ماندگارترین لحظات نسل هشتم از نگاه کاربران بازی سنتر

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
در نسلی که گذراندیم و در صنعت بازی‌های ویدیویی شاهد لحظات شگفت‌انگیز و پر احساس و فراموش نشدنی فراوانی بوده‌ایم.
برخی از بازی‌ها به دلیل لحظات ماندگارِ فوق‌العاده ی خود، همیشه در ذهن گیمرها باقی می‌مانند.
حال این لحظات می تواند رسیدن به قله ی یک کوه ، فرار از یک بیمارستان، مبارزه با یک باس، از دست دادن یک عشق ، حمله به یک کشتی، دیدن یک کلوسوس ، باز پس گیری یک مکان و یا شنیدن جمله و دکلمه باشد که به تنهایی تاثیر بسزایی در ما میگذارد، زیرا نویسندگی و طرح دیالوگ در بازی‌های مدرن تبدیل به یکی از ارکان اصلی گردیده و با نزدیک شدن هر چه بیشتر بازی‌ها به آثار سینمایی رعایت تکنیک‌های صحیح نویسندگی و پرهیز از اشتباهات پایه‌ای اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

CYMERA_20200915_153532.jpg

با این حال بسیاری از بازی‌های توانسته‌اند با رعایت این نکات و ارائه‌ی روایتی جذاب، به یاد ماندنی و زیبا، در تاریخ دنیای بازی برای ما ماندگار شوند. این تجارب ماندگار ممکن است برای عده ایی در انتها و همراه با موسیقی پس‌زمینه حماسی و به شکل یک مبارزه جذاب و دشوار با باس آخر رخ دهد و یا در طی طول بازی با تجربه ی سکانسی لذت بخش، پراحساس و با ردوبدل شدن یک دیالوگ‌ عمیق و تاثیرگذار صورت بگیرد.
مرز بین بی‌معنی و یا ارزشمند بودن این دکلمه بسیار باریک است و کوچکترین غفلتی از جانب نویسنده در نوشتن دیالوگ می‌تواند منجر به تخریب آن شود.
با این حال در صورت اجرای درست آن،‌ با سکانسی ماندگار روبرو خواهیم شد

به هرحال اینبار سعی داریم به کمک شما عزیزان لحظات ماندگار نسل هشت رو مرور و از بین بهترین چپتر، دکلمه، لحظه و... ماندگارترین رو در رای گیری نهایی مشخص کنیم!

〰〰〰〰〰〰〰〰
بسیار مهم
با توجه به حساسیت بالای این تاپیک به علت اسپویل اینگونه سکانس ها و لحظات از همگی درخواست دارم که برای اشتراک احساسات خودشون از بازی دوسال اخیر، یعنی سال های 2019 & 2020 :
متن رو در اسپویلر(همراه با نام بازی مورد نظر به عنوان تگ اسپویلر) قرار دهند!
تا کابران بتوانند با خیال اسوده و بدور از اسپویل شدنِ بازی های اخیر، در تاپیک فعالیت کنند
برای سال های قبل تر استفاده از تگ اجبار نیست:D
* چون خیلی مهمه مجددا یاد اوری کنم که "عنوان تگ" که میتونه نام بازی باشه رو هم لطفا درج کنید تا محتوای درون تگ اسپویلر مشخص باشه:D
* درصورتی که راجب چند بازی مختلف قراره توضیحاتی داده بشه، می بایست به چند تگ مختلف تفکیک کنید و هر تگ طبیعتا مختص به یک بازی باشه

آخرین ویرایش:

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,025
نام
رضا
نملس کینگ به خوابت بیاد که از سولز۳ هیچی ننوشتی
فردا روت میشه تو چشاشون نگاه کنی؟:(

پ.ن:کاوه دیروز یه کلیپی از مبارزه ی بین نملس کینگ+سول اف سیندر VS اسلیو نایت گیل فرستاد واسم برگ ریزون
واسه فن های سولزبورن واجب کفاییه دیدنش:D
قندشکنو on کنید:
یا خدا این چی بود. :D
چطوری سول آف سیندر پیروز شد من سرسول آف سیندر یک بار بیشتر نمردم البته کلاسم sorcery بود مثل همیشه.
نمیخواستم لیستم طولانی بشه واز هر سری یک بازی گذاشتم بخاطر همین فقط به بهترین بازی میازاکی تو این نسل اشاره کردم وگرنه باید به ori and blind forest هم اشاره میکردم از اونجا که ارادت خاصی به میازاکی دارم و میازاکی رو بهترین بازیساز این دهه و fromsoftware رو بهترین استودیو این نسل میدونم این‌دو تا بازی رو هم میزارم.
ازاونجا که بهترین‌لوکیشن‌من‌تو بازی lothric بود بهترین سکانس بازی هم به نظرم سکانس مبارزه با دوقلوها lothric و lorianبود حس عجیبی داشت این سکانس موسیقی غم انگیز، فضاسازی افسرده و پرنسس هامفلوج که یکیشون لال بود و چشم هاشون پوشیده بود دقیقا حسی از سکوت و تاریکی در کنار ناتوانی القا میکرد حسی که میازاکی علاقه زیادی به استفاده کردن ازش داره. 167552 167553

سکانس مبارزه با isshin saint sword هم یکی از کابوس وارترین لحظه ها گیمینگم بود از طرفی این سکانس شباهت زیادی به سکانس Gehrman the first hunter بلادبورن داشت و از طرفی سختترین باس تاریخ در بازی ها میازاکی بود 167561

آخرین ویرایش:

Skylar

Gold User
Apr 29, 2015
272
چیزی اسپویل نمیشه....

توی بازی Red Dead Redemption 2 توی ایستگاه قطار لحظه ای که آرتور به خواهر کالدرون با بغض و در حالی که جلوی خودشو میگیره گریه نکنه میگه "میترسم" واقعا منو نابود کرد...با همون یه جمله و دیدن اون چهره آرتور بدجوری بغض گلومو گرفت و حال و احوالمو بهم ریخت...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
یکی از بازیهایی که اول نسل اومد و خیلی تحت تاثیرش قرار گرفتم contrast بود.
متاسفانه زود فراموش شد.
فضاسازی توهمی و سنگینشو که در عین حال حس مصنوعی بودن نداشت رو در کنار گیم پلی زیبا و خلاقش واقعا تحسین میکردم و میکنم

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
این نسل داره میگذره و من هنوز از RDR 2 بی نصیبم :D
با توجه به تجربه RDR1 مطمئنم یه جا این جا داشت اگه تمومش می کردم... ولی خب فعلا برم سراغ دیگر لحظات ماندگار.

167588

"El..."

اگه یه نقطه از بازی باشه که جفت این شخصیت ها رو تبدیل به یکی از به یاد موندنی ترین شخصیت های این نسل کنه همین سکانسه.
یه چیز خیلی شاعرانه ای در مورد خنجری که ادلگارد سمت دیمیتری تو لحظه آخر پرتاب می کنه وجود داره. خنجری که خود دیمیتری به ادلگارد داد تا باهاش آینده اش رو بسازه.
بازی کامل ادلگارد رو تو این روت به عنوان آنتاگونیستی نشون میده که تو آینده گیر کرده و آخرین لحظه اش رو هم واسه همچین نزدیک شدن به این آینده میده.
موسیقی محشر این سکانس وقتی دیمیتری با حسرت به جنازه ادلگارد نگاه می کنه کامل برام این صحنه رو تو ذهنم تا ابد حک کرد.

167590
"you overslept Teach"

به عنوان کسی که با تک تک بچه های Golden Deer زندگی کردم تو 11 چپتر اول بازی، سکانس ملاقات دوباره باهاشون بعد تایم اسکیپ و این که چطور بزرگ شدن ناجور چسبید.
مپ اول بازی رو شما فقط با کلاود و بایلث شروع می کنید. ولی آروم آروم همه بر وبچ گروه خودشونو میرسونن واسه کمک. چون مپ سختی هم هست، این قدر این حرکت موندگاره برام که واقعا جا داره این جا بیارمش

یه سکانس دیگه هم از این روت هست :D
=====
167593

نبرد دشت گائور لعنتی از شروع تا انتهاش چه کاتسین، چه گیم پلی چه موسیقی چه هر کوفتی یکی از خفن ترین و حماسی ترین سکانس های نسل هشته.
قشنگ جایی که ادلگارد بعد جمع شدن یونیت هام رو تپه واسه کشتن برنی، میزنه کل تپه رو میسوزونه به عنوان تله، من پشم هام ریخت. لعنتی یار خودت برندتا اون جاست :|
شبیهخون های Blue Lions، دیالوگ بین کاراکترها وسط نبرد، وقایع بعدش. رو دست نداره این مپ

167594
"Rise if you would... for that is our curse"

ببینید، Nameless King و Lord of Cinder خیلی خوفن. ولی هیچی سکانسی که لوتریک تو فاز دوئه باس فایت، میاد رو شونه لوریان نمیشه... هیچی!!

167595

گرفتن بلید آو کیاس و بزن بزن با بالدور و اون پایان کلیف هنگر دارش با این که پرونده خود بازی رو می بنده، همه محشرن
ولی هولی شعط... جوری که دوربین تو این سکانس می چرخه و جلوی کریتوس آتنا سبز میشه، اوج نبرد درونی کریتوسه! قشنگ جایی بود که مو به تنم سیخ شد... Like HOLY SHIT

167599

تریال پنجم دانگانرونپا 2 برای من اوج داستان پردازی تو ویدیو گیمه (هر چند دانگانرونپا عملا ویژوال ناوله... But whatever)
یه لحظه ای هست تو این تریال که دقیقا قبل این که همه شخصیت ها بلند بگن، همه تیکه های پازل پرونده تو ذهنت کنار هم قرار میگیره. لحظه فهمیدن حقیقت تلخی که پشت ماجراس شاید تنها لحظه ای تو کل بازی های ویدیویی ای ای که تموم کردم باشه که قشنگ از جام بلند شدم بلند گفتم "اوه نه!"
استرسی که من تو این تریال داشتم اصن... دو و نیم ساعت دیالوگ و مینی گیمه این تریال و من بعد این دو نیم ساعت فقط خیس عرق بودم.

بعدشم کامل دپرس بودم دو روز و نرفتم سراغ چپتر 6 تو این مدت... نمی شد اصن!

167600

تریال چپتر 1، جوری که معلوم میشه خود کائده قاتل بوده و اون سکانس خفن تغییر شخصیت اصلی از کائده به شوییچی
اعدام کائده هم هنوز به نظرم خشن ترین اعدام کل سری ـه. تنم واقعا مور مور شد سر اون سکانس
بعدشم که شوییچی میره کنار پیانوی تو اتاق کائده و Clair de Lune پخش میشه. زار زار گریه کردم اون جا...

تریال چهارم و معصومیت گونتا، جوری که ماکی تو تریال پنج سعی می کرد هر جور شده نذاره کایتو به عنوان قاتل رای بگیره، با جنون وحشتناک تریال ششم و وایسادن شوییچی جلوی کل بیننده ها... V3 پر سکانس ماندگاره که این جا قاب شن. ولی تریال یک اصن یه چیزی فراتر از نسل هشت و مشته... تا ابد موندگاره

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,651
z-fan@
آفرین
از دیروز میخواستم لوریان رو بگم وقتی بحث boss ها شد.
سر این باس من واقعا اعصاب برام نموند.مخصوصا فاز دوم که با دوتا sword اش می‌چرخید واسه خودش sword dance راه مینداخت و one shot کل hp رو میبرد ، اصلا نمیتونستم تکنیک اون لحظه رو بفهمم.احساس میکردم نمیتونم اون boss رو دیگه رد کنم ( آخر هم بعد یه هفته فکر کنم زدمش.) :))

• Like
Reactions: dark souls

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
این نسل داره میگذره و من هنوز از RDR 2 بی نصیبم :D
با توجه به تجربه RDR1 مطمئنم یه جا این جا داشت اگه تمومش می کردم... ولی خب فعلا برم سراغ دیگر لحظات ماندگار.

View attachment 167588

"El..."

اگه یه نقطه از بازی باشه که جفت این شخصیت ها رو تبدیل به یکی از به یاد موندنی ترین شخصیت های این نسل کنه همین سکانسه.
یه چیز خیلی شاعرانه ای در مورد خنجری که ادلگارد سمت دیمیتری تو لحظه آخر پرتاب می کنه وجود داره. خنجری که خود دیمیتری به ادلگارد داد تا باهاش آینده اش رو بسازه.
بازی کامل ادلگارد رو تو این روت به عنوان آنتاگونیستی نشون میده که تو آینده گیر کرده و آخرین لحظه اش رو هم واسه همچین نزدیک شدن به این آینده میده.
موسیقی محشر این سکانس وقتی دیمیتری با حسرت به جنازه ادلگارد نگاه می کنه کامل برام این صحنه رو تو ذهنم تا ابد حک کرد.

View attachment 167590
"you overslept Teach"

به عنوان کسی که با تک تک بچه های Golden Deer زندگی کردم تو 11 چپتر اول بازی، سکانس ملاقات دوباره باهاشون بعد تایم اسکیپ و این که چطور بزرگ شدن ناجور چسبید.
مپ اول بازی رو شما فقط با کلاود و بایلث شروع می کنید. ولی آروم آروم همه بر وبچ گروه خودشونو میرسونن واسه کمک. چون مپ سختی هم هست، این قدر این حرکت موندگاره برام که واقعا جا داره این جا بیارمش

یه سکانس دیگه هم از این روت هست :D
=====
View attachment 167593

نبرد دشت گائور لعنتی از شروع تا انتهاش چه کاتسین، چه گیم پلی چه موسیقی چه هر کوفتی یکی از خفن ترین و حماسی ترین سکانس های نسل هشته.
قشنگ جایی که ادلگارد بعد جمع شدن یونیت هام رو تپه واسه کشتن برنی، میزنه کل تپه رو میسوزونه به عنوان تله، من پشم هام ریخت. لعنتی یار خودت برندتا اون جاست :|
شبیهخون های Blue Lions، دیالوگ بین کاراکترها وسط نبرد، وقایع بعدش. رو دست نداره این مپ

View attachment 167594
"Rise if you would... for that is our curse"

ببینید، Nameless King و Lord of Cinder خیلی خوفن. ولی هیچی سکانسی که لوتریک تو فاز دوئه باس فایت، میاد رو شونه لوریان نمیشه... هیچی!!

View attachment 167595

گرفتن بلید آو کیاس و بزن بزن با بالدور و اون پایان کلیف هنگر دارش با این که پرونده خود بازی رو می بنده، همه محشرن
ولی هولی شعط... جوری که دوربین تو این سکانس می چرخه و جلوی کریتوس آتنا سبز میشه، اوج نبرد درونی کریتوسه! قشنگ جایی بود که مو به تنم سیخ شد... Like HOLY SHIT

View attachment 167599

تریال پنجم دانگانرونپا 2 برای من اوج داستان پردازی تو ویدیو گیمه (هر چند دانگانرونپا عملا ویژوال ناوله... But whatever)
یه لحظه ای هست تو این تریال که دقیقا قبل این که همه شخصیت ها بلند بگن، همه تیکه های پازل پرونده تو ذهنت کنار هم قرار میگیره. لحظه فهمیدن حقیقت تلخی که پشت ماجراس شاید تنها لحظه ای تو کل بازی های ویدیویی ای ای که تموم کردم باشه که قشنگ از جام بلند شدم بلند گفتم "اوه نه!"
استرسی که من تو این تریال داشتم اصن... دو و نیم ساعت دیالوگ و مینی گیمه این تریال و من بعد این دو نیم ساعت فقط خیس عرق بودم.

بعدشم کامل دپرس بودم دو روز و نرفتم سراغ چپتر 6 تو این مدت... نمی شد اصن!

View attachment 167600

تریال چپتر 1، جوری که معلوم میشه خود کائده قاتل بوده و اون سکانس خفن تغییر شخصیت اصلی از کائده به شوییچی
اعدام کائده هم هنوز به نظرم خشن ترین اعدام کل سری ـه. تنم واقعا مور مور شد سر اون سکانس
بعدشم که شوییچی میره کنار پیانوی تو اتاق کائده و Clair de Lune پخش میشه. زار زار گریه کردم اون جا...

تریال چهارم و معصومیت گونتا، جوری که ماکی تو تریال پنج سعی می کرد هر جور شده نذاره کایتو به عنوان قاتل رای بگیره، با جنون وحشتناک تریال ششم و وایسادن شوییچی جلوی کل بیننده ها... V3 پر سکانس ماندگاره که این جا قاب شن. ولی تریال یک اصن یه چیزی فراتر از نسل هشت و مشته... تا ابد موندگاره
یه چیزیو جا نگذاشتی احیانا؟ :p:-"

• Smile
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
یه چیزیو جا نگذاشتی احیانا؟ :p:-"

Fool of you to think what nintendo fandom considers Memorable is same as mine >:)>:)

البته دیگه حوصله نداشتم مورد اضافه کنم... وگرنه همون ماریو اودیسه و تلو 2 و ویچر 3 و اینا رو هم اضافه می کردم :D

• Smile
Reactions: voldmort

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,023
بدون ترتیب خاصی:

بعد از پیمودن یه مسیر طولانی:

ezgif.com-optimize (3).gif

ماندگار از این نظر که تا فیها خالدونم سوخت آخر بازی فهمیدم کل مدتی که واسه بازی صبر کردم و انجامش دادم با بیگ باس فیک طرف بودم :|

نه همچین فایت نابی تا حالا دیده بودم تو یه گیم نه انتظارش داشتم :D:

baldur.gif

bb.gif

خیلی ناراحت بودم داشتم می بردمش خاکسترش کنم و اون موزیک فوق العاده BB's Theme هم داشت پلی می شد.

با اینکه هزار بار این قسمت که تو E3 پخش شد بود رو دیده بودم ولی بازم موقع پلی دادن برگ ریزون بود:

یه سورپرایز پشم ریزون و گیج کننده:

مات و مبهوت! :

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
کلا خیلی نسل ماندگاری نداشتیم که لحظات ماندگار زیادی هم داشته باشیم ولی برای من بدون شک ماندگار ترین لحظه می رسه به
167691
دقیقا وقتی فاز اول مبارزه تموم شد و گیل خون دارک سول رو دید و دیالوگ is this blood? the blood of the dark souls

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,571
نام
Mehrdad
اینا رو خوب یادمه..

از اون باس هایی بود که با ناراحتی زدم.. کلا اتمسفر این باس فایت برام خیلی غم انگیز بود.. خصوصا فاز 2..

167998
mark my words ashen one.. you remain among the accursed
this spot marks our grave.. but you may rest here too.. if you would like
---
ایشونم از اون باس هاست که یادم نمیره.. ابهت+اتمسفر + موسیقی + گیم پلی همه چی بی نظیر.. تو نیو گیم پلاس ها عجیب چالشی میشه..

167999

اولین باری که تو هانترز دریم رسیدم اینجا.. اتمسفر + ساندترک..
168001

اولین باری که تو skellige ترک the fields of ard skellig پلی شد
168002

انتن دوم بود فکر کنم که تریکو دوباره قاطی کرد و پسر رو قورت داد و بعدش بی تابی می کرد..
168006

اخر اپیزود 3 که فهمیدیم با زنده نگه داشتن ویلیام خود کلوئی تصادف میکنه و... شوکی که اینجا بهم وارد شدم فکر نکنم هیچ وقت یادم بره.. عکسشم دوس ندارم :[

آخرین ویرایش:

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
داشت خاک میگرفتا:D
با بچه ها راجب ویچر صحبت میکردیم یاد یه لحظه ی زیبا از بازی افتادم
ملاقات با سیری بعد از ده ها ساعت رنج و حیرانی و فراغ واسم یکی از دراماتیک ترین صحنه های نسل بود!
اون حسِ تو لحظه ایی که گرالت یهو وایساد و در کلبه رو وا کرد و اومد سمت یه بدن که روش به سمت مخالف ما بود
دست گذاشت به بدن فریز شده ی سیری رو تخت و صورت سیری برگشت به سمتمون:((
قابل بیان نیست اون حس ، فقط خدا خدا میکردم این حس درست باشه و اون شخص سیری!
موسیقی مرگ اور اون لحظاتش...
اون کاتسین فلش بک به گذشته وقتی بغلش کرد:(

20200929_145837.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر