شایعه شایعه - پروژه‌ی Cafe: طراحی، معماری، قیمت و تاریخ

The Hoss

کاربر سایت
Apr 7, 2010
1,148
نام
سِد حسین
wiihd_620x250.jpg

[ساختار احتمالی دسته ی کنسول جدید نینتندو]

به تازگی جزئیاتی از کنسول جدید نینتندو -که با نام Project Cafe شناخته می‌شود- توسط یکی از کاربران IGN نشر یافته که از نحوه‌ی طراحی و معماری، مقدار قیمت و تاریخ عرضه‌ی این کنسول HD خبر می‌دهد.
بنابه رایزنی‌های صورت گرفته، گفته می‌شود که کنسول بعدی Nintendo به هنگام عرضه، در محدوده‌ی 350 الی 400 دلار قیمت گذاری خواهد شد و ساخت شرکت فاکس‌کان تایوان خواهد بود و بازه‌ی زمانی مشخص شده برای عرضه‌ی کنسول، اواسط ماه اکتبر تا اوایل نوامبر سال جاری میلادی در نظر گرفته شده است. امکان این هم وجود دارد که نینتندو تا سال 2012 صبر کند که بتواند جایگاه استواری برای فروش محصول خود تدارک بیند.
ساختار معماری کنسول بر پایه‌ی کارت گرافیکی AMD R700 است که به مراتب نسبت به NVIDIA 7800GTX 0 -کارت گرافیک پلی‌استیشن3- عملکرد بهتری دارد؛ همچنین از چیپ‌ست سفارشی سه هسته‌ای IBM PowerPC برای واحد پردازش بهره می‌برد که در واقع همان چیپ‌ست به کار برده شده در اکس‌باکس360 است ولی تفاوت آن در سرعت بیشتر Clocking این محصول است. پروژه‌ی Cafe، توانایی نمایش خروجی 1080p را دارد و پتانسیل پشتیبانی از تصاویر سه بعدی Stereoscopic را داراست.
ظاهر کنسول شبیه یک SNES‌ از نوع پیشرفته می‌باشد. اندازه‌ی کنسول هم قابل مقایسه با اولین سری‌های اکس‌باکس360 خواهد بود.
همانطور که قبلاً گفته می‌شد، دسته‌ی بازی این کنسول صفحه‌ای 6 اینچی بر روی خود خواهد داشت که از قرار معلوم قابلیّت داشتن خروجی تصویر (Stream) از سیستم را دارد. از این رو یکی از نام‌های احتمالی این کنسول "Stream" پیش بینی می‌شود.
اما نکته ی قابل ذکر این است که عجالتاً این اطلاعات را تنها به عنوان شایعاتی بزرگ در نظر بگیرید،‌ اما منبع خبر ادعا دارد که منابعش قابل اعتماد هستند.

• Like
Reactions: Quarantine

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
کلا Wii به خاطر نواوریش یود که تونست موفق باشه .
اما الان هرکار هم که بکنه نمیتونه نواوری خاصی داشته باشه .

The Hoss

کاربر سایت
Apr 7, 2010
1,148
نام
سِد حسین
کلا Wii به خاطر نواوریش یود که تونست موفق باشه .
اما الان هرکار هم که بکنه نمیتونه نواوری خاصی داشته باشه .
اما خب نوآوری که هیچوقت تموم نمیشه که.
بعد از عرضه ی کینکت نواوری تموم شد .
احتراماً اینکه در گمراهی آشکاری هستی پس شما!:d
نو آوری چیز تموم شدنی نیست، باورم کن.

آخرین ویرایش:

H O S S E I N

کاربر سایت
Dec 8, 2008
112
نام
H O S S E I N
من وقتی مجاب به خرید کنسول جدید می شم که به خودم بگم این کنسول جدید یک چیز جدید و نو داره !! پس می ارزه فلان قیمت صرفش کنم .
با این اوصافی که من می شنوم به نظرم تازه دیر هم به فکر افتاده .

برداشته PS3 و X360 و یکی کرده :| به عنوان کنسول نسل بعد بده دست مردم .
گیریم تمام این حرف ها درست باشه . با جایگاهی که PS3 و X360 بعید می دنم به جایی برسه .

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
بعد از عرضه ی کینکت نواوری تموم شد .

به نظرت احترام میذارم عزیز اما فکر نمیکنم تکنولوژی اصلا ترمزی داشته باشه !‌
هیچوقت یادم نمیره زمانی که با PS1 رو به رو شدم ، پیش خودم گفتم این دیگه آخرشه :d اما الان دارم به حرف خودم میخندم :)) باور کن تکنولوژی نه ترمز داره و نه پایان.

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
چند وقت دیگه نو آوری هایی میاد که کینکت جلوشون هیچه.این یه قانونه

'' چند وقت دیگه '' یعنی کی ؟

به نظرت احترام میذارم عزیز اما فکر نمیکنم تکنولوژی اصلا ترمزی داشته باشه !‌
هیچوقت یادم نمیره زمانی که با PS1 رو به رو شدم ، پیش خودم گفتم این دیگه آخرشه :d اما الان دارم به حرف خودم میخندم :)) باور کن تکنولوژی نه ترمز داره و نه پایان.

درسته . اما چی میتونه از کینکت بهتره باشه ( یعنی نواورش بیشتر باشه ) ؟

.:Layho:.

کاربر سایت
Jul 14, 2007
991
نام
Hanzo Hasashi
درسته . اما چی میتونه از کینکت بهتره باشه ( یعنی نواورش بیشتر باشه ) ؟
ماتریکس یادته؟ شاید به اونجاها هم رسیدیم.
Q Inception: بد نیست وسعت افکارات و تخیلاتت رو کمی وسیع کنی

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
اخرین خبرها

اخرین شایعات توسط یک تیم بازی سازی که هیچ گونه اسمی ازشون نام برده نشده اطلاعات بسیار مهمی از سخت افزار این کنسول رو گفتن .با توجه به اینکه نینتندو برای ساخت بازی ومشخص شدن قدرت کنسول این اخبار در اختیار اونها قرار گرفته ویکی از افراد این تیم بعضی از اطلاعات تخصصی این سخت افزار رو به بیرون درز دادنوبعضی از اونها رو برای درک بهتر با کنسول360مقایسه کرده.

cpu:سه هسته ایی ساخت شرکت ibm
دارای معماری
Power ISA v.2.05
دارای سرعتی معادل 3.4تا 4.5 گیگاهرتز برای هر هسته
نینتندو هنوز سرعت کلاک رو برای پردازشگرهاش انتخاب نکرده این در گزارش اومده.
این اطلاعات تکمیلی رو خودم میزارم برای اطلاعات بیشتر:
سال ساخت معماری 2007
فابریکیشن ساخت 65نانومتری که به احتمال زیاد برای ایجاد حرارت کمتر در کنسول این رو45نانومتری میکنن یا شایدم نینتندو نخواد خرج کنه همون 65رو بکار ببرن
دارای کش اولیه64برای هر هسته در مقابل 32برای کنسول 360
دارای کش مرحله دوم به مقدار1مگابایت در مقابل 1مگابیت برای سه هسته در360
دارای کش مرحله سوم شاید به دلیل صرفه جویی در هزینه ها نینتندو از این کش صرفه نظر کنه

gpuیا پردازشگر گرافیکی{واقعا جالبه}!!!
از خانوادهr700شرکتamd
دارای 800تا پردازشگر موازی یا جریانی در مقابل فقط192برای کنسول 360
دارای 40واحد پردازش تکسچر در مقابل 16واحد 360
کلاک یا سرعت کارکرد به احتمال هنوز مشخص نیست ولی نینتندو در گزارشش اعلام کرده از 750تا900مگاهرتز
دارای پیکسل fill rateمقدار12میلیارد تا14میلیارد در ثانیه در مقابل 4میلیارد 360
درجه حرارت کاری این پردازشگر در حالت idleیعنی بدون بار56درجه سانتیگراد ودر حالت fullبار78درجه سانتیگراد هست.{منتظر یه 3چراغه دیگه باشید:d}
درون پکیج gpuیه edramوجود داره ویک حافظه از نوع 1T-SRAM

memoryیاحافظه سیستم{اطلاعات بسیار جالب هستن:d}
حافظه اصلی سیستم:
مقدارش هست512مگابایت که مساوی هست با مقدار حافظه کنسول360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نینتندو در گزارش گفته برای اینکه مقدار رم بر مبنای سیستم pcبدست بیاد اون رو در عدد6.4ضرب کنید که میشه3.2گیگ یعنی نینتندو کافی 3.2گیگ رم داره بر مبنای کامپیوترهای خانگی.
حافظه اصلی از نوع xdrهست با کلاک 800که ضریب این کلاک 8هست یعنی به عبارتی 8در 800ضرب میشه 6.4گیگابایت ثانیه این کلاک برای ps3هست3.2گیگاثانیهیعنی کافی دو برابر ps3کلاک رمش بالاتره

حافظه گرافیک 128مگابایت از نوع 1T-SRAMهست که داخل خود پکیج gpuطراحی شده.
نینتندو در گزارش اعلام کرده این مقدار هم باید در 6.4ضرب بشه تا مقدار واقعی اون بر مبنای کامپیوتر محاسبه بشهیحنی 750مگابایت.
یک edramهم وجود داره برای بافر تکسچرها وفریم که مقدار اون 32تا16مگابایت هست.
نتیجه گیری کلی:

نینتندو کافی دارای یک cpuسه هسته ایی که سرعت کارکرد ان بین3.4تا4.5گیگاهرتز هست
چیپگرافیک اون از خانواده r700هست که دارای 800تا پردازنده موازی هست
نینتندو کافی بر مبنای pcدارای3.2گیگ حافظه سیستم وتقریبا 1گیگابایت با احتصابedramحافظه گرافیکی هست.
ودر اخر نویسنده مطلب گفته قدرت نینتندو کافی از ps3و360خیلی بیشتر هست.

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
ماتریکس یادته؟ شاید به اونجاها هم رسیدیم.
Q Inception: بد نیست وسعت افکارات و تخیلاتت رو کمی وسیع کنی

درست میگی .
اما من دارم تا سال 2012 که Wii عرضه میشه رو میگم !
فکر نکنم تا اون موقع چیزی رو دست کینکت بزنه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر