلط) لازمه گسترش Minecraft (طوری که چیزی فراتر از بروزرسانی معمول باشه)ورود فکر جدیده.این یک جمله مستقل هست.همونطور که جمله قبلش هم در مورد پست قبلیم بود و مستقل بود و همونطور که نوشته بعدش در مورد یک موضوع دیگه بود و هیچ جاش هم گفته نشده(اشاره نشده) که Notch الان داره رو Minecraft باشه.
از اونجا که کلمه های "Notch" و "Minecraft" و "تموم" تو این نوشته هم هست لازم میدونم که اشاره کنم نیازی به یادآوری چندهزارمین باره "Notch رو Minecraft کارنمیکنه" نیست.

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
باشه دوستان شما درست میگین به قول محمد اینده همچی مشخص میکنه .;)

الان در کل صحبتی که کردی من جوابی که دادم و ... همین بخش پیدا کردی منظور همیون ماینکرفت بود که میخواستم مخفف بنویسم مینی نوشتم .:|

متن اصلیش رو خوندی ؟ :d
خرید این اصلا در توان بخش microsoft studios نبوده. در واقع سیاست بالایی ها بوده که حالا واسه چی هست معلوم نیست (از کلود تا vr و ...) تو بیانیه مایکروسافت حتی ساپورت ps هم هست :d اصلا قرار نیست انحصاری بشه ! رو هر دستگاهی هم که بتونن میدن بازی رو

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
متن اصلیش رو خوندی ؟ :d
خرید این اصلا در توان بخش microsoft studios نبوده. در واقع سیاست بالایی ها بوده که حالا واسه چی هست معلوم نیست (از کلود تا vr و ...) تو بیانیه مایکروسافت حتی ساپورت ps هم هست :d اصلا قرار نیست انحصاری بشه ! رو هر دستگاهی هم که بتونن میدن بازی رو

امیر علی دقیقا میدونم چی شده اما شما میدونی 2.5 بیلیون دلار برای یه استدیو یعنی چی ؟

منم نگفتم انحصاریه گفتم واقعا ارزش 2.5 بیلیون پول بی زبان نداره حالا ملت یا نمیدونن 2.5 بیلیون دلار چقدر پوله جو گرفته میگه بازی بزرگتر میشه نمیشه اما آخرش من به شخصه فکر نمیکنم از این معامله 2.5 بیلیون برای ماکروسافت در بیاد یا دوستان با معامله های دیگه دنیای خارجی با قیمت ها آشنایی ندارن همین چند وقت پیش آمازون تویچ 970 میلیون دلار خرید یعنی ارزش این بازی از تویچ بیشتره با اون همه مهندس و سرور و ... به نظر من نه حالا میگن بزرگش میکنه نمیدونم چطور میخواد انقدر بزرگ بشه که 2.5 بیلیون دلار برای ماکروسافت دارمد داشته باشه خود بازی جون کنده باشه 500میلیون دلار فروش نرفته این همه وقت اون وقت بیاد بزرگ بشه 2.5 بیلیون اول بر گردونه دوم درامد برای شرکت داشته باشه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر