فکری ترین بازی

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
Myst آقا، Myst!

ادونچر هاي قديمي هم اگه كسي يادش باشه اينجا، مثله سري Laura Bow هم واسه من اون موقع خيلي سخت بودن چون هم Undo نداشت و ممكن بود يه كاري رو از دست بدي و 7ساعت بعد تو يه جاي ديگه گير كني و نفهمي مشكل از كجاست و هم اينكه مردن داشتن.

اصلا تو بازي هاي امروزي، اينا شده جك.
ديگه همون Pixel Hunting رو هم برداشتن، داشتم Secret Files بازي ميكردم، ديدم قشنگ Hot Spot هارو ميكوبه تو صورت آدم و صوت ميزنه اونور رو نيگا ميكنه.

اي كجايي Indiana Jones and the Fate of Atlantis.

persian_carbuncle

کاربر سایت
Jun 1, 2008
133
خوب به نظر من اینکه کدوم بازی فکری تره یکم جای بحث داره
به نظر من بهتره توی هر سبک به تفکیک این سوال پرسیده بشه بهتره
اما به نظر من کلاً بازی های Adventure فکری تر از ژانر های دیگن
توی بازی هایی Action-Adventure-Horror مثل Resident Evil یا Silent Hill یا Alone in The Dark درسته که اغلب با مشکلاتی مواجه میشیم و شاید هفته ها مشغولش باشیم اما اگه خوب نگاه کنیم میبینیم که اکثر معماهای این جور بازی ها در اصل یه معما نیستن و بیشتر ما باید یه کلید یا یه کد یا هر چیزه دیگه ای که برای پیشروی بازی بهش نیاز داریم رو از نقاط کور محیط بازی پیدا کنیم تا بتونیم مثلاً یه در بسته یا یه صندوق قفل شده رو باز کنیم و البته اون معماهایی هم که واقعاً نیاز به فکر کردن دارن معمولاً توی دیالوگ های بازی یا نوشته ها و عکس هایی که توی بازی به دست میاریم یه اشاره ای بهشون شده ولی خوب چون اکثر ماها زبان انگلیسیمون زیاد تعریفی نداره معمولاً دیالوگ هارو زیاد متوجه نمیشیم و حوصله ترجمه نوشته هایی که توی بازی بدست آوردیم هم نداریم پس از این سرنخ ها محروم میشیم و به جای اینکه اون معما رو ظرف مدت کوتاهی حل کنیم ، مدت ها روش فکر می کنیم و بنابراین فکر میکنیم که خیلی سخته
ولی در واقع بیشتر توی این جور بازی ها باید قدرت جستجوی محیط بازی مون بیشتر باشه تا بتونیم زودتر ابزار مورد نیازمون رو پیدا کنیم تا بازی پیش بره
البته الان بعضاً بازی های Adventure هم از همچین فرمولی تبعیت میکنن و بیشتر بجای معما باید ابزار مورد نیاز رو پیدا کنی و به دیالوگ های طولانی و خسته کننده بازی گوش بدی و بعد میفهمی که برای هر قسمت از کدوم وسیله استفاده کنی و بازی رو ادامه بدی که نمونش هم بازی هایی مثل RunAway یا Broken Swork(که البته قدیمیه) و ... هست که کمتر با یه معمای درست حسابی توی بازی روبرو میشیم
اما بازی های خوبی توی این سبک هم هست مثل مجموعه Dracula
مجموعه Dracula اعم از Dracula 1,2 ، Dracula Origin یکم متفاوت تر هستن
توی سری 1و2 این بازی اصلا خبری از دیالوگ های طولانی و خسته کننده یا یادداشت های طولانی نیست و ابزاری هم که باید توی بازی پیدا کنیم معمولاً اگه با دقت توی محیط بازی رو سرچ کنیم و به قول معروف دست به موس خوبی داشته باشیم سریع پیدا میشن و معماهای بازی هم معماهای قشنگی هستن که فکر رو به کار میندازن
توی بازی Dracula Origin که البته سازندش با Dracula 1,2 فرق میکنه باز هم توی بازی دیالوگ هست اما به نسبت بازی های Adventure دیگه خیلی کمتر و برای پیدا کردن ابزار مورد نیاز توی بازی هم اصلاً نیازی به جستجو نداریم و تمامی ابزاری که توی محیط بازی میتونیم ازشون استفاده کنیم تنها با فشار یه کلید (کلید Space) مشخص میشن ولی معماهای بازی تماماً پازل هایی هستن که برای حل کردنشون تقریباً هیچ راهنمایی نیاز ندارین و کاملاً میدونید که چه کاری باید انجام بدین فقط باید فکر کنید تا بفهمید چجوری باید اون کار رو انجام بدین و معماهارو حلشون کنید که واقعاً به نظر من زیبا طراحی شدن
البته این بازی توی همین ماه اخیر Release شده و ممکنه بعضی ها هنوز باهاش آشنا نشده باشن
راستی تا یادم نرفته بگم نسخه سوم بازی Dracula توسط شرکت ناشر Dracula 1,2 یعنی Microids همین امسال احتمالاً توی Release Q3 میشه که ظاهراً مثل 2 نخسه قبلی خودش و با همون حال و هواست

در کل باید بگم به نظر من توی سبک Action-Adventure-Horror مجموعه های Evil Dead ، Resident Evil Alone In The Dark ، Obscure و Silent Hill از بقیه بهترن که توی Silent Hill ، سری چهارمش از بقیه سخت تر بود (به نظر من)
توی سبک Adventure هم به نظر من مجوعه Dracula و Syberia از بقیه بهتر بودن

البته از بازی بسیار خوب و قشنگ NeverHood هم نمیشه گذشت که متاسفانه من هنوز نتونستم بازیش کنم اما حتماً این کارو خواهم کرد

لطفاً توجه کنید که اینا فقط نظر منه و سندیت نداره چون انتخاب بازی خوب کاملاً سلیقه ایه

aliani

کاربر سایت
Sep 26, 2007
171
من همين امروز بازيه Dracula Origin رو تموم كردم چه حالي داد :cheesygri
واقعا بعضي جاهاش آدم ميمونه باس چيكار كنه. حيف كه تموم شد.

persian_carbuncle

کاربر سایت
Jun 1, 2008
133
من همين امروز بازيه Dracula Origin رو تموم كردم چه حالي داد :cheesygri
واقعا بعضي جاهاش آدم ميمونه باس چيكار كنه. حيف كه تموم شد.
درسته بازی جدید Dracula Origin یه بازی کاملاً فکریه
تمام معماهای بازی خیلی حرفه ای و با ضرافت طراحی شدن و فکر رو به کار میندازن
البته یه اشکالی هم که داره و دوستمون هم بهش اشاره کرد اینه که یکم زود تموم میشه
شاید هم دلیل این اشکال این باشه که تمام ابزار هایی که توی بازی پیدا می کنیم به راحتی در اختیارمون قرار می گیرن و نیازی نیست دنبالشون بگردیم که خوب بعضی ها از این قابلیت خوششون میاد بعضی ها هم خوششون نمیاد
در کل بازی بسیار قشنگیه و افرادی که دنبال بازی های فکری و جذاب می گردن توصیه میشه که از این بازی قافل نشن ، البته اگه میخوان مزه بازی از بین نره اصلاً دنبال راهنما نرن و خودشون معماهارو حل کنن
حالا باید ببینیم Microids کمپانی ناشر بازی های Dracula 1,2 چیکار کرده و Dracula 3 چقدر قوی تر از 2 سری خودشه چون سری اول و دومش به نظر من خیلی خوب بود
خدا کنه این سری جدید پسرفت نکرده باشه

Mλjid

کاربر سایت
Nov 9, 2007
1,368
نام
My Real Name،My Rap Shit
به نظر من بازی rutern to island............. حالا تو همین حدودا بود ولی 1 دختری بود تو 1 جزیره گیر کرده بود باس خودت چیز اختراع کنی خیلی با حال بود

MOBHAM

کاربر سایت
Jun 21, 2007
208
نام
S.A.E.E.D
به نظر من بازي زيباي Syberia 1 , 2 كه شاهكار شركت Microids هست تا حالا بازي فكري (واقا فكري) زيبا و با محتوا و
داستان عالي چون اين بازي كه آدم و غرق داستان بي نظير خودش ميكنه، نديدم.
]
syberia.jpg

aliani

کاربر سایت
Sep 26, 2007
171
درسته بازی جدید Dracula Origin یه بازی کاملاً فکریه
تمام معماهای بازی خیلی حرفه ای و با ضرافت طراحی شدن و فکر رو به کار میندازن
البته یه اشکالی هم که داره و دوستمون هم بهش اشاره کرد اینه که یکم زود تموم میشه
شاید هم دلیل این اشکال این باشه که تمام ابزار هایی که توی بازی پیدا می کنیم به راحتی در اختیارمون قرار می گیرن و نیازی نیست دنبالشون بگردیم که خوب بعضی ها از این قابلیت خوششون میاد بعضی ها هم خوششون نمیاد
در کل بازی بسیار قشنگیه و افرادی که دنبال بازی های فکری و جذاب می گردن توصیه میشه که از این بازی قافل نشن ، البته اگه میخوان مزه بازی از بین نره اصلاً دنبال راهنما نرن و خودشون معماهارو حل کنن
حالا باید ببینیم Microids کمپانی ناشر بازی های Dracula 1,2 چیکار کرده و Dracula 3 چقدر قوی تر از 2 سری خودشه چون سری اول و دومش به نظر من خیلی خوب بود
خدا کنه این سری جدید پسرفت نکرده باشه
آره خيلي زود تموم ميشه .
يكي از اشكالات ديگشم اينه كه با زدن space bar راحت همه چيرو در اختيارت قرار ميده يعني نشون ميده كه اشيا كجاي صحنه قرار گرفتن .كه خيلي بده هي آدم وسوسه ميشه space بزنه.

John.Cena

کاربر سایت
Apr 30, 2008
476
نام
کورش
آره خيلي زود تموم ميشه .
يكي از اشكالات ديگشم اينه كه با زدن space bar راحت همه چيرو در اختيارت قرار ميده يعني نشون ميده كه اشيا كجاي صحنه قرار گرفتن .كه خيلي بده هي آدم وسوسه ميشه space بزنه.
کلا بازی که بشه رمز زد بدرد نمی خوره که رمز زد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر