سونی از هدست PlayStation VR2 رونمایی کرد

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
شرکت سونی طی کنفرانس مطبوعاتی خود در رویداد CES 2022، اولین جزئیات هدست PlayStation VR2 را به اشتراک گذاشت. با بازی‌سنتر و جدیدترین اخبار بازی همراه شوید.
هدست PlayStation VR2

در حالی که سونی هنوز ظاهر خود هدست را نمایش نداده، اما جزئیات مختلفی از مشخصات نسل بعدی هدست واقعیت مجازی پلی استیشن اعلام شده است. پشتیبانی از قابلیت بازخورد لمسی، 4K HDR، میدان دید 110 درجه‌ای، تکنولوژی ردیابی چشم و همچنین فریم ریت 90/120Hz از جمله ویژگی‌های مهم PlayStation VR2 هستند.

در کنار این، سونی حالا نام رسمی کنترلرهای PlayStation VR2 که پیش از این در سال گذشته رونمایی شده بود را اعلام هم کرده است: کنترلرهای Sense. سونی تأیید کرده که هدست واقعیت مجازی جدید پلی استیشن برای راحتی بیشتر، تنها با یک کابل USB-C به کنسول پلی استیشن 5 متصل می‌شود.

جیم رایان، مدیرعامل پلی استیشن همچنین در این کنفرانس از اولین بازی بزرگ انحصاری PlayStation VR2 نیز رونمایی کرد. بازی Horizon Call of the Mountain از پایه برای این هدست در حال ساخت است و توسعه آن را استودیوی Firesprite با همکاری Guerrilla Games بر عهده دارد. در حال حاضر تاریخ عرضه PlayStation VR2 و این بازی مشخص نیست.​

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
ای ترکینگ باعث میشه حرکت سر خیلی کمتر بشه و همین باعث کاهش موشن سیکنس میشه
این قضیه قبلا تو پتنت های سونی بود ولی حالا رسما این تکنولوژی به psvr2 اضافه شده
گوگل یه سرچ بزن این قضیه گفته شده
حالا بزار بیاد دو نفر تست کنن بعد با این اطمینان بگو:D

• Like
Reactions: diba2000

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,742
نام
مراد حلیمی

reduce motion sickness​

هیچ وقت حل نمیشه
این مشکل در صورتی حل میشه که بدن شما هم حرکت کنه
اصلا ارزش نداره vr
گول تبلیغات نخورید
من PSVR رو امتحان نکردم ولی بقیه VR ها رو امتحان کردم و حتی بازی Halflief Alyx رو هم کامل باهاش بازی کردم و مشکلی نداشتم، این مشکل برای اکثریت یه مشکل بزرگ و فراگیر نیس و همونطور که دوستمون گفت برای خیلی ها همون اوایل که عادت بکنی حل میشه و صددرصد هم تو آینده با بهبود تکنولوژی شرایط بهترم میشه

مشکل VR اینچور چیزا نیست، بزرگترین مشکل VR محتوای با کیفیته اگر محتوای با کیفیت تو حجم بالا براش منتشر بشه مطمین باشین همه تو خونشون یه VR خواهند داشت.

.

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
ای ترکینگ باعث میشه حرکت سر خیلی کمتر بشه و همین باعث کاهش موشن سیکنس میشه
این قضیه قبلا تو پتنت های سونی بود ولی حالا رسما این تکنولوژی به psvr2 اضافه شده
گوگل یه سرچ بزن این قضیه گفته شده
ربطی به حرکت سر نداره
چه سر حرکت کنه چه نکنه وقتی بدن ثابته ولی چشم و مغز حرکت کارکترت رو تشخیص میده باعث میشه مغز گیج بشه و دل و رودتو بالا بیاری.
خیلی افراد بعد چند هفته عادت میکنن بعضی افراد هم مثل من هیچ وقت عادت نمیکنن
vr هیچ تجربه مهمی نیست و ارزش تهیه کردن نداره
با اون پول میشه pc آپگرید کرد - کنسول دوم تهیه کرد و.....

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
من PSVR رو امتحان نکردم ولی بقیه VR ها رو امتحان کردم و حتی بازی Halflief Alyx رو هم کامل باهاش بازی کردم و مشکلی نداشتم، این مشکل برای اکثریت یه مشکل بزرگ و فراگیر نیس و همونطور که دوستمون گفت برای خیلی ها همون اوایل که عادت بکنی حل میشه و صددرصد هم تو آینده با بهبود تکنولوژی شرایط بهترم میشه

مشکل VR اینچور چیزا نیست، بزرگترین مشکل VR محتوای با کیفیته اگر محتوای با کیفیت تو حجم بالا براش منتشر بشه مطمین باشین همه تو خونشون یه VR خواهند داشت.

.
half life به صورت پورتال است و مشکل سیکنس نداره.

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
منم قبلا داشتم و فروختمش..اوایلش خیلی جذاب بود اما رفته رفته هیجانش کمتر میشد و به قول دوستمون بزرگترین مشکلش همین سرگیجش بود که من رو هم مجبور کرد بفروشمش..دقیقا بعد از 10 15 دقیقه حالم بد میشد..اکثرا هم تست می کردن خونمون همینجوری میشدن...اگر کاراکتر تو بازی حرکت نداشته باشه مشکلی پیش نمیاد..اما اگر کاراکتر حرکت داشته باشه سرم گیج می رفت.
من Aim Controller ( تفنگ مخصوص بازی Farpoint ) رو هم داشتم..خیلی حال می داد ولی متاسفانه بعد از 15 دقیقه به شدت حالم بد میشد.
رزدینت اویل هم بسیار بسیار هیجانی و جذاب بود اما به خاطر مشکل سرگیجه بیخیالش شدم و در نهایت فروختمش.
شماره دومش هم بعید میدونم تونسه باشن این مشکل رو حل کنن چون به قول دوستمون وقتی بدن حرکت نکنه این مشکل برای مغز پیش میاد...برای همه این مشکل به وجود نمیاد اما خیلی ها هم هستن که این مشکل رو دارن.

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,232
half life به صورت پورتال است و مشکل سیکنس نداره.
هم به صورت پرتال میشه بازی کرد و هم به صورت حرکت آزاد در محیط. حالا اینکه شما با VR مشکل داری و حالت بد میشه دلیل نمیشه کلا بیخود باشه:D اتفاقا خیلی باحاله اگه وقت بگذرونی باهاش

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
سلام داداش جسارتا بازی ها رو چطور تهیه میکنید؟
مثلا اویل 4 رو خریدید یا هکی چیزی داره؟
سلام هکی ریختم توی دستگاه
سونی - ولو - HTC
فرق نمیکنه چی بزننن آشغال یا بهترین
چیزی که vr داره و سازنده ها و تولید کنندگان محتوا بهش اشاره نمیکنن motion sickness است که اصلا ارزش تهیه vr رو 0 میکنه
اصلا به فکر تهیه نباشید بجاش چیز دیگه ای بگیرید.
داداش من دو روز اول روی اوکولوس موشن سینکس داشتم اما اصلا ندارم و کاملا عادت کردم شده 3 ساعت یک جا بازی کردم و کوچکترین اختلالی نداشتم
در صورتی که روز اول بازی the lucky tale رو بازی میکردم نمیتونستم یک قدم با کارکتر بازی کنم اما الان بشدت عالی
این موضوع اوایلش هست و باید کم کم باهاش ارتباط برقرار کنی و از کم شروع کنی

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
منم قبلا داشتم و فروختمش..اوایلش خیلی جذاب بود اما رفته رفته هیجانش کمتر میشد و به قول دوستمون بزرگترین مشکلش همین سرگیجش بود که من رو هم مجبور کرد بفروشمش..دقیقا بعد از 10 15 دقیقه حالم بد میشد..اکثرا هم تست می کردن خونمون همینجوری میشدن...اگر کاراکتر تو بازی حرکت نداشته باشه مشکلی پیش نمیاد..اما اگر کاراکتر حرکت داشته باشه سرم گیج می رفت.
من Aim Controller ( تفنگ مخصوص بازی Farpoint ) رو هم داشتم..خیلی حال می داد ولی متاسفانه بعد از 15 دقیقه به شدت حالم بد میشد.
رزدینت اویل هم بسیار بسیار هیجانی و جذاب بود اما به خاطر مشکل سرگیجه بیخیالش شدم و در نهایت فروختمش.
شماره دومش هم بعید میدونم تونسه باشن این مشکل رو حل کنن چون به قول دوستمون وقتی بدن حرکت نکنه این مشکل برای مغز پیش میاد...برای همه این مشکل به وجود نمیاد اما خیلی ها هم هستن که این مشکل رو دارن.
هم به صورت پرتال میشه بازی کرد و هم به صورت حرکت آزاد در محیط. حالا اینکه شما با VR مشکل داری و حالت بد میشه دلیل نمیشه کلا بیخود باشه:D اتفاقا خیلی باحاله اگه وقت بگذرونی باهاش

سلام هکی ریختم توی دستگاه

داداش من دو روز اول روی اوکولوس موشن سینکس داشتم اما اصلا ندارم و کاملا عادت کردم شده 3 ساعت یک جا بازی کردم و کوچکترین اختلالی نداشتم
در صورتی که روز اول بازی the lucky tale رو بازی میکردم نمیتونستم یک قدم با کارکتر بازی کنم اما الان بشدت عالی
این موضوع اوایلش هست و باید کم کم باهاش ارتباط برقرار کنی و از کم شروع کنی
چیزی که هست اینه که 60-70 درضد افراد اوکی میشن 30-40 درصد هیچ وقت نمیشن و نکته جالبی که خوندم افراد با ضریب هوشی بالاتر مشکل بیشتری دارن :))
اینکه 1/3 یک جامعه آماری در بهترین حالت تازه! نتونن استفاده کنن جالب نیست! از ps5 - xsx چند درصد میتونن استفاده کنن؟ 99% مگر دور ازجون معلولیت خاصی داشته باشید.
چیزی کاملا شخصیه ولی vr اصلا تجربه ای نیست که ارزش 300-400 دلار داشته باشه و اکثر افرادی که تهیه کردن پشیمان هستند. همین هزینه رو من که ps دارم میزارم اکس باکس یا حتی با کمی هزینه بیشتر استیم دک میگیرم.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
چیزی که هست اینه که 60-70 درضد افراد اوکی میشن 30-40 درصد هیچ وقت نمیشن و نکته جالبی که خوندم افراد با ضریب هوشی بالاتر مشکل بیشتری دارن :))
اینکه 1/3 یک جامعه آماری در بهترین حالت تازه! نتونن استفاده کنن جالب نیست! از ps5 - xsx چند درصد میتونن استفاده کنن؟ 99% مگر دور ازجون معلولیت خاصی داشته باشید.
چیزی کاملا شخصیه ولی vr اصلا تجربه ای نیست که ارزش 300-400 دلار داشته باشه و اکثر افرادی که تهیه کردن پشیمان هستند. همین هزینه رو من که ps دارم میزارم اکس باکس یا حتی با کمی هزینه بیشتر استیم دک میگیرم.
یک نکته رو بگم
دستگاه های vr قدیمی بدلیل داشتن زمان تاخیر بالا در لنز ها و نمایشگر ها و همچنین نداشتن یک سری از فناوری های روز که روی اکولوس های های الان موجوده و روی ps vr 2 هم معرفی شده بیشتر افراد دچار مشکل موشن میشدن
من psvr یک هم داشتم و تمام اعضای خانواده ام استفاده میکردن ولی بیشترشون دچار همین موضوع میشدن ولی جالبه با این اکولوس جدیدی که گرفتم فقط یک نفرشون دچار مشکل حرکت شد .
بنظرم با مطالعات بیشتر و ایجاد فناوری های جدید تر این مشکل هم حل
ضمن اینکه اگر واقعا صرف حرکت بدن هست افراد میتونن با در جا دویدن این مشکل رو حل کنن یا استفاده از تردمیل های مخصوص راه رفتن

• Like
Reactions: majidred2011

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
یک نکته رو بگم
دستگاه های vr قدیمی بدلیل داشتن زمان تاخیر بالا در لنز ها و نمایشگر ها و همچنین نداشتن یک سری از فناوری های روز که روی اکولوس های های الان موجوده و روی ps vr 2 هم معرفی شده بیشتر افراد دچار مشکل موشن میشدن
من psvr یک هم داشتم و تمام اعضای خانواده ام استفاده میکردن ولی بیشترشون دچار همین موضوع میشدن ولی جالبه با این اکولوس جدیدی که گرفتم فقط یک نفرشون دچار مشکل حرکت شد .
بنظرم با مطالعات بیشتر و ایجاد فناوری های جدید تر این مشکل هم حل
ضمن اینکه اگر واقعا صرف حرکت بدن هست افراد میتونن با در جا دویدن این مشکل رو حل کنن یا استفاده از تردمیل های مخصوص راه رفتن
تنها راه تردمیله
من آخرین ورژن اکلوس رو 2021 گرفتم و هیچ وقت عادی نشد

• Like
Reactions: Black Roz

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,742
نام
مراد حلیمی
یک سوم جامعه آماری نیست به هیچ وجه
اون مقاله ای که شما ازش آمار آوردی رو هم اتفاقا من قبلا خوونده بودم و درصد کسایی که مشکل پیدا میکنن با vr حدود 10 % هستش نه 30....40 % (ضرایب هوشی بالاتر هم باز خیلی درصد بالایی نیست و 20% بوده بینشون):

A new study reveals an increased risk of psychological and physiological disorders in high IQ people compared to national averages. Researchers report 20% of Mensa members, with an IQ of 130 and over, have a diagnosed anxiety disorder, compared to 10% of the general public.

10 درصد آره امار کمی نیست ولی آمار خیلی بالایی هم برای همچین وسیله ای نیست و نمیتونه مانع استفاده ازش بشه، با اومدن تکنولوژی های بهتر این آمار پایینتر هم میاد (همونطور که با oculus rift این اتفاق افتاد)

.

آخرین ویرایش:

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
یک سوم جامعه آماری نیست به هیچ وجه
اون مقاله ای که شما ازش آمار آوردی رو هم اتفاقا من قبلا خوونده بودم و درصد کسایی که مشکل پیدا میکنن با vr حدود 10 % هستش نه 30....40 % (ضرایب هوشی بالاتر هم باز خیلی درصد بالایی نیست و 20% بوده بینشون):

A new study reveals an increased risk of psychological and physiological disorders in high IQ people compared to national averages. Researchers report 20% of Mensa members, with an IQ of 130 and over, have a diagnosed anxiety disorder, compared to 10% of the general public.

10 درصد آره امار کمی نیست ولی آمار خیلی بالایی هم برای همچین وسیله ای نیست و نمیتونه مانع استفاده ازش بشه، با اومدن تکنولوژی های بهتر این آمار پایینتر هم میاد (همونطور که با oculus rift این اتفاق افتاد)

.
دقیقاً oculus rift هیچ چیزی رو بهبود نبخشید از اولین نسلش تا htc و حتی valve index رو تست کردم
و بنظر من آمار خیلی بالاتر از این داستاناست

قبلا گفتم دوباره تکرار میکنم این هزینه رو بزارید برای سایر چیز ها مثلا استیم دک یا xss

• Like
Reactions: Democracy

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
دقیقاً oculus rift هیچ چیزی رو بهبود نبخشید از اولین نسلش تا htc و حتی valve index رو تست کردم
و بنظر من آمار خیلی بالاتر از این داستاناست

قبلا گفتم دوباره تکرار میکنم این هزینه رو بزارید برای سایر چیز ها مثلا استیم دک یا xss
داداش چون شما نتونستید باهاش ارتباط برقرار کنید دلیل نمیشه بدرد نخور باشه
فروش خوب quest 2 نشان از قابل قبول بودنش داره ( حالا نیایید باز پراید رو مثال بزنید با لامبورگینی شرایط بازار ایران رو هیچ جا نداره :D)
ضمن اینکه بنده با چند تا کد تونستم از قابلیت super sampling توی کوئست 2 استفاده کنم که بازی ها رو بشدت واضح تر و با کیفیت تر میکرد و ماتیش کلا از بین میره
نمیدونم pi max و pi max2 رو دیدید یا نه، بشدت محشر هستن صفحه 8k و هرتز بالا و زاویه دید بسیار گسترده که فوق العاده است
بنظرم هنوزم فناوری vr به نقطه خیلی خوبش نرسیده و تکنولوژیش در حال پیشرفته ولی 2023 سال بسیار فوق العاده ای برای واقعیت مجازی هستش
نمایشگاه ces2022 رو اگر پیگیری کنید متوجه منظورم میشید چقدر وسایل جدید برای vr اومده و چه هدست های سبک و قوی ای
به شخصه کوئست 3 رو حتما میخرم امیدوارم یک جهش بسیار عالی توی سخت افزار مخصوصا نمایشگر داشته باشه
این eye tracking بنظرم تا حد بسیار زیادی میتونه مشکل سرگیجه رو برای خیلی ها حل کنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر