سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

hadi93

کاربر سایت
Mar 23, 2015
235
دادش ببین شما بعد این کارا که گفتم بهتون حتما باید بتونید کنسول رو روی حالت آفلاین بیارد بالا یا همون وارد ui بشید.. این خیلی مهمه چون شاید اصلا بخای افلاین بازی بکنی بعد نشه...این رو ول کن آنلاین بهتر بالا میاد یا یه چیز دیگه
الان ریست کردم درست شده فعلا

Gunners Trust

کاربر سایت
Nov 1, 2009
6,504
نام
محمد
دوستان سلام من خیلی وقته از دنیایه گیم دور بودم تقریبن سال اولی که ایکسباکس وان اومد و یه سال داشتمش و فروختم دیگه تو دنیا گیم نبودم و این وسط خیلی عناوین هست که بازیش نکردم :D و الان بین انتخاب سری اس و ایکس موندم(حتی شاید پی اس 5:|:D) از یه طرف تفاوت قیمتشون برام زیاد مهم نیست از یه طرفم هم هرچی اقتصادی تر عمل کنم بهترهه:D:)) و اینکه میخواستم بدونم چقد تو اجرای بازی بین اس و ایکس تفاوت هستش ایا ارزش این حداقل تفاوت قیمت 10 میلیونی رو داره بر منی که خیلی وقته از دنیا گیم دور بودم (اینکه ال سی دی که میخوام استفاده کنم برای کنسول یه ال سی دی قدیمی و معمولیه :D)
و سوال دیگم اینه لیست بازی های که تو گیم پس هست رو از کجا میتونم پیدا کنم

• Like
Reactions: darkfall

♥aditore♥

کاربر سایت
Feb 13, 2012
428
نام
مسعود
دوستان سلام من خیلی وقته از دنیایه گیم دور بودم تقریبن سال اولی که ایکسباکس وان اومد و یه سال داشتمش و فروختم دیگه تو دنیا گیم نبودم و این وسط خیلی عناوین هست که بازیش نکردم :D و الان بین انتخاب سری اس و ایکس موندم(حتی شاید پی اس 5:|:D) از یه طرف تفاوت قیمتشون برام زیاد مهم نیست از یه طرفم هم هرچی اقتصادی تر عمل کنم بهترهه:D:)) و اینکه میخواستم بدونم چقد تو اجرای بازی بین اس و ایکس تفاوت هستش ایا ارزش این حداقل تفاوت قیمت 10 میلیونی رو داره بر منی که خیلی وقته از دنیا گیم دور بودم (اینکه ال سی دی که میخوام استفاده کنم برای کنسول یه ال سی دی قدیمی و معمولیه :D)
انتخاب بین ایکس یا اس رو باید یکم تحقیق کنی خودت به نتیجه برسی اگه بودجه واست مشکلی نیست. لیست گیم پس هم اینجا با دسته بندی های متخلف میتونی ببینی ولی سایتش یکم دیر آپدیت میکنه لیستو

Xbox Game Pass library browser | GamePassport

• Like
Reactions: Gunners Trust

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
داداش شما سوالت یکم تناقض داره :D از یه طرف میگید قیمتشون مهم نیست از طرف دیگه میخاید اقتصادی عمل کنید:-?? اگر قیمتش مهم نیست همون سری ایکس رو برو بخر از همه نظر بهتره خیالت راحت ... اگر اقتصادی میخای فکر کنی سری اس بر دار خیلی هم کنسول خوبیه تا اینجا که خیلی از بازی ها رو تونسته خوب اجرا بکنه تنها ایرادش هارد کم ظرفیتش هست البته میشه چندین بازی نصب کرد... برای شما با توجه به tv تون که میگید قدیمی هست سری اس گزینه ی بهتریه با توجه به حرف های شما برداشتم من اینه که شما یک سری اس انتخاب بکنی بهتره

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
اگه tv 4k هست سری ایکس بگیر
اگر tv 1080 داری و قصد نداری عوضش کنی همون سری اس بگیر

• Like
Reactions: Gunners Trust

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
جدیدا یه باگ جدید در کنسولم دیدم نمیدونم کسی توجه کرده با نه
وقتی بازی دانلود میکنید
تو قسمت دانلود بازی میبنید حجم بازی 30 گیگ هست طبیعتا هم باید 30 گیگ دانلود شه چون خودشم زده حجم بازی زو
ولی وقتی قسمت باندویچ تو نتورک میرید دانلود ساعتی رو چک میکنید میبنید به جای دانلود 30 گیگ چیزی بین 32 الی 35 گیگ یا هم بیشتر در کل دانلود کرده..
حالا شاید بگین این باگ هست عدد درست نشون نداده
در صورتی وقتی حجم مصرفی اینترنتم چک میکنی میبینی چیزی بین 32 الی 35 گیگ حجم مصرف شده... بیشتر از 30 گیگ هست

AhmadGr

کاربر سایت
Jan 17, 2014
984
نام
Ahmad
جدیدا یه باگ جدید در کنسولم دیدم نمیدونم کسی توجه کرده با نه
وقتی بازی دانلود میکنید
تو قسمت دانلود بازی میبنید حجم بازی 30 گیگ هست طبیعتا هم باید 30 گیگ دانلود شه چون خودشم زده حجم بازی زو
ولی وقتی قسمت باندویچ تو نتورک میرید دانلود ساعتی رو چک میکنید میبنید به جای دانلود 30 گیگ چیزی بین 32 الی 35 گیگ یا هم بیشتر در کل دانلود کرده..
حالا شاید بگین این باگ هست عدد درست نشون نداده
در صورتی وقتی حجم مصرفی اینترنتم چک میکنی میبینی چیزی بین 32 الی 35 گیگ حجم مصرف شده... بیشتر از 30 گیگ هست
9 درصد مالیات هم حساب میکنه

BF3

کاربر سایت
Jan 14, 2012
633
داداش بیشتر توضیح میدی لطفا؟ منم همین مشکلو پیدا کردم هیچجایی هم درست توضیح ندادن
توی گوگل بنویس مثلا bf2042 port forwarding
یه سری عدد بهت میده،
بعد دوباره توی‌ گوگل مدل مودم رو سرچ‌ کن:

How to do port forwarding in Asus xxxxx

طبق اموزشی که برات‌میاره، اون اعدادی که اون اول پیدا کردی رو توی مودمت وارد میکنی

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
View attachment 298066

اره ولی مثل بقیه بازی ها دانلود نمیشه.
رو همون حالت اولیه میمونه یهو میشه ۱۰۰ مگ و بقیه ش میره.

امین گفتم‌ دعات کردم...

بعد از ۲ ماه XSXامو روشن کردم که Dragon Age 2 رو دان کنم با DNSعه الکترو هیچی دان نمیکرد،
اینو زدم،
شد فلش....

اوووف
بوس بهت 🌟🌟💜🥰

• Love
Reactions: AMIN-1399F

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
بچه ها یک سوال،

من اکانتم ترکیه هست و از دوکی ۱ ساله گیم پس گرفتم،
دیشب دیدم Dragon Age 2 روی گیم پس/استور ترکیه نیست و ریجن کنسول رو تغییر دادم ب آمریکا و اومد بازی،

الان بخوام DLC هاشو بخرم،
گیفت کارت رو خریدم،
بعدش باید روش خاصی انجام بدم ؟
یا میشه مثل PSN زد رو شاپ و خرید کرد ؟

mahdi78d

عضو جدید
Jul 29, 2023
1
سلام دوستان. من تقریبا یه هفته هست که وقتی می خوام بین اکانت هام سوئیچ کنم، چند مرتبه صفحه میپره، بعد سوئیچ می کنه. به نظرتون مشکلش چیه؟

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
بچه ها یک سوال،

من اکانتم ترکیه هست و از دوکی ۱ ساله گیم پس گرفتم،
دیشب دیدم Dragon Age 2 روی گیم پس/استور ترکیه نیست و ریجن کنسول رو تغییر دادم ب آمریکا و اومد بازی،

الان بخوام DLC هاشو بخرم،
گیفت کارت رو خریدم،
بعدش باید روش خاصی انجام بدم ؟
یا میشه مثل PSN زد رو شاپ و خرید کرد ؟
سلام
ریجن کنسول مهم نیست. باید ریجن اکانت رو تغییر بدی+اطلاعات شیپینگ رو هم تغییر بدی به امریکا.

و وقتی اینکار رو بکنی تا ۳ ماه نمیتونی باز تغییر بدی ریجن اکانت رو پس حواست باشه.(ینی هر ۳ ماه یه بار میشه عوض کرد)

روش خاص هم نداره اگه آدرس و ریجن و ... همه اش درست باشه و بالانس اکانتت هم کافی باشه برا خرید، میری میخری دیگه.

فقط یه ایالتی انتخاب کن که tax free باشه مثل آلاسکا اگه اشتباه نکنم

• Like
Reactions: all4u and BARDI YA

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
سلام دوستان. من تقریبا یه هفته هست که وقتی می خوام بین اکانت هام سوئیچ کنم، چند مرتبه صفحه میپره، بعد سوئیچ می کنه. به نظرتون مشکلش چیه؟
سلام
آخرین آپدیت کنسول رو گرفتی؟ وقتی میگی تصویر میپره یعنی چی ؟ سیاه میشه؟ اگر جای دیگه مشکل نداری جدی نگیر ولی اگر داخل بازی این مشکل داری باید جدی بگیری

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر