سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

ALI PUNKER

کاربر سایت
Nov 5, 2017
192
نام
علی
سلام عزیز
برای بتلفیلد 2042 پورت فورواردینگ انجام دادم یک هفته س مشکل لاگین ندارم اصلا
به نظرم امتحان کن اینو
پورت فوروردینگ؟ میشه بیشتر توضیح بدین عزیز همه استفاده بکنیم باید کجا بریم تنظیمات مودم چه نوع اینترنتی؟

BF3

کاربر سایت
Jan 14, 2012
633
پورت فوروردینگ؟ میشه بیشتر توضیح بدین عزیز همه استفاده بکنیم باید کجا بریم تنظیمات مودم چه نوع اینترنتی؟
پورت های مورد نیاز بازی به تفکیک کنسول توی این لینک

برای آموزش فوروارد کردن پورت نوع مودم رو توی گوگل یا یوتیو.ب سرچ کنید، مثلا:
How To Set Up Port Forwarding in Asus modem

آموزش فارسی هم داخل نت زیاده

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
من دیشب بالاخره بعد مدت ها وقت کردم که برم فلش و هارد اکسترنالم رو امتحان کنم و هر دو کار کردن با دستگاه و از هر دو میشد بازی اجرا کرد ولی هارد یه بازیه 10 گیگی رو تو یه دقیقه انتقال داد و فلش که البته انگار یه فلش معمولیه و سرعتش خیلی بالا نیست به بازیه 6 گیگی رو تو 10 دقیقه انتقال داد در کل فلش فقط برای کسایی که نمیخوان خیلی خرج کنن و بازیای کم حجم و بازیای بکوارد توصیه میکنم البته کوچیک و جمع و جورترم هست ولی به درد بازیای بالاتر از 10 گیگ نمیخوره سیو بازیا رو نمیشد با فلش انجام داد با هاردم فک کنم نمیشد انجام داد و تنها راهش انگار فقط cloud هست که خوب نیست چون همیشه باید انلاین باشه ادم تا به سیو بازیاش دسترسی داشته باشه اینو قبلا پرسیده بودم اینجا کسی اطلاع نداشت گفتم بگم تا شاید دوستان بتونن استفاده کنن

پ.ن:در ضمن یادتون باشه هارد یا فلشی که برای بازی ریختن یا همون نصب دیتا به xbox one وصل میکنید حداقل باید 128 گیگ باشه و زیر 128 گیگ کار نمیکنه انگار روی دستگاه البته برای نصب دیتا این حجم لازمه و برای فیلم دیدن استفاده از حجمای کم تر مانعی نداره

آخرین ویرایش:

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
یک بازی دست دوم که دیسک هست قیمتش بوده 3400 اگر بخوام بخرم حدود چند درصد باید از قیمتش کم شه ؟ منظورم این هست که عرفی داره قانونی داره ؟
لوازم الکترونیکی در هنگام فروش بین 30 الی 50 درصد از نرخ روزشون کسر میشه بستگی به شرایطش داره..
شما باکسر کردنشم من بودم نمیگرفتم چون میتونی نسخه دیجتال بازی رو با همون قیمت و شاید پایین ترم بخری که فروشش هم راحتره بعدا و دیسک گفتن شما دستری کامل تمام کمال نداری باید یه قسمتی رو هم دانلود کنی

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
میگم این آپدیتا چرا این مدلین
hifi rush زد 700 مگ دانلود بعد اومد شروع کرد دانلود شد 10 گیگ
کلافه دارم میشم دیگه. باگ نیست؟
آپدیتا عملا حجم کل بازی شدن
اونجرز اپدیتش شد 102 گیگ.چیکارش کنم؟

♥aditore♥

کاربر سایت
Feb 13, 2012
428
نام
مسعود
با شکن و الکترو چندبار واسه من پیش اومده این مشکل. کنسل کن و موقع دانلود از این dns استفاده کن

1.1.1.1
1.0.0.1
فقط ساین اوت میشی

• Like
Reactions: capitanrayan

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
یک بازی دست دوم که دیسک هست قیمتش بوده 3400 اگر بخوام بخرم حدود چند درصد باید از قیمتش کم شه ؟ منظورم این هست که عرفی داره قانونی داره ؟
بازی رو اکانتی بخر ولی دیسکی نخر. اکانت رو هم فکر کنم میشه فروخت. باز دوستان بهتر می‌دونن.

arvin_666

کاربر سایت
Feb 7, 2006
3,102
نام
Rwin
این که خوبه
بازی اتومیک هارث رو 77 گیگ دانلود کردم اومدم برم تو بازی گفت 33 گیگ آپدیت کن
آپدیت کردم، ولی فرداش وقت بازی داشتم، اومدم برم تو بازی باز گفت 30 گیگ آپدیت کن باز آپدیت کردم ولی دیگه وقت نشد بازی کنم

چند روز پیش گفتم برم ببینم چی ساختن. دیدم بازم 20 گیگ آپدیت دادن :|
یعنی تو یک هفته 80 گیگ آپدیت دادن.
فکر کنم همزمان با عرضه دارن رو ساخت بازی موازی کار می کنن

انشالله اگه بازم آپدیت نداده باشه تو تعطیلات بازیش کنیم

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
این که خوبه
آپدیت کردم، ولی فرداش وقت بازی داشتم، اومدم برم تو بازی باز گفت 30 گیگ آپدیت کن باز آپدیت کردم ولی دیگه وقت نشد بازی کنم

البته اتومیک هارت کلا از سمت سازمده اپدیتاش انقدر درب داغون بود اگه جدیدا اپدیت نکردی یه اپدیت دیگه هم دادن : )))
اونی که دوستمون میگه باگ خود کنسوله که واسه یه اپدیت کوچیک کل حجم بازی به علاوه حجم اپدیت رو میخواد دانلود کنه که من راه حلی براش پیدا نکردم بیخیال بازیای مولتی رو این کنسول شدم
واقعا باید امکان اجرای بازی بدون اپدیت هم قرار بدن من هر از گاهی روشن میکنم یه سینگل پلیر برم میبینم اپدیت داده بیخیال میشم خاموش میکنم

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
البته اتومیک هارت کلا از سمت سازمده اپدیتاش انقدر درب داغون بود اگه جدیدا اپدیت نکردی یه اپدیت دیگه هم دادن : )))
اونی که دوستمون میگه باگ خود کنسوله که واسه یه اپدیت کوچیک کل حجم بازی به علاوه حجم اپدیت رو میخواد دانلود کنه که من راه حلی براش پیدا نکردم بیخیال بازیای مولتی رو این کنسول شدم
واقعا باید امکان اجرای بازی بدون اپدیت هم قرار بدن من هر از گاهی روشن میکنم یه سینگل پلیر برم میبینم اپدیت داده بیخیال میشم خاموش میکنم
حجم بالای اپدیتا مشکل نرم افزاری از سمت خود ماکرو هم هست.
البته انگار براشون هم مهم نیست که این ایرادا رو رفع کنن
به غیر این خیلی ایرادای جزیی هست توی سیستم عامل ایکس باکس
هر بار هم سیستم عاملش اپدیت میشه معلوم نیست چی میشه دقیقا🧐 نه چیزی اضافه میشه نه حذف میشه نه مشکلی حل میشه نه هیچی
بعد توقع داره از سونی جلو هم بزنه😐
یعنی اگر یه گیمر بشه مدیر ایکس باکس بیشتر رشد می کنه ایکس باکس.
اینا انگار خودشون از کنسول استفاده نمی کنن

• Poker Face
Reactions: ALI PUNKER

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
این که خوبه

من که بی خیال آپدیت های بازی ها شدم
برای مایی که توی ایران هستیم عملا امکان نداره دیگه
صد رحمت به PS5 که آپدیتش حداقل درست هست و مسخره بازی XBOX رو نداره

• Poker Face
Reactions: ALI PUNKER

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر