سونی از هکر های Ps3 شکایت کرد!

• Thread starter Thread starter POW3R
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

POW3R

کاربر سایت
20110111ps3hack_gr1.jpg

بعد از هک شده تقریبا کامل کنسول سونی و هک شدن کنسول و RooT key سونی از GeHot و Failoverfolw و چند تن دیگه در هک کنسول نقش داشتن شکایت کرد.

طبق مدارک ارائه شده از SCEA در کالیفورنیا سونی فرمی علیه Georg Hot (GeoHot) Sven Peter (fail0verflow) شکایت کرده و سونی مدعی شده که این چند تن قاتون کپی رایت را که مربوط به محصولات سونی میشده شکسته اند و خواستار مجازات برای این گروه هکر شد .

GeoHot هم به این عمل سونی جواب داده و ارسال PDF در سایت خودش جواب خودش رو داده.
منبع

دیگه خیلی بچه بازی دار درمیاره سونی الکی نیست هیچ هکری هویتش رو آشکار نمیکنه
عین این بچه ها کتک میخورن میرن باباشونو صدا میزنن اینام هرچی آپدیت دادن به... رفت حالا دادگاهی کردن بنده خدا رو خدا کنه نتونن کاری بکنن...

واقعا که طرز تفکر عزیزان ps3 gamer هم مثله شرکت سونیه
طرز تفکر داشتن بهتر از نداشتنشه!
درضمن طرز تفکر سونی ایرادی نداره که! حالا چون مایکرو امثالش دست روی دست می زارن اینا هم باید همین کارو بکنن؟!
چقدر اینجا بچه هست و ما خبر نداشتیم!واقعا سطح فکر یه عده کثیری زیر خط فقره!

دوستان احتمالا ایران رو با همه جای دنیا اشتباه گرفتید؟ خوب اون ور قانونی به اسم کپی رایت وجود دارد که تو ایران ما فاقد اون هستیم و اگر کسی مرتکب همچین جرمی بشه خوب به طبع اون شرکت یا نهاد میتونه از شخص یا اشخاص وابسته به اون ضرر مالی که به شرکت وارد شده شکایت کنه. حالا نمی دونم این کجاش بچه بازی هست که هر شخصی بخواد از حق خودش دفاع کنه. فلسفه و منطق بعضی ها خیلی جالب هست.

منم با حرف شما موافقم.تو همین کشور خودمون یه شرکت بر میداره یه برنامه ی زپرتی مینویسه ، بعدشم به قیمت خیلی بالایی میفروشه ، یه قفل تخیلی هم روش میزاره ، پشتیبانی نمیکنه و ازشون هم در مورد مشکلات برنامشون سوال میکنی بهشون بر میخوره.

اینا اگه از لحاظ کیفی و کمی مثل شرکتای اونور آب بودن میخواستن چیکار کنن؟ وای وای خدا نکنه این ایرانیها به این علم و توانایی برسن که یه ویندوز بنویسن ، فکر کنم بابتش از هر مشتری یکی دو میلیون پول میگیرن :))

اقا کسی میدونه این دوستمون که تو این سایتم عضو هستش جزوه این هکرا دسته بندی میشه یا نه
اونایی فقط از قضیه خبر دارن اظهار نظر کنن لطف

خیر کلی جرمیه میشه و احتمالا یه چند سالی باید آب خنک بخوره ! ( اگه بتونن ردشو بگیرن )
خب اینو که میدونم:دی
میگم حالا گیریم که کلی جریمه داد و رفت زندان و این حرفا. آخرش که چی؟ اصل کنسول بوده که نباید هک میشده و شده.
ولی انصافاً باید سیستم امنیتی PS3 رو تحسین کرد که بعد از 4 سال هک شد.
سونی شــــــیـــــــــــــره! :x>:d<

خب اینو که میدونم:دی
میگم حالا گیریم که کلی جریمه داد و رفت زندان و این حرفا. آخرش که چی؟ اصل کنسول بوده که نباید هک میشده و شده.
ولی انصافاً باید سیستم امنیتی PS3 رو تحسین کرد که بعد از 4 سال هک شد.
سونی شــــــیـــــــــــــره! :x>:d<

از اون زاویه دید اره
ولی از این طرف که با توجه به قیمت بالای بلو ری صرف نمیکرده هکش کنن
الان که قیمتا اومده پایین هک کردنش:d

ولی از این طرف که با توجه به قیمت بالای بلو ری صرف نمیکرده هکش کنن

واقعا قصد گیر دادن به شمارو ندارم اما خداییش چه ربطی داره؟

دور زدن سیستم امنیتی PS3 چه ربطی به قیمت BD داره؟ هکرها 4 سال هست دارن زور میزنن تا بالاخره تونستن کنسول رو هک کنن و دوستانی که هک این کنسول رو دنبال میکردن میدونن من چی میگم و چقدر در این رابطه شایعه بوجود امد و ... بعد شما میگی براشون صرف نداشته؟

دور زدن سیستم امنیتی PS3 چه ربطی به قیمت BD داره؟ هکرها 4 سال هست دارن زور میزنن تا بالاخره تونستن کنسول رو هک کنن و دوستانی که هک این کنسول رو دنبال میکردن میدونن من چی میگم و چقدر در این رابطه شایعه بوجود امد و ... بعد شما میگی براشون صرف نداشته؟

من نمیدونم شما با این دوستمون که دست داشته تو هک اشنایی داری یا نه
ولی یه سوال کنی ازش روشن تر میشی
البته اگه قبولش داشته باشی

100 درصد تایید میشه.
تو تاریخ کنسولها و دستگاههائی که تمهیداتِ امنیتی داشتن PS3 بی نظیر بوده تو زمینه امنیت.
رکوردِ هک نشدن با اختلافِ خیلی زیاد برایِ این کنسوله ( و احتمالا تا مدتها میمونه)
شخصا فکر میکنم حتی هکِ اولیه GeoHot (که بر مبنای لیناکسی که سونی خودش در اختیار قرار داده بود انجام شد) هم بی نتیجه موند تا اینکه اون دانگلِ یو اس بیِ جادوئی لو رفت و افتاد دست هکر ها تا بتونن راهِ قبلی رو ادامه بدن.
شکایتِ سونی کاملا منطقی و بدیهیه. نمیدونم چرا بعضی دوستان اینقدر سطحی معترض میشن.
خدائیش چند نفر تا حالا اون EULA ای که قبل از ساختنِ اکانتِ PSN و یا آپدیتِ کنسول باهاش موافقت میکنیم رو خونده.
اونجا صراحتا مهندسیه معکوس و هر اقدامی که منجر به اجرای محتوای دزدی و کپی میشه رو ممنوع کرده.
درسته طبق قانونِ مربوط به Jailbreak که تو آمریکا هم جرم حساب نمیشه نصب کردنِ نرم افزار روی کنسولتون ایراد نداره ولی تا جائی که راهِ اجرای بازی های و یا استفاده از خدماتِ پولی به صورت مجانی رو باز نکنه.
آخره راهی که تمام این هک ها میره و هممون (البته اکثرا) دنبالشیم اجرای بازیه کپی هست. حالا GeoHot یا Fail0verflow یا هر هکر دیگه ای هم هزار تا دلیل بیاره که نه ، خب خودمون که میدونیم دیگه...
تبعات و عوارضِ نداشتنِ کپی رایت خیلی خیلی بیشتر از داشتنشه. همینه که با وجودِ داشتنِ استعداد های بزرگ هیچوقت تولیدِ نرم افزار تو اینجا توجیهِ اقتصادی نداره و نتیجتا پیشرفتی هم نمیکنه. از دلایلِ اصلیه عقب موندگی تو این زمینه ها (و کلا خلق و تولید) همین نداشتنِ کپی رایت یا همون دفاعِ از حق هستش.
من متوجه نشدم. منظورتون کیه؟! اسمی تو پستتون نبود.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Amino-Danger
البته شما شکسته نفسی میکنی رو نمیکنی اما من میدونم که اصلا هکرها منتظر دستور شما بودن تا برن حسابی حال سونی رو بگیرن و هکش کنن. BD که ارزون شد و شما هم دستورش رو دادی به سه سوت نکشید کنسول هک شد.

دیگه شما پسرخاله هکرها هستید و تازه از دور هم دستی بر آتش دارید و میدونید چی به چی هست. اصلا این هارو ولش کن ایکس بوکس هم که هنوز 50 درصد قدرتش رو رو نکرده که به نظر بنده مایکروسافت هم منتظر دستور شماست تا ان 50 درصد باقی مونده رو هم رو کنه.

پ.ن: استاد اگر براتون امکان داره محض رضای خدا هم که شده به بچه های بالا دستور بدید دوباره BD گرون بشه تا هکرها بیخیال بشن و سونی یه نفسی بکشه! گناه داره بخدا! این سایت و ما تحریریش هم که از سونی پول میگیریم، اگه سونی بدبخت بشه ما هم تعطیل میشیم!

پ.پ.ن: بنده تضمین میدم در این مقوله که شما میگی اصلا هیچ اطلاعاتی ندارم و شما یگانه متخصص در رشته "هک شناسی" گرایش "PS3 و قیمت بلو ری" هستید.

به نظرتون با قراردادن پسورد تو پَکِ بازیها برای اتصال به لایو نمی تونه جلوی افرادی که برا بازی کردن وارد PSN میشند رو بگیره؟؟ مثل کاری که EA با مدال کرد..

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or