مافیا

این بازی یک بازی انلاینه که خودمون تو سایت انجام می دیم فکر کنم تو فروم های دیگر هم انجام دادید هر کس پایست نومشو بگه
تا اگر به 12 نفر رسید دوور اول رو شروع کنیم

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
ما عمری بود طی این 7 سال گذشته در راه رفت و برگشت به هر کمپ سایت رصدی، به انجام مستمر بازی مافیا میپرداختیم!! دیگه بعد اینهمه مدت اشراف کامل دارم بهش.
بازی بسیار جذاب و البته منطق طلبیه که واقعا قدرت استدلال و مباحثه‌ی آدم رو بالا میبره...
اما مشکل اینجاست که کلا این بازی باید لایو باشه!! نه آنلاین!!
همه‌ی مزه‌ی این بازی سر نگاه‌های مشکوک و سر و صدا‌ها و چهره‌های گناهکارشه! همه لذتش به داد کشیدنای خدا و ایما اشاره‌های مافیا تو شبه!...
اصولا این بازی بهیچوجه محدودیت افراد نداره...البته کف داره....همون 12 نفر خیلی خوبه به نظر من. 4 تا مافیا و 8 تا پلیس جواب میده...
حالا یکی دو دور برین اگه فاز داد منم میام...
باتشکر....

John.Cena

کاربر سایت
Apr 30, 2008
476
نام
کورش
من الان نقشتونو پخ می زنم بعدش شما نقشتون رو به هیچ کس نمی گین جز مافیا ها به هم و هم چنین شما به اون شخصی که مشکوکین رای میدین
مثل
رای به اعدام : کورش
و
رای باطل به: کورش

freedom

کاربر سایت
Jun 7, 2006
1,377
نام
رضا
پس پخ نزدي!
اون شخصي كه بهش مشكوكيم از كجا مياد؟ همين طوري كيلويي مشكوك بشيم؟ مافيا بايد پلليس رو بگيره پليس هم مافيا رو؟

John.Cena

کاربر سایت
Apr 30, 2008
476
نام
کورش
کسانی که مافیان که به یکی مشکوک میشن که بهشون شک داره و براشون خطر سازه
ولی افراد عادی به هر کی که خیلی خیط میزنه بازی هم شروع می شه هر وقت من بگم حدودا 30 دقیقه دیگه

John.Cena

کاربر سایت
Apr 30, 2008
476
نام
کورش
در شهر بازیسنتر همه چی خوش خرم بود که ناگهان از طرف شهردار BEHZAD خبر رسید که 2 نفر مافیا در شهر هستند و خیلی از افراد را کشته در همین جا ها بود که همه ی اعضا رفتند جز بهزاد خود مدیر (کهدر بازی نیست) و کورش(راوی) و GENE - david hayter - BESAFA - freedom - kashi metal - رومن بیلیچ
بهزاد گفت که یکی از ان ها مافیاست و اگر خود را معرفی نکنند همه کشته می شوند و خروج از شهر را ممنوع کرد
حالا ببینیم کی ها زنده می مونند و ببینیم مافیا می بره یا ادم کش یا مردم

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,396
نام
خشايار
ما عمری بود طی این 7 سال گذشته در راه رفت و برگشت به هر کمپ سایت رصدی، به انجام مستمر بازی مافیا میپرداختیم!! دیگه بعد اینهمه مدت اشراف کامل دارم بهش.
بازی بسیار جذاب و البته منطق طلبیه که واقعا قدرت استدلال و مباحثه‌ی آدم رو بالا میبره...
اما مشکل اینجاست که کلا این بازی باید لایو باشه!! نه آنلاین!!
همه‌ی مزه‌ی این بازی سر نگاه‌های مشکوک و سر و صدا‌ها و چهره‌های گناهکارشه! همه لذتش به داد کشیدنای خدا و ایما اشاره‌های مافیا تو شبه!...
اصولا این بازی بهیچوجه محدودیت افراد نداره...البته کف داره....همون 12 نفر خیلی خوبه به نظر من. 4 تا مافیا و 8 تا پلیس جواب میده...
حالا یکی دو دور برین اگه فاز داد منم میام...
باتشکر....
خدایی راست می گی...
من با داداشم اینا شب تا صبح 50 نفری بازی می کنیم...
خدایی خیلی فیزیکیش باحال تره...:love:
....
از بحث دور نیشم...
...
:eek::eek::eek: این یسری نگاه مشکوکه :laughing::laughing::laughing:
...
دوستانی که اصلا با بازی آشنا نیستن لینک زیر رو ببینن... بازی کامله کامل توضیح داده شده:
http://bamdadi.com/2008/04/02/a-group-game-called-mafia/

آخرین ویرایش:

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
خدایی راست می گی...
من با داداشم اینا شب تا صبح 50 نفری بازی می کنیم...
خدایی خیلی فیزیکیش باحال تره...:love:
....
از بحث دور نیشم...
...
:eek::eek::eek: این یسری نگاه مشکوکه :laughing::laughing::laughing:
...
دوستانی که اصلا با بازی آشنا نیستن لینک زیر رو ببینن... بازی کامله کامل توضیح داده شده:
http://bamdadi.com/2008/04/02/a-group-game-called-mafia/
دستت درد نکنه KhashiMetal جون.:love:
دوستان حتما لینک بالا رو بخونید توش همه چیز رو در مورد بازی توضیح داده.

freedom

کاربر سایت
Jun 7, 2006
1,377
نام
رضا
توي اون لينك :

فرش ایرانی از تار و پود فرهنگ، سیاست و جامعه اطلاعاتی
آشنایی با بازی گروهی مافیا
آوریل 2, 2008

توجه: این نوشته در مورد بازی گروهی‌ای به نام «مافیا» است و هیچ ارتباطی به کامپیوتر یا بازی‌ کامپیوتری به همین نام ندارد.

من و دوستان شفیق‌ام هنوز هم وقتی در برنامه‌های گل‌گشت یا شب‌نشینی‌های دوستانه دور هم جمع می‌شویم بازی‌های گروهی می‌کنیم. یکی از این بازی‌های جالب و هیجان‌انگیز به نام «مافیا» را معرفی می‌کنم.

* اول این‌که باید تعداد نفرات دست‌کم 5 یا 6 نفر باشد و بهترین تعداد 9 به بالاست.
* دوم این‌که بهتر است همه با هم دوست باشید و رفتار و حالت‌های یکدیگر را بشناسید.

روند بازی

یک نفر می‌شود حاکم (یا راوی). حدود 40 درصد تعداد بازیگران هم می‌شوند دزد. یک‌نفر رئیس‌پلیس و باقی پلیس. البته هویت این‌ اشخاص هنوز معلوم نیست و با قرعه‌کشی به صورت ناشناس تعیین می‌شود. برای ساده‌گی فرض کنیم کلا 10 نفر باشیم. 1 نفر حاکم، 3 نفر دزد، 1 نفر ریس‌‌پلیس و 5 نفر هم پلیس می‌شوند.

lib018065

حاکم به هر یک از بازیگران برگه‌هایی می‌دهد که روی 3 تا از آن‌ها دزد نوشته شده (‌این مساله کاملا باید سری باشد).

1. به دستور حاکم همه چشم‌های خود را می‌بندند (و سرشان را هم پایین می‌گیرند)

2. به دستور حاکم دزدها چشم‌هایشان را باز می‌کنند. با این‌کار باند دزدها همدیگر را می‌شناسند و در طول بازی از یکدیگر حمایت خواهند کرد. بعد به دستور حاکم همه دوباره چشم‌هایشان را می‌بندند.

3. به دستور حاکم رئیس‌پلیس چشم‌هایش را باز می‌کند. فقط حاکم می‌داند رئیس‌پلیس کیست. رئیس‌پلیس هم از هویت دزدها یا سایر پلیس‌ها بی‌خبر است. بعد به دستور حاکم رئیس‌پلیس چشم‌هایش را می‌بندد.

4. روز می‌شود. به دستور حاکم همه چشم‌هایشان را باز می‌کنند. دور اول بازی آغاز می‌شود.

بازی به صورت دوره‌ای انجام می‌شود. در طول هر دور افراد مختلف صحبت می‌کنند یا به دیگران اتهام دزد بودن می‌زنند. افراد از خود دفاع می‌کنند یا دلیل می‌آورند چرا فکر می‌کنند شخص معینی دزد یا پلیس است. بعد از پایان این دوره رای گیری می‌شود و همه به کسانی که مشکوک هستند رای می‌دهند. کسی که بیشترین رای را بیاورد به عنوان دزد شناخته شده و از بازی خارج می‌شود. او اعلام می‌کند دزد بوده یا پلیس.

5. شب می‌شود. به دستور حاکم همه چشم‌هایشان را می‌بندند.

6. به دستور حاکم دزدها چشم‌هایشان را باز می‌کنند و بی‌صدا به یک نفر اشاره می‌کنند. آن شخص توسط دزدها به قتل می‌رسد. به دستور حاکم دزدها چشم‌های خود را می‌بندند.

7. به دستور حاکم رئیس‌پلیس چشم‌هایش را باز می‌کند. حاکم هویت یکی از دزدها را بی‌صدا و با اشاره برای رئیس‌پلیس افشا می‌کند. به دستور حاکم رئیس‌پلیس چشم‌هایش را می‌بندد.

8. روز می‌شود. به دستور حاکم همه چشم‌هایشان را باز می‌کنند. حاکم به همه اطلاع می‌دهد که یکی از پلیس‌ها شب گذشته به قتل رسیده و او را معرفی می‌کند. شخص کشته شده از بازی خارج می‌شود. دور دوم بازی شروع می‌شود.

من يه مشكلي دارم . اولا : خب يكي رو راي گيري ميكنيم و اعدام ميكنيم!
بعد تو مورد 6 گفته دزدها به يه نفر اشاره ميكنن و ميكشنش! بعد حاكم ميگه يكي از پليسها كشته شده! چي شد؟ من كه نفهميدم . اوني كه دزدها ميكشن رو حاكم ميگه كيو بكشن؟ كه بعد ميگه يه پليس ديشب كشته شده؟

در ضمن اونوقت من الان بيام مثلا بگم بهنام دزده؟ آنلاينش چطوري ميشه؟
بعد الان به جاي پليس مردم معمولي و به جاي دزد مافيا داريم ديگه . رييس پليس هم داريم؟ حاكم هم كه جان سنا هست ديگه؟
يكي شفاف سازي كنه!

John.Cena

کاربر سایت
Apr 30, 2008
476
نام
کورش
اقایون شما همونی هم که من اول نوشتمو بخونین همه چیز دستتون میاد
الان 10 تا پخ به من شده هویتمو بگم یا نه
اقا هیچ کس هویتشو نگه لطفا اون پستا رو اول بخونید:mad::mad:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟