طرفداران ژانر RPG

MohammadFatehi

کاربر سایت
Aug 23, 2012
149
نام
محمد
چرا ار پی جی خوبی نیست؟واقعا حرفت خنده داره

این همه سایت معتبر و گیمر حرفه ای اونو یکی از برترین ار پی جی ها میدونند...حالا خوشحال میشم دلیلت برای این حرف رو بگی

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow

این همه سایت معتبر و گیمر حرفه ای اونو یکی از برترین ار پی جی ها میدونند...حالا خوشحال میشم دلیلت برای این حرف رو بگی

چه چیزش خنده داره؟ اینکه واقعیت هست؟ Skyrim فقط یه بازی اکشن هست که Open world شده و دو تا هم Level بهش اضافه شده. حتا دیالوگ‌های درست حسابی‌ هم نداره، bethseda کاملا یه کاری کرده که تمرکز بازی رو کسایی‌ باشه که معمولا علاقه‌ای به RPG ندارن. یه چیزی هر چه قدر mainstream تر بشه کیفیت سبکش کمتر می‌شه.

سایت‌ها بازی رو overall بررسی می‌کنن، همونطور که سایتی نیومد به RE 5 به خاطر خارج شدن از سبک 1 بده کسی‌ هم نمیاد به یه بازی که Action Oriented هست 1 بده.

اسکایریم بازی خوبی‌ هست ولی‌ در کل.
از بازی‌های اخیرLegend of grimrock و یکمی Dark souls رو پیشنهاد میدم، البته Dark souls یکم Soft تر هست.

~The One~

کاربر سایت
Aug 24, 2012
151
نام
Single Forever

نظر سایت های خارجی و نمره هاشون به درد خودشون می خوره شما ببین خودت چی دوست داری. دلیل RPG نبودن بازی مورد اشاره ات هم واضحه، سیستم دیالوگی که بهت اجازه ی تصمیم گیری نمی ده، آزادی عمل پایین واسه ی انجام ماموریت ها، نبودن کلاس ها و نامرتب بودن Skill ها، سیستم ارتقایی ضعیف، سیاهچال های تکراری و خیلی چیز های دیگه که حوصله ی شمارش شون رو ندارم. تازه اینا فقط یه بخشی از ایرادات این بازیه وگرنه می تونم صد تا ایراد دیگه بهش بگیرم که البته اینجا جاش نیست. در ضمن من یادم نمیاد هیچ منتقدی توی نقدش از یه بازی RPG بیاد همچین چیز هایی رو بررسی کنه که فلان بازی چه قدر RPG هست و چه قدر نیست. اگه به این بحث ها علاقه داری باید توی فروم های خارجی دنبال شون بگردی که خیلی هم راجع به این موضوع که Skyrim اصلاً RPG هست یا نه بحث شده.
نه بازی با موتور داخلی خود Obsidian یعنی Onyx ساخته می شه ولی از لحاظ سبک و سیاق (محیط از قبل رندر شده، دوربین ایزومتریک و ... ) مثل بازی هایی خواهد بود که IE ساخته شده بودن
پروژه Kickstarterش که کمتر از 10 ساعت از شروعش می گذره تا الان بالای 500 هزار دلار جمع آوری کرده و هدف نهایی پروژه هم جمع کردن 1.1 میلیون دلار هست
طراحان اصلی پروژه Chris Avellone, Josh Sawyer, Tim Cain و Adam Brennecke هستن
بسته به پولی که جمع می شه احتمال انتشار نسخه های Linux و Mac هم وجود داره ولی نسخه کنسولی خیلی بعیده
نکته مهم : برخلاف IceWind Dale بازی یه نقش اصلی مشخص داره
کلا همونطور که گفتن ادای دینی به Baldur's Gate و Torment هست با این تفاوت که از سیستم D&D استفاده نمی کنه
خیلی خوب کاری کردن که Kickstarterش رو الان شروع کردن چون اگه می رفت برای سال دیگه با توجه به اینکه دو تا از بازی های مهم Kickstaterی (Shadowrun Returns و Double Fine Adventure ) در اوایل سال آینده میومدن و اگر اونا خوب از آب در نمیومدن کسی دیگه رو هیچ بازی تو Kickstarter سرمایه گذاری نمی کرد
آه شرمنده. سایتی که این خبر رو از توش در آوردم قفل بود و نصف شبی این قدر با عجله و سرسری مطلب رو دیدم که این طور شد، واقعاً عذر می خوام به خاطر اشتباهم.
اطلاعات بیشتر و بحث راجع به این بازی:
Project Eternity Speculation & Discussion - Obsidian Forum Community
واقعاً باید خدا رو شکر کنیم که Kickstater وجود داره و همین طوری این قدر بازی های با حال داره ساخته می شه.

~The One~

کاربر سایت
Aug 24, 2012
151
نام
Single Forever
Baldur's Gate: Enhanced Edition تا 30 نوامبر تاخیر خورد. بازی قرار بود چند روز دیگه منتشر بشه که به طرز عجیبی تاریخ انتشارش یکدفعه عقب افتاد. آقای Trent Oster از استودیوی Overhaul گفته که دلیل این تاخیر این بوده که BG: EE به بهترین شکل ممکن و با بهترین کیفیت وارد بازار بشه. توضیح خاص دیگه ای که مهم باشه، نیست.

آخرین ویرایش:

MohammadFatehi

کاربر سایت
Aug 23, 2012
149
نام
محمد
چه چیزش خنده داره؟ اینکه واقعیت هست؟ Skyrim فقط یه بازی اکشن هست که Open world شده و دو تا هم Level بهش اضافه شده. حتا دیالوگ‌های درست حسابی‌ هم نداره، bethseda کاملا یه کاری کرده که تمرکز بازی رو کسایی‌ باشه که معمولا علاقه‌ای به RPG ندارن. یه چیزی هر چه قدر mainstream تر بشه کیفیت سبکش کمتر می‌شه.

سایت‌ها بازی رو overall بررسی می‌کنن، همونطور که سایتی نیومد به RE 5 به خاطر خارج شدن از سبک 1 بده کسی‌ هم نمیاد به یه بازی که Action Oriented هست 1 بده.

اسکایریم بازی خوبی‌ هست ولی‌ در کل.
از بازی‌های اخیرLegend of grimrock و یکمی Dark souls رو پیشنهاد میدم، البته Dark souls یکم Soft تر هست.

این نظر شخصیه خودته// من یه عمره دامر ار پی جی میزنم و بنظرم این بازی بهترین ار پی جی هست که اومده چه از لحاظ کوئست ها و سیستم دیالوگ و موسیقی و گیم پلی و غیره
من نمیدونم چه اصراری هست شماها به خاطر تعصبتون یه بازی ررو تخریب میکنید....

---------- نوشته در 12:29 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:26 AM ارسال شده بود ----------

نظر منطقی داری بگو....این که چرا این سایت این امتیازو داده و نداده ...دلیل نیست بهونه است

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
من یه عمره دامر ار پی جی میزنم و بنظرم این بازی بهترین ار پی جی هست
دوست عزیز شما 16 ساله هستید و بهترین بازی های RPG (تقریبا از نظر همه) مربوط به قبل از 2006 هستن
این یه عمری که RPG بازی کردی اونقدرا که فکر می کنی طولانی نیست
بهترین های RPG از نظر اکثریت اینا هستن :
سری Baldur's Gate
سری ایزومتریک Fallout
سری Icewind Dale
سری Knights of the Old Republic
Planescape : Torment
Vampire - The Masquerade : Bloodlines
سری Neverwinter Nights
و در سال های اخیر
Dragon Age : Origins
سری Witcher
شما کدوم یکی از اینا رو بازی کردی ؟
یا تو همون سری Elder Scrolls مثلا Morrowind رو بازی کردی ؟

~The One~

کاربر سایت
Aug 24, 2012
151
نام
Single Forever
دوست عزیز شما 16 ساله هستید و بهترین بازی های RPG (تقریبا از نظر همه) مربوط به قبل از 2006 هستن
این یه عمری که RPG بازی کردی اونقدرا که فکر می کنی طولانی نیست
بهترین های RPG از نظر اکثریت اینا هستن :
سری Baldur's Gate
سری ایزومتریک Fallout
سری Icewind Dale
سری Knights of the Old Republic
Planescape : Torment
Vampire - The Masquerade : Bloodlines
سری Neverwinter Nights
و در سال های اخیر
Dragon Age : Origins
سری Witcher
شما کدوم یکی از اینا رو بازی کردی ؟
یا تو همون سری Elder Scrolls مثلا Morrowind رو بازی کردی ؟

تازه اصلاً چرا RPG های ایزومتریک رو می گی؟ من به همه ی کسایی که کشته مرده ی Skyrim هستن پیشنهاد می کنم سری Gothic، سری Risen، سری The Witcher و سری Deus Ex رو بازی کنن که همه شون هم Action-RPG هستن. Vampire - The Masquerade: Bloodlines و Morrowind رو هم که خودت گفتی.
به جرئت می گم 99% کسایی که از Skyrim خوششون میاد به این خاطره که تازه وارد دنیای بازی های نقش آفرینی شدن و فکر کردن که یه بازی اکشن اول شخص که تازه Open-World هم هست و یه سری عناصر نقش آفرینی ساده هم داره خیلی خفنه و دیگه بهتر از این پیدا نمی شه در حالی که اصلاً این طور نیست! جالب اینجاست که عصر طلایی بازی های نقش آفرینی هم همون دهه ی 90 تا حدود سال 2002-2003 بوده که متاسفانه خیلی از گیمر های ایرانی اصلاً اون زمان... :d

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
839
نام
شایان
دوستان مثله اینکه هنوز با سبک RPG هایه Bethesda آشنا نشدن که میگن RPG قوی نیست.
هرچند که Skyrim نسبت به Oblivion کمی ضعیف تر بود تو المان هایه RPG ، اما کلا سبک RPG هایه Bethesda همینجوریه! یعنی یک مدل خاصی از RPG هست که دست فرد رو واسه همه چیز باز میزاره ، اما تویه اون همه چیزی که باز میزاره ، شما اگه بخوای تک تک محاسبه کنی ، بله ضعیف کار کرده. مثلا Combat سری TES به شدت ضعیفه ، با اینکه تو Skyrim کمی ارتقاع داده شده اما باز هم ضعیفه نسبت به بازی هایه RPG . اصلا Challenge نداره Combat بازی! یعنی سیستمش طوریه که اگه مثلا ضعیف بازی 100% باختی و اگه قوی باشی 99% بردی. این وسط اگه معمولی باشی ای وجود نداره. اگرم وجود داشته باشه خیلی دست و پایه شما بسته ی و اصلا به حد و اندازه هایه حتی Witcher ( البته Witcher خیلی قوی بود اتفاقا ) یا هر بازیه دیگه ای نگاه کنین نمیرسه. این بازی یک جورایی تمامه المان ها رو داره ، اما تو هیچ کدوم قدرت مانور دهی نداره . یعنی از هر چیزه بازی مثله Collect کردن و خرید کردن بخوای ببینی ، یک بازیه دیگه رو دستش هست. اما مخلوط کردن همه ی اینا باهم دقیقا یک چیزه خیلی جالب رو درست کرده که تقریبا تمامه بازی هایه RPG Bethesda همینجورین. Fallout 3 هم همینجوری بود. مشکل دوستان اینکه یک المان رو میبینین میگن خوب خیلی ضعیف کار شده ، پس RPG نیست! نمیبینن طراحی اون همه شهر با NPC هایه مختل و Quest هایه کم و بیش متنوع ( و البته چرت هم پیدا میشه ) خودش از مشخصه هایه RPG هست. کسی نمیاد از اون همه لوکیشنی که تقریبا تویه بازی هایه RPG بی سابقه هست تعریف کنه. همه میان گیر میدن به سیستم مثلا لولینگ بازی که معمولی هست.یا مثلا دوستان توقع سیستم دیالوگ پردازیه Mass Effect یا Witcher رو دارن ، که خوب تو این مورد هم معمولی هست. این بازی همه چی داره ، و جذابیت RPG بودنشم همینه.

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
این نظر شخصیه خودته// من یه عمره دامر ار پی جی میزنم و بنظرم این بازی بهترین ار پی جی هست که اومده چه از لحاظ کوئست ها و سیستم دیالوگ و موسیقی و گیم پلی و غیره
من نمیدونم چه اصراری هست شماها به خاطر تعصبتون یه بازی ررو تخریب میکنید....

---------- نوشته در 12:29 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:26 AM ارسال شده بود ----------

نظر منطقی داری بگو....این که چرا این سایت این امتیازو داده و نداده ...دلیل نیست بهونه است

دوستان کامل توضیح دادن!
ولی‌ فکر کنم شما منو نمیشناسین که میگین دارم خراب می‌کنم این بازی رو نه؟
سری قبل این بازی یعنی‌ MOrrowind هم یه بازی نسبتا اکشن هست،واسه کسی‌ که یه عمر RPG بازی کرده اونو پیشنهاد میدم. البته بعید بدونم خوشتون بیاد.
سری Witcher
Aka witcher 1 :d
yahoo_4.gif

آخرین ویرایش:

~The One~

کاربر سایت
Aug 24, 2012
151
نام
Single Forever
ProjectEternity به هدف اولیه اش (یعنی 1.1 میلیون دلار) رسید و عرض 24 ساعت 1.128 میلیون دلار برای ساختش پول جمع شد. حالا از این به بعد بستگی داره چه قدر دیگه پول جمع بشه که می تونه کاملاً روی کمیت و کیفیت بازی تاثیر بذاره. اصلاً نیازی به ترجمه نداره من مستقیماً از Obsidian نقل می کنم:
1.1 million, Base Goal – Achieved!
Base game includes three races, five classes, and five companions. We have ideas for these, but we want to hear your opinions on what you'd like to see. Stay tuned to Kickstarter, our website, and our forums to join in on the conversation.

1.4 million, New Playable Race, Class, and Companion!
Expands your options for character creation and adds a companion of the new class.

1.6 million, a Mac Version of Project Eternity and The Story Grows!
We've listened and we’ll make a Mac version of the game at this tier. We're also going to add a new major storyline along with new quests, locations, NPCs, and unique loot (special histories everyone?).

1.8 million, New Playable Race, Class, and Companion!
The options grow for your main character and the roster of your motley crew expands with the addition of a new companion from the selected class.

2.0 million, Player House!
Get your own house in the game that you can customize, store equipment in, and where your companions hang out, or, as the elves say, "chillax".

2.2 million, a new Region, a new Faction and another new Companion! And, dare we say it… ? LINUX!
پشتیبانی از لینوکس (اگه 2.2 میلیون دلار پول جمع بشه) واقعاً جالب و حیرت انگیز به نظر می رسه!
ضمناً بازی بدون DRM خواهد بود.

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
پیرو حرفی که زدم مبنی بر استفاده از Onyx برای ساخت Project Eternity یه توئیت از Avellone اومده که کفته از Onyx استفاده نمی کنن ولی نگفته دقیقا از چی استفاده می کنن

اینم یه concept art از یه Dwarf Ranger

از طرف دیگه تا الان پروژه Kickstarterش تونسته به دو تا از اهداف ثانویه ش برسه که شامل نژاد و کلاس و همراه جدید و همینطور نسخه Mac و گسترش داستان بازی می شه
هنوز 27 روز دیگه باقیمونده امیدوارم که پول برای کل آپشن های اضافی بازی جمع بشه
==
و یه خبر فوق نا امید کننده که از یه ماه پیش حرف و حدیثش بود :
Greg Zeschuk و Ray Muzyka پایه گذاران شرکت Bioware خودشون رو برای همیشه از صنعت بازیسازی بازنشسته کردن
بعد از جدا شدن برنت ناولز (DA Origins ) و Drew Karpyshyn (مهمترین نویسنده این شرکت و خالق دنیای Mass Effect که خیلی ها افت داستان قسمت سوم رو نبود کارپیشین می دونن) و حالا هم این دو نفر از هسته اصلی و قدیمی Bioware فقط یک نفر (Casey Hudson) در اون شرکت باقیمونده که احتمالا باید منتظر جدا شدن اونم باشیم
روزی که EA اومد و Bioware رو خرید من پیش بینی یه همچین روزی رو می کردم
از امروز ثانیه شماری برای روزی که در های این شرکت بسته بشه شروع شد

آخرین ویرایش:

gintoki91

کاربر سایت
Sep 26, 2011
411
من زیاد ار پی جی باز نیستم ولی از dragon age 1 خیلی خوشم اومد
skyrim هم خوبه بازیش
Chrono Trigger هم بازیش خیلی قشنگه ولی jrpg هست
risen 1 رو هم بازی کردم ولی زیاد خوشم نیومد
من از عکسای بازی lost odyssey , و بازی the last story ( اینو گیم پلیشو دیدم ), xenoblade chronicles خوشم اومده
ولی کنسول ندارم بازی کنم....میخواستم ببینم مثله اینا بازی ای برای pc هست؟ یا اینا برای pc پورت شدن؟

یا بازی هایی مثله shadow of the colossus ، البته این rpg نیست...اینطوری هم چیزی سراغ دارید برای pc ؟

~The One~

کاربر سایت
Aug 24, 2012
151
نام
Single Forever
من زیاد ار پی جی باز نیستم ولی از dragon age 1 خیلی خوشم اومد
skyrim هم خوبه بازیش
Chrono Trigger هم بازیش خیلی قشنگه ولی jrpg هست
risen 1 رو هم بازی کردم ولی زیاد خوشم نیومد
من از عکسای بازی lost odyssey , و بازی the last story ( اینو گیم پلیشو دیدم ), xenoblade chronicles خوشم اومده
ولی کنسول ندارم بازی کنم....میخواستم ببینم مثله اینا بازی ای برای pc هست؟ یا اینا برای pc پورت شدن؟

یا بازی هایی مثله shadow of the colossus ، البته این rpg نیست...اینطوری هم چیزی سراغ دارید برای pc ؟
Risen 1 یه شاهکار بود برادر! مطمئنم که تمومش نکردی باور کن داری زود در مورد این بازی قضاوت می کنی. یه کم دیگه بازی کن تا بیشتر باهاش آشنا بشی مطمئنم خوشت میاد. این بازی زمانی که اومد رقیب اصلی Dragon Age: Origins بود. Lost Odyssey رو من بازی نکردم چون انحصاری ایکس باکسه ولی اونایی که بازی کردن خیلی خوششون اومده. اگه کسی بازی مشابهی روی PC سراغ داره به من هم بگه.
الان دارم Drak Souls رو بازی می کنم و فعلاً اصلاً خوشم نیومده. مشکلات کنترل بازی، بهینه نشدن بازی واسه موس و کیبورد، ظاهر شدن دکمه های گیم پد ایکس باکس روی صفحه (در حالی که نسخه ی PC هستش!) واقعاً یه افتضاحه به تمام معناست. فعلاً باید بیشتر بازی کنم ببینم چی می شه. چند تا Fix هم واسه بر طرف کردن بعضی از این مشکلات هستش که باید دانلود کنم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر