عکسهای قطعات و سیستم های اعضای بازیسنتر

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
استفاده معمولی مثل فیلم و بازی فکر نکنم مشکلی باشه ولی مانیتور پر از ایکون ثابت و غیره طولانی مدت مشکل ساز میشه.
منم به عنوان مانیتور استفاده می کنم حتی اون گزینه ی تشخیص ایکون و لوگو هم خاموش کردم
من گذاشتم هر 11 دقیقه بیکاری خودش مانیتورش خاموش کنه اما شده توی بازی ساعت ها تصویر ثابت بوده بازم. حتی به شکل موقت هم چیزی جا نمونده

البته فکر کنم شما با Max Brightness کار نمیکنین
من الان B7 خودمو گذاشتم 70 درصد
تا الان که مشکلی ندیدم
در مورد آرتینگز هم فکر میکنم سر و سری با الجی دارن x_x
هیچ کسی با مکسش کار نمی کنه مگه برای سالن بزرگ باشه برای اتاق نهایت 70 درصدش کافیه زیادم هست
نه اتفاقا اولین سایتی که به این موضوع گیر داد همین سایت بود کسایی دیگه هم کلیپ گذاشتن که LED داشتن برن شدن کلا اگه براتنس مکس بذارید با تصاویر ثابت تقریبا هر تی وی رو باهاش نابود می کنید
حالا بدی LED اینکه چون تعداد کمی با شدت بالا دارن کار می کنن بعد از یک مدت افت پیدا می کنن و تی وی ها بعد از یک مدتی دچار افت کیفیت تصویر و یکنواختی براتنس و رنگ ها می شن
من الان گوشی اولد خیلی قدیمی هم دارم هنوزم هر روز روشنه چیزیش نشده PS VITA دارم برای 10 ساله پیشه هنوز چیزیش نشده اینجوریا هم نیست که رعایت کنید چیزیش بشه من تی وی سامسونگ داشتم الکی پنلش مرخص شد یک ساله

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
مشکل Text Clarity ـش اذیت نمیکنه؟
نه اون اولد سامسونگ که این مشکل رو داره تازه ارتینگز می گه اگه 4:4:4 نذارید تکس های ریز به مشکل بر می خورید که من FULL RGB گذاشتم بازم هیچ مشکلی حتی توی ریزترین هاش ندارم حتی نوشته ی ابی ریز توی بکراند قرمز هم قابل خوندن برام

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
برن در کار نیست من از 2017 اولد دارم برن هم نشده توی تست های ارتینگز هم LED ها برن شدن که اولدهای الجی نشدن
کمی از بحث تاپیک خارج هست ولی حالا که سر صحبتش باز شده خواستم منم نظرم رو به اشتراک بزارم.
در مورد برن OLED ها و LED اتفاقا با توجه به همون رفرنس Rtings که چند وقت پیش ارائه دادین بستگی به اینکه OLED یا LED برای کدوم شرکت باشه OLED ها هم کم مشکل دار نبودن.
عکس زیر که میشه بزرگش هم کرد برای رده بالا های LG هست که تقریبا همه اکی بودن جز CX و خیلی جزیی تر C2 که مقدار جزی یک باکس پایین صفحه به وجود اومده و اگر آپدیت ها رو که نوشته دنبال کنید به نظر در یک بازه زمانی برای G2 هم مشکلی در نشون دادن رنگ سبز در یک ردیف به وجود اومده بوده که حل شده. درباره رده های پایین تر مثل سریه B هم اگر لینک رو دنبال کنید بازم Burn-in قابل مشاهده هست.
Screenshot (292).png
در ادامه میشه به رده بالا های Samsung نگاه کرد که mini-LED ها تقریبا تصویر همیشه یک دستی دارن (به خصوص در مورد QN95B) در روشنایی به مراتب بالاتر از OLED ها ولی از طرف دیگه S95B به صورت مشابه CX همون مشکل باکس رو در حال حاضر داره. باز اگر آپدیت هایی نوشته شده رو دنبال کنید، به نظر مشکل حاد تر بوده ولی الان متعادل تر شده.
Screenshot (293).png
در نهایت هم میشه تلویزیون های Sony رو نگاه کرد که چه تو LED و mini-LED و چه تو OLED خیلی جالب به نظر نمیرسند و خوب انقدر مشکل هاشون واضح هست که من دیگه حتی تلاش نمی‌کنم با باکس کشیدن برجسته تر کنمش.
Screenshot (294).png Screenshot (296).png
در نهایت به نظرم خیلی نمیشه به این صورت در مورد burn-in در OLED و حتی LED ها نظر داد و خیلی بستگی به مدل TV داره. ولی خوب خیلی کلی نگاه کنیم با توجه به OLED های سونی که تقریبا همه burn-in دارن، خیلی حاد تر از Samsung و LG که بازم خود این دوتا هم محصولاتشون به صورت جزی burn-in داشته، نگرانی از Burn-in در OLED ها به اون صورت نگرانی بی راهی نیست.

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
کمی از بحث تاپیک خارج هست ولی حالا که سر صحبتش باز شده خواستم منم نظرم رو به اشتراک بزارم.
در مورد برن OLED ها و LED اتفاقا با توجه به همون رفرنس Rtings که چند وقت پیش ارائه دادین بستگی به اینکه OLED یا LED برای کدوم شرکت باشه OLED ها هم کم مشکل دار نبودن.
عکس زیر که میشه بزرگش هم کرد برای رده بالا های LG هست که تقریبا همه اکی بودن جز CX و خیلی جزیی تر C2 که مقدار جزی یک باکس پایین صفحه به وجود اومده و اگر آپدیت ها رو که نوشته دنبال کنید به نظر در یک بازه زمانی برای G2 هم مشکلی در نشون دادن رنگ سبز در یک ردیف به وجود اومده بوده که حل شده. درباره رده های پایین تر مثل سریه B هم اگر لینک رو دنبال کنید بازم Burn-in قابل مشاهده هست.
View attachment 293788
در ادامه میشه به رده بالا های Samsung نگاه کرد که mini-LED ها تقریبا تصویر همیشه یک دستی دارن (به خصوص در مورد QN95B) در روشنایی به مراتب بالاتر از OLED ها ولی از طرف دیگه S95B به صورت مشابه CX همون مشکل باکس رو در حال حاضر داره. باز اگر آپدیت هایی نوشته شده رو دنبال کنید، به نظر مشکل حاد تر بوده ولی الان متعادل تر شده.
View attachment 293789
در نهایت هم میشه تلویزیون های Sony رو نگاه کرد که چه تو LED و mini-LED و چه تو OLED خیلی جالب به نظر نمیرسند و خوب انقدر مشکل هاشون واضح هست که من دیگه حتی تلاش نمی‌کنم با باکس کشیدن برجسته تر کنمش.
View attachment 293790View attachment 293792
در نهایت به نظرم خیلی نمیشه به این صورت در مورد burn-in در OLED و حتی LED ها نظر داد و خیلی بستگی به مدل TV داره. ولی خوب خیلی کلی نگاه کنیم با توجه به OLED های سونی که تقریبا همه burn-in دارن، خیلی حاد تر از Samsung و LG که بازم خود این دوتا هم محصولاتشون به صورت جزی burn-in داشته، نگرانی از Burn-in در OLED ها به اون صورت نگرانی بی راهی نیست.
همین که خیلی از LED MINI LED ها هم برن شدن حتی بدتر از اولدها ختی من توی Q70 سامسونگ هم برن دیدم با این حساب کلا تصویر ثابت در براتنس بالا ریسک داره
کلا به نظر من تصاویر ثابت قاتل همه نوع دیسپلی هست
منتها اولد یک خوبی که داره در مرور زمان اگر برن نشه یا جزئی بشه کیفیت خودش از دست نمی ده اما تمام انواع LED ها بعد از یک مدت قشنگ کیفیت خودشون از دست می دن که در حالت بدترش هم بک لایت ها یک دست افت نمی کنن کلا یکنواختی تصاویر که در LED ها از اولشم بدتره خیلی بدترم می شه

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
آقا شما نشستید توی oled و LED دنبال برن این میرین
تصویر ثابت شما با چشمت هم سه ساعت نگاه کنی چشمات برن این میشه اینکه دیگه اولد هستش :D
ببین قضیه تصویر ثابت چقدر حاد بوده حتی برای CRT ها هم اسکرین سیور ساختن که مشکل نخوره بعد نشستید در مورد اولد بحث میکنید :D

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
آقا شما نشستید توی oled و LED دنبال برن این میرین
تصویر ثابت شما با چشمت هم سه ساعت نگاه کنی چشمات برن این میشه اینکه دیگه اولد هستش :D
ببین قضیه تصویر ثابت چقدر حاد بوده حتی برای CRT ها هم اسکرین سیور ساختن که مشکل نخوره بعد نشستید در مورد اولد بحث میکنید :D
کلا به نظر من تصاویر ثابت قاتل همه نوع دیسپلی هست

چیزی که بالا هم گفتم و سال ها گفتم و خودم یک led سرش از بین بردم(البته گارانتی داشت برام عوضش کردن)

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,527
نام
علی
دوستان سلام
من میخوام اگر قسمت شه بعد چند سال بی سیستمی دوباره برگردم و یدونه سیستم باب میلم اسمبل کنم
چون اینجا دوستان اهل دل جمع شدن واسه همین اینجا میپرسم
برای سیستم صوتی موندم چیکار کنم ؟
از طرفی میتونم رسیور 9 کاناله بگیرم با اسپیکر
از طرفی میتونم ساندبار بگیرم با ساب و سراند
باز میتونم سینمای خانگی بگیرم از برند سونی مثلا HT-A9
برای هدفون HD800S در نظر دارم و امپ و دک که هنوز در موردشون تصمیم نگرفتم
Audiophile نیستم ولی کیفیت صدای بالا رو دوست دارم
ممنونم از لطفتون

• Like
Reactions: Mohsen GT

Midpoorya

کاربر سایت
Oct 2, 2007
479
نام
پوریا
بعد از حدود 1 یکسال همراهی با 3090 که واقعا کارت خوبی و فراتر از توقعاتم بود ، یدونه 4090 هم قسمت ما شد ، اول تصمیم داشتم 4080 تهیه کنم که موجود نبود و این 4090 رو آوردیم خونه ،طراحی و کیفیت بسته بندی اول از همه آدم رو مجذوب خودش میکنه ، زمانی هم که جعبه رو باز کردم بزرگی و سنگینی کارت برایم خیلی عجیب بود ، واقعا کارت بزرگی هستش و باید به فکر تهیه کیس بزرگتری باشم ، تفاوت ابعادش با 3090 گویای همه چیز هست

Attachments

• IMG-4529.jpg
    IMG-4529.jpg
    1 MB · مشاهده: 79
  • IMG-4532.jpg
    IMG-4532.jpg
    1.3 MB · مشاهده: 88

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,527
نام
علی
بعد از حدود 1 یکسال همراهی با 3090 که واقعا کارت خوبی و فراتر از توقعاتم بود ، یدونه 4090 هم قسمت ما شد ، اول تصمیم داشتم 4080 تهیه کنم که موجود نبود و این 4090 رو آوردیم خونه ،طراحی و کیفیت بسته بندی اول از همه آدم رو مجذوب خودش میکنه ، زمانی هم که جعبه رو باز کردم بزرگی و سنگینی کارت برایم خیلی عجیب بود ، واقعا کارت بزرگی هستش و باید به فکر تهیه کیس بزرگتری باشم ، تفاوت ابعادش با 3090 گویای همه چیز هست
مبارکتون باشه
یه سوال ؟
چرا تاف ؟
و چرا راگ نه ؟

• Like
Reactions: Midpoorya

Midpoorya

کاربر سایت
Oct 2, 2007
479
نام
پوریا
مبارکتون باشه
یه سوال ؟
چرا تاف ؟
و چرا راگ نه ؟

سپاسگذارم ، دلیلم انتخاب tuf اول اینکه تقریبا تم سیستمم tuf هستش و ست شدن قطعات برام مهمه ، دوم اینکه قیمت تاف مناسب تر هستش و پرداخت حدود 15 تومان بیشتر برای rog برام منطقی نیست و سوم تم قرمز و آبی rog رو دوست ندارم و تم خاکستری و مشکی tuf برام جذاب تره

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر