سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

hadi_gamer

کاربر سایت
Oct 2, 2005
1,200
نام
هادی
یکی از بزرگترین مشکلات اینه که موقع بازی کردن نمیتونی چیزی رو دانلود کنی !! واقعا رو اعصابه و اینکه نمیدونم چرا هیچوقت اینا رو رفع نمیکنن
آخه اینا فقط برای ما که تو ایران زندگی می‌کنیم مشکله برای اونوریا اصلا چیزی نیست که بخوان بهش فکر کنن.طرف میبینه آپدیت اومده میگه no problem میزنه دانلود میره یه نوشیدنی از یخچال برمی‌داره میاد دانلودش تموم شده.۵۰ گیگ تو ۵ دقیقه دانلود میکنه و میره تو بازی.

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,185
ببینید دوستان گل
درسته بعضی چیزاش میره رو اعصاب
اما قبول کنید
بین این کنسولا که دارم میگم اکس باکس برام بهترینه
برای شخص من
کنترلر پی اس ۵ اذیتم میکنه خیلی زود باطری تموم میشه و رک دقیقا قضیه پی اس ۴ برام تکرار شده
دسته سریز اکس واقعا خوبه برام باطری رو در میارم ۲ جفت میندازم توش راحت
مشکلیم باشه شارژر رو میزم وال و شارژ شد استفاده میکنم بدون باطری هم که با کابل و اینا کار میکنه
بازیام رک و راست برام خیلی بهتر از پی اس ۵ هست
منو و اینا و یو ای نیاز به تغییر داره اما من اونقدر از منو پی اس ۴ خسته شدم و وقتی اومدم پی اس ۴ دیدم دقیقا اینم همونه با یک ذره تغییر و سریز اکس هم گرفتم کنارش دیدم این برام جالبتر و راحت تره فقط این قضیه اپدیت یک مقدار مخصوصا برای بازیهای انلاین محمر مشکل ساز میشه که خوب اون رو حتما باید واسه بازیهای پی اس ۵ هم داونلود کنیم
دی ان اس به هیچ عنوان اذیت نمیکنه و مهم نیست رو پی اس ۵ هم ست کردم
رو سویچ هم کلا اگه سرویسم اوکی باشه ماریو کارت با دی ان اس میاد اما گاهی زیاد اریت میکنه
در نهایت به نظرم بهترین کنسول حال سریز اکس یا اس هست بعد پی اس ۵ مخصوصا منی که واسه گاد رگناروک گرفتم اما دیدم همون قضیه ۲۰۱۸ شد و زد تو ذوقم سویچ هم که قضیش جداست چرا مثلا جاست دنس رو رو کنسولای دیگم بازی میکنم باید با گوشی وصل شم
یک بار کم موند گوشی رو پرت کنم اون ور و اعصاب خورد کنه و سنگین میشه اما جوی کان دقیقا بنداشو وصل میکنی عالی میشه
ولی همیشه دلتنگ کینکت ۳۶۰ هست
در نهایت زیاد فکر اینا نباشید
بسته به بودجتون انتخاب کنید و لذت ببرید از خرید و بازی کردن

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,762
نام
محمد امین
آقا من به یه مشکلی خوردم از دیروز series S که خاموش میکنم آرم xbox رو کنسول همینجوری روشن میمونه تنظیماتم هیچ کاری نکردم طبیعیه؟؟؟

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
آقا من به یه مشکلی خوردم از دیروز series S که خاموش میکنم آرم xbox رو کنسول همینجوری روشن میمونه تنظیماتم هیچ کاری نکردم طبیعیه؟؟؟
اگر از توی setting خاموش میکنید و کامل خاموش میکنید که خیر طبیعی نیست وقتی اون چراغ روشنه یعنی کنسول کامل خاموش نشده

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,762
نام
محمد امین
اگر از توی setting خاموش میکنید و کامل خاموش میکنید که خیر طبیعی نیست وقتی اون چراغ روشنه یعنی کنسول کامل خاموش نشده

نه دکمه هوم دسته میگیرم از اونجا خاموش میکنم بعد آخه تا پریروز این مشکل نداشتم

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
نه دکمه هوم دسته میگیرم از اونجا خاموش میکنم بعد آخه تا پریروز این مشکل نداشتم
از دکمه هوم شما کنسول رو کامل خاموش نمیکنی یه جورایی تو stand by میزاری برو از تنظیمات خاموش کن ببین بازم روشن میمونه یا نه
وقتی از دکمه هوم خاموش میکنی کنسول میتونه ساعت ها روشن هم بمونه که خودشو خنک کنه و ...
برای من نشده ها ولی فکر کنم تو این حالت کنسول تصمیم میگیره کی بی خیال بشه و خاموش کنه

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,762
نام
محمد امین
از دکمه هوم شما کنسول رو کامل خاموش نمیکنی یه جورایی تو stand by میزاری برو از تنظیمات خاموش کن ببین بازم روشن میمونه یا نه
وقتی از دکمه هوم خاموش میکنی کنسول میتونه ساعت ها روشن هم بمونه که خودشو خنک کنه و ...
برای من نشده ها ولی فکر کنم تو این حالت کنسول تصمیم میگیره کی بی خیال بشه و خاموش کنه
از تنظیمات خاموش کردم اوکی شد
یه سوال
از دکمه هوم خاموش کنیم مشکلی پیش میاد برای کنسول من فک کنم از وقتی کنسول گرفتم از تنظیمات خاموش نکرده بودم :D

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
از تنظیمات خاموش کردم اوکی شد
یه سوال
از دکمه هوم خاموش کنیم مشکلی پیش میاد برای کنسول من فک کنم از وقتی کنسول گرفتم از تنظیمات خاموش نکرده بودم :D
نه اصلا اگر قراره مشکلی براش پیش بیاد که این اپشن رو نمیذاشتن
فرقش در واقع اینه که مثلا امروز صبح بازی کردی میدونی تا فردا قرار نیست بازی کنی خوب بهتره بری از تنظیمات خاموش کنی ( که بهش full shutdown میگن )
ولی اگر قراره مثلا 2 ساعت 4 ساعت بعدش دوباره کنسول رو روشن کنی بازی کنی از همون دکمه هوم خاموش کن هیچ مشکلی هم نداره

ولی سعی کن تنظیمات خاموش کردن با دکمه رو روی shutdown بزاری اینطوری هم سریع کنسول روشن میشه هم برق کمی مصرف میکنه

Usntitled.jpg

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
آخرین آپدیت دستگاه رو بگیر از ستینگ.. یه باگی بوده چند وقت پیش حل شده با آپدیت... سعی کن دستگاه هم فول شات دان بکنی بهتره به خصوص اگر نمیخای تند تند بشینی پای دستگاه
داخل ستینگ برو تیک اتوماتیک آپدیت بازی ها وکنسول رو بردار...اگر تیک ها زده شده باشن امکان داره دستگاه روشن شه و آپدیت بکنه...

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ALI PUNKER

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,014
نام
روزبه
سلام‌ دوستان من یه مدتی هست که کنسول رو روشن می‌کنم WIFIرو نمیشناسه و. اصلا بالا نمیاره باید کنسول رو خاموش کنم تا درست بشه

اول فکر کردم مشکل از مودم هست ولی با مودم جیبی تست می‌کنم همین مشکل رو داره

BF3

کاربر سایت
Jan 14, 2012
633
سلام‌ دوستان من یه مدتی هست که کنسول رو روشن می‌کنم WIFIرو نمیشناسه و. اصلا بالا نمیاره باید کنسول رو خاموش کنم تا درست بشه

اول فکر کردم مشکل از مودم هست ولی با مودم جیبی تست می‌کنم همین مشکل رو داره
سلام. داخل تنظیمات نتورک کنسول گزینه Go offline رو بزن
بعد Full shutdown کن و بعد که کامل کنسول خاموش شد کابل آداپتور هم جدا کن
ده دقیقه بعد که وصل کنی به احتمال 93 درضد مشکل برطرف میشه

• Like
Reactions: Roozbeh7

Seventy One

اگه فردارو گرفتن از تو نترس امشب درازه ...
کاربر سایت
Dec 14, 2010
889
نام
Ali
دوستان جایی مطمعن و معتبر برای خرید اکانتهای ظرفیتی اکس باکس اگر میشناسید برام بفرستید واقعا ممنون میشم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر