طراح Xbox one و پایه گذار Xbox Live مایکروسافت را ترک نمود

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
boydm.jpeg

درود.

امروز آقای Boyd Multerer طراح X1 در توییت خود خبر جداییش را از شرکت مایکروسافت اعلام نمود. وی که به عنوان پدر مخترع Xbox مشهور است، پس از 17 سال همکاری با MS برای تجربه کارهای جدیدتر از این کمپانی جدا شد. وی همچنین پایه گذاز شبکه Xbox Live در سال 2000 نیز بود. وی که از عناصر اصلی ساخت کنسول ایکس‌باکس وان به شمار می‌رفت برای این پلتفرم سه سیستم عامل مختلف برای سریعتر سوییچ شدن بازی‌های و اپلیکیشن‌ها طراحی نمود. آقای مولترر در توییت های خود گفت:

"خداحافظ مایکروسافت، اجرای خوبی بود. Xbox عالی بود و حال زمان چیزهای جدید است. " 29دسامبر 2014

"واوو. کلمات محبت آمیز زیادی امروز دریافت کردم و افتخار می‌کنم که تونستم تحت تاثیر قرارشون بدم، امیدوارم دوباره بتونم." December 29, 2014

"از ساخت X1 خوشحال هستم و به این دستگاه و تیم سازنده‌اش افتخار می‌کنم." December 29, 2014

نام آقای Multerer نیز در کنار دیگر افرادی قرار میگرد که در این چند سال اخیر بخش Xbox شرکت مایکروسافت را ترک نمودند.

Don Mattrick, Marc Whitten, Nancy Tellem, Jordan Levin, و Ben Smith.

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
جدایی همیشه بد نیست میتونه برای اون شخض تجربیات جدید به همراه داشته باشه و کمپانی هم با استخدام افراد جدید خون تازه ای به رگهاش تزریق کنه.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,511
نام
محمد
تو سایت The Verge یه تحلیل نوشته بود که اکثر اونایی که چند وقت اخیر از بخش Xbox جدا شدن، طرفدار قابلیت های چند رسانه ای این کنسول بودن ولی چون اسپنسر فردی هست که هدفش فقط گیمه احتمالا نتونسته با این عزیزان کنار بیاد :D

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
تو سایت The Verge یه تحلیل نوشته بود که اکثر اونایی که چند وقت اخیر از بخش Xbox جدا شدن، طرفدار قابلیت های چند رسانه ای این کنسول بودن ولی چون اسپنسر فردی هست که هدفش فقط گیمه احتمالا نتونسته با این عزیزان کنار بیاد :D

البته دلایلی که آورده ضعیف هستن. همه میدونیم که Universal appها به زودی روی XB1 خواهند اومد (چیزی که سایت The Verge گفته کنسل شده) و اینکه شاید قابلیت استفاده از هر کنسول به عنوان Dev Kit هنوز هم وجود داره (خود اسپنسر گفته بود که تو لیست برنامه هاشون هست اما بالاترین اولویت نیست). اسپنسر هم که الان در اکثر مصاحبه هاش روی بازیها مانور میده بیشتر سعی میکنه راجب به چیزی صحبت کنه که مردم دوست دارن بشنون ولی بین صحبتهاش دقت کنید چیزهای دیگه ای هم گفته و میگه.

این آقا هم در حالی رفته که کارش با XB1 تموم شده و توی یکسال اخیر هم خیلیها آپدیتهای ماهانه XB1 و همون ۳ سیستم عامله بودنش رو ستایش کردن و فروش و جایگاه کنسول در افکار عمومی هم خیلی بهتر از قبل شده. حتی تیم PR هم هنوز آمارهایی در خصوص استفاده شدن از XB1 برای کارهایی غیر از بازی ارائه میده و این چیزی هست که از بین نمیره.

اما رفتن افرادی که قبلاً و در زمان رونمایی کنسول خیلی روی قابلیتهای چند رسانه ای مانور داده بودن و اومدن اسپنسر رو میشه ربط داد به موفق نبودن این نوع مارکتینگ و هدف گذاری به عنوان یکی از اهرمهای اصلی برای فروش XB1 ربط داد.

حتی رفتن Nancy Tellem و بسته شدن استدیو تحت نظارتش هم به دلیل عملکرد ناموفقشون در ارائه یک مدل اقتصادی روشن بوده (شایعاتش در اینترنت موجود هست) که بعد از گذشت دو سال تمام ناامید کننده بنظر میرسه (برای همچین استدیویی که اهداف بلند پروازانه داشت).

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,511
نام
محمد
البته دلایلی که آورده ضعیف هستن. همه میدونیم که Universal appها به زودی روی XB1 خواهند اومد (چیزی که سایت The Verge گفته کنسل شده) و اینکه شاید قابلیت استفاده از هر کنسول به عنوان Dev Kit هنوز هم وجود داره (خود اسپنسر گفته بود که تو لیست برنامه هاشون هست اما بالاترین اولویت نیست). اسپنسر هم که الان در اکثر مصاحبه هاش روی بازیها مانور میده بیشتر سعی میکنه راجب به چیزی صحبت کنه که مردم دوست دارن بشنون ولی بین صحبتهاش دقت کنید چیزهای دیگه ای هم گفته و میگه.

این آقا هم در حالی رفته که کارش با XB1 تموم شده و توی یکسال اخیر هم خیلیها آپدیتهای ماهانه XB1 و همون ۳ سیستم عامله بودنش رو ستایش کردن و فروش و جایگاه کنسول در افکار عمومی هم خیلی بهتر از قبل شده. حتی تیم PR هم هنوز آمارهایی در خصوص استفاده شدن از XB1 برای کارهایی غیر از بازی ارائه میده و این چیزی هست که از بین نمیره.

اما رفتن افرادی که قبلاً و در زمان رونمایی کنسول خیلی روی قابلیتهای چند رسانه ای مانور داده بودن و اومدن اسپنسر رو میشه ربط داد به موفق نبودن این نوع مارکتینگ و هدف گذاری به عنوان یکی از اهرمهای اصلی برای فروش XB1 ربط داد.

حتی رفتن Nancy Tellem و بسته شدن استدیو تحت نظارتش هم به دلیل عملکرد ناموفقشون در ارائه یک مدل اقتصادی روشن بوده (شایعاتش در اینترنت موجود هست) که بعد از گذشت دو سال تمام ناامید کننده بنظر میرسه (برای همچین استدیویی که اهداف بلند پروازانه داشت).
چیزی که مشخصه کسی X1 رو صرفا به خاطر قابلیت های چند رسانه ایش نمیخره (چیزی که از اول هدف کنسول بوده که افراد غیر گیمر رو به خاطر این قابلیت ها وادار به خرید کنسول کنه)، اگر هم فروش رشد داشته به خاطر عقب نشینی از اون سیاست ها هست، برداشته شدن کینکت و به طبع اون کمتر شدن قیمت، معرفی و عرضه بازی های جدید، باندل کردن بازی و کاهش قیمت 50 دلاری از عوامل اصلی رشد فروش X1 بودن. البته وجود قابلیت های اضافی در کنار هدف اصلی کنسول خیلی هم عالی و من خودم از یه سری امکاناتش واقعا راضی هستم ولی در کل مشخصه تمرکز روی گیم خیلی بیشتر از قبل شده و به نظرم همین هم میتونه باعث موفقیت بیشتر کنسول بشه.

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
مگه الان نیست؟ تا الان فکر می کردم هست:| منو ببین چقدر روش مانور می دادم:|

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
چیزی که مشخصه کسی X1 رو صرفا به خاطر قابلیت های چند رسانه ایش نمیخره (چیزی که از اول هدف کنسول بوده که افراد غیر گیمر رو به خاطر این قابلیت ها وادار به خرید کنسول کنه)، اگر هم فروش رشد داشته به خاطر عقب نشینی از اون سیاست ها هست، برداشته شدن کینکت و به طبع اون کمتر شدن قیمت، معرفی و عرضه بازی های جدید، باندل کردن بازی و کاهش قیمت 50 دلاری از عوامل اصلی رشد فروش X1 بودن. البته وجود قابلیت های اضافی در کنار هدف اصلی کنسول خیلی هم عالی و من خودم از یه سری امکاناتش واقعا راضی هستم ولی در کل مشخصه تمرکز روی گیم خیلی بیشتر از قبل شده و به نظرم همین هم میتونه باعث موفقیت بیشتر کنسول بشه.

خب به نظر من XB1 هنوز به اون سطح ایده‌ آل خودش نرسیده، یعنی سخت افزار هست و از نظر OS هم طراحی خوبی داره اما هنوز appها یا یسری امکانات دیگه که میتونن این کنسول رو کاملتر از قبل بکنن روی XB1 عرضه نشدن (هر چند همین الانش هم بیشترین تعداد app روی یک کنسول رو باید داشته باشه). شایعه بود که تعداد زیادی Universal app رو دارن برای XB1 تست میکنن که اوایل سال دیگه عرضه میشن و بیشتر شدن تعداد اونها میتونه XB1 رو خیلی کاملتر کنه.

فکر میکنم بیشتر شدن فروش هم بخاطر عقب نشینی از اون سیاست نیست، چون خیلی وقت هست که کینکت رو گذاشتن کنار، بازی مجانی داخل کنسول گذاشتن، در مورد بازیها صحبت میکنن و ... اما بیشترین اثر رو همین کاهش قیمت دو ماه اخیر داشته (پایین آوردن هزینه برای ورود خریداران بالقوه تا 350$). بنظر من تمرکز روی گیم بیشتر نشده بلکه بیشتر در موردشون صحبت میشه (جنس PRـشون رو شبیه به سونی کردن که بیشتر در مورد بازیها صحبت کرد اما در کنارش کارهای دیگه‌ای هم انجام میده) و از اونطرف از قابلیتهای چند رسانه‌ای کمتر صحبت میکنن. اما همین قابلیتها با کمتر شدن قیمت تمام شده XB1 (که مایکروسافت در تلاش هست قیمت ساخت رو هر چه بیشتر و سریعتر کاهش بده) بیشتر خودشون رو نشون میدن و XB1 به عنوان یک Entertainment Box (که رنج قیمت حدود 100$ دارن) پذیرفته میشه. یعنی میخوام بگم که XB1ـه 350-400 دلاری بیشتر یک وسیله بازی هست و XB1ـه 200-150 دلاری میتونه یک Entertainment Box خوب باشه.

برای همین هم نمیشه در یک بازه کوتاه (یکساله) و با شرایط الان (قیمت، قابلیتها و ...) سیاست بلند مدت تیم طراح رو سنجید. البته نیاز دارن تا در بخش گیم خودشون رو در اوایل نسل بالا بکشن و نمایش بهتری داشته باشن تا در نهایت بتونن موفقیت خوبی بدست بیارن.

مگه الان نیست؟ تا الان فکر می کردم هست:| منو ببین چقدر روش مانور می دادم:|

هر کنسول میتونه Dev Kit باشه و تمامشون قابلیت تبدیل شدن بهش رو دارن ولی هنوز این قابلیت رو فعال نکردن (که احتمالاً نیاز به یسری اقدامات نرمافزاری/امنیتی داره).

Maniac Gamer

کاربر سایت
Oct 21, 2008
2,769
نام
مارشال
طراحی X1 به کنار، جا داره واسه پایه گذاری Xbox Live یه تشکر ویژه ازش بکنیم. بخشی از عمرمون رو تو این شبکه سپری کردیم و ازش لذت بردیم. :x
هرجا هست موفق باشه. :)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر