سونی هکران PS3 را به مانند حیوانات شکار می کند !

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,493
نام
Ali
به نام خدا

PS31.jpg

کمپانی سونی سازنده کنسول Playstation 3 که بالاخره بعد از چندین سال قفل امنیتی آن شکسته شد و راه را برای اجرای برنامه های مختلف و در صدر آن ها بازی های کپی باز کرد به دنبال دفاع از خود در برابر عاملان هک این کنسول است . سونی در راستای کوتاه کردن دست توسعه دهندگان این هک چندی پیش آقای Geohots که توانست Key کنسول را استخراج و منتشر کند و برای اولین بار اقدام به هک نرم افزاری این کنسول بدون Dongle کند را به دادگاه کشید که پس از کش و قوس های فراوان دادگاه این هکر جوان را متهم شناخت و تمام اموال شخصی او را که انتظار میرفت مربوط به پروژه هک باشد توقیف کرد .

اما کار به همینجا ختم نشده و سونی بدنبال پیگیری حقوقی و قانونی و شکار دیگر هکران این کنسول است ! بنظر میرسد که سونی با تنظیم کردن شکایات قانونی نسبت به بعضی از سایت ها که در منتشر کردن ورژن های مختلف هک دست داشته و با هدف پیدا کردن بانیان و عاملان هک و افشای هویت واقعی آن ها قصد کوتاه کردن دست هکران را از کنسول PS3 دارد که اسامی زیر در این موضوع به چشم میخورد :

Slashdot , Paypal , Twitter , Youtube , Xxx-Scene

به احتمال قریب به یقین Kmeaw سایتی که در حال حاظر در صدر هک کنسول PS3 قرار دارد و توانست با انتشار CFW روی فریمور 3,55 اجرای بازیهای کپی را آسان تر کند از جایگاه ویژه ای در لیست سونی برخوردار است ، هم چنین نام Chokolo که در حال کار بر روی "Linux" و بازگرداندن آن به کنسول است هم در این لیست به چشم میخورد .

سونی با این کار زنگ خطری جدی را علنآ برای هکران و تضعیف کنندگان سیستم امنیتی PS3 به صدا در آورد !

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
مگه همه چیز بازی هست فقط ؟ الان شما ببینید مایکرو چطور داره به این هکر ها میدان میده ! یعنی که چی یه وسیله رو برای هکر بفرستن و بگن هکش کن ؟ با این کارشون میخوان توجه همه رو به خودشون جلب کنن و تبلیغ کنن چون در هر صورت محصولاتشون انقدر از نظر امنیت ضعیف اند که به هر حال هک میشدند اما همین جوان که سونی ازش شکایت کرده رو تشویق به انجام این کار کرده مایکرو برای اینکه سونی رو بد جلوه بده پیش سایرین

http://www.vg247.com/2011/01/21/hwah-microsoft-encourages-geohot-to-jailbreak-windows-phone-7/

من دیگه بحثی نمیکنم /:)b-)

خب نظر که میدم ولی بحث نمیکنم اینا فرق دارند یکم ؟
ببین من خیلی ساده دارم میگم 360 هم هک شده اما همیشه فروش بازی هاش بیشتر از PS3 بوده. این بر نمیگرده به ضعف سیستم بدون شک و بدون شک و بدون شک مایکروسافت به مراتب در بخش نرم افزاری و امنیت از سونی سر تر هست اما با سیاست خاص خودش الان داریم میبینیم این کنسول چندین سال هک شده اما ...

یا نمونه دیگه اش کمپانی اپل، جیلبریک کردن آیپاد و آیفون به نظرم از آب خوردن هم راحت تر شده تو این دور و زمانه و نصب بازی های دزدی روی این مدل دستگاه ها که دیگه نگو و نپرس ولی میبینیم که میلیون میلیون از appstore برنامه خریداری و دانلود میشه.
سیاست غلط برادر، این که جلوی هکر هارو بگیری کار خاصی نیست امروز جلوی GeoHotz گرفته شد فردا چی؟ مگه فقط یه نفر هکر تو دنیا هست؟ درضمن کسی هم که هک میکنه میدونه آخرش چی میشه و فکر نمیکنم بدون آگاهی از خیلی چیز ها دست به هک بزنه پس با یه شکایت و... نمیشینه تو خونه و گوشه گیر بشه.

در کل سیاست اشتباهیه فقط و فقط باعث میشه یه عده با سونی بد بشن توی افکار عمومی هم اصلا وجه خوبی براش نداره.

آهان این رو یادم رفت بگم، سیاست های مایکروسافت و اپل یه سیاست کاملا درست، مثلا اپل کاملا در مقابل جیلبریک وایساده ولی نه با شکایت و... چون شکایت هیچ کار خاصی نمیتونه بکنه اما هربار داره سیستم امنیتی دستگاهش رو ابدیت میکنه و چندین هفته هکر ها رو به زحمت میندازه یا مایکروسافت هم به همین صورت.

من احساس میکنم سونی داره اینجوری خودش رو به آب و آتیش میزنه که دیگه راهی برای از بین بردن این حفره نداره.

آخرین ویرایش:

Criminal

کاربر سایت
Nov 13, 2010
1,656
نام
Arshia
آفرین سونی دست این هکرها رو از روی کنسولت قطع کن !:d

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,106
نام
آریا
موافقین یه تاپیک جامع درست کنیم با عنوان "سونی vs هکرها" ؟! :D هر دو روز یه بار یه تاپیک زده میشه و خدا رو شکر همه بحث ها هم تکراری هست !

T7T

کاربر سایت
Sep 26, 2010
703
موافقین یه تاپیک جامع درست کنیم با عنوان "سونی vs هکرها" ؟! :D هر دو روز یه بار یه تاپیک زده میشه و خدا رو شکر همه بحث ها هم تکراری هست !

لول آریا :d میدونم اصلا همچین کارهایی نمیکنی اما نمیدونم چرا هر وقت صفحه اصلی انجمن هستم وقتی میبینم آخرین پست ارسالی از طرف تو هستش میگم شرط میبندم قفل شذه :d:d:d
در کل تاپیک جالبی بود بسی خندیدیم :d

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
بره جمش کنه! میخواد یوتیوب رو ببنده؟=))

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
شما برو شکار حـــال کن!
مایکرو و اپل هم بی بخار نیستن، دید اقتصادی و عــقل دارن که متاسفانه عوامل سونی از این ویژگی بهره ای نبردن...
بعد من موندم به شما نگیم ترولر به کی بگیم!؟ آخه بحث داره مثل آدم انجام میشه یک دفعه یک چیزی میگین که دعوا میشه! دیگه اسم شما رو که میبینم یاد PS3 میوفتم و سونی، نکنین اینکارهارو فن بازی واقعا بچه بازیه! :|

معنی ترولینگ رو هم فهمیدیم!

پس مبارزه با پایرسی نداشتن مغز و دید اقتصادیه؟!

شما در جایگاهی نیستید که به دیگران لیبل بچسبونید!

مبارزه با پایرسی که البته یک انگل هست و فقط به سونی ضربه نزده، به مایکروسافت و اپل هم زده و اونها هم روش های خودشون رو برای مبارزه باهاش دارن. اینکه هکرها خودشون رو محق میدونن که سیستم ها و الگوریتم های امنیتی یک دستگاه رو دور بزنن مشکل سونی یا مایکروسافت نیست مشکل از دول هست که برای مبارزه با این مسائل تدبیر لازم انجام ندادن و این هکرها شاید اصلا واقعا قصد آسیب رسانی نداشته باشن که دارن ولی هستن کسایی که از دستاوردهای این آدم ها استفاده سودجویانه میکنن.

مایکروسافت برای مثال میزنه هر از گاهی به صورت کلی تمام دستگاه های کپی رو به روشی که خودش داره بن می کنه. شاید سونی هم چنین حربه ای داشته باشه شایدم نه، ولی با اصل مشکل داره برخورد میکنه، حالا n هزار کنسول رو بن کنه، جلوی مشکل اصلی گرفته نمیشه...

• Like
Reactions: vivanred

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,526
نام
میلاد
شما برو شکار حـــال کن!
مایکرو و اپل هم بی بخار نیستن، دید اقتصادی و عــقل دارن که متاسفانه عوامل سونی از این ویژگی بهره ای نبردن...
بعد من موندم به شما نگیم ترولر به کی بگیم!؟ آخه بحث داره مثل آدم انجام میشه یک دفعه یک چیزی میگین که دعوا میشه! دیگه اسم شما رو که میبینم یاد PS3 میوفتم و سونی، نکنین اینکارهارو فن بازی واقعا بچه بازیه! :|
جوابتو دوستان دادن....
ولی خواستم اینم اضافه کنم که این حرکت خودجوش جناب عالی و این حرفتون درباره دید اقتصادیو عقل داشتن که سونی ندارتش و ماکرو زیادیشم داره نشون میده ترولر و فن کیه!در کل این نظراتو بهتره برای خودت نگه داری.

Captain Mitchell

کاربر سایت
Sep 21, 2007
4,228
بره جمش کنه! میخواد یوتیوب رو ببنده؟=))

رامین... اونجا رو نمیبنده ... و نمیتونه و اصلا ربطی نداره به اون ...
تاحالا شده بعد از بازی یکی از تیم ها که تو CL هست ... رفته باشید صحنه های مهم رو ببینید ؟ نوشته باشه : Video Removed به دلیل کپی رایت ؟

خیلی راحت میشه و سونی هم اینکار رو میتونه انجام بده در صورت اینکه رای دادگاه رو بگیره !!!
یک گزارش کمتر از چند دقیقه بسته بشه اون لینک !

Sea Of Dreams

کاربر سایت
Jul 1, 2008
383
نام
Arman
شدیدا با این کار سونی موافقم اصلا نمیخوام اینجا بیام بگم که نباید هک میشد یا خز شد و این حرفا ولی خودم خرید بازی اورجینال رو بیشتر ترجیح میدم چون به راحتی میتونی آنلاین بازی کنی

اونم با سیستم فوق العاده PSN که مجانیه هم هست . و بعدا از این میترسم که بخاطر همین موضوع هک بخوان PSN رو پولی کنند

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
ببین من خیلی ساده دارم میگم 360 هم هک شده اما همیشه فروش بازی هاش بیشتر از PS3 بوده. این بر نمیگرده به ضعف سیستم بدون شک و بدون شک و بدون شک مایکروسافت به مراتب در بخش نرم افزاری و امنیت از سونی سر تر هست اما با سیاست خاص خودش الان داریم میبینیم این کنسول چندین سال هک شده اما ...

یا نمونه دیگه اش کمپانی اپل، جیلبریک کردن آیپاد و آیفون به نظرم از آب خوردن هم راحت تر شده تو این دور و زمانه و نصب بازی های دزدی روی این مدل دستگاه ها که دیگه نگو و نپرس ولی میبینیم که میلیون میلیون از appstore برنامه خریداری و دانلود میشه.
سیاست غلط برادر، این که جلوی هکر هارو بگیری کار خاصی نیست امروز جلوی GeoHotz گرفته شد فردا چی؟ مگه فقط یه نفر هکر تو دنیا هست؟ درضمن کسی هم که هک میکنه میدونه آخرش چی میشه و فکر نمیکنم بدون آگاهی از خیلی چیز ها دست به هک بزنه پس با یه شکایت و... نمیشینه تو خونه و گوشه گیر بشه.

در کل سیاست اشتباهیه فقط و فقط باعث میشه یه عده با سونی بد بشن توی افکار عمومی هم اصلا وجه خوبی براش نداره.

آهان این رو یادم رفت بگم، سیاست های مایکروسافت و اپل یه سیاست کاملا درست، مثلا اپل کاملا در مقابل جیلبریک وایساده ولی نه با شکایت و... چون شکایت هیچ کار خاصی نمیتونه بکنه اما هربار داره سیستم امنیتی دستگاهش رو ابدیت میکنه و چندین هفته هکر ها رو به زحمت میندازه یا مایکروسافت هم به همین صورت.

من احساس میکنم سونی داره اینجوری خودش رو به آب و آتیش میزنه که دیگه راهی برای از بین بردن این حفره نداره.

برای همین هست که می ګم بزارید یه بخش به عنوان بخش آمار فروش کنسول ها بزاریم!!البته در مورد بازی های انحصاری ممکنه حرفت درست باشه!!
اما الان بابت اون حرفی که زدی منبعی هم داری؟؟
در ضمن اون وجه توی افکار عمومی هم به نظرم اصلا با مبارزه سونی با هکر ها زیاد تاثیر نمی پذیره.

.:Soheil:.

کاربر سایت
Mar 29, 2008
1,526
نام
soheil
برای همین هست که می ګم بزارید یه بخش به عنوان بخش آمار فروش کنسول ها بزاریم!!البته در مورد بازی های انحصاری ممکنه حرفت درست باشه!!
اما الان بابت اون حرفی که زدی منبعی هم داری؟؟
در ضمن اون وجه توی افکار عمومی هم به نظرم اصلا با مبارزه سونی با هکر ها زیاد تاثیر نمی پذیره.
اگه بیشتر نباشه کمتر هم نیست ...
تو بعضی بازی ها کمتره , تو بعضی ها بیشتره . حتی لیدپلتفرم بودن توش تاثیری نداره .

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
خوب فروش ps3 هم کمتره!!
در مورد بازی ها هم من فکر می کنم برابر هستند.

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
سونی زنگ خطر رو برای خودش هم به صدا درآورده ! دفعه بعد مخفیانه میزنن میترکونن کنسول رو :d
خوبه دیگه :d همین هکرها این نسل انقدر تنبل بازی درآوردن سونی انقدر اعتماد به نفس کاذب گرفت دیگه :d اگه نسل های بعد همون روزهای اول بزنن دستگاه رو بترکونن اینجا گلستان میشه :dبازیسنتر هم از دست جنگ و دعوا یه نفس راحتی میکشه :d

آخرین ویرایش:

Erfan90

کاربر سایت
Jan 22, 2008
200
نام
Erfan
سونی هیچ کاری برای نجات کنسولش نمی تونه کنه
Ps3 اورجینال رو خدا بیامرزه .

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
کجاست اون سونی که میگفت کنسول هک نمیشه؟
کجاست اون سونی که میگفت با یه آپدیت همه چیز حل میشه؟

• Like
Reactions: vily
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر