لیست کامل کاندیداهای VGA 2011

Most Anticipated Game از نظر شما؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    290

LiviNG D3AD

کاربر سایت

Studio of the Year

Bethesda Game Studios
Naughty Dog
Rocksteady Studios
Valve

Best Xbox 360 Game

Batman: Arkham City
Forza Motorsport 4
Gears of War 3
Portal 2

Best PS3 Game

inFamous 2
Killzone 3
LittleBigPlanet 2
Uncharted 3

Best Wii Game

Epic Mickey
Kirby’s Return to Dream Land
Lost in Shadow
The Legend of Zelda: Skyward Sword

Best PC Game

*********** 3
Minecraft
The Witcher 2
Portal 2

Best Handheld/Mobile Game

Ghost Trick: Phantom Detective
Infinity Blade
Super Mario 3D Land
Jetpack Joyride

Best Shooter

*********** 3
Call of Duty: Modern Warfare 3
Gears of War 3
RAGE

Best Action Adventure Game

Assassin’s Creed: Revelations
Uncharted 3: Drake’s Deception

Best RPG

Dark Souls
Deus Ex: Human Revolution
Dragon Age II
The Elder Scrolls V: Skyrim

Best Multiplayer

*********** 3
Call of Duty: Modern Warfare 3
Gears of War 3
Portal 2

Best Individual Sports Game

Fight Night Champion
Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters
Top Spin 4
Virtua Tennis 4

Best Team Sports Game

FIFA Soccer 12
NBA 2K12
NHL 12
MLB ’11: The Show

Best Driving Game

DiRT 3
Driver: San Francisco
Forza Motorsport 4
Need for Speed: The Run

Best Fighting Game

The King of Fighters XIII
Marvel vs. Capcom 3
Mortal Kombat
WWE All Stars

Best Motion Game

Child of Eden
Dance Central 2
The Gunstringer

Best Independent Game

Bastion
Minecraft
Superbrothers: Sword and Sworcery EP
The Binding of Isaac

Best Adapted Video Game

Back to the Future: The Game
Captain America: Super Soldier
LEGO Star Wars III: The Clone Wars

Best Original Game

Bastion
Portal 2

Best Graphics

L.A. Noire
RAGE
Uncharted 3: Drake’s Deception

Best Performance By a Human Male

J.K. Simmons as Cave Johnson – Portal 2
Mark Hamill as the Joker – Batman: Arkham City
Nolan North as Nathan Drake – Uncharted 3: Drake’s Deception
Stephen Merchant as Wheatley – Portal 2

Best Downloadable Game

Bastion
Insanely Twisted Shadow Planet
Stacking
Trenched

Best DLC

Fallout: New Vegas – Old World Blues
Mass Effect 2 – Arrival
Mortal Kombat – Freddy Krueger
Portal 2 – Peer Review

GameTrailers.com Trailer of the Year

Assassin’s Creed: Revelations – E3 2011 Trailer
Batman: Arkham City – Hugo Strange Reveal Trailer
Dark Souls – Ignite ’11 Debut Trailer
Dead Island – GDC 11 Cinematic Trailer
Deus Ex: Human Revolution – Purity First Infomercial
The Elder Scrolls V: Skyrim – In-Game Debut Trailoer
Hitman: Absolution – E3 2011 Trailer
Prey 2 – E3 2011 Trailer
Tomb Raider – E3 2011 Trailer
Uncharted 3: Drake’s Deception – E3 2011 Trailer

Best Song In A Game

“Build that Wall (Zia’s Theme)” by Darren Korb – Bastion
“Exile Vilify” by The National – Portal 2
“I’m Not Calling You a Liar” by Florence + the Machine – Dragon Age II
“Setting Sail, Coming Home (End Theme)” by Darren Korb – Bastion

Best Original Score

Bastion
Portal 2

Most Anticipated Game

BioShock: Infinite
Diablo III
Halo 4
Mass Effect 3
The Last Guardian

Game of the Year

The Elder Scrolls V: Skyrim
Portal 2
Uncharted 3: Drake’s Deception​

http://gamingeverything.com/11925/2011-vgas-all-nominees-announced/

اون عکسایه c2فوق العاده بودولی رو کنسول خیلی پایینتر وقتی محدودیت نباشه همچین گرافیکی میبینیم تصور کنین t10فورتزا روpcمیساخت!!!نمیگم چی میشد.یه سلاح کشتار جمعی میشد

بزرگی ، انیمیشن و ....؟ :d
اتفاقا گرافیک هنری Crysis 2 بسیار زیبا بود !!
از لحظ هنری زیبا بود ولی قبول کن در حد مثلا همین اسکایریم و ریج و انچارتد نیست :دی حالا هرکی سلیقه داره اون سلایق سایتها هم اینها را برتر دونستند .
مثلا خود rage از لحاظ تنوع محیط عالی عمل کرده بود البته تو ماموریتها ! یدفعه محیط و تم رنگبندیهاش از این رو به این رو میشد !

از لحظ هنری زیبا بود ولی قبول کن در حد مثلا همین اسکایریم و ریج و انچارتد نیست :دی حالا هرکی سلیقه داره اون سلایق سایتها هم اینها را برتر دونستند .
مثلا خود rage از لحاظ تنوع محیط عالی عمل کرده بود البته تو ماموریتها ! یدفعه محیط و تم رنگبندیهاش از این رو به این رو میشد !
فرخ میگم که هر بازی رو باید با توجه به فضا سازیش تحلیل کنیم یعنی Crysis 2 ایی که تو 90 درصد مراحل هدفش نشون دادن یه محیط رئال هست و مسلماً شبیه سازیِ یه دنیای واقعی که واسه همه ی افراد قابل درک و تطبیق دادن باشه از لحاظ هنری سازنده هارو با محدودیت مواجه میکنه ؛ شاید تو یه بازی رئال تمام خلاقیت و ذوق هنری سازنده محدود به ترکیب رنگ و چینش صحیح عناصر تو محیط بشه پس نمیشه کرایسیس رو با ریجی که فضاسازیش کاملاً بر مبنای تخیل بود مقایسه کرد ، البته منکر گرافیک هنری بینظیر Rage نیستم :d

در کل از لحاظ هنری کوچکترین عیب و ایرادی به کرایسیس 2 وارد نیست ، حالا اینکه هرکس بنا بر نظر شخصیش کدوم بازی رو از لحاظ هنری قوی تر میدونه یه بحث دیگست :d

وضعو بدتر کردی که :دی ! توی فاکتور هنری این بازی فوق العادست خب ...
بابا گفتم فقط یکی از چیزایی که نگاه میکنن :d
بزرگی ، انیمیشن و ....؟ :d
اتفاقا گرافیک هنری Crysis 2 بسیار زیبا بود !! گرافیکِ هر بازی رو باید با توجه به فضا سازیش ارزش گذاری کنی ، مثلاً کرایسیس 2 یا u3 بازی هایی هستن که که خواستن یه محیط رئال نمایش بدن ،پس نمیشه با بازی که فضاهای خیالی و تصنعی رو هدف قرار داده مقایسه ـش کرد!
جمع کن کاسه کوزه تو :d
امیر بالا بری پایین بیای مضحکه:d هیچ جوری هم نمیشه با بهانه هایی مثل انیمیشن و محیط بزرگتر (که Crysis 2 از این نظر هم نسبت به خیلی های دیگه سرتره بود ) به خدمون بقبولونیم که مثلاً L.A Noire یا بتمن از عناوینی مثل infamos 2 ، GEOW 3 ، crysis 2 ، BF 3 سرتره...!

حالا تو اگه میخوای چشمات رو یسری مسائل ببندی مختاری :d تو پست قبلیم تصویر گذاشتم میتونی بری ببینی و با توجه قدرت درک و تأمل خودت نتیجه گیری کنی ببینی اون چیزی که خودت میبینی درست تره یا اون چیزی که اونها میگن !
بابا گفتم فقط یکی از چیزایی که نگاه میکنن :d

در کل از لحاظ هنری کوچکترین عیب و ایرادی به کرایسیس 2 وارد نیست ، حالا اینکه هرکس بنا بر نظر شخصیش کدوم بازی رو از لحاظ هنری قوی تر میدونه یه بحث دیگست :d
چرا اتفاقا . تو برو الان کرایسیس 1 رو بازی کن ، اوایلش فک می کنی گرافیک C2 پسرفت کرده :دی ولی وقتی زوم می کنی تو محیط و اینا می فهمی نه اتفاقا خیلی هم پیشرفت داشته . چون کرایسیس 1 رئاله و تم و رنگبندیش خیلی کلا رئالتره تا C2 . اگه C2 رنگبندیش رئال تر بود ، اون ***** روشن رو ننداخته بود :دی مطمئن باش الان همه فکشون خورد شده بود . کوات یرلی اشتب کرد . می تونست با یه رنگبندی کاملا رئال ، تمام افراد رو دیوانه کنه موقع بازی C2 . :d

من کاری به این لیست مسخره ندارم وقتی بازی بزرگ deadspace دو رو تو هیچ قسمتی کاندید نکردن مخصوصا گرافیک یعنی لیست به درد خودشون میخوره

---------- نوشته در 12:29 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:26 PM ارسال شده بود ----------

از نظر من بهترین گرافیک های امسال اینان

gears of war3

crysis2

dead space2

uncharted3

چرا اتفاقا . تو برو الان کرایسیس 1 رو بازی کن ، اوایلش فک می کنی گرافیک C2 پسرفت کرده :دی ولی وقتی زوم می کنی تو محیط و اینا می فهمی نه اتفاقا خیلی هم پیشرفت داشته . چون کرایسیس 1 رئاله و تم و رنگبندیش خیلی کلا رئالتره تا C2 . اگه C2 رنگبندیش رئال تر بود ، اون ***** روشن رو ننداخته بود :دی مطمئن باش الان همه فکشون خورد شده بود . کوات یرلی اشتب کرد . می تونست با یه رنگبندی کاملا رئال ، تمام افراد رو دیوانه کنه موقع بازی C2 . :d
اصلاً حرفت قبول ندارم فرهود :d
ببین یه مثال میزنم فرض کن یه دوربین هندی کم برداری بری تو جنگل فیلم بگیری بدون هیچ فـــیلتری و خامِ خام ، Crysis 1 دقیقاً این شکلی بود ! بعد بیا اون فیلمی که خودت گرفتی رو مثلاً با جنگل ارباب حلقه ها و اون تم و رنگ خاص ـش مقایسه کن ...
بنظرت کدوم از حیث ظاهری سرتره ؟

الان این یه تصویر از crysis 1 :

اینم عکس های Crysis 2 فقط قبل دیدن اگه بیماری چیزی دارید نبینید جدی میگم یه وقت کار دست خودتون میدن !:

[URL=http://www.img4up.com/viewer.php?file=22373172634835006901.jpg]
85566896254769734643_thumb.jpg
[/URL]

این سه تا رو به عنوان Wallpaper هم میشه استفاده کرد :d
87022599267505022431.jpg

77093516950256189384.jpg

73853379247294115688.jpg
خوب تو همین عکس هایی که گذاشتم سطح visual بازی از لحاظ ترکیب رنگ کاملاً مشخصه ، قشنگ میشه از بعضی از عکس ها به عنوان Wallpaper استفاده کرد . دقیقاً فرق crysis 1 و دو همینه بنظرم ، یعنی تو شماره دوم رنگ بندی بازی بشدت پیشرفت کرده ، ترکیب رنگ ها تو بعضی سکانس ها قابل هضم نیست ...

خدایی هرچی بیشتر بازی میکنم بیشتر خندم میگیره ، اون از سال 2007 که crysis فقط کاندید کردن ، اون از 2008 که Crysis warhead رو حتی کاندید هم نکردن اینم از 2011 :))

راستی dead space 2 هم تو لیست جاش خالیه. نامردا!
@kayne
C2 با دایرکت ایکس 11 که کلا یه نسل از بقه بازیا جلوتره من اولین بار که crysis 2 DX11 رو بازی کردم تا یه ربع حالم خوب نبود البته اول روی مانیتور بازی کردم بعد که با کابل hdmi زدم به تی وی کاملا مرگمو دیدم بعدش که 360 رو بازی کردم احساس میکردم دارم برفک میبینم!!! , فکر کنم این انتخاب بین بازیای کنسولی باشه که البته بین همون ها هم C2 حداقل باید کاندید میشد همینطور g3.

آخرین ویرایش:
اصلاً حرفت قبول ندارم فرهود :d
ببین یه مثال میزنم فرض کن یه دوربین هندی کم برداری بری تو جنگل فیلم بگیری بدون هیچ فـــیلتری و خامِ خام ، Crysis 1 دقیقاً این شکلی بود ! بعد بیا اون فیلمی که خودت گرفتی رو مثلاً با جنگل ارباب حلقه ها و اون تم و رنگ خاص ـش مقایسه کن ...
بنظرت کدوم از حیث ظاهری سرتره ؟

الان این یه تصویر از crysis 1 :

اینم عکس های Crysis 2 فقط قبل دیدن اگه بیماری چیزی دارید نبینید جدی میگم یه وقت کار دست خودتون میدن !:

85566896254769734643_thumb.jpg

این سه تا رو به عنوان Wallpaper هم میشه استفاده کرد :d
87022599267505022431.jpg

77093516950256189384.jpg

73853379247294115688.jpg
خوب تو همین عکس هایی که گذاشتم سطح visual بازی از لحاظ ترکیب رنگ کاملاً مشخصه ، قشنگ میشه از بعضی از عکس ها به عنوان Wallpaper استفاده کرد . دقیقاً فرق crysis 1 و دو همینه بنظرم ، یعنی تو شماره دوم رنگ بندی بازی بشدت پیشرفت کرده ، ترکیب رنگ ها تو بعضی سکانس ها قابل هضم نیست ...

خدایی هرچی بیشتر بازی میکنم بیشتر خندم میگیره ، اون از سال 2007 که crysis فقط کاندید کردن ، اون از 2008 که Crysis warhead رو حتی کاندید هم نکردن اینم از 2011 :))

برو ساختمونا و این چیزایی که تو کرایسیس 1 هست رو بیار مقایسه کن . باور کن من خیلی فن ِ کرایسیسم خودم اول فکر می کردم گرافیک پسرفت کرده اما واقعا اینطور نبود . کرایسیس 1 به شدت رئال می زد :دی به شدت . کرایسیس 2 از لحاظ رئال بودن اصلا قابل مقایسه با شماره 1 نیست . من خودم رنگبندی کرایسیس 2 رو دوست دارم ، ولی اگه مثه کرایسیس 1 رنگبندیش رئال بود خیلی خیلی تأثیرگذار تر بود . کرایسیس اونقد بازه زمانیش جلوتر از زمان فعلی نیست حوادثش که کلن بخواد رنگبندیش خیلی تخیلی باشه . اگه دقت کنی خیلی ها گرافیک BF3 رو بیشتر تدثیر گذار می دونن تا کرایسیس 2 ، اونم بخاطر وحشتناک رئال بودنشه . کرایسیس 2 تو یه بازه زمانی 10 سال جلوتر از زمان ما اتفاق میوفته همه چی رو مثه محیط الان تصویر کشیده اما رنگبندیش رئال نیست :دی برای همین تدثیرگذاریش خیلی کمتره . بزار یه مثال بزنم در این مورد . مثلا Deus Ex : Human Revolution که به شدت فنشم ، بازی تو 2027 رخ میده ، اما تمام داستان و اینا از پیشرفت انسان به شدت خبر میده و همینطور فضای جامعه پر خفقانه ، برای همین از نوعی ترکیب ورنگ زرد تو همه رنگ ها استفاده کردن ، ***** زرد رنگ گذاشتن ، طراحی آبجکت ها هم با آبجکت هایی که تو دنیای الان ما هست کلن خیلی فرق داره . پس میشه نتیجه گرفت کارشون درست بوده و گرافیک هنریش هم تو بازی های امسال خیلی شاخص بود جوریک ه IGN میگه گرافیک تکنیکی بازی هیچی برا عرضه نداره اما از لحاظ بصری بازی شاهکاره :دی . ولی کرایسیس 2 طراحی آبجکت ها مثه الانه ، همه چی مثه الانه :دی ولی رنگبندیش فرق داره و رئال نیست . تأثیرگذاریش کم میشه دیگه قبول کن :دی

فرهود یا منظور منو نمیگیری یا داری اِشتب برداشت میکنی
yahoo_4.gif

رئال بودن با ضعف گرافیک از لحاظ هنری زمین تا آسمون متفاوته به خاطر همینم مثال فیلم ارباب حلقه ها رو برات زدم ! مسلمه که مثلاً فیلمی که تو خودت از جنگل میگیری بشدت رئال تر از جنگلی هست که تو تو یه فیلمی مثل ارباب حلقه ها میبینی ، چون فیلم تو کپی شده از دنیای پیرامونی هست که ما داریم توش زندگی میکنیم با همون رنگ نورپردازی و .....

ولی نکته اینجاست این کپی از لحاظ هنری چه قدر ارزش داره یعنی تو از دیدن یه جنگل واقعی بیشتر لذت میبری یا جنگلی که تو یه فیلم علمی تخیلی میبینی ؟؟ اصلاً 90 درصد افکت های این نسل فقط جنبه زیبایی و ظاهری دارن و صرفاً کوچکترین ارتباطی با واقعیتی که ما سراغ داریم ندارن .
الان برو بیرون و به خورشید نگاه کن نورپردازی volumetric با بازی هایی مثل گیرز 3 ، کرایسیس 2 با u3 مقایسه کن اصلاً تو واقعیت چنین اغراق هایی هست؟! یا افکت DOF که تو بازی مثل همین Crysis 2 یا MW میبینی یا افکت bloom و ....... همه همه واسه این هستن که زیبایی و جذابیت ظاهری بازی رو افزایش بدن وگرنه هیچ ربطی به رئال بودن و تطبیق دادن با واقیعت ندارن .

بله Crysis 1 رئال تره ولی نمی تونیم بگیم از لحاظ هنری هم قوی تره.

میدونم چی میگی . اما یه بازی که فضاسازی داستانیش تو دنیاییه که کاملا شبیه دنیای ماست مجبوره رئال باشه ، اونم به عنوان یه شوتر اول شخص :دی اگه طراحی آبجکت ها و کلا همه چیز فرق می کرد اون موقع حرفت 100 % درست بود . مشکل کرایسیس 2 اینه که طراحی ابجکت ها و نابودی نیویورک و اینا همه درست طراحی شده اگه رنگبندیش رئال بود چیزی از گرافیک هنری بازی کم نمیشد :دی Level Design بازی طروی هست که گرافیک هنری بازی با یه رنگبندی رئال تر خیلی بهتر خودشو نشون میداد .

آخرین ویرایش:
راستی dead space 2 هم تو لیست جاش خالیه. نامردا!
@kayne
C2 با دایرکت ایکس 11 که کلا یه نسل از بقه بازیا جلوتره من اولین بار که crysis 2 DX11 رو بازی کردم تا یه ربع حالم خوب نبود البته اول روی مانیتور بازی کردم بعد که با کابل hdmi زدم به تی وی کاملا مرگمو دیدم بعدش که 360 رو بازی کردم احساس میکردم دارم برفک میبینم!!! , فکر کنم این انتخاب بین بازیای کنسولی باشه که البته بین همون ها هم C2 حداقل باید کاندید میشد همینطور g3.
اخه معنی نمیده diedie جان !! یعنی ما هیچ سالی نباید شاهد انتخاب شدن یه عنوان از بین بازی های pc باشیم ؟ یعنی pc این وسط کشک ؟ الان عناوینی مثل witcher 2 ، crysis 2 ، BF3 که گرافیکی در سطح نسل بعد دارن نمایش میدن ذره ایی کارشون ارزش نداره ؟؟
حالا من سال 2007 رو قبول میکنم که مثلاً crysis با اینکه گرافیک ـش یه نسل از بازی های هم دوره خودش بیشتر بود به خاطر optimize نبودن و اینکه تعداد کسایی که تونستن بازی رو آخرین تنظیمات بازی کنن کم بوده پس به انتخاب نشدنش میتونیم تا حدودی حق بدیم ولی Crysis 2 قضیه ـش زمین تا آسمون قرق میکنه بازی به قدری optimize شدست که حتی از witcher 2 راحت تر اجرا میشه ، حتی با یه VGA 460 gtx میشه یه فریم معقول گرفت ! الان چطوری میخوای من قبول کنم که crysis 2 با این گرافیک مافوق تصور که مقایسه ـش با بازی های دیگه مثل شوخی میمونه حتی لیاقت قرار گرفتن تو کاندیداها رو هم نداشته ؟

از طرفی گرافیک بازی رو کنسول هم عالی بود ، بیشترین اختلافی که نسخه pc با کنسولی داره جدا از تسلیشن و یسری افکت DX11 بیشتر به رزولوشن بالاتر و AA برمیگرده که باعث شده همه چیز زیباتر و جذاب تر به نظر برسه و یعنی نورپردازی و افکت های بازی رو کنسول هم بی نظیر بود و همه سایت موقع عرضه اذعان داشتن بهترین گرافیک کنسولی هست بعد آخر سال حتی کاندیدش نکنن؟؟
برو ساختمونا و این چیزایی که تو کرایسیس 1 هست رو بیار مقایسه کن . باور کن من خیلی فن ِ کرایسیسم خودم اول فکر می کردم گرافیک پسرفت کرده اما واقعا اینطور نبود . کرایسیس 1 به شدت رئال می زد :دی به شدت . کرایسیس 2 از لحاظ رئال بودن اصلا قابل مقایسه با شماره 1 نیست . من خودم رنگبندی کرایسیس 2 رو دوست دارم ، ولی اگه مثه کرایسیس 1 رنگبندیش رئال بود خیلی خیلی تأثیرگذار تر بود . کرایسیس اونقد بازه زمانیش جلوتر از زمان فعلی نیست حوادثش که کلن بخواد رنگبندیش خیلی تخیلی باشه . اگه دقت کنی خیلی ها گرافیک BF3 رو بیشتر تدثیر گذار می دونن تا کرایسیس 2 ، اونم بخاطر وحشتناک رئال بودنشه . کرایسیس 2 تو یه بازه زمانی 10 سال جلوتر از زمان ما اتفاق میوفته همه چی رو مثه محیط الان تصویر کشیده اما رنگبندیش رئال نیست :دی برای همین تدثیرگذاریش خیلی کمتره . بزار یه مثال بزنم در این مورد . مثلا Deus Ex : Human Revolution که به شدت فنشم ، بازی تو 2027 رخ میده ، اما تمام داستان و اینا از پیشرفت انسان به شدت خبر میده و همینطور فضای جامعه پر خفقانه ، برای همین از نوعی ترکیب ورنگ زرد تو همه رنگ ها استفاده کردن ، ***** زرد رنگ گذاشتن ، طراحی آبجکت ها هم با آبجکت هایی که تو دنیای الان ما هست کلن خیلی فرق داره . پس میشه نتیجه گرفت کارشون درست بوده و گرافیک هنریش هم تو بازی های امسال خیلی شاخص بود جوریک ه IGN میگه گرافیک تکنیکی بازی هیچی برا عرضه نداره اما از لحاظ بصری بازی شاهکاره :دی . ولی کرایسیس 2 طراحی آبجکت ها مثه الانه ، همه چی مثه الانه :دی ولی رنگبندیش فرق داره و رئال نیست . تأثیرگذاریش کم میشه دیگه قبول کن :دی
فرهود یا منظور منو نمیگیری یا داری اِشتب برداشت میکنی :d
رئال بودن با ضعف گرافیک از لحاظ هنری زمین تا آسمون متفاوته به خاطر همینم مثال فیلم ارباب حلقه ها رو برات زدم ! مسلمه که مثلاً فیلمی که تو خودت از جنگل میگیری بشدت رئال تر از جنگلی هست که تو تو یه فیلمی مثل ارباب حلقه ها میبینی ، چون فیلم تو کپی شده از دنیای پیرامونی هست که ما داریم توش زندگی میکنیم با همون رنگ نورپردازی و .....

ولی نکته اینجاست این کپی از لحاظ هنری چه قدر ارزش داره یعنی تو از دیدن یه جنگل واقعی بیشتر لذت میبری یا جنگلی که تو یه فیلم علمی تخیلی میبینی ؟؟ اصلاً 90 درصد افکت های این نسل فقط جنبه زیبایی و ظاهری دارن و صرفاً کوچکترین ارتباطی با واقعیتی که ما سراغ داریم ندارن .
الان برو بیرون و به خورشید نگاه کن نورپردازی volumetric با بازی هایی مثل گیرز 3 ، کرایسیس 2 با u3 مقایسه کن اصلاً تو واقعیت چنین اغراق هایی هست؟! یا افکت DOF که تو بازی مثل همین Crysis 2 یا MW میبینی یا افکت bloom و ....... همه همه واسه این هستن که زیبایی و جذابیت ظاهری بازی رو افزایش بدن وگرنه هیچ ربطی به رئال بودن و تطبیق دادن با واقیعت ندارن .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Daedalus
اخه معنی نمیده diedie جان !! یعنی ما هیچ سالی نباید شاهد انتخاب شدن یه عنوان از بین بازی های pc باشیم ؟ یعنی pc این وسط کشک ؟ الان عناوینی مثل witcher 2 ، crysis 2 ، BF3 که گرافیکی در سطح نسل بعد دارن نمایش میدن ذره ایی کارشون ارزش نداره ؟؟
حالا من سال 2007 رو قبول میکنم که مثلاً crysis با اینکه گرافیک ـش یه نسل از بازی های هم دوره خودش بیشتر بود به خاطر optimize نبودن و اینکه تعداد کسایی که تونستن بازی رو آخرین تنظیمات بازی کنن کم بوده پس به انتخاب نشدنش میتونیم تا حدودی حق بدیم ولی Crysis 2 قضیه ـش زمین تا آسمون قرق میکنه بازی به قدری optimize شدست که حتی از witcher 2 راحت تر اجرا میشه ، حتی با یه VGA 460 gtx میشه یه فریم معقول گرفت ! الان چطوری میخوای من قبول کنم که crysis 2 با این گرافیک مافوق تصور که مقایسه ـش با بازی های دیگه مثل شوخی میمونه حتی لیاقت قرار گرفتن تو کاندیداها رو هم نداشته ؟

از طرفی گرافیک بازی رو کنسول هم عالی بود ، بیشترین اختلافی که نسخه pc با کنسولی داره جدا از تسلیشن و یسری افکت DX11 بیشتر به رزولوشن بالاتر و AA برمیگرده که باعث شده همه چیز زیباتر و جذاب تر به نظر برسه و یعنی نورپردازی و افکت های بازی رو کنسول هم بی نظیر بود و همه سایت موقع عرضه اذعان داشتن بهترین گرافیک کنسولی هست بعد آخر سال حتی کاندیدش نکنن؟؟

فرهود یا منظور من نمیگیری یا داری اِشتب برداشت میکنی :d
رئال بودن با ضعف گرافیک از لحاظ هنری زمین تا آسمون متفاوته به خاطر همینم مثال فیلم ارباب حلقه ها رو برات زدم ! مسلمه که مثلاً فیلمی که تو خودت از جنگل میگیری بشدت رئال تر از جنگلی هست که تو تو یه فیلمی مثل ارباب حلقه ها میبینی ، چون فیلم تو کپی شده از دنیای پیرامون ما که داریم توش زندگی میکنیمبا همون رنگ نورپردازی و .....

اون افکتهای dof و bloom و یا همون افکتهای نور پردازی real time light beam اثر لنز دوربین هارو شبیه سازی میکنن یعنی اگه با یه دوربین از صحنه فیلمبرداری کنی همون فوکاس و فلو ها و یا همون اثرات نور روی لنز دوربین باقی میمونه حتی با چشم هم آدم وقتی به یه جا نگاه میکنه اون محدوده فوکاس واضح تره و بقیه جاها بلوری و محو دیده میشن که افکت dof رو از روی این خاصیت پیاده سازی کردن.

به نظر من نه نداره !!:دی باور کن گرافیکی روی pc خلق میکنن زیاد سخت نیست ! نسبت به اون گرافیکی روی کنسول خلق میکنن ! من باررها مثال زدم مثل این میمونه به خودرو ساز بگی با 20 لیتر مصرف 100 کیلومتر راه بره بعد به یکی دیگه بگی با 5 لیتر 100 کیلومتر راه بره !
کنسول یک حد و مرز داره و مشخصه برای تمام بازیساز یک قدرت داره ! و بازیساز ها روی کنسول میتونن اون علم و تکنولوژی خودشون را روش پیاده کنند هرکی موفق تر بود لیاقت برنده شدن جوایز را هم داره !
وگرنه روی pc خکه چندین برابر کنسول ها قدرت دارند خلق کردنه جلوه های ویژه افکت و..کار شاخص نیست ! همین الان برو ببین مثلا یه بازی doom3 که ماله سال 2004 هست ! با پچ و ماد های اضافه چه جهش گرافیکی توش ایجاد کردند ! تا جایی حتی شاید از 90 درص بازی های سال 2011 هم برتر باشه !حالا c2 با dx11 روی pc گرافیکی انچنانی خلق میکنه ایا روی کنسول میتونه ؟! مسلما نه! پس اینجا هم همین اپیک و ND و id وقتی میتونن روی کنسول برتر ظاهر بشن پس کار سختی نیست روی pc خیلی بهتر هم عمل کنند .
منظورم این نیست که c2 نباید تو لیست بود بلکه میتونست باشه ولی بالاخره c2 روی کنسول مشکلاتی داشت افت فریم انمیشنهای ضعیف و هوش مصنوعیه ضعیف ( ربطی به گرافیک نداره ولی به صورت قابل توجهی قدرت کنسول را میگیره ) از لحظ هنری هم هرچقدر بگی در حد بازی های بالا نیست :دی

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or