طرفداران ژانر JRPG

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,815
نام
مرتضی
چه خبر خوبی live a live برای ps4 5 هم ۲۷ آپریل میاد من فکر میکردم حق ip مال نینتندو باشه ولی خدا را شکر برای اسکواره مثل اینکه
یکی دو ماه پیش دهنم سرویس شد تا نسخه فیزیکی سوییچ رو گیر بیارم آخرم نشد. ازون طرف هم زورم میومد ۴۰ دلار پول بدم براش. خداروشکر رو پلی استیش اومد و چند ماه دیگه یه تخفیف سنگین میخوره و بعد octapath traveler 2 میرم سراغش. درسته LAL هم پیکسلیه ولی از نظر هنری این کجا و OT کجا :D

• Like
Reactions: ashe and m.d.makan

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
815
نام
سید محمد حسین
یکی دو ماه پیش دهنم سرویس شد تا نسخه فیزیکی سوییچ رو گیر بیارم آخرم نشد. ازون طرف هم زورم میومد ۴۰ دلار پول بدم براش. خداروشکر رو پلی استیش اومد و چند ماه دیگه یه تخفیف سنگین میخوره و بعد octapath traveler 2 میرم سراغش. درسته LAL هم پیکسلیه ولی از نظر هنری این کجا و OT کجا :D
اره ۴۰ تا براش زیاده البته الان ۲۰ درصد تخفیف پلاس داره.اگه بتونی یکسال صبر کنی به احتمال بالای ۹۰ درصد روی پلاس میاد .اکثر بازی های اسکوار داره میاد روی پلاس

• Like
Reactions: SMM9

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
یکی دیگه از دلایل سقوط JRPG ها هم این نینتندو سوییچ که سخت افزار ضعیفی داره و کنسول مورد علاقه ی JRPG باز هاست اگه تو نسل بعدی یه چیز قوی بده شاید این JRPG ها به سمت 3D شدن حرکت کنن
نینتندو ازش انتظار خاصی تو‌ زمینه گرافیک نمیشه داشت
ولی سونی چرا
من نمیدونم چرا یهویی خاک داد رو PS Vita و کلا پلتفرم دستیش. بابا نگه می داشتی با چند تا استدیو و قناعت به جایگاه دوم بازار.
میخواست جایگاه نینتندو رو تو بازار کنسول دستی تصاحب کنه، کار محال و نشد. دید نمیشه پرید بیرون سریع

این بازیای پیکسلیم یه چیزیشون روی مخه آدم میبینه زمان DS هم حتی بازیها گرافیکشون بالاتر بود (JRPG ها)

شورش دیگه دراومده در کل.

• Like
Reactions: Reza.zareei

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
نینتندو ازش انتظار خاصی تو‌ زمینه گرافیک نمیشه داشت
ولی سونی چرا
من نمیدونم چرا یهویی خاک داد رو PS Vita و کلا پلتفرم دستیش. بابا نگه می داشتی با چند تا استدیو و قناعت به جایگاه دوم بازار.
میخواست جایگاه نینتندو رو تو بازار کنسول دستی تصاحب کنه، کار محال و نشد. دید نمیشه پرید بیرون سریع

این بازیای پیکسلیم یه چیزیشون روی مخه آدم میبینه زمان DS هم حتی بازیها گرافیکشون بالاتر بود (JRPG ها)

شورش دیگه دراومده در کل.
موضوع اینکه نینتندو به زمانی تو کار گرافیک بود حالا اگه کنسول بعدیش قوی تر باشه کیفیت عناوین ژاپنی بالاتر میره

در مورد پلی استیشن هم تمرکزش رو بازار غربه بیشتر فقط یه فاینال فنتسی مونده از عناوین شرقیش

• Like
Reactions: Cait Sith

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,376
نام
سید محمد حسین
خداییش یه چیزی میگید

دارید میگید بازی های DS از کارهای Asano گرافیک بهتر داشتن؟

بسه دیگه هی من هیچی نمیگم همین جوری روایت خودتون رو می بافید میرید جلو :|

اگه هر چی باید واقعا دست اینا رو بوسید که یه تنه برگشتن JRPG های کلاسیک رو زنده کردن وگرنه راه دیگه نداشت

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
خداییش یه چیزی میگید

اگه هر چی باید واقعا دست اینا رو بوسید که یه تنه برگشتن JRPG های کلاسیک رو زنده کردن وگرنه راه دیگه نداشت
گرافیک 2.5D ! بخوام خلاصه بگم!
Dragon Quest IX برای نمونه!
مدل شخصیتها حداقل میدیدی سه بعدیه! حالا نه تو این تو خیل JRPG های دیگه ش
ریمیک FF IV هم بود
JRPG کلاسیک زنده کردن؟ خب با گرافیک SNES چه فایده داره:D
برای من وقتی واقعا زنده میشه که مثل اواخر نسل پنج و اوایل نسل شیش با تکنولوژی روز JRPG بیاد خروار خروار

آخرین ویرایش:

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
خداییش یه چیزی میگید

من بازم با این گرافیک مشکل ندارم من با سل شید و گرافیک انیمه ای مشکل دارم درست که انیمه دوست دارم ولی دوست ندارم گیمام شبیه انیمه شه

• Like
Reactions: River Phoenix

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,451
نام
امین
منم اصلا دیگه با پیکسل نمیتونم ارتباط بگیرم.
دوران ps1 اره کلی هم حال میداد ولی الان دیگه چشم و مغزم نمیتونه با این مدل گرافیک کنار بیاد.

• Like
Reactions: River Phoenix

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
البته من با Team Asano مشکلی ندارم تا آخر عمرشون اصلا با این سبک و سیاق بازی بسازن بدم نمیاد
مشکلم با ترند شدن قضیه س! که کلی دولوپرها ببینن عه! چه راه ساده ای برای ساختن بازی! خب اینطوری بود مثلا فکر کنید نسل شش سازنده shadow hearts دیگه ریسک رقابت با فاینال فانتزی رو به جون نمیخرید... و کلی مثال دیگه...
نینتندو هم به نظرم تو JRPG ساختن کم نمیذاره ولی کاش کنسول دستی سونی هم بود دو چندان میشد شمار این بازیا! چون این دوره زمونه بازی سازی ریسکی شده مایکروسافت که کلا دیگه JRPG نمیزنه سونی هم خیلی کمتر نسبت به قبل میمونه سنگر کنسولهای دستی که همیشه تو این ژانر پر و پیمون بودن

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
508
نام
علی
کسی Valkyrie Elysium رو بازی کرده ؟ کلی منتظر بودم بازی بیاد که خب متاش خوب نشد ! بازی رو گرفتم دارم بازی می کنم ببینم با سلیقه خودم جور میشه یا نه ! تجربه شما چی بوده از بازی.

Tactics Ogre Reborn و Atelier_Ryza 3 و AI - The Somnium Files رو هم گرفتم اگر بازی کردید خوشحال میشم نظرتون رو بدونم. می دوونم اولی و سومی خیلی طرفدار دارند. حیفم میاد هیچس درباره شاهکار 13 Sentinels: Aegis Rim در این انجمن صحبت نکرد و اگر هم شد در حد نامش نبود !

پ.ن: حیف واقعا که اکثر اعضای انجمن ترک کردند بازی سنتر رو و رسما انجمن هست اما انگار نیست ! الان کجا و 15 سال پیش کجا ! به ویژه این تاپیک که کلا مورد کم لطفی قرار گرفته !

• Like
Reactions: reza8 and Z-fan

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
مژده مژده:
جدیدا تیم ترجمه انیم ورلد (که در غیاب سایت و فرومشون در تلگرام به فعالیت ادامه میده) یه زیر شاخه جدید برای ترجمه ویژوال ناولها زده
بهشون درمورد ترجمه JRPGها گفتم گفتن نیروی لازم ندارن و بلد نیستن به لحاظ فنی...
بزودی ویژوال ناولهای مهم که best of all time ن ترجمه میکنن (فعلا یکی کامل ترجمه کردن یکیم در دست ترجمه-البته پروژه های دیگه هم دارن انگار)

آخرین ویرایش:

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
508
نام
علی
دوستانی که با من آشنایی دارن می دونن با اینکه عاشق jrpg هستم به شدت از نوع پیکسلی این بازی ها بدم می اومد تا اینکه octopath traveler 2 رو بازی کردم و بعد چند ساعت برای من بهترین jrpg ای هست که تا الان بازی کردم یعنی از xeno 3 و... هم بهتر !!! حالا اگر دوستان گرافیک پیکسلی اما با همین کیفیت در گیم پلی و داستان معرفی کنند ممنون میشم ! عجب بازی محشری هست octopath traveler 2 ! جالب اینکه با نسخه 1 نتونستم ارتباط بگیرم قبلا باید دوباره یک شانسی بهش بدم !

پ.ن: اگر star ocean نسخه آخر رو بازی کردید نظر شخصی تون رو دوست دارم بدونم می دونم از نظر منقد ها جالب نیست !

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
دوستانی که با من آشنایی دارن می دونن با اینکه عاشق jrpg هستم به شدت از نوع پیکسلی این بازی ها بدم می اومد تا اینکه octopath traveler 2 رو بازی کردم و بعد چند ساعت برای من بهترین jrpg ای هست که تا الان بازی کردم یعنی از xeno 3 و... هم بهتر !!! حالا اگر دوستان گرافیک پیکسلی اما با همین کیفیت در گیم پلی و داستان معرفی کنند ممنون میشم ! عجب بازی محشری هست octopath traveler 2 ! جالب اینکه با نسخه 1 نتونستم ارتباط بگیرم قبلا باید دوباره یک شانسی بهش بدم !

پ.ن: اگر star ocean نسخه آخر رو بازی کردید نظر شخصی تون رو دوست دارم بدونم می دونم از نظر منقد ها جالب نیست !
من Star Ocean جدید رو موقع عرضه بازیش کردم...یه سری مشکلات واضحی داشت ولی من دوستش داشتم...مخصوصا به خاطر مبارزاتش که هم سرعت بالایی داشت و هم تنوعش عالی بود. انقدر فنون مختلف و زیادی داشت که تا آخر بازی هم نتونستم همه رو امتحان کنم...هر عضو پارتی هم سبک مبارزه خودش رو داشت...ولی یادمه دشمنا اصلا تنوع نداشتن. تو محیط‌های داخلی هم خیلی افت فریم داشت...نمیدونم تا الان آپدیتش کردن یا نه.
خود داستانش هم خوب بود ولی از اونجایی که اکثر شخصیت‌ها و دیالوگاشون تو دیوار بودن، روایتش خسته‌کننده میشد.
یه مینی گیم خیلی باحال هم داشت که من خیلی درگیرش شده بودم و اکثر بازی دنبال NPCها بودم که خودم رو برسونم به سطح استادبزرگ :D
کلا اگه به ترکیب تم فانتزی با Sci-fi علاقه داری پیشنهاد میکنم...مخصوصا از نیمه دوم ریتم بازی بهتر میشه. از اون بازیای وقت‌گیر هم نیست و راحت میشه توی 30+ ساعت کلکش رو کند! اگه بازیش کردی همون مسیر اصلی رو دنبال کن، بنظرم ماموریت های فرعی ارزشش رو ندارن.

--------------
منم اخیرا I Am Setsuna رو استارت زدم، از همون موقع که قرار بود رو ویتا عرضه بشه میخواستم بازیش کنم ولی نامردا فقط تو ژاپن واسه ویتا عرضه‌اش کردن!
از نظر گیم‌پلی jrpg رقیقی میزنه ولی اتمسفر غمگینش خیلی واسم جذابه...بودجه بازی هم حدس میزنم خیلی خیلی کم بوده چون امکانات بازی خیلی محدوده ولی تونستن یه بازیه به‌یادموندنی بسازن. حالا باید تمومش کنم تا نظر نهایی بدم ولی تا اینجا که خیلی خوب بوده و گیم‌پلی‌اش هم نیاز به دقت زیادی نداره...هر موقع ذهنم خسته‌ست میرم سراغش :D

• Like
Reactions: ce7en44 and Z-fan

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
مژده مژده:
جدیدا تیم ترجمه انیم ورلد (که در غیاب سایت و فرومشون در تلگرام به فعالیت ادامه میده) یه زیر شاخه جدید برای ترجمه ویژوال ناولها زده
بهشون درمورد ترجمه JRPGها گفتم گفتن نیروی لازم ندارن و بلد نیستن به لحاظ فنی...
بزودی ویژوال ناولهای مهم که best of all time ن ترجمه میکنن (فعلا یکی کامل ترجمه کردن یکیم در دست ترجمه-البته پروژه های دیگه هم دارن انگار)

شرمنده آف تاپیک میشه ، صفحه تلگرام خودشونم میشه بدین ؟ با تچکر.

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
508
نام
علی
من Star Ocean جدید رو موقع عرضه بازیش کردم...یه سری مشکلات واضحی داشت ولی من دوستش داشتم...مخصوصا به خاطر مبارزاتش که هم سرعت بالایی داشت و هم تنوعش عالی بود. انقدر فنون مختلف و زیادی داشت که تا آخر بازی هم نتونستم همه رو امتحان کنم...هر عضو پارتی هم سبک مبارزه خودش رو داشت...ولی یادمه دشمنا اصلا تنوع نداشتن. تو محیط‌های داخلی هم خیلی افت فریم داشت...نمیدونم تا الان آپدیتش کردن یا نه.
خود داستانش هم خوب بود ولی از اونجایی که اکثر شخصیت‌ها و دیالوگاشون تو دیوار بودن، روایتش خسته‌کننده میشد.
یه مینی گیم خیلی باحال هم داشت که من خیلی درگیرش شده بودم و اکثر بازی دنبال NPCها بودم که خودم رو برسونم به سطح استادبزرگ :D
کلا اگه به ترکیب تم فانتزی با Sci-fi علاقه داری پیشنهاد میکنم...مخصوصا از نیمه دوم ریتم بازی بهتر میشه. از اون بازیای وقت‌گیر هم نیست و راحت میشه توی 30+ ساعت کلکش رو کند! اگه بازیش کردی همون مسیر اصلی رو دنبال کن، بنظرم ماموریت های فرعی ارزشش رو ندارن.

--------------
منم اخیرا I Am Setsuna رو استارت زدم، از همون موقع که قرار بود رو ویتا عرضه بشه میخواستم بازیش کنم ولی نامردا فقط تو ژاپن واسه ویتا عرضه‌اش کردن!
از نظر گیم‌پلی jrpg رقیقی میزنه ولی اتمسفر غمگینش خیلی واسم جذابه...بودجه بازی هم حدس میزنم خیلی خیلی کم بوده چون امکانات بازی خیلی محدوده ولی تونستن یه بازیه به‌یادموندنی بسازن. حالا باید تمومش کنم تا نظر نهایی بدم ولی تا اینجا که خیلی خوب بوده و گیم‌پلی‌اش هم نیاز به دقت زیادی نداره...هر موقع ذهنم خسته‌ست میرم سراغش :D

ممنون از توضیحات خوبت ... باید یک امتحانی بکنم با نسخه star ocean last hope نتونستم ارتباط بگیرم

راستی I Am Setsuna برای کامپیوتر اومده و کرک هم شده .

• Like
Reactions: Z-fan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر