صفحه ترحیم

kiavash2

کاربر سایت
Aug 31, 2007
391
نام
کیاوش
خوب یعنی چی ؟
یعنی این که بردید همه روش های تعمیر رو هم انجام دادید باز هم درست نشد ؟
یا 3 چراغ داد ؟
این چند روزه سرم خیلی شلوغ بود نتونستم برم.شنبه می خوام برم.می ترسم اگه تعمیرش کنن 2 هفته دیگه دوباره خراب شه.کلا از ایکس باکس تو ذوقم خورد می خوام سیستم جدید بگیرم و ایک باکسو بیخیال شم.

Mahdi Co

کاربر سایت
Nov 3, 2006
681
نام
مهدی
انالله و انا الیه راجعون
درگذشت Xbox ناکام فالکون 3 چراغه را به دوستان اعلام میکنم!
این حادثه ساعت 2 نصفه شب و موقع روشن کردن کنسول به یکباره صورت گرفت و کنسول دیگر بالا نیامد!
به همین مناسبت مراسم یادبودی در فروشگاه NExtgen برگزار خواهد شد شاید روح آن عزیز برگرده...

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
انالله و انا الیه راجعون
درگذشت Xbox ناکام فالکون 3 چراغه را به دوستان اعلام میکنم!
این حادثه ساعت 2 نصفه شب و موقع روشن کردن کنسول به یکباره صورت گرفت و کنسول دیگر بالا نیامد!
به همین مناسبت مراسم یادبودی در فروشگاه NExtgen برگزار خواهد شد شاید روح آن عزیز برگرده...
شما یکم باهاش ور برو, یه هو کنسول خراب نمیشه یکم طول میکشه و علائمش کم کم دیده میشه. شما یکم باهاش ور برو و تاپیک های سایت رو بخون.

Mahdi Co

کاربر سایت
Nov 3, 2006
681
نام
مهدی
شما یکم باهاش ور برو, یه هو کنسول خراب نمیشه یکم طول میکشه و علائمش کم کم دیده میشه. شما یکم باهاش ور برو و تاپیک های سایت رو بخون.

داداش یهو شد دیگه! روشن که کردم فریز کرد یعدش دیگه 3 چراغ! هیچ علائمی هم نداشت! Error 0103 هستش! امروز دادم NG به امید زنده شدنش:cheesygri

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
کنسول منم دو هفته ایه مرخص شده-و E74داد-
امروز دادم به یکی از بچه ها GPUرو قراره با دستگاه دربیاره(روش لیزری)و بعد بجای قلع سرد که الان GPU رو به دستگاه چسبونده
از چیز دیگه ای استفاده کنه-خودش میگه درست میشه-:biggrin1:
-
البته اگه درست بشه- این معنی رو میده که همه دستگاهها رو میتونه درست کنه(روش جدیده):biggrin1::love:

روش لیزری، تا الان اینطوری اسم این روش Reballing رو نشنیده بودم.!!
قلع سرد نیست که بهش میگند Solder

تکنولوژی اتصال پردازنده Ball grid array هستش، ایشون نمیتونند از چیز دیگه ای برای اتصالات استفاده کنند
به جزء Solder Ball های سایز 0.60 خود BGA پردازنده که باید از Stencil مخصوص خود BGA استفاده کنند
که پیدا کردن این وسایل از عهده هر فردی بر نمیاد و باید از خارج کشور به صورت سفارشی درخواست کنند.
( تلاش برای پیدا کردن اینها در ایران کار بیهوده ای میتونه باشه .!!! )

کلاً این روش جدیدی نیست و حتی قبل از ساخت کنسول Xbox 1 چنین تکنولوژی وجود داشته
و Reball و Reflow کردن با دستگاه های مخصوص اون که قیمت های بالای 2 تومن دارند در خارج از
ایران موضوع طبیعی هستش و برای تعمیر انواع برد ها ازش استفاده میکنند.

فقط تا الان یک نفر رو دیدم که چنین دانش و وسایلی رو دارند که ازش برای تعمیر کنسول و سایر
قطعات مهم کامپیوتری استفاده می کنند، میثم قربانی هستند
http://www.bazicenter.com/forums/member.php?u=13432

Francis Drake

کاربر سایت
Dec 24, 2008
7,727
نام
کیارش
آقا من این تاپیک رو خوندم تا فیها خالدونم لرزید!!!!
برای من جاسپر هست احتمال سه چراغ دادنش چقدره؟
تا حالا آماری مبنی بر تلفات این نوع 360 داده نشده؟

marine-33

کاربر سایت
May 6, 2009
86
نام
دانیال
کنسول بنده 2 هفته ی پیش ناگهان در زمان خواندن اهنگ ایست قلبی کرد و سه چراغش روشن شدند.و زمانی که همه قطع امید کرده بودند با به صدا در امدن اهنگه halo دوباره به زندگی بازگشت و مارا خوشحال کرد.واسه من هم جاسپره این اتفاق 1 هفته پس از خریدنش افتاد.:laughing:

MaysaM

کاربر سایت
Oct 4, 2007
494
نام
ميثم قرباني
کنسول منم دو هفته ایه مرخص شده-و E74داد-
امروز دادم به یکی از بچه ها GPUرو قراره با دستگاه دربیاره(روش لیزری)و بعد بجای قلع سرد که الان GPU رو به دستگاه چسبونده
از چیز دیگه ای استفاده کنه-خودش میگه درست میشه-:biggrin1:
-
البته اگه درست بشه- این معنی رو میده که همه دستگاهها رو میتونه درست کنه(روش جدیده):biggrin1::love:

سلام

همونجور كه خليل گفت براي اتصال BGA به برد فقط بايد از solder ball استفاده كرد و چيز ديگه اي نيست.
براي ريبال كردن در روش ليزر شما به دستگاهي نياز دارين كه قيمت اون 270 ميليون تومن به پول ايران هست و در ضمن 35 درصد هم گمركي و عوارض رو بهش اضافه كنيد.
حتي گارانتي ايران رهجو كه محصولات سوني و لپتاپهاي سوني گارانتي ميكنه اين دستگاه رو نداره و مدل پايينترش رو داره.
ولي با دستگاه ليزر هم اصول كار همون هست.برداشت BGA.تميز كردن سطح BGA و برد.گذاشتن بال روي BGA .قرار دادن BGA روي برد و سپس گرما دادن با ليزر.
دستگاه ليزري همون دستگاهي هست كه توي كارخونه هاي ساخت بردهاي الكترونيكي گردن كلفت استفاده ميشه.

الان توي ايران فقط سازمان تحقيقات و فناوري ارتش و دو تا شركت ديگه دارن كه اسمشون رو نميتونم بگم.

دوست شما يا اطلاعاتش ناقصه و يا اطلاعات غلط بهش دادن.شايد هم دستگاه مادون قرمز رو بنام ليزر بهش معرفي كردن.
يا حق

oxford

کاربر سایت
May 11, 2009
246
نام
حمید
کنسول بنده 2 هفته ی پیش ناگهان در زمان خواندن اهنگ ایست قلبی کرد و سه چراغش روشن شدند.و زمانی که همه قطع امید کرده بودند با به صدا در امدن اهنگه halo دوباره به زندگی بازگشت و مارا خوشحال کرد.واسه من هم جاسپره این اتفاق 1 هفته پس از خریدنش افتاد.:laughing:
دمش گرم halo چون مال خود مایکروسافته میتونه xbox هارو تعمیر کنه و ارورهاشو بر طرف کنه
حالا جدی اگه جاسپر هم اینطوریه نخریم دیگه بزاریم 5 سال دیگه ps3 بخریم:p:p:p

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
3 چراغ شد ببخشید 4 چراغ !! شایدم چل چراغ :d
سوم و هفتم و چلم نداریم ! فقط سالگرد میگیریم به صرف یه دست انچارتد با PS3 ! تا اونجای مایکرو سافت بسوزه :d میدونم سخته ولی حداقل این مصیبت باعث شد بریم یه بلک دراگون بخریم !!!

silent_hill54

کاربر سایت
Jan 6, 2008
913
فالکون منم یه رحمت ایزدی پیوست.
فکر کنم برای نوسان برق بود. ولی من چیزی اضافه بحش وصل نکرده بودم که خنکش کنه.ای خدا بگم چیکارت بکنه ماکروسافت. چقدر زررکردم روش. دعا کنید پولام یه جوره دیگه برگرده.وقتی فکر زرررایی که کردم میکنم اشکم در میاد:(.

djwolf

کاربر سایت
Dec 16, 2007
1,196
نام
حسین
فالکون منم یه رحمت ایزدی پیوست.
فکر کنم برای نوسان برق بود. ولی من چیزی اضافه بحش وصل نکرده بودم که خنکش کنه.ای خدا بگم چیکارت بکنه ماکروسافت. چقدر زررکردم روش. دعا کنید پولام یه جوره دیگه برگرده.وقتی فکر زرررایی که کردم میکنم اشکم در میاد:(.

ای رفیق

آخه این همه با کنسول حال کردی مگه بده حالا هم میری یکی دیگه میخری آخه چه ضرری

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر