سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
ممنون از شما دوست عزیز و دوست دیگه والا دسته خیلی تمیزه و منم با قیمته خوبی خریدمش و الان تنها ایرادی که داره dpad هست که اونم فک کنم درست شدنیه گیرم چون ادم وسواسی ای هستم دوست دارم دکمه lb و rb یعنی ابرویی بالا و انالوگاش و اون تیکه از قاب که بقله دکمه home کنسول هست رو تعویض کنم اینا همشون درستن گیرم من میخوام نو نو بشن اگر اینا نو بشن دیگه تقریبا میشه گفت دسته مثل روز اول شده همشون هم مشکین و رنگ خاصی ندارن و غیر از قاب بقل دکمه هوم همشون رو تو نت دیدم ولی شک دارم که ایا این قطعاتی که تو نت هستن از نظر ظاهر و مخصوصا کیفیت مثل قطعات اصل هستن یا نزدیکه اصل یا نه مثلا انالوگایی که تو نت هستن برای فروش از نظر ظاهر و نرمی مثل جنس فابریکه روی دسته هستن یا نه؟ سوالم این بود که با توجه به جوابای شما دوستان فک کنم مثل همن

معمولا قطعات یدکی که توی بازار پیدا میشه همشون کیفیت یکسانی ندارن ولی بعضی از قطعات مثل آنالوگ های دسته چون توی دستگاه های مختلفی استفاده میشه به راحتی میتونی جنس خوبش پیدا کنی

واسه ابرویی هم من خودم عوض کردم ولی دسته xbox چند مدل ابرویی داره و حتما قبل از خرید دسته رو باز کن و دقت کن قطعات ۱۰۰ درصد مثل هم باشن و کوچک ترین تفاوتی باشه ممکنه نتونی استفاده کنی

واسه D-pad هم من بعید میدونم نیاز به تعمیر و تعویض خاصی باشه فقط به نظرم تمیزش کنی مشکل حل بشه

hadi93

کاربر سایت
Mar 23, 2015
235
سلام
دوستان من دو روزه که یه سری ایکس گرفتم قبلا سری اس داشتم که فروختم الان چند بار موقع روشن کردن کنسول وقتی لوگو ایکس باکس و که نشون میده دیگه گیر میکه باید چند ثانیه صبر کنم تا لوگو بره بعد بتونم turn off کنم بعد دوباره روشن تازه داشبورد میاد بالا
الان مشکل از کجاست ؟؟؟
خواهشا زودتر بهم بگیذ کنسول ایراد داره یا نه

آخرین ویرایش:

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
سلام
دوستان من دو روزه که یه سری ایکس گرفتم قبلا سری اس داشتم که فروختم الان چند بار موقع روشن کردن کنسول وقتی لوگو ایکس باکس و که نشون میده دیگه گیر میکه باید چند ثانیه صبر کنم تا لوگو بره بعد بتونم turn off کنم بعد دوباره روشن تازه داشبورد میاد بالا
الان مشکل از کجاست ؟؟؟
خواهشا زودتر بهم بگیذ کنسول ایراد داره یا نه
برو ستینگ آخرین آپدیت دستگاه رو بگیر مشکل حل میشه... این مشکل نرم افزاری هست ربطی به سخت افزار نداره مال من هم اینطور بود با آپدیت ها درست شد... اگر بعد آپدیت باز مشکل داشتی بگو ... میتونی برق کامل بکشی چند دقیقه بعد بزنی روشن کنی این کار کش کنسول رو پاک میکنه...
ولی اگر آپدیت نیست حتما آپدیت بکن
  • Press the Xbox button to open the guide.
  • Select Profile & system > Settings > System > Updates.

Wolff

کاربر سایت
May 24, 2023
634
ك
برو ستینگ آخرین آپدیت دستگاه رو بگیر مشکل حل میشه... این مشکل نرم افزاری هست ربطی به سخت افزار نداره مال من هم اینطور بود با آپدیت ها درست شد... اگر بعد آپدیت باز مشکل داشتی بگو ... میتونی برق کامل بکشی چند دقیقه بعد بزنی روشن کنی این کار کش کنسول رو پاک میکنه...
ولی اگر آپدیت نیست حتما آپدیت بکن
  • Press the Xbox button to open the guide.
  • Select Profile & system > Settings > System > Updates.
كنسول نو وقتي براي اولين بار روشن ميكني خودش اپديت ميكنه و بدون اپديت ui بالا نمياد :-?

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
ك

كنسول نو وقتي براي اولين بار روشن ميكني خودش اپديت ميكنه و بدون اپديت ui بالا نمياد :-?
درسته ولی همین دیروز یه آپدیت داد ..شاید مشکل حل بشه این مشکل تا جایی که من اطلاع دارم نرم افزاری هست چند ماه پیش خودم گرفتارش بودم با آپدیت بر طرف شد اولش فکر میکردم از tv یا hdmi باشه ولی همش یه باگ نرم افزاری بود از خود کنسول...ایشون باید این راه ها رو تست کنه اگر بر طرف نشد ببره نشون فروشنده بده

hadi93

کاربر سایت
Mar 23, 2015
235
الان من دوباره زدم اپدیت ببینم درست میشه
چند تا چیز رو تست کردم وقتی نت وصل نیست به کنسول اینجوری گیر میکنه
وصل هم باشه بعد نیم ساعت انگار ریست میشه

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
الان من دوباره زدم اپدیت ببینم درست میشه
چند تا چیز رو تست کردم وقتی نت وصل نیست به کنسول اینجوری گیر میکنه
وصل هم باشه بعد نیم ساعت انگار ریست میشه
ببین شما بهتره قبل از خاموشی کنسول رو آفلاین بکنی بعد فول شات دان اینجوری بهتره شما بعد که دوباره دستگاه رو روشن کردی برو آنلاین شو چند بار تست بکن ببین چجوره... من هنوزم میگم این مشکل ربطی به سخت افزار نداره خیلیا داخل انجمن های خارجی - تویتر این مشکل مطرح کردن و گفتن که با آپدیت دستگاه حل میشه...

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
الان اپدیت هم کردم ولی درست نشد
دو روز پیش هم آپدیت کردی؟ میخام بدونم؟ خوب اگر جواب نداد برق بکش 1 دقیقه بعد دوباره وصل کن روشن کن به صورت آفلاین ببین حل میشه؟ اگر مشکل حل نشد ببر بیرون پیش فروشنده

• Like
Reactions: ALI PUNKER

hadi93

کاربر سایت
Mar 23, 2015
235
ببین شما بهتره قبل از خاموشی کنسول رو آفلاین بکنی بعد فول شات دان اینجوری بهتره شما بعد که دوباره دستگاه رو روشن کردی برو آنلاین شو چند بار تست بکن ببین چجوره... من هنوزم میگم این مشکل ربطی به سخت افزار نداره خیلیا داخل انجمن های خارجی - تویتر این مشکل مطرح کردن و گفتن که با آپدیت دستگاه حل میشه...
افلاین میکنم اینجوری میشه اتفاقا انلاین باشه خاموش کنم میاره
الام باز درست نشده

hadi93

کاربر سایت
Mar 23, 2015
235
دو روز پیش هم آپدیت کردی؟ میخام بدونم؟ خوب اگر جواب نداد برق بکش 1 دقیقه بعد دوباره وصل کن روشن کن به صورت آفلاین ببین حل میشه؟ اگر مشکل حل نشد ببر بیرون پیش فروشنده
اپدیت کردم این شد دومین بار مشکل اینه نت نباشه یک با رو لوگو گیر میکنه بعد با دسته خاموش میکنم بعد روشن میکنم میاره

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
اپدیت کردم این شد دومین بار مشکل اینه نت نباشه یک با رو لوگو گیر میکنه بعد با دسته خاموش میکنم بعد روشن میکنم میاره
خوب اگر امکانش هست ببر تعویض کن کنسول رو ولی من بعید میدونم سخت افزاری باشه احتمالا باگ داره سخت افزاری اگر باشه شما اصلا کنسولتون بوت نمیشه یعنی وارد ui نمیشید

• Like

hadi93

کاربر سایت
Mar 23, 2015
235
خوب اگر امکانش هست ببر تعویض کن کنسول رو ولی من بعید میدونم سخت افزاری باشه احتمالا باگ داره سخت افزاری اگر باشه شما اصلا کنسولتون بوت نمیشه یعنی وارد ui نمیشید
الان کنسول رو ریست کردم ببینم درست میشه

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
الان کنسول رو ریست کردم ببینم درست میشه
دادش ببین شما بعد این کارا که گفتم بهتون حتما باید بتونید کنسول رو روی حالت آفلاین بیارد بالا یا همون وارد ui بشید.. این خیلی مهمه چون شاید اصلا بخای افلاین بازی بکنی بعد نشه...این رو ول کن آنلاین بهتر بالا میاد یا یه چیز دیگه

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر