سونی رسما از PlayStation 5 Pro رونمایی کرد

• Thread starter Thread starter Adam
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

بنظر شما ps5 pro با قیمت 700 دلار یا 800 یورو ارزش خرید دارد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    226

Adam

عضو تحریریه
ps5proo.jpg

سونی به طور رسمی کنسول پلی استیشن 5 پرو را معرفی کرد. کنسول جدید در تاریخ 7 نوامبر با قیمت 700 دلار / 700 پوند / 800 یورو عرضه خواهد شد. البته جعبه کنسول شامل یک SSD دو ترابایتی، یک کنترلر بی سیم DualSense است، اما یک دیسک درایو باید جداگانه خریداری شود. به گفته سونی، PS5 Pro دارای طراحی منطبق با خانواده کلی محصولات PS5 است.

کنسول PS5 Pro در جریان لایو استریمی توسط معمار سیستمهای سونی، Mark Cerny رونمایی شد. PS5 Pro دارای یک GPU بزرگتر است که ردیابی پرتوهای پیشرفته (ray tracing) و ارتقاء مقیاس مبتنی بر هوش مصنوعی (AI-driven upscaling) را برای عناوین موجود و جدید محیا می‌کند. طبق گفته سونی، PS5 Pro دارای پردازنده گرافیکی با 67 درصد واحدهای محاسباتی بیشتر نسبت به کنسول فعلی PS5 و 28 درصد حافظه سریعتر است. در مجموع، این امکان رندرینگ تا 45 درصد سریع‌تر را برای گیم‌پلی فراهم می‌کند و تجربه را بسیار روان‌تر می‌کند. ray tracing پیشرفته اجازه می‌دهد تا این تکنولوژی درون بازی با سرعت دوبرابر و گاهی سه برابر نسبت به کنسول PS5 اجرا شود. در آخر سونی PS5 Pro Resolution Super Spectral PlayStation را معرفی می‌کند، یک ارتقاء مبتنی بر هوش مصنوعی که از فناوری مبتنی بر یادگیری ماشینی برای ارائه وضوح تصویر واضح‌تر استفاده می‌کند.

به گفته سونی، از دیگر پیشرفت‌ها می‌توان به PS5 Pro Game Boost اشاره کرد که می‌تواند برای بیش از 8500 بازی PS4 قابل اجرا در PS5 Pro اعمال شود. این ویژگی ممکن است عملکرد بازی‌های PS4 و PS5 را تثبیت یا بهبود بخشد. کیفیت تصویر پیشرفته برای بازی‌های PS4 نیز برای بهبود وضوح در بازی‌های منتخب PS4 موجود است.

Hideaki Nishino، مدیر عامل کسب و کار سونی گفت: ما PS5 Pro را با در نظر گرفتن بازیکنان و سازندگان بازی عمیقاً درگیر توسعه دادیم، زیرا بسیاری از آنها خواستار کنسولی شده‌اند که گرافیک بالاتری با نرخ فریم بهتری در 60FPS داشته باشد. موفقیتهای ما با PS5 بدون میلیون‌ها بازیکنی که در طول سال‌ها از ما حمایت کرده‌اند و عشق خود به بازی را با ما به اشتراک گذاشته‌اند امکان‌پذیر نخواهد بود. بازیکنان هر کدام از گزینه‌های کنسول را انتخاب کنند، چه PS5 یا PS5 Pro، ما می‌خواهیم بهترین تجربه بازی را برای همه به ارمغان بیاوریم که متناسب با نیازهایشان باشد.

آخرین ویرایش:
قضیه ای که کسی نمیخواد راجب Pro درک کنه اینه که این کنسول واسه همه افراد نیست و خود سونی هم اینو قشنگ میدونه

شرایط این کنسول دقیقا مشابه RTX 3080 و RTX 3090 هستش a niche product

تفاوت قیمت دو مدل کارت گرافیک بالا 800 دلار بود ولی تفاوت پرفرمنس بین 10 تا 20 درصد بود.

ولی این 10 تا 20 درصد پرفرمنس توجیهی بود که بیشتر از دو برابر پول بدی ؟

برای همون افرادی که دنبال اون پرفرمنس اضافه بودن 100 درصد داشت. تمام

بیخود هی زور زدن که این کنسول بی ارزشه یا اهمیت نداره هیچ فایده ای نداره اون مخاطب تارگت میخره این کنسول رو و لذتش رو میبره

خنده دارتر از همه مقایسه این کنسول با یه سری کیس به زور سر هم شده دست دوم با چیپ ترین نوع قطعات که بگن این کنسول ارزش نداره در صورتی که طرف هیچ درکی از اصلی ترین فلسفه یه کنسول نداره، کنسول به عنوان یه وسیله برای اتاق نشیمن هستش که هیچ پیچیدگی نداره و به آسون ترین

روش ممکن بازی مورد نظرت رو داخلش اجرا میکنی و 2 ساعت بازی میکنی و بقیه زندگیت میرسی بدون هیچ پیچیدگی با راحت ترین رابط کاربری ممکن

آخرین ویرایش:
دکتر جان از این حرفا گذشته برای آبان روت حساب کردما
دلم میخواد با رفقات ۷۰ دلارا رو آماده کنی و pro رو با COD افتتاح کنی
هرچی بیشتر بهتر
بخرین آقا ۱۰ نسخه ۵۰ نسخه دیسکی اکانتی دیلاکس :D
مفت بازی کردن ما به جیب شماها بستگی داره ببینم چه میکنی
چشم، تا جایی که از دستمون بر بیاد برای ثوابش دریغ نمیکنیم :D
برا آبان ماه بلـــه آماده آمادست
IMG_۲۰۲۴۰۹۱۲_۰۸۰۰۲۹.jpg

حالا انقدر می فهمن می فهمی کردی، خود شما بالاخره متوجه شدی که این آماری که گذاشتی تفاوت داشته با امروز؟ متوجه شدی فروش درایو کنسول چنان بالا بوده که از دیروز تا امروز رکورد زدو اتمام موجودی خورد توی Best Buy و آمازون؟ حالا ارتباطش بده به شینوبی و پرتقال فروش محلتون،بازم در اصل موضوع تفاوتی ایجاد نمی کنه، کار نمی کنن خبرو؟ برگای IGNـی که مدام هیت می ده به سونی از این قضیه ریخته
_____
آمار رسمی رو که میارن قبول نمی کنید بعد برای ما از مهملات و کم آوردن می گی! اگه خیالت راحت می شه آره باگ خورده بود زاویه برخورد شمشیر :D
View attachment 349506
جدی ما رو مسخره کردی یا گیر آوردی؟
داری هم همونو ادامه میدی و میری؟
گفتم با این تحلیلت میشه آمار دستینی رو هم عالی کرد، دنبال مغلطه هستی، خودت داری میگه تغییر کرده تو چند ساعت
یعنی آمار لحظه ای هست مثل آمار وارهمر که گذاشتم و میزان فروش حتی چند صد نسخه ای یا تو استیم چند هزار دلاری باعث تغییرات این مدلی بشه. اوکیه هست یا نه.
آمار لحظه ای هست تو همون عکسم، خود کنسول ps پایینتره، یعنی فروشش دیسک درایو بالاتره و آفرین عکس ign خوبه.
Robot or human?

آخرین ویرایش:
کنترلر 75 دلار، بازی هاش 70 دلار، 10 دلار اشتراک ماهیانه برا امکانات بسیار ابتدایی و ساده، کنسول 700 دلاری دیجیتالی که نهایت سالی دو بار گیم اختصاصی باهاش بتونید بزنید. 9 ماهه کنسولم رو روشن نکردم، نمیدونم چی فکری با خودشون میکنن با این قیمت ها.

جدی ما رو مسخره کردی یا گیر آوردی؟
داری هم همونو ادامه میدی و میری؟
گفتم با این تحلیلت میشه آمار دستینی رو هم عالی کرد، دنبال مغلطه هستی، خودت داری میگه تغییر کرده تو چند ساعت
یعنی آمار لحظه ای هست مثل آمار وارهمر که گذاشتم و میزان فروش حتی چند صد نسخه ای یا تو استیم چند هزار دلاری باعث تغییرات این مدلی بشه. اوکیه هست یا نه.
آمار لحظه ای هست تو همون عکسم، خود کنسول ps پایینتره، یعنی فروشش دیسک درایو بالاتره و آفرین عکس ign خوبه.
واقعا متوجه نمی شی، توی دو تا فروشگاه بزرگ Sold Out شده با آمار رسمی، آمار لحظه ای رو گرفتی دستت همینطور برا خودت آسمون ریسمون میکنی اشکال نداره. به لحظه، دقیقه، ساعت، به روز چنان آمار فروشی داشته که رکورد زده. اول اومدی گفتی 8ـمه، با آمار گفتم 4ـم رسید و بعد رکورد زدو تموم شد، بعد می گی لحظه ایه آمار، خب داره رکورد فروش رو جابه جا می کنه که میاد بالا، تا اینجا رو متوجه شدی؟ در حال حاضر موجودی تموم شده و IGN اشاره میکنه بعدش هم مشخص نیست چه رکوردی بزنه. الان با ثبت رکورد تموم شده افتاد؟ آمار لحظه ای تا فروش بعدی منتفیه

واقعا متوجه نمی شی، توی دو تا فروشگاه بزرگ Sold Out شده با آمار رسمی، آمار لحظه ای رو گرفتی دستت همینطور برا خودت آسمون ریسمون میکنی اشکال نداره. به لحظه، دقیقه، ساعت، به روز چنان آمار فروشی داشته که رکورد زده. اول اومدی گفتی 8ـمه، با آمار گفتم 4ـم رسید و بعد رکورد زدو تموم شد، بعد می گی لحظه ایه آمار، خب داره رکورد فروش رو جابه جا می کنه که میاد بالا، تا اینجا رو متوجه شدی؟ در حال حاضر موجودی تموم شده و IGN اشاره میکنه بعدش هم مشخص نیست چه رکوردی بزنه. الان با ثبت رکورد تموم شده افتاد؟ آمار لحظه ای تا فروش بعدی منتفیه
واقعا متوجه نمیشی که این آمار براساس فروش چند ساعت اخیره. نه چند روز و نه چند ماه.
خدایا اینا بعد گذاشتن آمارهای لحظه ای دستینی که اوله و پول خودشو درآورده و بعدم سونی وارد شد، درس نگرفتن
نیاز به ترجمه هست یا نه؟ ما گفتیم چهارم تو هم نه اصلا اول.معنی best seller rank یعنی این
متوجه معنی آمار لحظه ای شدی.
Amazon Best Sellers Rank - Amazon Customer Service

2024-09-12_13-34-36.jpg

رکورد چی زده، رکورد فروش تو ساعت، اوکی. چند تا فروخته. یه لینک بده از میزان فروش چند صد میلیونیش.
الان مثلا اینا دائم الاول هستن یعنی دارن هی رکورد میزنن یا کنترل ایکسس باکس

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Video-Games/zgbs/videogames

اینم خبر ign ات، واژه رکوردو بیار. از کجاش رکورد زدنو استنباط کزدی و رکورد چی رو زده. توضیح بده
Where to Buy a PlayStation 5 Pro Disc Drive - IGN

آخرین ویرایش:
تا زمانی که ما از موجودی دقیق محصول در فروشگاه ها اطلاع نداشته باشیم نمیشه به طور دقیق در باره اون بحث کرد. یک محصول می‌تونه با فروش 1000 واحدی موجودی اش به اتمام برسه و می‌تونه با فروش 10,000 واحدی همین اتفاق هم براش بیافته.

رکورد چی رو زده ؟ پرفروشترین محصول جانبی ؟ امار ماهانه که نیومده. الان نگاه کنی دوباره موجود شده و رتبه شانزدهم رو داره در آمازون بریتانیا که جزو ۱۰۰ محصول پرفروش گیمینگ‌ هم نیست.

مقایسه این کنسول با یه سری کیس به زور سر هم شده دست دوم با چیپ ترین نوع قطعات
دقیقا همینه
خودم رو 4k بازی میکنم rtx 3080 و i5 12400 داشتم دیدم کارت گرافیک vram کم میاره با یه rtx 3090 جایگزینش کردم بعد دیدم پردازنده ام کاملا گلوگاه شده تو بازی ها برای مثال تو سایبرپانک حداکثر تنظیمات و rt فریم میومد رو ۴۰ و تو ذوق میزد گفتم اینم باید ارتقا بدم خب یه i7 13700k برداشتم و مجبور شدم مادربردم که h610 بود رو بفروشم یه z690 جایگزین کنم اینا رو که دوباره اسمبل کردم دیدم کولر بادی که داشتم برای این پردازنده جواب نمیده پس رفتم یه کولر آبی 360 براش گرفتم به خودم اومدم دیدم به جز قطعاتی که فروختم از جیبم ۵۰ تومن دیگه هم پیاده شدم:دی
برا یه ارتقا gpu و cpu...

دقیقا همینه
خودم رو 4k بازی میکنم rtx 3080 و i5 12400 داشتم دیدم کارت گرافیک vram کم میاره با یه rtx 3090 جایگزینش کردم بعد دیدم پردازنده ام کاملا گلوگاه شده تو بازی ها برای مثال تو سایبرپانک حداکثر تنظیمات و rt فریم میومد رو ۴۰ و تو ذوق میزد گفتم اینم باید ارتقا بدم خب یه i7 13700k برداشتم و مجبور شدم مادربردم که h610 بود رو بفروشم یه z690 جایگزین کنم اینا رو که دوباره اسمبل کردم دیدم کولر بادی که داشتم برای این پردازنده جواب نمیده پس رفتم یه کولر آبی 360 براش گرفتم به خودم اومدم دیدم به جز قطعاتی که فروختم از جیبم ۵۰ تومن دیگه هم پیاده شدم:دی
برا یه ارتقا gpu و cpu...
باز این داستان قدیمی و کلیشه ای شروع شد😁
منم میتونم یه داستان مشابه سر هم کنم البته برای خرید پی اس ۵ پرو.
من پی اس ۵ پرو خریدم ۸۰۰ یورو بعد دیدم برای استفاده از نسخه فیزیکی باید ۱۰۰ یورو بدم درایو و خریدم.
بعد دیدم روی میز جا نیست و ۴۰ یورو هم دادم پایه جدا خریدم.
بعد دیدم که مانیتورم با پلی استیشن سازگار نیست و vrr ساپورت نمیکنه و hdr خوبی نداره پس یه تلویزیون oled خریدم ۱۰۰۰ یورو و دیدم حداقل ۱۲۰۰ یورو خرج کردم!!!😄

خب برادر، شما خودت دانش و آگاهی از بستن سیستم نداری، دلیل نمیشه بیای کلا بگی سیستم بستن باعث متضرر شدن میشه!
بعد میگی سایبرپانک رو گذاشتم روی بالاترین تنظمیات و 4k، بعد شما با پی اس ۵ پرو همین سایبرپانک رو با بالاترین تنظیمات و 4k ، شصت فریم میگیری؟

سرنی که حرفی از تغییر تو cpu نزد، یعنی کلاکش رو دست نزده باشن cpu پنج پرو از سریز اس هم ضعیفتره
من نمیدونم تو دنبال چی میگردی تو این فروم که انقدر حرف مفت میگی. مگه سرنی باید تو ۹ دقیقه همه چیزو بگه؟ تمام دل و روده اطلاعات این کنسول از چندماه قبل به بیرون درز داده شد، قبل اینکه سرنی بیاد حرفی از AI و PSSR و مابقی بزنه تمام اطلاعاتش توسط منابع معتبر منتشر شد‌. افزایش ۳۵۰مگاهرتری کلاک هم توسط صدتا سورس تایید شده قبلا‌. چیزی که قبلا لیک شده را چی شو بیاد توضیح بده تو ۹ دقیقه؟
واقعا یه نفر نمیخواد تکلیف ترولها و اسپم های این اکانت رو مشخص کنه؟ اخطار و بن فقط واسه بقیه اس؟

IMG_20240912_141641_469.jpg

آخرین ویرایش:
وقتی PS4 pro اومد قیمت ۱.۶۰۰ بود همون سال خیلی ها نخریدن گفتن گرونه . من کنسول فت رو ۱ تومن رد کردم رفتم پرو گرفتم. چهار سال قبل فروختم ۱۱ تومن .
بنظرم ps5 پرو هم بعنوان سرمایه گذاری و حفظ ارزش پول خریدش اکی باشه

الان اسلیم به قیمت دلاریش بالای ۳۲ در میاد ولی توی ایران ۲۷ تومنه و پرو هم بعد یه مدت می‌تونه زیر ۴۰ تومن فروخته بشه و چند سال بعد قطعا قیمتش بالاتر میره

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or