فیل اسپنسر از بازی انحصاری نداشتن ایکس باکس سری ایکس در زمان عرضه دفاع کرد

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,706
نام
Ebrahim
5df3e782fd9db26c6b09e672.jpeg
پیش از این مشخص شده بود که ایکس باکس سری ایکس هنگام عرضه دارای بازی انحصاری نخواهد بود. حال فیل اسپنسر مدیر برند ایکس باکس در گفتگویی تازه شرح داده که چرا مایکروسافت چنین سیاستی را در قبال کنسول جدید خود برگزیده است.

در مصاحبه تازه‌ای که فیل اسپنسر با سایت Gamertag Radio انجام داده، او در مورد اولویت مایکروسافت در نسل آینده صحبت کرده است:

سیاست مایکروسافت این است که بازیکن را در مرکز توجه داشته باشد و نه پلتفرم. وضعیتی که موتورهای بازی‌سازی امروز در آن قرار دارند نشان می‌دهد که توسعه دهندگان به حداکثر استفاده از سخت‌افزاری که در اختیارشان است رسیده‌اند.

فیل اسپنسر در ادامه صحبت‌های خود به این نکته اشاره می‌کند که مایکروسافت هنگام طراحی ایکس باکس سری ایکس به دنبال این قضیه بوده که بهترین کنسول خانگی ممکن را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دهد تا آن‌ها بتوانند با استفاده از آن دست به خلق بازی‌های با کیفیتی بزنند.

در همین راستا، آن‌ها قصد نداشتند تا توسعه دهندگان بازی‌ها را به پلتفرم خاصی محدود کنند و جلوی دسترسی آن‌ها به بازارهای وسیع‌تر را بگیرند. او اعتقاد دارد که در دنیای امروزی کاربران بیشتر از هر چیزی به بازی کردن با دوستانشان اهمیت می‌دهند و بازی‌سازان هم می‌خواهند از جدیدترین تکنولوژی‌های روز استفاده کنند، در نتیجه پلتفرم در درجه دوم اهمیت قرار دارد.

مایکروسافت بارها طی ماه‌های اخیر ثابت کرده که فروش کنسول برای این کمپانی در درجه اول اهمیت قرار ندارد و بیشتر به دنبال ارائه یک سیستم یکپارچه است که دسترسی کاربران به بازی‌های ویدیویی را آسان می‌کند. در همین راستا، مدتی پیش فیل اسپنسر گفته بود که نه سونی و نینتندو بلکه آمازون و گوگل را رقبای آینده خود در ویدیو گیم می‌داند.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
اول اینکه درسته جامعه گیمر های انلاین وسیعه.

این از این...

ولی تا حالا این فکر به ذهنت خطور نکرده که کل جامعه گیمینگ فرند لیست جنابعالی نیست؟! :-"
بعد شما 24 ساعته انلاین میزنید منطقا هم دوست های شما هم انلاین بازن نه؟!
به همین سادگی:D

غیر منطقیه تجربه شخصی خودتون که براساس علایق اتونه، اونم فقط بر یک پلتفرم تازه، به یک جامعه بزرگ و وسیعی مثل گیمینگ بسط داد.

شما به همون فرند های لیست های خارجیتون بگید براساس اونا دارید امار میدید خنده اشون میگیره از بس استدلال بی پایه و اساسیه.:D
نه دوستهای من همشون آنلاین باز نیستن از اونجا که شاعر میگه "پرنده با پرنده باز با باز “دوستهای من بیشتر تروفی یا اچیومنت هانتر هستن و چون این قشر تروفی یا اچیومنت آنلاین براشون حکم کابوس رو داره آنلاین نمیزنن ولی بخاطر همین تروفی آنلاین رفتن توی فلان بازی و دیدن لذت آنلاین با آفلاین قابل مقایسه نیست و تقریبا 70 %شدن آنلاین باز مثلا رفیق برزیلی دارم که با level 70 اعتیاد به فیفا داره و رخت و خواب توی فیفا هست یه دختر تروفی یا اچیومنت هانتر هم اتفاقا همینجا هست که بواسطه تروفی با بخش آنلاین رد دد آشنا شده و الان نمیتونه دست بکشه پس بخش زیادی از فرندها من اچیومنت یا تروفی هانتر هستن یه سری از بچه های اینجا هم خب فرند هستن اونجا
یه سری بچه های دیگه هستن اونا آنلاین باز هستن ولی اهل فروم گردی نیستن کلا اینجور تیپها اهل فروم گردی و دنبال خبر نیستن بیشتر آفلاین بازها اهل فروم هستن
اگه این آماری که نریمان گذاشته رو میشد به کل گیمرهابَسط داد دیگه آنلاین ساختن چه کاریه آفلاین که پولش بیشتره، با این وجود پس چرا بازی‌های خوبی مثل ایول ویتین 2 و ولف اشتاین 2 و خیلی از بازی‌های آفلاین اینقدر کم میفروشن ماشالا فرومها کم آفلاین باز ندارند

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
اینایی که دم از آنلاین و مولتی میزنن واقعا حرف غیر منطقی هست اتفاقا گیمرها رو آوردن به بازی های شینگل فروش استاروارز و همین بازی اخیر ،outerworlds نشون میده مرگ بازی های تماما مولتی برای کنسول ها رسیده و استراتژی ماکرو اگه تو نسل بعدی بازی های مولتی پلیر باشه بازم از قافله عقب میافتن فروش عالی کنسول ps4 یا حتی کنسول نیتندو که اساسا کنسول آفلاین بازار هست اینو به خوبی نشون میده

Play4Fun_0

کاربر سایت
May 2, 2019
397
اینایی که دم از آنلاین و مولتی میزنن واقعا حرف غیر منطقی هست اتفاقا گیمرها رو آوردن به بازی های شینگل فروش استاروارز و همین بازی اخیر ،outerworlds نشون میده مرگ بازی های تماما مولتی برای کنسول ها رسیده و استراتژی ماکرو اگه تو نسل بعدی بازی های مولتی پلیر باشه بازم از قافله عقب میافتن فروش عالی کنسول ps4 یا حتی کنسول نیتندو که اساسا کنسول آفلاین بازار هست اینو به خوبی نشون میده
توجه دارید که استار وارز فن بیسی بزرگی داره که خیلی هاشون بازیش آشغال هم باشه میخرن چه برسه به این نسخه که خوب هم از آب در اومده

از 2 تا بازی هم نمیشه به همچین نتیجه کلی رسید، به نظر من در بهترین حالت به تعادلی بین بازیهای آنلاین و آفلاین خواهیم رسید

Mehdi-TH

کاربر سایت
Sep 12, 2016
88
به نظرم این بحث درستی نیست که فلانی آفلاین بازه یا آنلاینه بازه اونم بر اساس فرند لیست و تایم پلی
خب معلومه که تایمِ پلی کردن بازی آنلاین طولانی تر از آفلاینه
خود من بازی های آفلاین رو تموم میکردم، حالا بر اساس علاقه ای که به بازی داشتم یکبار یا چند بار
و بقیه مدت رو تو بازیهایی مثل cod و rainbow و apex بودم
اگر بر اساس فرند لیست بگید من اکثر اوقات بازی آنلاین بودم، خیلی وقتا فقط واسه اینکه با رفیقا دور هم باشیم
ولی اگر از خودم بپرسی، من سفت و سخت آفلاین بازم و نظر اونچنان مثبتی به بازیهای آنلاین ندارم

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,356
نام
محمد
نه دوستهای من همشون آنلاین باز نیستن از اونجا که شاعر میگه "پرنده با پرنده باز با باز “دوستهای من بیشتر تروفی یا اچیومنت هانتر هستن و چون این قشر تروفی یا اچیومنت آنلاین براشون حکم کابوس رو داره آنلاین نمیزنن ولی بخاطر همین تروفی آنلاین رفتن توی فلان بازی و دیدن لذت آنلاین با آفلاین قابل مقایسه نیست و تقریبا 70 %شدن آنلاین باز مثلا رفیق برزیلی دارم که با level 70 اعتیاد به فیفا داره و رخت و خواب توی فیفا هست یه دختر تروفی یا اچیومنت هانتر هم اتفاقا همینجا هست که بواسطه تروفی با بخش آنلاین رد دد آشنا شده و الان نمیتونه دست بکشه پس بخش زیادی از فرندها من اچیومنت یا تروفی هانتر هستن یه سری از بچه های اینجا هم خب فرند هستن اونجا
یه سری بچه های دیگه هستن اونا آنلاین باز هستن ولی اهل فروم گردی نیستن کلا اینجور تیپها اهل فروم گردی و دنبال خبر نیستن بیشتر آفلاین بازها اهل فروم هستن
اگه این آماری که نریمان گذاشته رو میشد به کل گیمرهابَسط داد دیگه آنلاین ساختن چه کاریه آفلاین که پولش بیشتره، با این وجود پس چرا بازی‌های خوبی مثل ایول ویتین 2 و ولف اشتاین 2 و خیلی از بازی‌های آفلاین اینقدر کم میفروشن ماشالا فرومها کم آفلاین باز ندارند
خب.... که چی اخه؟ هستن که هستن:D
ببینید ما داریم در مورد آمار گیمینگ میخوایم بحث کنیم... نه داستان شخصی اشنای شما یا پسر خاله یا فامیل اتون.
الان یکی توی اینجا شاید بدترین بازی سه نسل پیش رو بره خیلی هم حال کنه معتادشم باشه. پند اخلاقی اینکه الان همه اینطورین؟
نمیدونم دیدتون چرا اینقدر به شخص خودتون معطوفه.:D

همون RDR2 که میگید توی یک ماه اول عرضه نزدیکای 20 میلیون نسخه فروخت در حالی که اصلا بخش انلاینی نداشت.:D

یک حقیقت هست رشد بازی های انلاین باعث شده که کمپانی ها به لطف MTX و لوت باکس تا دلشون میخواد پول در میارن.
کمپانی ها هم تا دلشون میخواد دارن سو استفاده میکنن.
برای همین شما این جو سازی EA رو چند سال قبل میدید که اصرار داشتن بازی های آفلاین فلان و بیسارن... چونکه خود اون کمپانی ها دوست دارن اینده گیمنگ همش به اون سمت بره که خوشبختانه تا جای ممکن این چند ساله کاملا برخلاف حرفاشون ثابت شده.

حقیقت ماجرا اینکه....نه بازی های تک نفره از بین خواهد رفت و نه بازی های چند نفره...هر بازار مخاطب های خاص خودش رو داره.

پرسیدید چرا اون بازیا فروش خوبی نداشتن.

مگه همه بازی های انلاین توی سال فروش موفق امیزی دارن؟همه الان یه پا فورتنایتن؟:D
مگه نیست بزرگترین شکست یوبیسافت Ghost Recon Breakpointاهه که یک بازی انلاینه!
همونطور که همه بازی های افلاین قرار نیست مثل زلدا یا God Of War بفروشن و موفق شن همه بازی های انلاین هم قرار نیست مثل بزرگ هاش موفق باشن.

اون بازی هایی هم که گفتید مشکل شدید مارکتینگ از سمت بتسدا داشتن و کلی دلیل دیگه... مثل Lawbreaker که یک بازی انلاینه و شکست خورد!:D
توی همین امسال کلی بازی تک نفره داشتیم که کاملا فروش عالی داشتن:D

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین
اینکه کنسول جدید انحصاری نداشته باشه در هر صورت و با هر استدلالی بنظرم جالب نیست.
ولی اینکه قراره هر بازی واسش بیاد و یه جورایی رو کنسول های نسل قبلش هم اجرا بشه به نوعی میتونه سخاوتمندی ماکرو رو نشون بده :D (به هر دلیلی)

این بحث حالت مطلق نداره نه میشه تایید کرد نه ایراد گرفت!
رو خرید کنسول فکر نکنم تاثیر بزاره چون نسل جدید هیجان خودشو داره و ارتقا گرافیک همیشه تاثیرگذار و جذابه واسه هر طیفی از بازیبازها.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
خب.... که چی اخه؟ هستن که هستن:D
ببینید ما داریم در مورد آمار گیمینگ میخوایم بحث کنیم... نه داستان شخصی اشنای شما یا پسر خاله یا فامیل اتون.
الان یکی توی اینجا شاید بدترین بازی سه نسل پیش رو بره خیلی هم حال کنه معتادشم باشه. پند اخلاقی اینکه الان همه اینطورین؟
نمیدونم دیدتون چرا اینقدر به شخص خودتون معطوفه.:D

همون RDR2 که میگید توی یک ماه اول عرضه نزدیکای 20 میلیون نسخه فروخت در حالی که اصلا بخش انلاینی نداشت.:D

یک حقیقت هست رشد بازی های انلاین باعث شده که کمپانی ها به لطف MTX و لوت باکس تا دلشون میخواد پول در میارن.
کمپانی ها هم تا دلشون میخواد دارن سو استفاده میکنن.
برای همین شما این جو سازی EA رو چند سال قبل میدید که اصرار داشتن بازی های آفلاین فلان و بیسارن... چونکه خود اون کمپانی ها دوست دارن اینده گیمنگ همش به اون سمت بره که خوشبختانه تا جای ممکن این چند ساله کاملا برخلاف حرفاشون ثابت شده.

حقیقت ماجرا اینکه....نه بازی های تک نفره از بین خواهد رفت و نه بازی های چند نفره...هر بازار مخاطب های خاص خودش رو داره.

پرسیدید چرا اون بازیا فروش خوبی نداشتن.

مگه همه بازی های انلاین توی سال فروش موفق امیزی دارن؟همه الان یه پا فورتنایتن؟:D
مگه نیست بزرگترین شکست یوبیسافت Ghost Recon Breakpointاهه که یک بازی انلاینه!
همونطور که همه بازی های افلاین قرار نیست مثل زلدا یا God Of War بفروشن و موفق شن همه بازی های انلاین هم قرار نیست مثل بزرگ هاش موفق باشن.

اون بازی هایی هم که گفتید مشکل شدید مارکتینگ از سمت بتسدا داشتن و کلی دلیل دیگه... مثل Lawbreaker که یک بازی انلاینه و شکست خورد!:D
توی همین امسال کلی بازی تک نفره داشتیم که کاملا فروش عالی داشتن:D
من خودم با میکروترنزکیشن مخالفم ea هم درسته کلی لوت باکس و و میکرو داره مهمترین بازی لوت باکسیشو دارم بازی میکنم ولی این که هایپ و حرف های ea و یوبی باعث هُل دادن گیمرها شده رو اصلا قبول ندارم، گیمرها خودشون میدونن از چی لذت میبرن و وقتی هم از یه بازی لذت ببرن بله بخاطر ارزش بالای پولشون مثل آب خوردن خرج میکنن من و شما هم اگه ارزش پولمون بالا بود خرج میکردیم طرف یه بازی آنلاینی داره میزنه بخاطر قوی شدن خودش هرکار میکنه، اون بازی یوبی هم یه بازی ناقص و تکراری و از اول پُر میکرو بود که فیل شد، بنظرشما اگه GTA این آنلاین رو نداشت میتونست به این میزان از فروش برسه؟ نکنه راک استارم جو داده؟ اون بازی کلیفی هم که از همون اول شکست خورده بود من نمیدونم ایده اش از کجا رفت تو مغزش
بعله بازی تک نفره و عامه پسند خوب میفروشه ولی بازی آنلاینی باشه و بتونه خوب پلیر جذب کنه چند برابر اون میفروشه تازه میتونه میکرو هم داشته باشه درثانی مراحل ساختش هم کوتاه تره و به نیروهای کمتری نیاز داره، البته یه سری بازی‌ها مثل سری رزیدنت ایول یا استاروارز یا بازی‌های ابر قهرمانی اینا فروششون تضمین شده هستن و شما نباید اینارو ملاک قرار بدی

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Irisviel Ackerman

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر