قیمت PSV کاهش یافت

ke$ha

کاربر سایت
May 29, 2011
961
نام
kesha
سونی قیمت VITA در ژاپن را کاهش داد.

سونی از طریق live stream خود اعلام کرده است که این کاهش قیمت شامل هر دو مدل 3G و WIFI میشود و از اواخر فبریه به بعد کنسولها با قیمت جدید روانه بازار میشوند.

ps-vita-console.jpg

سونی در ادمه تایید کرده است که هر دو مدل با 19،980 ین کاهش در 28 فبریه در دسترس خواهند بود. (چیزی حدود $215 یا £138)
هنوز خبری از کاهش قیمت VITA برای اروپا و آمریکا نیست, اما با اعلام هر خبری مبنی بر کاهش قیمت VITA در این نواحی از سوی سونی VG شما را با خبر می سازد.

همچنین یک باندل از بازی آنلاین Phantasy Star Online 2 اعلام شده است که شامل یک نسخه از بازی و خود کنسول است. جالب است که این باندل هم با 19،980 ین کاهش قیمت عرضه میشود.

منبع

ما بقی خبر ربطی به کاهش قیمت VITA نداشت.

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
وای خدایی کسایی شمایی که اینطور با اعتماد به نفس نظر میدین ... خداییش چیزی از بازار ... عرضه و تقاضا و پیشتبانی محصول میدونید ... ؟؟؟ شما بیشتر از کازشناسای سونی میدونید ... والا .........................

اخه چرا متوجه نمیشید ... هی میگید حمایت حمایت ... بزرگترین مشکلی که ویتا باهاش مواجهه سخت افزارشه ... و رویکردی که در موردش گرفته شده و جهتش به سمت بازی های هاردکور ...

بازی های خوب و با کیفیتی که بخواد برای ویتا ساخته بشه هم پروسه طولانی مدت ساخت داره و هم هزینه خیلی زیاد ... (فرقی با ps3 نداره ) .... خیلی فرق میکنه با یه مشت بازی پیکسلی با دومو های cg انیمه ای ...

حمایتی که از این محصول بشه با اون وقت و هزینه ای که صرف میکنه ... باید یه برگشتی مناسب هم داشته باشه .... سونی خودش چقدر بازی میتونه بسازه ... چند تا استودیو داره مگه .... 3rd party هم باید ساخت بازی برای این کنسول براششون صرفه داشته باشه ...

وقتی این کنسول یک سال اومده و 4 میلیون بیشتر ازش در دست کاربر ها نی ... وقتی یه بازی هم ازش فروخته میشه ... شمل فرض کنید از 140 میلیون کنسول خانگی یه بازی خارق العاده براشون عرضه میشه 2-3 میلیون میفروشه ... حالا بر اورد کنید روی ویتا ... یه بازی با همون هزینه روی ویتا چقدر بهشون بر میگردونه ... هیچی ....

سونی باید بتونه فروش ویتا رو مقطعی و مثل این ماشین هایی که هی یه چیزی پشتشون منفجر میشه .. یه کم میرن جلو ... بعد اروم میشن ... دوباره انفجار و رفتن ... جلو .....

تا بتونه به این روش این کنسول رو به مقطعی برسونه ... که برای استودیو های بازی سازی ساخت بازی برای این کنسول به صرفه بشه ... فروشی در حدود 15-20 میلیون ...

و چه چیزی بهتر برای این فروش های مقطعی مثل عناوین عظیمی مثل X .... کلا باید از بازی های شناخته شده و امتحان پس داده استفاده کنه ... بازی های جدید روی کنسول جدید یا خریدار در موردشون بی اطلاعه یا به شک میاندازه ... ویتا 1/5 ساله رو نمایی شده ... اگه یه شرکتی مثل سکوار انیکس یه بازی با استاندارد های ویتا بخواد براش بسازه حداقل 4 سال طول میکشه .... پس خیلی واضحه که در سال دوم عرضه این کنسول هم نمیشه در مورد وضعیتش نظر داد ....

مگه اینکه بخواید این کنسول بره سمت بازی های اندرویدی که بهتره اون موقع انداختش تو سطل اشغال ....

یکی از راهکار هایی هم که سونی میتونه فروش ویتا از اون میزان مورد نیاز رد کنه پایین اوردن قیمت باشه که کمک شایانی به فروش میکنه ...

همین مشکلات برای PS3 بود و تا حدودی احتمالا برای PS4 هم خواهد بود ...

برای خود 3DS و همین الان برای WIIU هم هست ... میبیند که استودیو ها حاضر نیستن براش بازی بسازن ... و حتی ریمن هم از انحصارش در اومد ... چون ناشر ها مطمینا میزان فروش خوبی از WIIU به دست نمیارن

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
میخوام!:| یعنی تو ویتا خریدی که HD شده بازی نسل قبل ( بهتر بگیم 2 نسل قبل ) رو بازی کنی؟
این HD کردن X هم به نظر من فقط یه راه حل مقطعی برای ساپورت ضعیف از Vita باشه وگرنه اسکوئر همین کار رو میتونست روی PS3 انجام بده. فردا هم میان XII رو HD میکنن بجای ساختن چمیدونم یه Prequel از VIII مثلا!

کلا راه حل ویتا پورت کردن یه مشت فایتینگی که روی کنسول های خانگی اومده یا ریمیک و این حرفا نیست. نیاز به ساپورت درست حسابی داره. وقتی خودِ سونی انقدر ضعیف عمل کرده و تمام تمرکزش رو گذاشته روی کنسول خانگی بعدیش، چه توقعی میشه داشت؟ یکی در میون سونی یه اشتباه بدجور میکنه. اون GO یکیش بود، اینم که اگه به دادش نرسه تا سال دیگه کلا بازی رو به 3DS میبازه.

من از این حرصم میگیره که بازی مورد علاقم باید روی این کنسول بیاد در حالی که عملا جز اون، هیچ دلیل دیگه ای واسه خریدش ندارم.

اینکه الان Vita من داره در نقش MP3 Player عمل میکنه واقعیتی انکار ناپذیر هست. اما هر کنسولی برای استارت به یه محرک نیاز داره.

عرضه بازی هایی مثل FFX یا SS میتونن نقش یک کاتالیزور موثر رو ایفا کنن. PSP هم سال اول عرضش یا عملا تا انتشار MH از Vita هم داغون تر بود اما ورقش براش برگشت!

بزودی خبرای خوبی برای VITA میاد. از 1st Party های خود سونی گرفته (مثل LocoRoco جدید تا KZ) تا بازی های SE مثل MH و Dissidia و .. که حتی IGN هم بهشون اشاره کرده. و مهم تر از همه اینکه من فکر میکنم Vita با Orbis کارای زیادی خواهد داشت و سونی قطعا برای جم کر دن گندی که تا الان بالاآورده داره برنامه ریزی میکنه.

لب کلام اینکه نه FFX و نه هیچ بازی دیگه ای به تنهایی نمیتونه Deus Ex Machina هیچ کنسولی باشه اما استارتر... خوب چرا!

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
اینکه الان Vita من داره در نقش MP3 Player عمل میکنه واقعیتی انکار ناپذیر هست. اما هر کنسولی برای استارت به یه محرک نیاز داره.

عرضه بازی هایی مثل FFX یا SS میتونن نقش یک کاتالیزور موثر رو ایفا کنن. PSP هم سال اول عرضش یا عملا تا انتشار MH از Vita هم داغون تر بود اما ورقش براش برگشت!

بزودی خبرای خوبی برای VITA میاد. از 1st Party های خود سونی گرفته (مثل LocoRoco جدید تا KZ) تا بازی های SE مثل MH و Dissidia و .. که حتی IGN هم بهشون اشاره کرده. و مهم تر از همه اینکه من فکر میکنم Vita با Orbis کارای زیادی خواهد داشت و سونی قطعا برای جم کر دن گندی که تا الان بالاآورده داره برنامه ریزی میکنه.

لب کلام اینکه نه FFX و نه هیچ بازی دیگه ای به تنهایی نمیتونه Deus Ex Machina هیچ کنسولی باشه اما استارتر... خوب چرا!

ببین حرفت رو قبول دارم کاملا. اما PSP دقیقا توی همین مدت زمان پس از عرضه اش Tekken DR رو داشت که هنوزم جزو بهترین بازی های تاریخه PSP ـه.

چیزی که من رو شدیدا نگران میکنه، اشتباه بزرگ سونی مثل همون PSP هست و تمرکز روی بازی های هاردکور. PSV یا هر هندهلد دیگه ای نیاز به بازی های indie داره. واسه چی 3DS و DS تا اینجا برنده بودن؟ اما بازم خبری نیست در حالی که ساپورت از developer و هزینه به مراتب کمتر از ساختن مثلا یه KZ هست. البته JRPG فرق داره. JRPG به نظر من باید روی هندهلد بیاد! میری مسافرت طولانی، عیب نداره بجاش کلی لول میزنی و هر وقت خسته شدی نیم ساعت دیگه میری.
من امیدوارم این وضع بهتر شه. من باید ویتا رو بخاطر پرسونا بخرم اما اینطوری با عقل جور نمیاد... در ثانی، Agito چی شد اصلا؟! چرا این پروژه FNC کلا انقدر افتضاح از آب در اومد و 2 تا از 3 تا بازی عرضه نشد؟

---

یه نکته دیگه. اینکه خیلی ها میان میگن:
بابا شما از اون کارشناس های سونی بیشتر میدونید و ... اینا به نظر من حرف بیخوده. این همه شرکت و کمپانی های بزرگ یک ساله به باد میرن. بازم بیشتر میفهمن؟ خیلی وقت ها audience اون محصول، دید باز تر و بهتری نسبت به سازنده ها دارن چون که مسیر فکر کردن و هدفشون متفاوته و باز تر برای ایده های جدیده. من اگه قرار باشه بازی های هاردکور و FPS و AC و اینا بازی کنم، وایسمیتم توی خونه بازی میکنم.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
در ثانی، Agito چی شد اصلا؟! چرا این پروژه FNC کلا انقدر افتضاح از آب در اومد و 2 تا از 3 تا بازی عرضه نشد؟

Agito که منتشر شد رفت اما FNC و کیفیت مرخرفش چه ربطی به Vita داره؟:D

منم موافقم, 3rd Party که هیچی, خود سونی هم اصلا بازی های خوبی که قابلیت های Vita به عنوان یک کنسول دستی رو نشون بده نداشته. حالا خیلی کم. اما اینا دلیل نمیشه که بگیم Vita نابود شد! تجربه به من میگه عرضه بازی های بزرگ محرک های خوبی هستن. باید تا E3 و TGS امسال صبر کنیم. اگه تو این دوتا نمایشگاه سونی چیز جدید برای Vita نشون داد (خصوصا چیزی که به کنسول جدیدش مربوط باشه) و شرکت های دیگه مثل SE هم بازی های بزرگشون رو آوردن روی Vita میشه به آیندش امیدوار بود در غیر این صورت حتی خوش بین ترین فن های Vita هم نمیتونن روی سرپا شدنش شرط ببندن!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر