سونی از هدست PlayStation VR2 رونمایی کرد

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
شرکت سونی طی کنفرانس مطبوعاتی خود در رویداد CES 2022، اولین جزئیات هدست PlayStation VR2 را به اشتراک گذاشت. با بازی‌سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.
هدست PlayStation VR2

در حالی که سونی هنوز ظاهر خود هدست را نمایش نداده، اما جزئیات مختلفی از مشخصات نسل بعدی هدست واقعیت مجازی پلی استیشن اعلام شده است. پشتیبانی از قابلیت بازخورد لمسی، 4K HDR، میدان دید 110 درجه‌ای، تکنولوژی ردیابی چشم و همچنین فریم ریت 90/120Hz از جمله ویژگی‌های مهم PlayStation VR2 هستند.

در کنار این، سونی حالا نام رسمی کنترلرهای PlayStation VR2 که پیش از این در سال گذشته رونمایی شده بود را اعلام هم کرده است: کنترلرهای Sense. سونی تأیید کرده که هدست واقعیت مجازی جدید پلی استیشن برای راحتی بیشتر، تنها با یک کابل USB-C به کنسول پلی استیشن 5 متصل می‌شود.

جیم رایان، مدیرعامل پلی استیشن همچنین در این کنفرانس از اولین بازی بزرگ انحصاری PlayStation VR2 نیز رونمایی کرد. بازی Horizon Call of the Mountain از پایه برای این هدست در حال ساخت است و توسعه آن را استودیوی Firesprite با همکاری Guerrilla Games بر عهده دارد. در حال حاضر تاریخ عرضه PlayStation VR2 و این بازی مشخص نیست.​

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,365
نام
Majid
PS VR نداشتم ولی مگه نسخه یکش موفق ظاهر شده(فروش 5 میلیونی) که حالا نسخه دومش رو میخوان منتشر کنن؟ اون کسانیکه خریدنش تجربشون اینطور نشون میداد که پس از مدتی ازش زده شدن و قصد فروشش رو دارن. قیمتش هم که اندازه یه کنسوله و برای 80% گیمرای عادی نمیصرفه تهیش کنن. بنظرم فناوری VR با این بند و بساط دستو پاگیر و قیمت بالاش به جایی نمیرسه.
اتفاقا VR الان شدیدا محبوب شده، زمانی که PSVR اومد VR برهوت بود بازی نداشت، تکنولوژی تقریبا جدیدی بود، حرفی از متاورس نبود، ارزوناش کیفیت بالایی نداشتن گروناشم ارزش نداشت، حالا از موقعی که Quest 2 اومده با اون قیمت، ساپورت عالی، کیفیت مناسب و بی سیم بودنش شدید فروش خوبی داشته (10 میلیون دستگاه تو 1.5 سال :|) تا جایی که دیدم Oculus تقریبا 75 درصد بازار دستشه، چندتا چنل VR تو یوتیوب دارم میگفتن مخاطباشون تو این کریسمس سر به فلک کشیده از بس مردم Quest 2 خریدن و تو بلک فرایدی آخری هم پرفروش ترین محصول گیمینگ آمازون شده بود، قطعا بقیه شرکتا هم پتانسیل رو میبینن مخصوصا با توجه به اینکه آینده این صنعت گره خورده به این تکنولوژی.

بحث اصلی اینه حالا که سونی وارد بازار PC شده آیا PSVR2 رو میاره رو پی سی یا نه که بنظرم منطقی نیست نیاره چون بازار بزرگی رو PC داره.

آخرین ویرایش:

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
هدست quest 2 رو من چند مدتی خریدم و نزدیک 10 تا بازی باهاش بازی کردم
اول که اویل 4 بشدت عالی واقعا بهینگی این بازی به حد بالاست که کوچکترین خرده ای نمیشه بهش گرفت و اصلا این هدست رو بخاطر همین بازی گرفتم
اما بازی های دیگه رو که روش بازی کردم دیدم نه داستان من با این هدست راه درازی رو در پیش داره
بازی های خوبی مثل dead second lucky tale medal of honor beat saber eleven table tennis walking dead
این هدست نه تنها بازی های خوبی رو داره بلکه بی سیم بودنش و بدون نیاز به پی سی بودنش اونو بی نظیر کرده
ضمن اینکه میتونید با وای فای به پی سی متصل کنید و بازی های پی سی رو روش بازی کنید
قابلیت های پخش ویدئو و youtube vr دستگاه محشره
بگذریم امیدوارم این هدست سونی قدمی بلند در راستای ارتقای vr بر داره و باعث بشه دیگر رقبا هم بیشتر به فکر ارتقا و کیفیت هدست ها باشن

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
این قابلیت رو کینکت هم بود..حالا احتمالا اینا دقیق ترش کردن
ولی احساس می کنم سونی داره ریسک خیلی بزرگی می کنه! یه دستگاهی با این همه قابلیت اونم تو زمانی که خود کنسولا هنوز دارن با ضرر فروش میرن اگه موفق نشه ضرر بسار زیادی می زنه

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
569
نام
محمد
هدست quest 2 رو من چند مدتی خریدم و نزدیک 10 تا بازی باهاش بازی کردم
اول که اویل 4 بشدت عالی واقعا بهینگی این بازی به حد بالاست که کوچکترین خرده ای نمیشه بهش گرفت و اصلا این هدست رو بخاطر همین بازی گرفتم
اما بازی های دیگه رو که روش بازی کردم دیدم نه داستان من با این هدست راه درازی رو در پیش داره
بازی های خوبی مثل dead second lucky tale medal of honor beat saber eleven table tennis walking dead
این هدست نه تنها بازی های خوبی رو داره بلکه بی سیم بودنش و بدون نیاز به پی سی بودنش اونو بی نظیر کرده
ضمن اینکه میتونید با وای فای به پی سی متصل کنید و بازی های پی سی رو روش بازی کنید
قابلیت های پخش ویدئو و youtube vr دستگاه محشره
بگذریم امیدوارم این هدست سونی قدمی بلند در راستای ارتقای vr بر داره و باعث بشه دیگر رقبا هم بیشتر به فکر ارتقا و کیفیت هدست ها باشن
سلام داداش جسارتا بازی ها رو چطور تهیه میکنید؟
مثلا اویل 4 رو خریدید یا هکی چیزی داره؟

• Like
Reactions: ortegoli

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,576
نام
alireza
این قابلیت رو کینکت هم بود..حالا احتمالا اینا دقیق ترش کردن
ولی احساس می کنم سونی داره ریسک خیلی بزرگی می کنه! یه دستگاهی با این همه قابلیت اونم تو زمانی که خود کنسولا هنوز دارن با ضرر فروش میرن اگه موفق نشه ضرر بسار زیادی می زنه

کنسول ps5 مدل دیسک خورش...ضرر ده نیست....فکر کنم دورو بر تابستون بود که خبرش اومد که با فروش مدل دیسکی ps5، سونی سود میکنه

احتما زیاد با توجه به گفته های مدیران سونی که میلیونها نفر بازیها رو بازی کنن و ثبت برند پلی استیشن pc و لورفتن زمان انتشار تعداد زیادی از انحصاری ها سونی برای pc.....احتمال زیاد psvr2 هم با pc سازگار باشه (فقط احتمال هست فعلا)...با این احتمال فروش psvr2 خیلی زیاد خواهد بود

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,742
نام
مراد حلیمی
شایعه شده که بازی Halflife Alyx احتمال داره بیاد رو PSVR2.
که هم خبر خیلی خوبیه برای برندینگ PSVR2 و هم این احتمال رو هم میده که PSVR2 علاوه بر PS5 بر روی PC هم قابل بازی باشه که خیلی خوبه اگه اینطوری بشه.

در کل VR بد نیس و اگر بازیهایی مثه RE7 یا Halflife Alyx رو باهاش بازی کرده باشین قشنگ متوجه میشین چقدر باحال و نوآورانس و اصلا هم خسته کننده نمیشه، ولی مشکل اینجاس اکثر سازنده های معروف و باکیفیت نمیان سمت VR و این یکم خلا لایبرری با کیفیت ایجاد کرده رو VR که باید صاحب پلتفرم ها یه فکری بهش بکنن.​

.

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
سونی - ولو - HTC
فرق نمیکنه چی بزننن آشغال یا بهترین
چیزی که vr داره و سازنده ها و تولید کنندگان محتوا بهش اشاره نمیکنن motion sickness است که اصلا ارزش تهیه vr رو 0 میکنه
اصلا به فکر تهیه نباشید بجاش چیز دیگه ای بگیرید.

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,442
سونی - ولو - HTC
فرق نمیکنه چی بزننن آشغال یا بهترین
چیزی که vr داره و سازنده ها و تولید کنندگان محتوا بهش اشاره نمیکنن motion sickness است که اصلا ارزش تهیه vr رو 0 میکنه
اصلا به فکر تهیه نباشید بجاش چیز دیگه ای بگیرید.
اتفاقا این مشکل تو PSVR2 حل شده .همین Eye Tracking و On-board Haptic feedback رو سونی گذاشته برای اینکه دیگه این مشکل نباشه

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
اتفاقا این مشکل تو PSVR2 حل شده .همین Eye Tracking و On-board Haptic feedback رو سونی گذاشته برای اینکه دیگه این مشکل نباشه

reduce motion sickness​

هیچ وقت حل نمیشه
این مشکل در صورتی حل میشه که بدن شما هم حرکت کنه
اصلا ارزش نداره vr
گول تبلیغات نخورید

• Like
Reactions: Hodor

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,442

reduce motion sickness​

هیچ وقت حل نمیشه
اصلا ارزش نداره vr
گول تبلیغات نخورید
ای ترکینگ باعث میشه حرکت سر خیلی کمتر بشه و همین باعث کاهش موشن سیکنس میشه
این قضیه قبلا تو پتنت های سونی بود ولی حالا رسما این تکنولوژی به psvr2 اضافه شده
گوگل یه سرچ بزن این قضیه گفته شده

• Like
Reactions: Black Roz

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,365
نام
Majid

reduce motion sickness​

هیچ وقت حل نمیشه
اصلا ارزش نداره vr
گول تبلیغات نخورید
یکی ندونه فک میکنه همه این مشکلو دارن و VR یک اسکم بزرگه :D
این قضیه واسه همه به یک شکل نیست، اون زمانایی هم که تلویزیون 3D ترند شده بود بعضیا سریع سردرد میشدن اما اکثرا مشکلی باهاش نداشتن، جوری که خوندم واسه VR حدود 40-70 درصد آدما 15 دقیقه اول دچارش میشن که واسه بعضیا حل میشه و بعضیا دیگه هم بعد چند هفته استفاده (روزانه) بدن با شرایط کنار میاد و دیگه میفهمه نباید به شرایط غیر استاندارد واکنش نشون بده و علائمش کم میشه ولی خب چون بدنا متفاوته هیچوقت نمیشه با اطمینان گفت.
الان فروش و تعداد یوزر بسیار بالاش نشون میده خیلیا مشکلی با این قضیه ندارن در آینده هم قطعا بهتر خواهد شد، کینکت که نیست که کل کانسپتش رو هوا باشه و بعدم از رده خارج بشه همین الان متا (فیسبوک) داره میلیارد میلیارد خرجش میکنه حتی اسم کمپانی رو هم تغییر دادن که کل تمرکزشونو بزارن روی واقعیت مجازی/افزوده.

مطمئن باش اگه اینطوری که میگی بود نتنها PSVR2 ـی درکار میبود بلکه هیچ کدوم از این شرکتا اینقد سرمایه های هنگفت نمیزاشتن روش، همینکه Valve بعد شونصد سال اومد بازی ساخت اونم واسه VR (که شاهکار هم دراومد) خودش گویای این قضیه هست.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر