قیمت پلی استیشن 5 [پست اول حتما خوانده شود]

BUY-min.png

همونطور که از اسم تاپیک مشخصه اینجا در مورد قیمت بروز کنسول PS5 صحبت میشه
اگر پستی برخلاف قوانین در این تاپیک مشاهده کردید سریعاً گزارش کنید تا رسیدگی بشه
"از نقل قول کردن این پست ها خودداری کنید"

قبل از ارسال پست، حتماً موارد زیر را رعایت کنید:
در صورت مشاهده تخلف مستقیماً بدون اخطار برخورد خواهد شد
  • از دلالی کردن، تبلیغ فروشگاه ها ( آدرس، تلفن، لینک سایت، اسم فروشگاه، فرد خاص و .. ) جداً خودداری کنید.
  • باز هم تاکید می کنم، تبلیغ ممنوع ( من می‌خوام PS5 وارد کنم کی می خواد ؟!،این سایته برای پیش فروش گذاشته قیمتش خوبه حتما یه سری بزنید !!، انصافاً این فروشگاه X فیمت خوبی می ده ! و .. )
  • صحبت های سیاسی ( چرا تحریم شدیم و .. ) ممنوع می‌باشد.
  • بقیه مواد خلاف قوانین سایت هم که مشخصه ( فحاشی به یکدیگر، فرستادن پست های بی ارتباط با تاپیک و .. )
  • تاپیک برای دادن هرجور نظری درباره شرایط بازار و قیمت کاملاً آزاد هست و به هیچ عنوان حق حمله کردن به کسی که نظرش مخالف هست رو ندارین و در صورت مشاهده بدونه بخشش و تذکر قبلی دسترسیتون به تاپیک قطع میشه .
  • تصویر قرار ندید . قیمت پیش فروش رو اعلام نکنید . اگر جایی کالا رو موجود داره و قیمت اعلام کرده قیمت رو بنویسید و بگید فروش آنلاین یا فلان شهر و فلان محدوده
از این به بعد هم کسی اینجا نگه شماره و آدرس بدید یا پ.خ کنید، شدید برخورد میشه.

شما اگه قیمت به مزاجتون خوش اومد تشریف می برید پروفایل کاربری که قیمت داده ( توصیه نمیشه ! ) و سمت راست از "ارسال پیغام خصوصی" استفاده می کنید نه اینکه وسط تاپیک بگید شماره و آدرس رو پ.خ کن !

در صورت رعایت نکردن موارد بالا مستقیماً با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
باز هم تاکید میشه که با هر پستی مشکل دارید فقط گزارش کنید و خودتون تو تاپیک به کسی تهمت نزنید و با هم درگیر نشید .
پس سعی کنید با همکاریتون تاپیک رو جلو ببریم، باز هم تاکید می کنم این تاپیک به این راحتی ها باز نشده، اجازه ندید کاربرهایی که مشخصه هدفشون چیه، باعث قفل شدن و پاک شدن این تاپیک بشن.
بدیهی می‌باشد که ممکن است این قوانین به اقتضای زمان دستخوش تغییر گردند.

*تشکر از @.Amirone بابت کار گرافیکی

( آخرین ویرایش مدیریت : 1399/10/13 )

Last edited by a moderator:

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
822
دوستان چه چیزی رو به قیمت جهانی یا قیمت امازون در ایران خرید کردین که کنسول رو هم بخواید بخرید ؟
هر موقع پولتون رسید هر چیزی رو قصد خرید داشتید بخرید !!!!
نسل های قبل کاملا بر اساس قیمت جهانی بود.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,559
نام
Mehrdad
نسل های قبل،
قبل از 5 سال اخیر و تحریم های جدی بود، اقتصاد (!) مملکت هم هنوز 5 سال کمتر از امروز به نابودی کامل نزدیک شده بود...

---

مغازه دار ها اکثرا 25-26-27 قیمت میدن، الان 2 سال بیشتره قیمت تو این حدوده، دیگه اگه معجزه هم بشه قیمت زیر 20 امکان نداره، بعد از معجزه هم نهایتش اینه که صفرا برداشته شه 25 میلیون تومن بشه 25 هزار تومن :-"

از ان جایی که معجزه ای وجود نداره (:-") داشته باشه هم خالی بندیه، پس به نظرم کف 25 تومن رو باید با نوسان +-20% به عنوان قیمت ثابت در نظر گرفت،

پس هرکی هر موقع خواست و تونست باید بخره، چون فرق خاصی به وجود نمیاد، مگر اینکه رو اون +-20% حساسیت وجود داشته باشه.

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
اونموقع دلار هم 3000 تومن بود و تورم 10 درصد
الان دلار 41 تومنه و تورم 50 درصد و 40 درصد کسری بودجه
پراید 20 تومن بود و پژو 25 30 تومن
تازه اون موقع هم مثل جهانی نبود فقط انقدری نبود که کسی زیاد اهمیت بده

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,792
نام
حامد
دوستان چه چیزی رو به قیمت جهانی یا قیمت امازون در ایران خرید کردین که کنسول رو هم بخواید بخرید ؟
نکته جالب اینه که من یادمه ps4 pro رو معادل قیمت دلاری 380 دلار گرفتم.

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
هنوز یه عده نشستن به قیمت جهانی بخرن
انگار تو ایران زندگی نمی کنن و نمی دونن چه خبره . جالبه واسم
به نظرم امید واهی مسموم تره

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
822
نسل های قبل،
قبل از 5 سال اخیر و تحریم های جدی بود، اقتصاد (!) مملکت هم هنوز 5 سال کمتر از امروز به نابودی کامل نزدیک شده بود...

---

مغازه دار ها اکثرا 25-26-27 قیمت میدن، الان 2 سال بیشتره قیمت تو این حدوده، دیگه اگه معجزه هم بشه قیمت زیر 20 امکان نداره، بعد از معجزه هم نهایتش اینه که صفرا برداشته شه 25 میلیون تومن بشه 25 هزار تومن :-"

از ان جایی که معجزه ای وجود نداره (:-") داشته باشه هم خالی بندیه، پس به نظرم کف 25 تومن رو باید با نوسان +-20% به عنوان قیمت ثابت در نظر گرفت،

پس هرکی هر موقع خواست و تونست باید بخره، چون فرق خاصی به وجود نمیاد، مگر اینکه رو اون +-20% حساسیت وجود داشته باشه.
در همین رابطه یه کامنت توی صفحه قبل گذاشتم و گفتم که، حتی در صورت عرضه شدن کنسول به قیمت جهانی بازم ممکنه این نسل یه فرقی با نسل های قبل داشته باشه.
اونموقع دلار هم 3000 تومن بود و تورم 10 درصد
الان دلار 41 تومنه و تورم 50 درصد و 40 درصد کسری بودجه
پراید 20 تومن بود و پژو 25 30 تومن
تازه اون موقع هم مثل جهانی نبود فقط انقدری نبود که کسی زیاد اهمیت بده
بنظرم این مملکت همیشه تورمش زیاد و جهش قیمت دلارش هم زیاد بوده اینو می تونی دولت به دولت بررسی کنی. مثلا یادمه دلار همیشه در پایان هر دوره ی ریاست جمهوری تقریبا 6 برابر می شد. و خب باقی چیز ها هم به نسبت این افزایش دلار می رن بالا، اما تحریم اقتصادی این دفعه فشار خیلی بیشتری وارد کرده که باعث شده قیمت ها از نرخ دلار هم بیشتر جهش داشته باشن. بخاطر همین در صفحه ی قبل هم گفتم، قیمت این نسل کنسول ها یه فرقی با نسل های دیگه ممکنه داشته باشه.

در مورد قیمت جهانی من خوب یادمه سر x360 حتی از قیمت جهانی هم ارزون تر در میومد.
نکته جالب اینه که من یادمه ps4 pro رو معادل قیمت دلاری 380 دلار گرفتم.
یعنی ارزون تر در اومده بود دیگه درسته؟ 400 دلار بود اگه اشتباه نکنم.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
این چیزی که شما و یه سری دیگه از دوستان میگید و توی ذهنتونه درست نیست. بله معادل قیمت جهانی میشد اما بعد از درست شدن عرضه و تقاضا و مهمتر از اون تحفیف خوردن تو کشورای دیگه مثل چیزی که الان تو ایکس باکس سری اس میبینیم قیمتش رو ببینید مشابه قیمت دلاریشه و بعضا کمتر از اون هم هست اما درواقع تخفیف سنگین خورده بود و تا ۲۰۰ دلار هم پایین اومده بوده که الان اینجا مشابه قیمت دلاریشه ps5 هم تخفیف بخوره میشه اتتظار داشت هم قیمت دلاریش بشه
درکل اگه دو سه تومن اختلاف قیمت دلاریش انقدر براتون مهمه برید کارکرده بخرید اول سال ۱۹-۲۰ تومن بود الان شده ۲۴-۲۵ به لطف تورم

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
صرفا تو ذهنم نیست، تو صحبتام دارم می گم اگر کنسول به قیمت جهانی عرضه بشه! این یعنی کمبود کنسول و مشکل عرضه و تقاضا حل بشه.
تمام این صحبتا (هم این صفحه و هم صفحه ی قبل) با فرض عرضه کنسول به قیمت جهانی هست که در این صورت احتمال داره قیمت کنسول در ایران از فرمول دلار ضربدر قیمت جهانی پیروی کنه اما همینم با توجه به اوضاع خیلی بد اقتصادی این چند سال، احتمالش رو کم می کنه و به قول شما شاید نسل های قبل تخفیف می خورده که این موضوع رو من نمی دونم و از تاثیرش بر قیمت توی ایران بی خبرم.
الان اگه فرض کنیم کنسول به قیمت جهانی عرضه شده و 500 دلار رو براش در نظر بگیریم و قیمت دلار رو هم 41 تومان در نظر بگیریم قیمت کنسول تو ایران 20500 در میاد که تا 25500 فاصله ی 5 تومنی داره و این 2-3 تومن نیست! اما بازم می گم، ممکنه کنسول به قیمت جهانی عرضه بشه و دلار هم همین 41 باشه اما کنسول بازم کمتر از 24-25 فروش نره تو ایران! اینجا همه چی امکان پذیره!

--------------------------------

همین الان چک کردم و دیدم سایت خود پلی استیشن داره کنسول رو به قیمت 500 دلار برای دیسک خور و 400 برای دیجیتال می فروشه. الان آیا نمی شه بگیم که مشکل کمبود کنسول رفع شده؟
عزیز به نظرت ما این داستانا رو نمیدونیم!!
حرف ما اینه مملکت ما حساب کتاب نداره!!!
مثلا پراید رو چه حساب کتابی بالای 200 میلیونه
یا مثلا ماشینی که تو اروپا مثلا 25 هزار دلاره توی این خراب شده بالا 100 هزار دلار فروش میره
بیخیال بابا!!
اینهمه بزن بکوب تو این مدت برا چی بود پس!!!

• Like
Reactions: ALI PUNKER

Kirk-Hammedd

کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,792
نام
حامد
من همون ماه های اول ۴ پرو خریداری مردم باز هم قیمت جهانیش که ۴۰۰ دلار بود گرون تر بود احتمالا شما بعدا گرفتی
اره فکر کنم حدود یکسال از عرضه پرو گذشته بود. عموما بخاطر تخفیف هایی هست که میخوره. زمانی که برای کنسول مشکل کمبود عرضه وجود نداشت شرکت ها تخفیف میگذاشتن. الان هم مشکل کمبود ps5 تقریبا رفع شده و سایت ها رو میبینم که به قیمت msrp موجود دارن.

Kirk-Hammedd

کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,792
نام
حامد
توی اروپا فقط داره نسخه دیسک خور باندل GoW عرضه می شه و تقریبا بیشتر از 1 ماهه که این باندل به صورت نامحدود موجود اه.
نسخه های پایه دیجیتالی و دیسک خور و باندل های دیگه کماکان نایاب ان.
همون باندل نسخه دیجیتالش هم خیلی وقته نا محدود موجوده تو اروپا.
برای امریکا هم بست بای کنسول دیجیتال و دیسک خور رو به قیمت پایه موجود داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر