قیمت کنسول ها در ebay

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
دوست عزیز دقیقا همین طور هستش که فرمودید. راستش قیمت گذاری ها روی کنسول های کلکسیونی مرجع دقیقی در کشور ما نداره. هر کسی هر قیمتی رو خواست راحت ارایه میده.خوب شد که خرید از سایتهای خارجی خیلی هم راحت نیست وگرنه هر چی جنس بود رو احتمالا می خریدند و با قیمت های فوق فضایی تو ایران می فروختند!
باز هم به قیمت ها تو اصفهان. اگر چیزی پیدا بشه قیمت به حدود جهانی بسیار نزدیک تر هستش.

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
من هروقت برای چیزی مشتری پیدا نمیکنم میذارمش توی eBay. یک سری ... توش هستن که عادت دارن برای پول دادن اصلا فکر نکنن. بعضی وقتها هم شده که جنس رو به نصف قیمت فروختم. چند وقت پیش یه دادگاهی بود که طرف یه قایق تفریحی رو توی eBay با هزار و خورده ای یورو برده بود و فروشنده نمیخواست قایق رو بده، چون حداقل 100 برابر این قیمت داشت.
خلاصه eBay اصلا مرجع خوبی برای قیمت نیست. به جای اون میتونید از Amazon و یا Gamestop استفاده کنید که فروشنده های معتبری هستند.
تا وقتی هم که توی ایران هستید که فکر پیدا کردن مرجع خارجی رو نکنید که توی ایران عوامل و سیاستهای خیلی زیادی روی قیمت تاثیر میذارند.

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
من هروقت برای چیزی مشتری پیدا نمیکنم میذارمش توی eBay. یک سری ... توش هستن که عادت دارن برای پول دادن اصلا فکر نکنن. بعضی وقتها هم شده که جنس رو به نصف قیمت فروختم. چند وقت پیش یه دادگاهی بود که طرف یه قایق تفریحی رو توی eBay با هزار و خورده ای یورو برده بود و فروشنده نمیخواست قایق رو بده، چون حداقل 100 برابر این قیمت داشت.
خلاصه eBay اصلا مرجع خوبی برای قیمت نیست. به جای اون میتونید از Amazon و یا Gamestop استفاده کنید که فروشنده های معتبری هستند.
تا وقتی هم که توی ایران هستید که فکر پیدا کردن مرجع خارجی رو نکنید که توی ایران عوامل و سیاستهای خیلی زیادی روی قیمت تاثیر میذارند.

برا من به شخصه منبع خاص مهم نیست . اما دوست دارم یه چیزی رو به قیمت بخرم ..مصرف کننده وحتی فروشنده کاسب هم جز این نمی خواد.فرض کنید یه گیم پی اس تی ری تازه اومده یا حتی قدیمی اومده بوده یه قیمتی داشته .یاداره. نظرم برای کم بودنش هم باید یه نسبتی باشه پول اضافه بدی نه اینکه گاهی به چهار برابرقیمت یا ارزشش.حالا منبع فرق نداره حتی امازون یا منابع معتبر که دوستان سراغ دارن بزارن اطلاع رسانی بشه نه فروشنده سرش کلاه بره نه خریدار.

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
اتاری 5200
Vintage 1982 Atari 5200 Black Console 4 Port in Box with 4 Games 043379241322 | eBay

---------- نوشته در 12:06 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:58 AM ارسال شده بود ----------

اتاری جگوار Atari Jaguar 64-bit console- brand new and boxed-games sold separately | eBay

---------- نوشته در 12:10 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:06 PM ارسال شده بود ----------

هر چند به قول دوستمون مرجع دقیقی برا کنسول ها و بازی ها نیست . اما من هر از چند گاهی لینکی از دستگاه های مختلف میزارم برا دیدن وحتی اشنای با دستگاه ها و مقایسه اون ها .

Genesis knight

کاربر سایت
Mar 3, 2012
6
من هم خواستم سوپرنینتندو بگیرم بعضی از دوستان گفتن50 تومن با یه بازی رفتم از توپخونه 25 با یه بازی گرفتم.به قول بعضی از دوستان اینجا چند تا ازفروشنده ها واسه هم نوشابه باز میکنن.
به نظر من ارشیو بازی تو ایران به درد نمی خوره ومن که پولامو نگه داشتم واسه کنسول های نسل جدید که اخر بازی هستن.

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
من هم خواستم سوپرنینتندو بگیرم بعضی از دوستان گفتن50 تومن با یه بازی رفتم از توپخونه 25 با یه بازی گرفتم.به قول بعضی از دوستان اینجا چند تا ازفروشنده ها واسه هم نوشابه باز میکنن.
به نظر من ارشیو بازی تو ایران به درد نمی خوره ومن که پولامو نگه داشتم واسه کنسول های نسل جدید که اخر بازی هستن.
دقیقا. درسته که آرشیو بازی خرج داری ولی بعضی از قیمت گذاری ها اصلا عاقلانه به نظر نمی رسند. تو ایران چون حق انتخاب کنسولهای قدیمی پایین تر هستش هر کسی یه قیمتی میده. مثلا یادمه مود چیپ 15 تومنی رو تا 60 هم قیمت می دادند! یا مموری 10 تومنی تا مرز 30 یا 40 یا حتی بیشتر قیمت گذاری میشه!!! درسته یه چیزی کمیابه ولی دیگه این مدل قیمت گذاری یه چیزی اون ور تره بی انصافیه! یه مقدار به قیمت اضافه بشه قابل توجیه هستش ولی نه چند برابر!!!
البته تقصیر بعضی از خریداران هم هست: صرف اینکه کسی پول داره نباید با خرید به این شکل عرصه رو برای اون قبیل از فروشنده ها باز کنه! اسم این کار خرید پیروزمندانه نیست بلکه ......... . به هر حال هر دو خریدار و فروشنده یه قدری بیشتر باید تامل کنند.
موفق باشید.

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
دقیقا. درسته که آرشیو بازی خرج داری ولی بعضی از قیمت گذاری ها اصلا عاقلانه به نظر نمی رسند. تو ایران چون حق انتخاب کنسولهای قدیمی پایین تر هستش هر کسی یه قیمتی میده. مثلا یادمه مود چیپ 15 تومنی رو تا 60 هم قیمت می دادند! یا مموری 10 تومنی تا مرز 30 یا 40 یا حتی بیشتر قیمت گذاری میشه!!! درسته یه چیزی کمیابه ولی دیگه این مدل قیمت گذاری یه چیزی اون ور تره بی انصافیه! یه مقدار به قیمت اضافه بشه قابل توجیه هستش ولی نه چند برابر!!!
البته تقصیر بعضی از خریداران هم هست: صرف اینکه کسی پول داره نباید با خرید به این شکل عرصه رو برای اون قبیل از فروشنده ها باز کنه! اسم این کار خرید پیروزمندانه نیست بلکه ......... . به هر حال هر دو خریدار و فروشنده یه قدری بیشتر باید تامل کنند.
موفق باشید.
تایید میشه
بعضی دوستان (البته اگر مصرف کننده واقعی باشن نه دلال) تا قبل از اینکه آرشیوشون رو تکمیل کنن قیمت هایی که برای خرید بهش اشاره میکنن خداییش خیلی خنده داره. همون افراد پس از تکمیل مجموعه شون تغییر موضع 180 درجه ای عجیبی میگیرن. شخصا به عینه دیدم بعضی دوستان چندین مورد از یک کنسول خاص رو جمع آوری (شایدم احتکار!) کردن بعدشم و با جو سازی (جو سازی ها!) اون رو نایاب معرفی میکنن و بعدم علنا براش تا سه برابر ارزش واقعیش قیمت گذاری کردن!!! نمیدونم روی این افراد و عملشون چه اسمی میشه گذاشت.
بعضی دیگر از دوستان برای N64 تا 270 هم قیمت گذاری کرده بودن (مثلا با کارتن)! در حالیکه آکبندش رو خودم 100 تومن تهیه بودم. کار بجایی رسیده که تاپیک باز میکنن و قیمت های مد نظر خودشون رو اونجا میذارن تا همه قبول کنن. چی بگم اصن یه وضی... ولی دیگه با این شرایط معامله در بازارچه که فلسفه ش معامله بین مصرف کننده با مصرف کننده بوده دیگه معنای خودش رو داره از دست میده

omiid

کاربر سایت
Dec 23, 2011
543
شما ببینید وقتی می خوایید خریدی کنید از همین ارشیو نماها :d میان میگن فلان سایتو ببین چه قیمته؟ در صورتی که همین سایت رو که میگن سایتی هست که از همون مدل از همه جور قیمتی هست حتی با دلار 4000هزار تومنی هم باهاش حساب بخوای کنی طبق سایتی که مرجع میدن. اگر هم هم مدل همون رو معرفی کنید که دیدم و قیمتشو نشون بدید میگن مال من اون نیست مال من حاشیه هاش طلا داره اونو ببین چنده.هزینه اومدن داره فلان داره. خوب اگه اینجور باشه یه دستگاه به روز مثل پلی 3 تو ایران باید دو میلیون باشه چرا تو بازار حتی به نصف قیمت توی سایت هست با اون طریق هزینه خوردن هم مدلش هست!!!! برا دستگاه های قدیمی هم همین صدق میکنه واقعا قبول دارم قیمت اش اینجور ها هم نیست .

rmorteza21

کاربر سایت
Aug 11, 2008
68
نام
morteza
به غول شاعر سزایه گرون فروش نخریدن جنسش هست
دوستان عزیز شما خودتون فروشندها رو بد عادت کردید...امید خودش تو جریان هستش...وتو بازار از همه چیز خبر داره....
من با چنتا از ارشیو دارایه بزرگ در ارتباط هستم اینجورم امید میگه نیستش...قیمتهایه تو ebayمتفاوت هست دلیل نداره مثلا گیم کیوپ رو زده 10 دلار ..خوب امید چرا نمیری از پکهایه کامل و با کارتن قیمت بزاری که تا 350 دلار تو ایبی خرید و فروش میشه...
به هر حال من خودم تو ایبی ایدی دارم و جنسامو راحت میفروشم و با dhl که تو ایران شعبه داره و میتونید به تمام دنیا جنساتونو بفرستید ارسال میکنم
اینم تازه از اقایه محسن حدودی راهشو یاد گرفتم که سالها تو ایبی خریدو فروش کرده و ساکن امریکا هست و اقامت داره ..ولی الان تو ایران زندگی میکنه
شماها یکترفه نباید نگاه کنید به قضیعه
اینم بگم بهتره پلی استیشن 3 الان تو بازار 1400 شده مدل فتها به 1 رسیده پلی 2 340 شده ..چطور فروشنده باید گیم کیوب یا ایکس باکس رو بفروشه 100 یا 150 مثلا اقا امید راضی باشه
چرا پس خودت به من صد بار گفتی بازی میکرو جنیوس اورج رو 60 میخری ...خودت یا دوستان باعث گرون شدن یک بازی یا دستگاه میشید
پس اتهام نزنید به فروشندها جنس ازشون نخرید ..سزایه گرون فروش نخریدن جنسش هست..نخرید نونه شب نیست که واجب باشه یه مدت خرید نشه فروشندها جمع میکنن جولو پلاسشونو

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر