قيمت به روز X360 در فروشگاههاي مختلف [پست اول حتما خوانده شود]

bazzigoosh

کاربر سایت
Jan 25, 2011
155
خوب دوست عزیز میشه بگی چرا بازار کارت های گرافیکی یا پلی استیشن 2 دچار این وضعیت نیستن؟

یعنی شما میفرمائید که PS2 امسال همان قیمت پارسال است ؟! من اطلاع دقیقی از قیمتش ندارم ولی تا انجایی که میدانم حدود 20 تومانی گران تر شده
کارت گرافیک هم که خودت بهتر میدانی ، هر روز یک مدل جدیدتر عرضه میشود و قیمت مدل های قبلی ارزان شده و همچنین بعد از مدتی کسی نمی خردشان
ولی در ایران ما بخاطر مسخره بازی کپی خور هنوز دنبال دستگاه Arcade هستیم

و یک نکته جالب دیگر در مورد 360 این است که در دبی که نمایندگی رسمی دارد و خود مایکروسافت قیمت گذاری میکند قیمت 4GB نهصد درهم است که تقریبا میشه 245 دلار یعنی 45 دلار گرانتر از قیمت آمریکا
حالا اینجا که این کالا صاحب ندارد و هم اینکه ناز و عشوه هم زیاد دارد ( این مدل فول کپی خور است ، اون مدل نیمه کپی خور ، اون یکی را یکبار باید 2 متر بندازی بالا تا کپی خور شود و .... ) دیگر قیمت ها جای خودشان را دارند

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
من نمیخوام از کسی دفاع کنم ویا بگم قیمت ها مناسب است یا نیست ، فقط میخوام بگم استدلال شما منطقی نیست به چند دلیل
1- پارسال دلار بوده 1050 امسال است 1250 .این یعنی هم قیمت خرید بالاتر - هم هزینه حمل بالاتر ( چون بر اساس دلار و ارزهای خارجی کشتیرانی ، هواپیمایی ، بیمه حمل و ... حساب میشه ) هم هزینه گمرکی بالاتر ( اون هم باز بر اساس نرخ دلار معادل ریالی جنس حساب میشه )
2- آیا نرخ سوخت پارسال با امسال یکسان است ( یعنی هزینه حمل بالاتر برای پیک و وانت و کامیون و ...)
3- آیا نرخ انرژی پارسال با امسال یکی است ؟! ( یعنی قبض آب و برق و گاز بالاتر برای وارد کننده و پخش کننده و مغازه دار و ... )
4- آیا نرخ اجاره و خرید ملک پارسال با امسال برابر است ( این یعنی هزینه مکان بالاتر حالا میخواهد مغازه باشد یا دفتر یا انبار )
5- آیا نرخ نان و مرغ و گوشت و ... پارسال با امسال یکسان است ؟ ( این یعنی افزایش هزینه های زندگی و در نتیجه افزایش خرج و هزینه تک تک افرادی که در ایران زندگی میکنند )
و بسیاری آیا های دیگر که جواب آنها این است " اقتصاد بیمار و تورم "

باز هم تکرار میکنم که منظور من این نیست که قیمت 900 تومان برای ایکس باکس مناسب است یا 400 تومان
بلکه فقط میخواهم بگم اگر دلیلی برای حرفمان میخواهیم بیاریم ، بهتر است آن دلیل منطقی باشد و با در نظر گرفتن همه جوانب آن موضوع

و نکته دیگری که باید متذکر بشود این است که این خاصیت بازار در همه جای دنیا است که وقتی جنسی یک منبع اصلی و یکدست بنام نماینده رسمی ندارد ، این عرضه و تقاضا است که قیمت کالا را تعیین میکند
اولا خوب کردی که پست دادی و خوب منم اون 300 که گفتم واسه همین افزایش قیمت دلار بود دیگه! حساب کنی همین حدودا می شه..تازه یک سال و نیم پیش تا الان قیمت جهانی ایکس باکس هم کمتر شده و می شه بگی لااقل قیمت با افزایش قیمت دلار باید ثابت می موند
کلا تکنولوژی و لوازم صوتی تصویری و.. همیشه افت قیمت داره یادتون نمی یاد قیمت جهانی ایکس باکس اوایل چند بود حالا ببینید چند شده! وئلی تو ایران دقیقا بر عکس
در ضمن حرف های شما هم درست هست و وضع که داغونه ولی دلیل نمی شه جنس قاچاق اونم جنسی که شامل هیچ کدوم از این هزینه های بالا نمی شه قیمت های اینجوری داشته باشن و اینو مطمئن باش این افراد قیمتاشون جوری نیست که بگیم حق دارن هزینه فلان و .. دادن برای همین اگه کمتر بدن براشون صرف نداره .باور کن اینا 3 برابر سود ماکروسافت رو هر کنسول دارن سود می کنن...این کنسول ها رو هم انبار کردن چی می گن می گن احتکار یه همچین چیزی..
در کل همه دوست دارن ارزون شه اون کاهش قیمت هم به نظرم درسته خوبه ولی اصلا بازم نمی صرفه هیچ جوره..باید خیلی بیاد پایین تر ..البته من که خودم دارم کم کم متقاعد می شم یک کارت گرافیک تا 300 تومن ببندم بعد یک سال قیمت کنسول که شد 250 یک کنسول هم می خرم..می شه همین 550 تومنی که الان دادم منتحی سود هم کردم یک کارت گرافیک خوب هم دارم که می تونم سه بعدی هم باش بازی کنم..

• Like
Reactions: nathan mckane

pigi

کاربر سایت
Dec 9, 2010
3
......

---------- نوشته در 12:35 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:33 AM ارسال شده بود ----------

کسی قیمت درایو *DVD ROM
*XBOX 360
*رو داره اخه لنز دستگاهم فکر کنم ضعیف شده و بازیهای رایتی رو به سختی میخونه
ولی بازیهای رایتی شرکتی رو راحت میخونه

چرا، پشت شهرداری 40 تا 50 تومن . منتها باید key این درایو قدیمتو داشته باشی که بریزی رو اون جدیده.

ببین می تونی لنز همونو عوض کنی ، حداقل مشکل key دیگه نداری

شایدم اصلا درایوت مشکل نداره، رایترت مشکل داره.

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
قمیت ها هیچ فرقی نکرده. 4 گیگ همون 470 هستش. 250 گیگ هم فکر کنم 520 باشه. به هر مگر اینکه خیلی وضع مالی تون خوب باشه وگرنه با 500 میشه کارت گرافیکی گرفت که حداقل 8 برابر قویتر از اکسباکسه.

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
قمیت ها هیچ فرقی نکرده. 4 گیگ همون 470 هستش. 250 گیگ هم فکر کنم 520 باشه. به هر مگر اینکه خیلی وضع مالی تون خوب باشه وگرنه با 500 میشه کارت گرافیکی گرفت که حداقل 8 برابر قویتر از اکسباکسه.

درسته با 500 تومن میشه یه سیستم گیمینگ نیمه حرفه ای بست یا یه کارت گرافیک خوف خرید
خود من هم کینکت خریدم ولی تا آبان صبر میکنم تا قیمت ها بکشه پایین ، باید تا 350 افت قیمت داشته باشه

M A M A D

کاربر سایت
Nov 13, 2009
39
100% باید تا ابان ماه صبر کنیم .. این مسخره بازی های فروشنده های ایرانی واقعا رو عصابه بابا افغانستان هم میری همه چی همه جا یک قیمته
اینجا پا میشی از تهران میری تبریز میبینی کرایه تاکسی ها ارزون تره همه چی ارزون تره
اونوقت یک سری دهاتی ازگل ریختن تو بازار میگن تابستونه گرون کنیم . اقا ما نمیخریم من 30 سالمه بچه مدرسه ای که نیستم گیمرم تاحالا 3 تا اکس باکس داشتم صبر میکنم تابستون تموم بشه اسلیم 250 گیگ میگیرم حالشو میبرم با قیمت عالی

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
قيمتي كه من ديروز گرفتم از توپخونه. اسليم 4 گيگ 450 و اسليم 250 گيگ 510 تومن!
نهايت بتوني اينور اونور و يا تخفيف بگيري 490!
هنوز قيمت خيلي بالاست!

sootyy

کاربر سایت
Aug 7, 2010
3
نام
کسری
خیلی جالب بود به خدا خودم پرسیدم چندتا پاساژ بغل الاعدین یارو الیت رو میداد 650 اونوقت بهش گفتم الیت رو خودت چند میخری از مردم گفت 250-60تومن واقعا چه وضعیه!!!!!!!!!!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر