ماهنامه بازی نما

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
249
233
دوستان حالا که امکان انتشار بازینما به صورت یه رسانه مکتوب وجود نداره، با این نظر من موافقید یانه؟
رسانه بازی کلا چاپی ش یه حس بهتری داره و آدم حوصله می کنه طولانی ترین نقدها و مقالات رو بخونه، اما دیجیتالی چطور؟ تو رسانه دیجیتالی شما حوصله می کنید یه مطلب شدیدا طولانی رو بخونید؟ من که شخصا رسانه چاپی رو ترجیح میدم، چون میتونید طولانی ترین مطالب رو راحت بخونید و به بیخودی به چشم هاتون فشار نیارید، البته رسانه چاپی با کیفیت منظورم هست مثلا در حد بازی رایانه های قدیمی (و نه شماره های آخرش) و دنیای بازی. بازی نما که دو شماره آخرش رو نخریدم، اما آخرین شماره هایی که خریدم به خاطر کیفیت پایین مطالب شون، آزرده خاطرم کردن. کلا رسانه چاپی رو ترجیح میدم و نبودش دیوانم میکنه، دیوانه م میکنه که کلی رسانه دیجیتال بازی تو کشور شکل گرفته از جمله زومجی و گیمفا و غیره و غیره، اما امان از وجود چیزی به نام تخصص و درک درست نویسندگان از تاریخچه گیم. نه اینکه بخوام به نویسنده های فعال تو رسانه های دیجیتال گیم ایران توهین کنم، نه اصلا اینطور نیست، بلکه منظورم این هست که چطور میشه که مثلا از یه سایت با 10 نویسنده فقط 2 یا شاید 3 تاشون واقعا فهمیدن گیم چی هست و باهاش چه کارها میشه کرد. افرادی هم مثل طه رسولی، یاشار ذوالفقاریان، سهیل منصوری، نیما شاه صاحبی و غیره و غیره که نویسنده های خوب بودن هم کلا ول کردن نوشتن رو و میدون بازی نویسی تو ایران دست افرادی افتاد که نباید میفتاد (باز هم میگم منظورم همه افراد فعال تو سایت های گیم ایران نیست، بلکه منظورم 70 یا شاید 80 درصد شون هست که به درک درستی از گیم نرسیدن). والا من این چند وقت اینقدر مقاله خوب کم دیدم که با خودم گفتم بابا یادش بخیر تو بازی رایانه یاشار بنده خدا چه چیزهای جذابی می نوشت یا دنیای بازی چقدر پرونده هاش یا بخش فلش بک ش مفید بود به معنای واقعی و به دانسته های مخاطب اضافه می کرد.

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
1,967
1,800
نام
محسن
واقعا این مجله رو نابود کردن با تصمیمات اشتباه هنوز بروز نشدن دیگه مثل هفت سال هشت سال قبل کسی حتی حوصله ندارم بره دم دکه یک مدتی بود مجله رو تو سایت های اینترنتی مثل دیجی کالا عرضه میکردم که به نظرم حرکت عالی بود برای ترغیب مخاطب یا اینکه نسخه دیجیتالی مجله رو بزنن باید روش های جدید رو بیارن دیگه الان روش های ده سال پیش جواب نمی‌دهد مطابق روز حرکت نمیکنن قدیم اکثرا حال و حوصله داشتن اینترنتم آنقدر فراگیر نبود..

• Like
Reactions: EVIL4baz

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
810
1,463
مجله رو کسی نابود نکرده گرونی کاغذ و چاپ و....... مسائل نابود کرده

یه نگاه به افت کیفیت کاغذ انواع اقسام مجله ها و ماه نامه ها بندازید نابود شدن از اون ورم 4برابر گرونتر! خیلی هاشون که کلا نابود شدن

من تو این 3-4سال اخیر تمایلی برای خرید مجله الکی گرون با کاغذ فاجعه که پرشده از تبلیغات و شماره تماس اکبر آقا دی وی دی خام فروش رو ندارم

• Like
Reactions: Z-fan and A7A

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
1,967
1,800
نام
محسن
بحث گرانی و تورم درسته ولی کلا تو این سه چهار سال اخیر دیگه تیراژ روزنامه و مجله آنقدر پایین اومده کسی مثل قدیم نمیخره الان فقط میرن دم دکه برای سیگار.
. اتفاقا بازی‌نما باید مسیرش جدا کنه بازاریابی تغییر بدن تو شهرهای بزرگ شیراز و تهران و تبریز.. اینترنتی سایت درست درمون هم که ندارن از اولم درست حسابی نبود سایتش بازی نما بدن مجلات به سایت های بازی فروشگاه های اینترنتی بزرگ و معروف..

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
810
1,463
ندارن آقا ندارن . 4تا منتقد تو جامعه گیمری از کجا بیارن! مجله مربوط به سینما و فُلان نیست که زیر سایه حاملی مالی صداسیمان و امثال اعهم باشه

تو این مدتی هم که بود ب خاطر مثلا یه کاراکتر زن از سری بازی sims تو صفحه 60 مجله که پیرهن آستین کوتاه و دامن پوشیده بود مجله توقیف میشد تا همین جاشم ک تو این شلم شوربای مطبوعات ایران دووم آوردن شاهکار کردن آقا شاهکار

• Like
Reactions: mohsenebrahimi

A7A

کاربر سایت
Nov 30, 2016
1,311
1,477
بازی نما که همه میدونیم چه گندی شد از 2012 به بعد..
چند روز پیش سالروز ده سالگی انچارتد 2 بود،مجله بازی رایانه شماره ای داشت با اون دقیقا سال 87 .. اگر دوستان خواستن بگن عکس بندازم کامل از مقاله و مجله دمی به یاد گذشته باشیم.
دوستان فکر میکنن ما چند تا نویسنده و برسنده(منتقد) خوب داریم تو ایران ؟ این کشور یه کشور ریتارد و نابود شده هست یه نگاهی به سایت های بی دروپیکری که داونده خره گیری و برسایی بازی هستند بیندازید ببینید چقدر فرومایگی همه گیر شده.
به یاد بازی رایانه و بازی نما و دنیای بازی تا وقتی تو اوج بودن و کار میشد روشون.

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
1,967
1,800
نام
محسن
بودن قدیم الان کم شدن حمید مثلا @Dinosaur
آقا آریا یادشه چه نویسنده قابلی بود پیر شدن دیگه ۳۵ رد کردن نسل جوان نتونست خوب جایگزین بشه

• Like
Reactions: A7A

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
249
233
چند روز پیش سالروز ده سالگی انچارتد 2 بود،مجله بازی رایانه شماره ای داشت با اون دقیقا سال 87 .. اگر دوستان خواستن بگن عکس بندازم کامل از مقاله و مجله دمی به یاد گذشته باشیم.
دوستان فکر میکنن ما چند تا نویسنده و برسنده(منتقد) خوب داریم تو ایران ؟ این کشور یه کشور ریتارد و نابود شده هست یه نگاهی به سایت های بی دروپیکری که داونده خره گیری و برسایی بازی هستند بیندازید ببینید چقدر فرومایگی همه گیر شده.
به یاد بازی رایانه و بازی نما و دنیای بازی تا وقتی تو اوج بودن و کار میشد روشون.
داداش اون عکس ت رو بذار صفا کنیم :)

• Like
Reactions: A7A

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
249
233
کیفیت نقدها شدید جای بحث داره
والا من اغراق نمی کنم اما مثلا همون بررسی دو صفحه ای true crime new york از یاشار ذوالفقاریان اینقدر خوب و حساب شده بود (اونم تو اون زمانی که هیچی نبود، اما این بشر بازیایی میشناخت که همین الان با چرخ زدن تو فروم هایی مث ردیت هم نمی تونید اسم شون رو پیدا کنید!!!) که شما میگی این همه پسرفت از کجا اومده واقعا؟! والا من انتظار hg101 رو ندارم اما اینو می دونم که پسرفت کردیم شدید و همه چیز بی در و پیکر هست. رفتم سایت x دیدم زده آنباکسینگ کمودور 64!!! خب یکی نیست بگه جناب، الان این به درد کی میخوره؟!

• Like
Reactions: Oakenshield and A7A

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
1,136
2,142
یه قضیه همیشه برام سوال بوده

بازینما قدیما یه سایت فروم داشت که خیلی محبوب و عالی بود؛ بعد از چند سالی یه دفه شروع شد به فیلتز شدن، هی با پیگیری هاشون بازش میکردن ولی به طرز عجیب و مشکوکی بعد از یه هفته دوباره فیلتز میشد؛ یه ده باری این قضیه تکرار شد تا اینکه دیگه کلا قیدش رو زدن و کاربراش هم کوچ کردن جاهای دیگه مث اینجا(از جمله خودم)

حالا خواستم ببینم کسی از ته و توی اون قضیه خبر داره ؟ چرا هی فیلترش میکردن؟
من که اون زمان (حتی دیگه یادم نیس چند سال پیش بود دقیق) از قضیه خبر نداشتم سنم هم کم بود برا خودم تئوری توطعه چیده بودم که احتمالا کسی زیرابشون رو میزنه :D

( Layken )

کاربر سایت
Nov 29, 2009
1,470
2,540
نام
حامد
دنیای بازی لااقل سایتش سرپا هست.
ولی اون دو تا بقیه سایتشون نگرفت.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟