قیمت پلی استیشن 5 [پست اول حتما خوانده شود]

BUY-min.png

همونطور که از اسم تاپیک مشخصه اینجا در مورد قیمت بروز کنسول PS5 صحبت میشه
اگر پستی برخلاف قوانین در این تاپیک مشاهده کردید سریعاً گزارش کنید تا رسیدگی بشه
"از نقل قول کردن این پست ها خودداری کنید"

قبل از ارسال پست، حتماً موارد زیر را رعایت کنید:
در صورت مشاهده تخلف مستقیماً بدون اخطار برخورد خواهد شد
  • از دلالی کردن، تبلیغ فروشگاه ها ( آدرس، تلفن، لینک سایت، اسم فروشگاه، فرد خاص و .. ) جداً خودداری کنید.
  • باز هم تاکید می کنم، تبلیغ ممنوع ( من می‌خوام PS5 وارد کنم کی می خواد ؟!،این سایته برای پیش فروش گذاشته قیمتش خوبه حتما یه سری بزنید !!، انصافاً این فروشگاه X فیمت خوبی می ده ! و .. )
  • صحبت های سیاسی ( چرا تحریم شدیم و .. ) ممنوع می‌باشد.
  • بقیه مواد خلاف قوانین سایت هم که مشخصه ( فحاشی به یکدیگر، فرستادن پست های بی ارتباط با تاپیک و .. )
  • تاپیک برای دادن هرجور نظری درباره شرایط بازار و قیمت کاملاً آزاد هست و به هیچ عنوان حق حمله کردن به کسی که نظرش مخالف هست رو ندارین و در صورت مشاهده بدونه بخشش و تذکر قبلی دسترسیتون به تاپیک قطع میشه .
  • تصویر قرار ندید . قیمت پیش فروش رو اعلام نکنید . اگر جایی کالا رو موجود داره و قیمت اعلام کرده قیمت رو بنویسید و بگید فروش آنلاین یا فلان شهر و فلان محدوده
از این به بعد هم کسی اینجا نگه شماره و آدرس بدید یا پ.خ کنید، شدید برخورد میشه.

شما اگه قیمت به مزاجتون خوش اومد تشریف می برید پروفایل کاربری که قیمت داده ( توصیه نمیشه ! ) و سمت راست از "ارسال پیغام خصوصی" استفاده می کنید نه اینکه وسط تاپیک بگید شماره و آدرس رو پ.خ کن !

در صورت رعایت نکردن موارد بالا مستقیماً با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
باز هم تاکید میشه که با هر پستی مشکل دارید فقط گزارش کنید و خودتون تو تاپیک به کسی تهمت نزنید و با هم درگیر نشید .
پس سعی کنید با همکاریتون تاپیک رو جلو ببریم، باز هم تاکید می کنم این تاپیک به این راحتی ها باز نشده، اجازه ندید کاربرهایی که مشخصه هدفشون چیه، باعث قفل شدن و پاک شدن این تاپیک بشن.
بدیهی می‌باشد که ممکن است این قوانین به اقتضای زمان دستخوش تغییر گردند.

*تشکر از @.Amirone بابت کار گرافیکی

( آخرین ویرایش مدیریت : 1399/10/13 )

Last edited by a moderator:

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,462
نام
Nightwing
کنسول هایی که وارد ایران میشه از امارات میاد
قیمت ps5 در امارات از روز اول 2099 درهم بود همین الان هم 2099 درهم هست
هر فروشنده ای خواست قیمت اروپا و ژاپن و استرالیا رو ربط بده به قیمت امارات همینو بزنید تو دهنش

View attachment 269533
بزنیم تو دهنش که بعدشم خودمون بخوریم ؟:D زور منو شما نمیرسه. افزایش قیمت جهانی در هر حال تو بازار ایران تاثیرشو میزاره . هرچقدم ماشین حساب بیاریم و ارزش یورو به دلار و برجام و ... تهش منو شماییم که متضرر میشیم .

• Like
Reactions: Dead2021

aminssaa

کاربر سایت
Jan 12, 2021
49
البته این قیمت رسمیه و توی امارات هم مثل بقیه جاهای دنیا فکر نمی‌کنم به قیمت رسمی گیر بیاد اما قیمت رسمی و قیمت بازار امارات بعد از این افزایش قیمت هیچ فرقی نکرده
قیمت استاندارد توی همون رنج ۲۳۰۰-۲۴۰۰ درهم مونده.
اگر فروشنده‌ها بخوان قیمت رو بالاتر از ۲۳-۲۴ ببرن، قیمت خرید مستقیم از امارات به صرفه‌تر از بازار داخل میشه و واقعیت اینه که قابل اطمینان‌تر هم هست:D
این احتمال هم هست که تا پاییز قیمت توی امارات به همون قیمت رسمی برسه.
حد اقل تا آخر سال 2024 قیمتا به قیمت رسمی نمی رسه سونی و دلال داره سود می کنه
کمبود پلی استیشن 5 (PS5) تا 2024 برطرف نمی‌شود

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,799
قیمت فقط در کشورهایی که تورم داشتن گرون شده و فقط کشورهایی که ارزش پولشون پایین اومده افزایش قیمت داشتن در واقع کنسول گرون نشده و بدلیل برای جبران کاهش ارزش پول اون کشور قیمتها گرون شده . توی کشورهای امریکا یا امارات هیچ تغییری در قیمت نداشتن

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,356
نام
بابک
افزایش قیمت کنسول به نظرم باید رو قیمت ps5pro که سال بعد محتملا بیاد هم تاثیر بذاره! نمیدونم!
هیچ خبری از کنسول میان نسلی حداقل فعلا نیست تازه از قدرت کامل این کنسولا نتونستن استفاده بکنن قرار نیست نسل پیش کنسول میان نسلی داشتیم این نسلم همینطور باشه

Parmidgamergirl

کاربر سایت
Mar 6, 2022
154
هیچ خبری از کنسول میان نسلی حداقل فعلا نیست تازه از قدرت کامل این کنسولا نتونستن استفاده بکنن قرار نیست نسل پیش کنسول میان نسلی داشتیم این نسلم همینطور باشه
بحث این نیست که قراره کنسول میان نسلی داشته باشیم یا نداشته باشیم! بحث فروش بیشتر و بازی با اعداده! الان ps5 10 ترافلاپ قدرت داره و بازی کاملا نسل نهمی براش نیمده که قدرشتو نشون بده! درست! ولی وقتی ps5pro با قدرت مثلا 20 ترافلاپ عرضش کنن و با شعار اجرای 8k و یا حتی 120 فریم در رزولوشن پایین تر! اونوقته که خیلی ها هوا هوس برشون میداره!
البته این وسط کنسول 4 ترافلاپی xbox ممکنه نقش زیادی این وسط داشته باشه! حالا چرا؟ چون خیلی خوب داره میفروشه. موضوع اصلی‌ هم فروش و جذب مخاطبه! میگم نقشش پر رنگه از این جهت که احساسم بهم میگه اگه series s خیلی خوب بفروشه که داره میفروشه پیشرفت قدرت گرافیکی کنسول های نسل بعد رو کند میکنه! چون یه کنسول 4 ترافلاپی داره هر کاری که کنسول ده دوازده ترافلاپی میکنه رو انجام میده ( به غیر از رزولوشن 4k) اونم با قیمت کمتر و از همه مهم تر کاربر زیادی هم داره. البته شاید نظرم اشتباه باشه. ولی کنسول میان نسلی اومدنش در نسل قبل تثبیت شد. حالا با چه قدرت گرافیکی میان معلوم نیست ولی احتمالا با نسخه اسلیم میاد! ولی من امیدوارم وقتی بیان هم تو قیمت ps5 ( خرید و فروش دسته دومش) تاثیر نذاره! موقعی که اسلیم اومد و من میخواستم ps4pro خریدم دیدم تفاوت قیمت اسلیم با نسخه فت ۵۰ هزار تومنه ولی الان نسخه اسلیم چند میلیون بیشتر فروخته میشه دسته دومش. این برای دارندگان نسخه معمولی خیلی خوشایند نیست.
در مورد قدرت گرافیک هم باید گفت زمان ps4 داستان یکمی متفاوت بود! Ps4 با قدرت ۱.۸ ترافلاپ بالاتر از فول اچدی جواب نمی‌داد. از طرفی ps4pro با اومدنش تفاوت زیادی رو با نسخه معمولی داشت! ۱۴۴۰p یا بعضی وقتا ۱۸۰۰ رزولوشن های عالی ای بودن که تفاوتشان تو TV های 4k با رزولوشن ۲۱۶۰ خیلی به چشم نمیومد! Ps4pro بالاتر از دوبرابر ps4 قدرت خام گرافیکی داشت. اگه بخوان همین دو برابر رو در نظر بگیریم ps5 Pro بیست ترافلاپ قدرت داشته میشه! به نظرتون وسوسه انگیز نمیشه خریدش؟
البته من خودم نظرم تو این نیست که هر چی ترافلاپ بیشتر باشه انقدر بهتره! بستگی به موتور گرافیکی شرکت ها و البته مانور تو بخش رزولوشن هم داره! الان series s با ۴ ترافلاپ هر بازی که تو نسل نهم ساخته میشه رو اجرا میکنه حالا با رزولوشن پایین تر. دیگه این وسط به خود کاربر بستگی داره و سلیقش!

• Like
Reactions: Dead2021

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,232
نام
یونس
بحث این نیست که قراره کنسول میان نسلی داشته باشیم یا نداشته باشیم! بحث فروش بیشتر و بازی با اعداده! الان ps5 10 ترافلاپ قدرت داره و بازی کاملا نسل نهمی براش نیمده که قدرشتو نشون بده! درست! ولی وقتی ps5pro با قدرت مثلا 20 ترافلاپ عرضش کنن و با شعار اجرای 8k و یا حتی 120 فریم در رزولوشن پایین تر! اونوقته که خیلی ها هوا هوس برشون میداره!
البته این وسط کنسول 4 ترافلاپی xbox ممکنه نقش زیادی این وسط داشته باشه! حالا چرا؟ چون خیلی خوب داره میفروشه. موضوع اصلی‌ هم فروش و جذب مخاطبه! میگم نقشش پر رنگه از این جهت که احساسم بهم میگه اگه series s خیلی خوب بفروشه که داره میفروشه پیشرفت قدرت گرافیکی کنسول های نسل بعد رو کند میکنه! چون یه کنسول 4 ترافلاپی داره هر کاری که کنسول ده دوازده ترافلاپی میکنه رو انجام میده ( به غیر از رزولوشن 4k) اونم با قیمت کمتر و از همه مهم تر کاربر زیادی هم داره. البته شاید نظرم اشتباه باشه. ولی کنسول میان نسلی اومدنش در نسل قبل تثبیت شد. حالا با چه قدرت گرافیکی میان معلوم نیست ولی احتمالا با نسخه اسلیم میاد! ولی من امیدوارم وقتی بیان هم تو قیمت ps5 ( خرید و فروش دسته دومش) تاثیر نذاره! موقعی که اسلیم اومد و من میخواستم ps4pro خریدم دیدم تفاوت قیمت اسلیم با نسخه فت ۵۰ هزار تومنه ولی الان نسخه اسلیم چند میلیون بیشتر فروخته میشه دسته دومش. این برای دارندگان نسخه معمولی خیلی خوشایند نیست.
در مورد قدرت گرافیک هم باید گفت زمان ps4 داستان یکمی متفاوت بود! Ps4 با قدرت ۱.۸ ترافلاپ بالاتر از فول اچدی جواب نمی‌داد. از طرفی ps4pro با اومدنش تفاوت زیادی رو با نسخه معمولی داشت! ۱۴۴۰p یا بعضی وقتا ۱۸۰۰ رزولوشن های عالی ای بودن که تفاوتشان تو TV های 4k با رزولوشن ۲۱۶۰ خیلی به چشم نمیومد! Ps4pro بالاتر از دوبرابر ps4 قدرت خام گرافیکی داشت. اگه بخوان همین دو برابر رو در نظر بگیریم ps5 Pro بیست ترافلاپ قدرت داشته میشه! به نظرتون وسوسه انگیز نمیشه خریدش؟
البته من خودم نظرم تو این نیست که هر چی ترافلاپ بیشتر باشه انقدر بهتره! بستگی به موتور گرافیکی شرکت ها و البته مانور تو بخش رزولوشن هم داره! الان series s با ۴ ترافلاپ هر بازی که تو نسل نهم ساخته میشه رو اجرا میکنه حالا با رزولوشن پایین تر. دیگه این وسط به خود کاربر بستگی داره و سلیقش!
تلویزیون 8k حتی توی جهان اول هم جا نیوفتاده و با این قیمت هایی که داره به این زودی هم جا نمی افته،
ترافلاپس هم بزار کنار، وقتی استفاده نمیشه از قدرتش اهمیتی نداره، تا زمانی که بازی های میان نسلی هستن ما قدرت همین ps5 رو هم ندیدیم، چه لزومی داره سونی بیاد هزینه کنه دوباره برای چیزی که مردم اهمیتی براشون نداره، فکر می کنی چند نفر هستن که حاضر باشن tv هشت هزار دلاری برای کنسول مثلا! هزار دلاری بخرن؟
تازه اونم در شرایطی که مشکل کمبود چیپ وجود نداشت، الان که تولید همین مدل معمولی رو هم نمی تونن به اندازه نیاز برسونن بیان با اضافی ایجاد کنن؟ اصلا منطقی نیست

Parmidgamergirl

کاربر سایت
Mar 6, 2022
154
این نسل چیزی که قطعا خواهیم داشت ps5 slim هست و نه ps5 pro
دلایلش هم زیاده چند نمونه ساده اش این که اگر مثلا بخوان gpu و cpu قوی تر بزارن باید خنک کننده قویتر و بزرگتر بزارن که در نتیجه مجبورا کنسول نسل بعدی اندازه یک کیس کامپیوتر باشه که شدنی نیست
دلیل بعدی اینکه سونی همین الانم در تولید هیت سینک کنسول مشکل داشت و یک قسمتی از هیت سینک رو حذف کرد که هم هزینه اش کمتر شه هم بتونه اصلا تامین اش کنه پس امکان تولید هیت سینک بزرگتر رو نداره
مورد بعدی قیمت هست که همین الان سر 50 دلار که گرون کرده همه شاکی شدن و ممکنه حتی کمپین تحریم سونی هم راه بندازن بعد چجوری می خواد مثلا قیمت 800 دلاری روی کنسول بزاره قطعا کسی نمی خره
و دلیل دیگه این که کمبود تراشه معلوم نیست کی از بین بره و اگر دوباره قیمت ارز دیجیتال افزایشی بشه تمام ظرفیت بازار میره سمت مایین کردن و خیلی از شرکت ها بدبخت میشن از جمله سونی
و آخریش هم اینه که چون تغییر رزولوشن دیگه در کار نیست و فقط قراره نرخ فریم بالاتر بره قطعا کمتر کسی حاضره مثلا 800 دلار بده واسه فریم بالاتر
خوب در مورد این که هیت سینک ps5 اون مشکلاتی که عرض کردید رو داشته ربطی به این نداره که کنسول میان نسلی رو عرضه نکنن. دلیل هم نمیشه حتما بزرگتر از ps5 الان بسازن چون همین الانشم بسیار ظاهرش عجیبه! البته نسخه دیجیتالی واقعا خوشگلتره!
اگه یادتون باشه موقعی که سونی ps4pro رو عرضه کرد گفت این رو برای این ساختیم که کسانی که میخوان برن سمت pc با سخت افزار قوی‌تر انتخاب دیگه ای تو کنسول ها بهشون بدیم. واقعا هم همین شد ps4pro یه کنسول بسیار خوب بود که تونست رسما چند سالی تا اومدن ps5 طرفدار زیادی دست و پا کنه. دلیل هم نمیشه که چون بر فرض مثال کنسولی الان مشکل‌ داره نسخه قویترش ساخته نشه. من خودم نسخه اول ps4pro رو داشتم و واقعا فن کنسول مشکل داشت به خاطر صداش. نسخه های جدید ترش مشکل فن رو کمی بهتر کرده بودن!
به نظر من درسته که بازی‌ها از همه سخت افزار ps5 استفاده نکردن هنوز ولی یادتون باشه که کاربرانی هستن که همیشه خواستار سخت افزار بهتری هستن. شاید من نخوام ولی یکی دیگه بخواد. حالا شاید بگید مگه الان چند در صد 8k تلویزیون دارن! اصلا مگه اونموقع که ps4pro اومد چند درصد 4k داشتن؟ اصلا کلا بحث سر 8k نیست! بحث سر سخت افزار قوی‌تر و بهتر اجرا کردن بازیهاس دقیقا مثل سخت افزار های موبایل! الان یه موبایل ۴ میلیونی میتونه یه بازی یا برنامه رو اجرا کنه! پس چرا باید ۲۰ میلیون بدیم به یه گوشی قویتر؟ پس صد در صد کاربرانی هستن که براشون سخت افزار قوی‌تر مهم تر باشه! و برای حتی کمی بهتر اجرا شدن دوست داشته باشن سخت افزار بهتر رو بخرن. البته من خودم خیلی خواستار نسخه ps5pro نیستما. من خودم از خدامه قیمت کنسول مناسب باشه.
یه دوستی هم گفت اصلا کی برای کنسول میره تلویزیون چند هزار دلاری میخره؟ باید بگم اون تلویزیون چند هزار دلاری بهترین و کامل ترین ویژگی‌های تلویزیون هارو داره.بستگی به spec تلویزیون داره. اونوقته که قیمت تلویزون ها خیلی پایین میاد. الان تلویزیون ۵۰۰ دلاری 4k هم تو بازرا هست. ۳۰۰۰ دلاری هم هست!
در مورد قیمت هم نوشتید! اصلا کی کنسول بازی ۸۰۰ دلار بودن که این دفعه بشن؟!

Dead2021

کاربر سایت
Jul 20, 2021
1,002
پرو تنها مسئله نیست،بالأخره که نمیشه تا انتهای نسل سونی همین یه مدل کنسول پایه رو فقط بده (در واقع یه مدله،وگرنه دیجیتال رو اصلن نمیشه یه مدل یا آپشن متفاوت حساب کرد)
بالأخره مجبورن یه کنسول بهینه‌تر، مثلن با افزایش ظرفیت ،رفع مشکلات احتمالی نسخه‌ی پایه و….این‌جور بهبودها بدن (نه لزومن اختلاف سخت‌افزاری در حد pro) دوست‌مون می‌گن این افزایش قیمت قطعن روی اون مدل بهتره (حالا با هر اسمی) هم تأثیر می‌ذاره و کاملن هم درسته
نه هدف ps4pro فقط خلاصه شدن در 4k بود،و نه پروی احتمالی این نسل خلاصه شدن در 8k خواهد بود.ولی باز هم می‌گم کسی که الآن نیاز داره و هزینه‌اش هم جور شده ، احتیاجی نیست برای پرو یا هر مدل بهتر با هراسمی که خواهد اومد،صبر کنه.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر