قیمت اتصال به اینترنت ملی اعلام شد.

 • Thread starter Thread starter Farh@d
 • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

ایا اینترنت ملی به نفع کاربران است یا به ضرر آن‌ها؟

 • به نفع کاربران است.

  رای‌ها: 31 25.0%
 • به ضرر کاربران است.

  رای‌ها: 75 60.5%
 • فرقی نمی‌کند.

  رای‌ها: 18 14.5%

 • مجموع رای دهنده‌ها
  124
اینترنت رو نمیشه قطع کرد! حالا هی بیایین بگید فردا قطع میشه! اینقدر توضیح دادم در این رابطه که خسته شدم.
 
دوستانی هم که میگن میریم از سایت های داخلی بازی با سرعت بالا دانلود میکنیم چون وزارت ارشاد و بنیاد این بازی ها رو مناسب نمیدونن اگه اینترنت داخلی بشه اجازه دانلود بازی به غیر از اون هایی که خودشون میخوان رو نمیدن:d
 
حالا سالی 3 یا 4 تا بازی میاد که بهش گیر بدن اونم میشه روی هاست های کوچیک خصوصی (مثلا یکی مثل من!) برای دانلود گذاشت و مشکل حل میشه!
 
صد در صد به نفع کاربره!
برای مثال طبق مطالعات انجام شده نزدیک به 82 یا 83 درصد ترافیک ایران با یه مقصدی توی ایران کار داره!
نمونه هم اینکه شما می خوای بری وب سایت بانکت رو چک کنی. بدون شبکه داخلی ، شما اول مسیر دهی میشی به سمت سرور های خارجی (دی ان اس و آی پی و .. ) بعدش اون سرور می فهمه که ای بابا ، شما همون ایران کار داری! شما رو مسیر دهی می کنه به همون روتری که توی ایران هست و اون روتر شما رو یه راست میفرسته سمت سرور بانک!
به زبون ساده شما لقمه رو دور سرت می چرخونی.
با این کار هم پهنای باند اینترنت کشور بیهوده مصرف میشه. هزینه هاش جدا.

یکی از منفعت های شبکه داخلی / ملی / اینترانت همینه! حالا خیلی استفاده های دیگه هم داره که نمونه هاش میشه دانشگاه های مجازی، سرویس های متنوع ویدیو ، سرویس های تماس صوتی تصویری (بیشتر مردم از یاهو اووو اسکایپی استفاده می کنن تا با دوستان و آشنایانشون تو ایران مجانی صحبت کنن) و سرویس های ارزش افزوده ی بیشمار دیگه ای!
بهتره به جای تهدید به عنوان فرصت بهش نگاه کنیم. کره جنوبی همچین شبکه ی داخلی ای داره. بعدش شبکه داخلیش و به اینترنت وصل کرده (مثل شبکه شرکتتون که اینترنت هم داره)

جالا خیلی ها میگن چه فرصتی؟ همین کره جنوبی، بازی های اینترنتی / اجتماعی دیگه کم کم به عنوان فرهنگ در اومده براشون. ما هم می تونیم به عنوان الگو از اونا یاد بگیریم و بازی ها و سرویس های فراگیر ایجاد کنیم و درامد زایی داشته باشیم.

یکمی بیشتر بهش فکر کنیم می بینیم همچین هم بیراه نیست این اینترنت ملی!!! فقط مسئولین اشتباهی براش اسم انتخاب کردن که باعث شده همه فکر کنن اینترنت قطع میشه و این جاش میاد.
 
آقا یکی بیاد مثل آدم توضیح بده که اصلا اینترانت چی هست ؟؟؟؟؟
یعنی الان مثلا من با اینترانت به سایت مثلا fcbayern.de نمیتونم برم ؟؟
 
من با یکی ازین اینترانت ها فقط تونستم Tebyan+Aparat رو باز کنم
که تو آپاراتم سرعت لود کردن فیلمها خیلی خوب بود

فقط حیف که فیلماش به درد نمیخوره
 
من آخرم نفهمیدم که به درد میخوره یا نه ! :d
بستگی به اید*/ئولو/*ژی خودت داره اگر از ذوبشدگان پروانه وار باشی :dمانند برادر ار*زشی، رسول، که این رو یک موهبت از سوی خدای ....... می دونه و بسیار اشتیاق برای تجربه کردن اون داره، خوب مسئله حل شده است.
شما می تونی مداحی آنلاین، روضه خوانی آنلاین، ذکر مصیبت آنلاین، حل آنلاین مشکلات دینی، پوشش کامل مسابقات هیجان انگیز اعتکاف :)) ، سریالهای ار*زشی، سخنان گوه*هربار و بسیار برنامه های دیگر که زبان از گفتن و دست از نوشتن و حتی کیبور از تایپیدن آنها قاصر است رو با سرعت خوب ( تازه نه خیلی خوب ) ببینی.
اما اگه اهل بازی های آنلاین ( اوپس، اینجا بازی سنتر است و تو کاربر بازیسنتر هستی :)) ) و کلاً آدم نرمالی که از اینترنت استفاده ی نرمال می کنه باشی، نه، وضعیت بدتر هم خواهد شد زیرا با اجرایی شدن این پروژه اونا ( می دونی که کی ها رو میگم ) کنترل بیشتری بر روی خط اینترنت داشته و چون میس*اق های اینترنت همسو با میس*اق های اونا ( می دونی که کی ها رو میگم ) نیست...... ( یک کمی هم خودن فکر کن و نتیجه رو بپندار ).
( الان تو فاز زبان ت*ازی هستم) من هیس المجمو:
 
بابا من پیشگامان دارم،هم جهانیه و هم ملی!
با یوزر پسورد مخصوص خودت که شرکت بهت میده میتونی بری اینترنت جهانی که سرعت من 2 مگ هست و محدود.
ولی با یوزر پسورد پیشگامان(یعنی یوزر و پسورد هر دوشون رو Pishgaman میزنی) میرم سایتای داخلی و سرعتم 512 هست و البته نامحدود.خیلی هم خوبه من خیلی چیزا رو با همین اینترنت ملی دانلود میکنم!
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

Back
Top