عکسهای قطعات و سیستم های اعضای بازیسنتر

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
موافقم باهات
من در مورد این کیس 300 دلاری ایسوس تحقیق کردم، صفر تا صدش المینیوم و فلز با کیفیت، در حد محصولات نظامی هستش، حتی اون کیس 150 دلاریش، من خودم هم خوشم از کولر مستر نمیاد، ولی واقعا شرم اوره که برای کیس 550 دلاریش از پلاستیک استفاده کرده :|
در مورد محصولات گرین هم واقعا چاره ای نداریم اونم فقط در مورد پاور که گارانتی 5 تا 10 ساله دارن، بقیه شرکت ها الان بیشترشون شده 18 ماه که بدرد نمیخوره حتی اخرین مدل ایسوس و کورسیر هم نهایتا 2 سال گارانتی دارن، و پاور هم چیزی نیست که بدون گارانتی معتبر بخریش...
الان پاور مهم ترین قطعه ی سیستم هست چند تا فاکتور خیلی مهم پاور داره که مخصوصا توی ایران که گارانتی ها اذیت می کنن قیمت ها بسیار سنگین هست نسبت به درامدها کیفیت برقمون هم افتضاح هست از قعطی هاش که بگذریم باید خیلی بهش اهمیت داد اینکه پاور تا چه حد برق تمیز و پایدار به سیستم می رسونه خیلی مهمه
فقط corsair با evga هستن با asus هستن که پاورهاشون بسیار در این زمینه ها عالی عمل می کنن اونم گلد به بالاهاشون البته سازندشون خودشون نیستن super flower با seasonic هست که مستقل هم پاور می زنن
گرین با هیچ کدوم از این دو تا شرکت غول همکاری نمی کنه برای همین انتظار اینکه بهترین پاور رو داشته باشید خیلی دوره
پاور هم قیمت بالایی نداره بین 3 تا 6 تومن الان می شه گلد عالی یا حتی پلاتینیوم از همین برندها خرید که حتی 3090 هم به راحتی جواب می ده( 4 ملیون به بالاش) پس سوخت هم اسیب جدی به مال ادم نمی زنه مهم اینجاس که طبق اصلش خودش بسوزه به جای اینکه بذاره قطعات بسوزن پاور خوب یعنی همین
نکته بعدی درصد خرابی پاور مخصوصا این پاورهای تمام خازن ژاپنی هستن که متوسط عمر 10 تا 15 ساله دارن همین evga خیلی از مدل هاش 10 سال گارانتی تعویض جهانی دارن می گن یکی از بهترین rma ها هم داره پس خیلی براش نباید نگران شد اما من پیشنهاد می کنم براش محافظ برق خارجی بخرید که برعکس ایرانی ها تایم متصل شدن هم ندارن

HAMID-ROG

کاربر سایت
May 9, 2010
284
نام
حمید رضا
چرا؟:-t:-"
اگر منظورتون پاور هست مشکلش چیه ؟
پاور رو که از قبل داشتم. دیگه فعلا تعویضش نکردم و نیازی هم نمیبینم. اسمش ایرانیه و شاید بیکلاس به نظر بیاد ولی اصل کار کیفیتش هست که عالیه که اونم به لطف oem بسیار معتبر و با کیفیت HIGHPOWER هست. ( 10 سال گارانتی تعویض + رگولاسیون ولتاژ بسیار دقیق کمتر از %1± + تمام خازن MXK ژاپنی + کنترل دیجیتال پارامترها + و....)
پاور از مهمترین قطعات سیستمه اینو همه ما میدونیم. ولی یادتون باشه از همه اینا مهمتر داشتن کیفیت برقی ثابت و بدون نوسان هستش که متاسفانه توی این کشور خیلی کم پیدا میشه. همین موضوع باعث آسیب رسیدن اساسی به قطعات میشه . از قدیم به غیر از evga تقریبا همه برند هارو داشتم از برند های معتبری مثل corsair و coolermaster بگیرید تا enermax و fsp group . همگی به یک نحوی خراب شدن و یا آسیب زدن به قطعاتم و چیزی که برام تجربه شد این بود که مشکل اصلی از جای دیگه هست. و این نوسان برق هستش که دیر یا زود یه بلایی سر قطعات میاره.
برای همین استفاده از استابلایزر یا ups خیلی مهمتر و اساسی تره و یجورایی به اصطلاح برق رو تصفیه میکن و بعد به مدار میفرستن .

آخرین ویرایش:

Midpoorya

کاربر سایت
Oct 2, 2007
479
نام
پوریا
سلام دوستان ، ما هم تصمیم گرفتیم یه ارتقا کوچک بدیم و از تیم آبی کوچ کردیم به تیم سرخ ، واقعا اختلاف دما و قدرت پردازش R9 5900x با I9 9900k محسوس هستش ، این FIFA 22 هم مارو مجبور کرد بعد از سال ها کنار PC یه کنسول هم بگیریم ، اختلاف FIFA22 بین PC (نسل8) و PS5 واقعا زیاده ، انگار دو بازی متفاوت هستن ؛ کنترلر dualsense هم یه مقدار مچ شدن باهاش برام مشکل هستش بعد از عمری بازی با کنترلر ایکس باکس ولی ویژگی های خیلی خوب و جالبی داره

Attachments

• IMG-1236.jpg
    IMG-1236.jpg
    1.2 MB · مشاهده: 148
  • IMG-1533.jpg
    IMG-1533.jpg
    616.3 KB · مشاهده: 204

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,732
نام
رضا.آ
سلام دوستان ، ما هم تصمیم گرفتیم یه ارتقا کوچک بدیم و از تیم آبی کوچ کردیم به تیم سرخ ، واقعا اختلاف دما و قدرت پردازش R9 5900x با I9 9900k محسوس هستش ، این FIFA 22 هم مارو مجبور کرد بعد از سال ها کنار PC یه کنسول هم بگیریم ، اختلاف FIFA22 بین PC (نسل8) و PS5 واقعا زیاده ، انگار دو بازی متفاوت هستن ؛ کنترلر dualsense هم یه مقدار مچ شدن باهاش برام مشکل هستش بعد از عمری بازی با کنترلر ایکس باکس ولی ویژگی های خیلی خوب و جالبی داره

وضعیت دما چطوره ؟
با فن استوک خودش کار میکنه یا کولر جداگانه تهیه کردید ؟

Midpoorya

کاربر سایت
Oct 2, 2007
479
نام
پوریا
وضعیت دما چطوره ؟
با فن استوک خودش کار میکنه یا کولر جداگانه تهیه کردید ؟
وضعیت دما در حالت فول لود حدود 70 هستش با واتر کولر ml240r rgb و اینکه این Cpu فن استوک نداره داخل بسته بندیش

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
خیلی خوبه، سادست، ولی از اونایی که دوست داری بشینی پشتش گیم بزنی و فکر کنی دنیای دیگه ای وجود نداره، به خوبی و خوشی استفاده بکنی.
-------------------------------------------------------------------------------------
خب اینم سیستم ما
تقریبا از صبح که پا میشم پاش میشینم تا 1-2 شب زندگی ماست این از درس و کار تا بازی و فیلم.:D
یه یکی 2 ماه دیگه میخوام مانیتورم رو عوض کنم، این مانیتور 9 ساله دارم و یه خرده خراب شده مشکل Burn-in پیدا کرده.
قطعات سیستم جدید ما هم رسید!:D گفتیم یه آپدیت بزنیم بر بدن!:D
20211103_233806.jpg 20211103_232926.jpg
قطعات جدید:
Ryzen 5 5600X
Asus Prime X570-P
AMD RX 6700XT ROG STRIX
Sound BlasterX AE-5

آخرین ویرایش:

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
ایسوس کلی یک عادتی پیدا کرده که بده دیگران هم براش جنسی رو بزنن باید کیفیتش از خود سازندش هم بیشتر باشه
من با کارایی کیس هاش کاری ندارم اما همون 3 مدل کیسی هم که زده همشون طراحی های خاصی دارن و نو اورانه هستن
در مورد هلیوس هم باید بگم کیفیت ساختش فوق العاده هست و برعکس c700p یا حتی cosmos 2 که دیدم کیفیتش با قیمتش همخوانی داره کولر مستر حتی جنس پلاستیکش بی کیفیت هست کلی هم توش پلاستیک استفاده شده
ترمال تک خوبیش اینکه بیشتر رفته سمت شیشیه ایسوس هم بیشتر رفته سمت فلز
حتی واتر ایسوس با بقیه مقایسه می کنی کیفیت ساختش به وضوح بیشتره کلا متریال اجناسش فوق العاده شده همون کیس تافش هم حتی جلوش فلزی هست که cos mos یا c700p پلاستیک اونم چه جنس بد و نازکی استفاده شده
بازم می گم کاری ندارم کی چه موقع اومده توی صنعت کیفیت ساختشون از نزدیک بری دست بزنی بررسی کنی متوجه می شی چی می گم مشکل من با کولر مستر اینکه اجناس های اندش کیفیت های اند ندارن حتی از یک حدی فراتر نمی ره
کیس گرین هم که واقعا اشغاله جنساش خودم داشتم بعد از یک مدت هم دکمه روشن پورت هاش همه چیزش خراب می شه حتی بدنش به صدا می افته کلا گرین همه چیزش بی کیفیته پر ریسک ترین خرید گرین پاورهاش هستن که اکثرا نمی دونن با خریدش چه ریسکی رو دارن می کنن
به نظرم جای کیس گرین برید سمت deep cool ها همون قیمته تقریبا خیلی اما بهترن خود کولر مستر هم الان چنتا کیس خوش قیمت در ایران داره

در یک کلام مشکلی توش پیدا نکردم برن هم برام مهم نیست چون من هیچ وقت بالای 50 درصد براتنس نمی برم برعکس چیزی که داخل نقدها می گن صفحه خیلی روشنی هم داره حتی برای تصاویر sdr که روشنم هستن abl ش تا حالا متوجه هم نشدم
شاید برای کسایی که عشق hdr 1000 یا محیط کاریشون خیلی روشنه یا افتاب میاد اره جالب نباشه یا حداقل ریسک برنش زیاد بشه
کولر مستر پلاستیک !:)):)):)):)):)):))
رفیق قدیمی تبریک میگم مدیر تولید شرکت ایسوس شدی که راجب استراژیک تولید محصولانش فکت میدی ! شغل جدید که مسئول قسمتQC کنترل کیفیت خطوط پلاستیک کولر مستر شدی رو هم بهت تبریک میگم

آخرین ویرایش:

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
کارت صدا چطوره؟ کیفیتش نسبت به خود مادربرد چقدر بهتره؟ برای گیم گرفتی؟
خیلی بهتره. اصلا شفافیت و عمق بیس و تفکیک صدا قابل مقایسه نیست. وقتی آهنگ پخش میکنی، تک تک صداهایی که توسط گیتار تولید میشه میتونی حس کنی قشنگ. استفادم عمومیه، گیم، فیلم و اینها. موسیقی.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,797
نام
حامد
قطعات سیستم جدید ما هم رسید!:D گفتیم یه آپدیت بزنیم بر بدن!:D
View attachment 230299View attachment 230300
قطعات جدید:
Ryzen 5 5600X
Asus Prime X570-P
AMD RX 6700XT ROG STRIX
Sound BlasterX AE-5
خواستم بگم توی کیس ت خیلی خاکیه. یه نگاه به کیس خودم انداختم دیدم چند برابر بیشتر خاک گرفته. :D

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
خوب منم بین اول ارتقا گرافیک و بعد از اون ارتقا سی پی یو بعلاوه متعلقات یا بلعکسش :D مونده بودم که در نهایت بعد از گرفتن قیمت گرافیک و مقایسشون با ایران به این نتیجه رسیدم که گرافیک تو ایران ارزونتره :D (خیلیم ارزونتره ! مگر بری میکروسنتر که اونجام وقت میدادن برای چند هفته دیگه که به وقت من نمیخورد) پس رفتم سی پی یو بعلاوه متعلقات رو تهیه کردم تا گرافیک رو بعدا خوده ایران بگیرم.

مشخصات بعد از ارتقا

• Gigabyte B450 Aorus M
  • AMD Ryzen 5 5600X 3,7GHz Socket AM4 Box
  • PowerColor Radeon RX 5700 XT Dual Fan HDMI 3xDP 8Go
  • Adata XPG Spectrix D80 Red RGB DDR4 3200MHz 16Go (AX4U3200316G16-SR80)
  • Adata XPG SX8200 Pro 1To
  • WD Blue 3D NAND SSD 2.5" SATA III 1To
  • Patriot P200 2.5" SSD 2To
  • WD Blue WD10EZEX 64Mo 1To
  • Cooler Master V750 Gold 750W
  • Cooler Master MasterCase H500M (Gris/Transparent)
  • Logitech G410 Atlas Spectrum (EN)
  • Logitech G305
  • Razer Wolverine Ultimate (Xbox One/PC)
  • Logitech G840
  • Audio Technica ATH-M50xBT
  • Blue Microphones Yeti Studio
  • Logitech Pro Stream Webcam C922
  • Asus VX279C
  • ViewSonic XG2401

index.jpg index1.jpg

البته این نکته قابله ذکر هست که M.2 رفت تو پاچم چون الان که آمدم وصلش کنم متوجه شدم مادربوردم یکدونه اسلات M.2 بیشتر نداره که همین الانم پره :D

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
خوب منم بین اول ارتقا گرافیک و بعد از اون ارتقا سی پی یو بعلاوه متعلقات یا بلعکسش :D مونده بودم که در نهایت بعد از گرفتن قیمت گرافیک و مقایسشون با ایران به این نتیجه رسیدم که گرافیک تو ایران ارزونتره :D (خیلیم ارزونتره ! مگر بری میکروسنتر که اونجام وقت میدادن برای چند هفته دیگه که به وقت من نمیخورد) پس رفتم سی پی یو بعلاوه متعلقات رو تهیه کردم تا گرافیک رو بعدا خوده ایران بگیرم.

مشخصات بعد از ارتقا

• Gigabyte B450 Aorus M
  • AMD Ryzen 5 5600X 3,7GHz Socket AM4 Box
  • PowerColor Radeon RX 5700 XT Dual Fan HDMI 3xDP 8Go
  • Adata XPG SX8200 Pro 1To
  • WD Blue 3D NAND SSD 2.5" SATA III 1To
  • Patriot P200 2.5" SSD 2To
  • WD Blue WD10EZEX 64Mo 1To
  • Cooler Master V750 Gold 750W
  • Cooler Master MasterCase H500M (Gris/Transparent)
  • Logitech G410 Atlas Spectrum (EN)
  • Logitech G305
  • Razer Wolverine Ultimate (Xbox One/PC)
  • Logitech G840
  • Audio Technica ATH-M50xBT
  • Blue Microphones Yeti Studio
  • Logitech Pro Stream Webcam C922
  • Asus VX279C
  • ViewSonic XG2401

View attachment 232621View attachment 232622

البته این نکته قابله ذکر هست که M.2 رفت تو پاچم چون الان که آمدم وصلش کنم متوجه شدم مادربوردم یکدونه اسلات M.2 بیشتر نداره که همین الانم پره :D
کارت های PCI Express هست که می تونی بخری روش اسلات M.2 داره.
M.2 کلا چیز خاصی نیست. یک اینترفیس هست برای PCI Express x4
از این کارت ها بگیری وصل می شه به PCI Express اه مادربورد بسته به کارتش بهت چند تا اسلات M.2 می ده. حتی برند های مطرح هم دارن و حتی هیت سینک دارشم هست.

از اونجایی که اسم از مایکروسنتر بردی حتما آمریکایی.
توی آلمان VGA به قیمت MSRP موجود می شه. Shipping و Tax اشم بدی بازم می صرفه.
اگر کسی آلمان داری بگو NBB رو چک کنه به قیمت MSRP موجود می شه. دوست من توی هلند همین چند روز پیش 3080 FE گرفت 748,35 یورو.
ولی کلا به نظرم تا نسل بعد هم می تونی صبر کنی. VGA ات مال یک نسل پیشه.
----
رایزن 3600 هم جواب بود ها :-"
می زاشتی یهو می رفتی روی AM5

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
کارت های PCI Express هست که می تونی بخری روش اسلات M.2 داره.
M.2 کلا چیز خاصی نیست. یک اینترفیس هست برای PCI Express x4
از این کارت ها بگیری وصل می شه به PCI Express اه مادربورد بسته به کارتش بهت چند تا اسلات M.2 می ده. حتی برند های مطرح هم دارن و حتی هیت سینک دارشم هست.

از اونجایی که اسم از مایکروسنتر بردی حتما آمریکایی.
توی آلمان VGA به قیمت MSRP موجود می شه. Shipping و Tax اشم بدی بازم می صرفه.
اگر کسی آلمان داری بگو NBB رو چک کنه به قیمت MSRP موجود می شه. دوست من توی هلند همین چند روز پیش 3080 FE گرفت 748,35 یورو.
ولی کلا به نظرم تا نسل بعد هم می تونی صبر کنی. VGA ات مال یک نسل پیشه.
----
رایزن 3600 هم جواب بود ها :-"
می زاشتی یهو می رفتی روی AM5

والا هیچ علمی در مورد اینکه این تبدیلا چطوری کار می کنن و داستانشون چیه ندارم :D حرفتون کاملا درسته ، مدل اینتفریس فرق داره ، فقط مشکلم اینکه نمیدونم بلند مدت ممکنه ضرری بزنن یا نه ؟! الان که سرچ کردم از برند هایی مثل ریزر و اینام بود.باید برم تحقیق کنم در موردشون ببینم چطوریه داستانش دمت گرم گفتی.

الان که ایرانم :D آره اون موقع بودم.قیمتای گرافیک به طرز عجیب غریبی بالا بود واقعا با ایران چک میکردی کرک و پرت میریخت @-) 3080 اون موقع توی ایران 50 میلیون تومن قیمت داشتم ، توی اونجا با تکس میشد نزدیک 60 میلیون تومن :)) اولین بار بود که میدیدم ایران یک چیزی ارزونتره :D ولی میکروسنتر عجب نعمیته ، 3080 همون قیمت MSRP میداد ولی باید میرفتم توی صف x-(یکدفعه قبله مرگم حتما باید میکروسنتر برم :D البته میذاشتن بری تو و خرید ، ولی شعبه ای که نزدیک ما بود برای خرید گرافیک (فقط سری 6000 و 3000) باید وقت میگرفتی رزرو میکردی.

دقیقا به همین دلیل که گفتین عجله ای ندارم کاملا کارمو راه میندازه.آره آلمانم می تونم بگیرم ، این NBB که گفتی میزنم توی گوگل بانک بلژیک میاره برام :D اگر میشه لطفا آدرسشو بفرستین ؟! ممنون.

اون 5600x هم سره این گرفتم که می تونم توی ایران قبلی رو تقریبا هم قیمتی که این جدیدرو خریدم بفروشم (وطنم پاره تنم !) وگرنه همون 3600 که داشتم کافیم بود.بعدشم دیگه واقعیت فکر نکنم بعد از ارتقا گرافیک دیگه خیلی به ارتقا فکر کنم تا حداقل گذشتن 2 نسل از گرافیک و سی پی یو ها جدید ، چون نسل های بعدی چه سی پی یو چه رم های جدید باید کلا از بیس سیستم رو عوض کنم و کلا معماری ها داره عوض میشه و باید همه چیزو از پایه بچینی که با وسواسی که دارم اصلا حالشو ندارم :D جدایه اون تجربم ثابت کرده وقتی نسل عوض میشه مثل الان که DDR 5 آمده هم جنسای اولیه اون نسل خیلی گرونن هم چیزای جدید زود زود میان ، یکم باید بگذره هم قیمتا به چیزه که باید بشه برسه هم از نظر پیشرفتی اشباع بشه که بازم فکر می کنم بر اساس تجربه های قبلی همون 2 نسل کافیه.

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
دوستان
یکی از دوستان کشور بلجیک تشریف دارن
اگه بخوام گرافیک ازونجا بگیرم سایتی/فروشگاهی سراغ دارین قیمتش خوب باشه؟

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر