كمك براي خريد POWER

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Dexter-67

کاربر سایت
Jun 22, 2007
650
نام
OmidPrime
با سلام من يك سيستم با مشخصات زير دارم ميخواستم پاور را ارتقا بدم چون به نظرم واتش كمه براي اين سيستم درضمن نميدونم كه اين توان واقعي هست يا حداكثر

MB:Gigabyte 965P-S3
VGA:Geforce 8600 GTS 256M 128Bit
RAM:PATRIOT 1G PC2-6400 800MHz CL5
CPU:Intel Pentium 4 3200 MHz LGA 775
POWER: Mega Power P4 400W

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
با سلام من يك سيستم با مشخصات زير دارم ميخواستم پاور را ارتقا بدم چون به نظرم واتش كمه براي اين سيستم درضمن نميدونم كه اين توان واقعي هست يا حداكثر

MB:Gigabyte 965P-S3
VGA:Geforce 8600 GTS 256M 128Bit
RAM:PATRIOT 1G PC2-6400 800MHz CL5
CPU:Intel Pentium 4 3200 MHz LGA 775
POWER: Mega Power P4 400W
سلام.
دلیل اینکه فک میکنی وات پاورت برای سیستمت کمه چیه ؟؟؟؟
سیستم تو کارای سنگین هنگ میکنه یا خود به خود ریست میشه ؟؟؟ اون ارور معروف صفحه آبی برات موقع کارهای سنگین میاد ؟؟ موقع اجرای بازیها ارورهای عجیب غریب میده ؟؟؟
اگه مشکلی موقع اجرای کارهای سنگین پیش نمیاد خوب پس معلومه که پاورت جوابگوی نیازت هست.
روی پاورتُ نگاه کن (طبق جدول ولتاژی که روش نشوته) ببین ولتاژ +12 رو حداکثر تا چند آمپر ساپورت میکنه. واسه این سیستم فکر نمیکنم 16 آمپر بیشتر لازم باشه.
در ضمن توانی که معمولا روی پاورها خصوصا پاورهای معمولی مینویسن Peak Power هست.یعنی حداکثر توانی که پاور برای یه مدت زمان محدود میتونه ساپورت کنه. یعنی برای یکی دو دقیقه که اونم بیشتر موقع استارت زدن (روشن شدن سیستم) ازش استفاده میشه و توان واقعی پاور کمتر این مقدار هست.
توان واقعی پاور شما باید 250 یا نهایتا 300 وات باشه اما 300 وات هم واسه سیستم شما نسبتا مناسبه و اگه مشکل هنگ و ریست نداری احتیاجی به عوض کردن پاور نیست.

Dexter-67

کاربر سایت
Jun 22, 2007
650
نام
OmidPrime
دوست عزيز ممنونم از بابت راهنماييت من هيچ كدوم از اين مشكلاتي را كه گفتي ندارم ولي هنگام انجام كارهاي گرافيكي سنگين كارت گرافيك و رم خيلي داغ ميكنه به طوري كه نميتونم دستمو تا چند ثانيه بيشتر رووش نگه دارم
درضمن ولتاژ +12 روي 20A هست

mr hitler

کاربر سایت
Jul 25, 2007
229
نام
بهمن
green gp 430 a
من 38 تومن گرفتم در ضمن کارت گرافیک شما به یک کابل برق 6 پین نیاز داره
که اون پاوری که گفتم این کابل رو داره و 430 وات برای سیستم شما مناسب وکمی هم بیشتر هست
ولی یادت باشه اگه پاو رو گرفتی حتما اون کابل 6 پین رو به کارتت وصل کنی
و همچنین سیستم شما به یک پاور با توان واقعی 380 وات و کابل 6 پین نیازمنده

mr hitler

کاربر سایت
Jul 25, 2007
229
نام
بهمن
سلام.
دلیل اینکه فک میکنی وات پاورت برای سیستمت کمه چیه ؟؟؟؟
سیستم تو کارای سنگین هنگ میکنه یا خود به خود ریست میشه ؟؟؟ اون ارور معروف صفحه آبی برات موقع کارهای سنگین میاد ؟؟ موقع اجرای بازیها ارورهای عجیب غریب میده ؟؟؟
اگه مشکلی موقع اجرای کارهای سنگین پیش نمیاد خوب پس معلومه که پاورت جوابگوی نیازت هست.
روی پاورتُ نگاه کن (طبق جدول ولتاژی که روش نشوته) ببین ولتاژ +12 رو حداکثر تا چند آمپر ساپورت میکنه. واسه این سیستم فکر نمیکنم 16 آمپر بیشتر لازم باشه.
در ضمن توانی که معمولا روی پاورها خصوصا پاورهای معمولی مینویسن Peak Power هست.یعنی حداکثر توانی که پاور برای یه مدت زمان محدود میتونه ساپورت کنه. یعنی برای یکی دو دقیقه که اونم بیشتر موقع استارت زدن (روشن شدن سیستم) ازش استفاده میشه و توان واقعی پاور کمتر این مقدار هست.
توان واقعی پاور شما باید 250 یا نهایتا 300 وات باشه اما 300 وات هم واسه سیستم شما نسبتا مناسبه و اگه مشکل هنگ و ریست نداری احتیاجی به عوض کردن پاور نیست.

دوست عزیز شما بهتره دیگران رو گمراه نکنی شما گفتی که یک پاور 250 یا 300 برای این سیستم کافی در صورتی که تو سایت انویدیا گفته شده برای سیستمی با این کارت گرافیک
حدااقل بازم تکرار میکنم حداقل 380 وات توان ریل با اتصالگر 6 پین لازم هست
:sick::sick::sick:

Dexter-67

کاربر سایت
Jun 22, 2007
650
نام
OmidPrime
يعني مشكل داغ شدن بيش از حد قطعات از جمله گرافيك و رم با تعويض پاور حل ميشود
پاور من هم 20 پين هست 4 پين روي مادربورد كم داره و 8 ماه هست كه از اين پاور دارم استفاده ميكنم
درضمن من نظرم رو GP-480 بود

اين خبر درسته
تایوان : Termaltake- ACBEL
چین : -coolermaster-Green- icute

آخرین ویرایش:

mr hitler

کاربر سایت
Jul 25, 2007
229
نام
بهمن
gp 480
هم پاور خوبی هست
ببین اون 6 پینی که من گفتم اصلا ربطی به اون چیزی که شما گفتی نداره اون کابل مستقیما وصل میشه به کارت گرافیک شما به دقت کارتت رو نگاه کن یه سوکت هستت که باید به اون بزنی
در ضمن پاورت رو حتما زودتر عوض کن چون ممکن هست به سیستم اسیب برسونه

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
دوست عزیز شما بهتره دیگران رو گمراه نکنی شما گفتی که یک پاور 250 یا 300 برای این سیستم کافی در صورتی که تو سایت انویدیا گفته شده برای سیستمی با این کارت گرافیک
حدااقل بازم تکرار میکنم حداقل 380 وات توان ریل با اتصالگر 6 پین لازم هست
:sick::sick::sick:
دوست عزیز.
شما اول بهتره یه بار دیگه خط آخر پست منو با دقت بخونی.
من نوشتم پاور شما 250 یا 300 وات هست -------- 300 وات هم واسه سیستم شما کافیه. من کجا گفتم 250 وات واسه سیستم شما کافیه ؟؟؟؟؟؟ :confused:
برای این کارت گرافیک حداقل 350 وات پیشنهاد شده اما اینقدر زیاده. سیستم ایشون یه سیستم معمولی هست و مصرفی نداره و یه پاور 300 وات جوابگوی کارشون هست.
حالا طبق گفته ایشون 8 ماهه داره با این پاور کار میکنه و مشکلی نداره. در ضمن حتما که نباید پاور اتصالگر 6 پین داشته باشه. میشه از تبدیل استفاده کرد !!!
--
اون مشکل داغ کردن قطعه هم ربطی به کم آوردن پاور نداره. کم آوردن پاور مساوی است با هنگ، ریست شدن خود به خود و .... که بالا گفتم. وقتی ایشون این مشکلات رو نداره معلومه که پاورش مشکلی نداره و اگه قرار بود طوری بشه تا حالا میشد.
کارت گرافیک تا دمای 80 درجه سانتی گراد یه چیز عادی هست و بالاتر از اینه که میگن داغ. تازه تا دمای 100 درجه هم مشکلی واسه کارت پیش نمیاد اما خطرناکه. دماهای بالای 100 خیلی خطرناک هست.
حالا اگه دمای کارت بشه 80 (که عادی هست تو اکثر کارت گرافیک ها) وقتی دست بزنی خوب معلومه دستت میسوزه.
در مورد رم هم خوب ممکنه تهویه سیستمت خوب نباشه که داغ میکنه. در ضمن قرار نیست که کامپیوتر مثل یخچال باشه که. گرما داره برادر. ;)

حالا اگه قراره یه پاور دیگه بخره به نظر من Green GP330A با قیمت 27 تومن مناسبه و لازم نیست پول اضافه تر بده. مگر اینکه بخواد تغییراتی تو سیستم خصوصا کارت گرافیک بده که اونموقع بهتره بره سراغ همون مدل 480 وات گرین.

amir_minus

کاربر سایت
Feb 11, 2008
386
با سلام.
حرفهای دوستمون Kain در مورد داغ کردن قطعات درسته.
قدیمی بودن یه سیستم دلیل در مصرف کم اونها نیست.به طور مثال P4 از Core2 مصرف بالاتری دارن.
مصرف قطعات دوستمون که سوال کرده بودن به صورت زیره:
Main:80-90W
CPU:84W
VGA:160-180W
همین الانش بدون خورده ریزه(رم,هارد,......)میزنه بالای 330 وات! من یه 470 وات ACbel پیشنهاد میدم.45-48 تومن بیشتر نیست.البته با 430 وات گرین هم خوب کار میکنه.

8600GTS با 8800GTS در حدود 60-70 وات تفاوت دارن.8600GTS هم تقریبا میشه گفت جز کارتهای مصرف بالا هستش.

این هم مد نظر داشته باشین که هیچ پاوری Real کامل نیست.......و همیشه کم آوردن پاور سیستم رو هنگ و ریست نمیکنه.من رو 8800GTS پاور 300 وات انداختم تو ویندوز هیچ مشکلی نداشت ولی تو گیم ضعف خودشو نشون میداد.
ببخشید که سرتونو درد آوردم:cheesygri

Dexter-67

کاربر سایت
Jun 22, 2007
650
نام
OmidPrime
با تشكر از راهنمايي هاي همه شما عزيزان:arrowd:

saeid

کاربر سایت
Sep 26, 2005
121
نام
سعید
سلام دوستان اگه یه کمکی هم در مورد پاور به من بدید
مشخصات
cpu: core 2 due 1.80
mainboard: asus p5b
vga: asus en 8600gt 256 ddr3
ram: 2*1g 667 ddr2 kingstone
power: TSCO ATX 500

خوب با این وجود پاور من خوبه یا نه البته من میخوام کارتم رو اور کنم و بعضی مواقع که سیستم رو روشن میکنم صفحه ویندوز که میاد بالا یه صفحه ابی میاد و توش پر از نوشته است و زود سیستم ریستارت میشه و بعد از یکی دو بار دیگه سیستم میاد بالا اما تا بحال در بازی مشکلی باهاش نداشتم

آخرین ویرایش:

W00T1991

کاربر سایت
Feb 5, 2007
1,588
نام
محمد
به من هم یه پاور پیشنهاد بدین
mother board : dx38bt
ram : 2 gig ddr 3
cpu : intel q6600
graphic : 9600 gt xfx
hard : 160
power : 680 green

W00T1991

کاربر سایت
Feb 5, 2007
1,588
نام
محمد
به نظرت اون پاوری رو که نوشتم کفاف میده ؟
اورکلاک چی ؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر