سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,452
نام
آریا
سلام خسته نباشید
میگم معمولا با کنسول حالا چه پلی استیشن چه ایکس باکس چند ساعت میتوان بی وقفه بازی کرد با توجه به دمای دستگاه
و سوال دوم اینکه من چهار ساعت بدوپ وقفه نو‌منز اسکای بازی میکردم که احساس کردم بازی تیک میخوره یا همون گیر که اگه توجه زیادی نمیکردم متوجه نمیشدم دستگاه رو هم تازه خریداری کردم آیا مشکل از اینترنته یا دمای سیستمه یا از جای دیگه ایه
سوال سومم اینکه اگه تلویزیون از فریم ریت ۱۲۰ و کیفیت 4k پشتیبانی نکنه مشکلی برای کنسول ایجاد میکنه یا الزامی نداره
کلا سیستم تهویه خوبی داشته باشه (اطراف و بالاش فضای خالی به حد کافی باشه) مشکلی پیش نمیاد من خودم ساعت ها میشینم بکوب بازی میکنم
پسرداییم هم فورتزا هورایزن 5 رو نان استاپ بازی میکنه
یه دوستی هم دارم که کنسولش رو کلا روشن ول میکنه میخوابه :D
هیچی هم نشده
پلی استیشن رو نمیدونم خودم یه پی اس 4 داشتم تو کل عمر گیمریم که اونم برای تهویه نا مناسب (جاش خیلی بسته بود) اورهیت کرد و خداحافظی کرد ازم :D

• Like
Reactions: ravi

ariamehr1111

کاربر سایت
Oct 26, 2018
239
با سلام به همه دوستان عزیز
من مدتی هستش که تصمیم به خرید کنسول دارم و خب تا حالا کنسول نداشتم. ایکس باکس سری ایکس رو انتخاب کردم نهایتا ولی بحث تحریم بودن و مسأله دی ان اس منو شدیدا مردد کرده. به خصوص که اهل آنلاین بازی کردنم و میخوام از گیم پس استفاده کنم.
ممنون میشم اگر کسی می‌تونه بگه که چقدر مسأله فیلترینگ و تحریم، تاثیر گذار بوده روی تجربه گیمینگش.

SWEDAS

کاربر سایت
May 3, 2019
110
با سلام به همه دوستان عزیز
من مدتی هستش که تصمیم به خرید کنسول دارم و خب تا حالا کنسول نداشتم. ایکس باکس سری ایکس رو انتخاب کردم نهایتا ولی بحث تحریم بودن و مسأله دی ان اس منو شدیدا مردد کرده. به خصوص که اهل آنلاین بازی کردنم و میخوام از گیم پس استفاده کنم.
ممنون میشم اگر کسی می‌تونه بگه که چقدر مسأله فیلترینگ و تحریم، تاثیر گذار بوده روی تجربه گیمینگش.
اگه میتونی پلی ۵ بخری اصلا سمت ایکس باکس نیا بخاطر همین قضیه تحریم بودنش
اعصاب منو که حسابی ریخته به هم
دی ان اس نزنی نمیشه بازی کرد وقتی هم میزنی بعد یه مدت دیگه کار نمیده باید هی بری هزارتا دی ان اس دیگه پیدا کنی تست کنی تا آخر یکی پیدا شه جواب بده که اینم بعد یه مدت از کار میوفته باز روز از نو روزی از نو
من که قید پینگ خوب رو زدم هربار بخوام پلی بدم یه وی پی انی یا این کاهش پینگا شیر میکنم روش که دیگه از شر دی ان اس راحت بشم

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
دی ان اس نزنی نمیشه بازی کرد وقتی هم میزنی بعد یه مدت دیگه کار نمیده باید هی بری هزارتا دی ان اس دیگه پیدا کنی تست کنی تا آخر یکی پیدا شه جواب بده که اینم بعد یه مدت از کار میوفته باز روز از نو روزی از نو
من که قید پینگ خوب رو زدم هربار بخوام پلی بدم یه وی پی انی یا این کاهش پینگا شیر میکنم روش که دیگه از شر دی ان اس راحت بشم
دوتا dns داره یکی الکترو یکی هم شکن
اینترنت شاتل حالت گیمنگ داره بدون dns وصل میشه ولی جدید که اینترنت محدود شده نمیدونم بازم این سرویس فعاله یا نه
با dns الکترو چه با wifi چه با اینترنت همراه اول به راحتی وصل میشه بنده مشکلی ندارم که کلافه شم
این کنسول چه سری اس چه ایکس به قیمتشه حبابش کمه ولی سرویس گیم پس نعمت بزرگی هست در مورد باز انلاین شما چه سونی بخری چه ایکس باکس با نتی که ما داریم افت پینگ میتونی داشته باشی مختص ایکس باکس نیست
Dns هم مسله حاد نیست به خاطرش بخوای بی خیال شی

ariamehr1111

کاربر سایت
Oct 26, 2018
239
اینترنت شاتل حالت گیمنگ داره بدون dns وصل میشه ولی جدید که اینترنت محدود شده نمیدونم بازم این سرویس فعاله یا نه
با dns الکترو چه با wifi چه با اینترنت همراه اول به راحتی وصل میشه بنده مشکلی ندارم که کلافه شم
این کنسول چه سری اس چه ایکس به قیمتشه حبابش کمه ولی سرویس گیم پس نعمت بزرگی هست در مورد باز انلاین شما چه سونی بخری چه ایکس باکس با نتی که ما داریم افت پینگ میتونی داشته باشی مختص ایکس باکس نیست
دقیقا همین بحث گیم پس شاید تا ۶۰ درصد منو نسبت به ایکس باکس مشتاق کرد. چون تا جایی که من می‌دونم سرویس پلی استیشن پلاس زیاد قدرتمند نیست.

arthur97

کاربر سایت
Oct 21, 2017
293
منم سری ایکس دارم و با ایشون موافقم.
البته اون زمانی که بنده خریدم مجبور بودم چون پی اس ۵ بالای ۳۰ میلیون بود و کارت گرافیک هم خیلی گرون بود. ۳۰۹۰ حدودا ۱۲۰ میلیون بود.
ولی الان با توجه به قیمت کارت گرافیک و پی اس ۵ به نظرم ایکس باکس ارزش خرید نداره.

ariamehr1111

کاربر سایت
Oct 26, 2018
239
البته اون زمانی که بنده خریدم مجبور بودم چون پی اس ۵ بالای ۳۰ میلیون بود و کارت گرافیک هم خیلی گرون بود. ۳۰۹۰ حدودا ۱۲۰ میلیون بود.
ولی الان با توجه به قیمت کارت گرافیک و پی اس ۵ به نظرم ایکس باکس ارزش خرید نداره.
چقدر تصمیم گیری سخت شد 😅
البته واقعا پی اس ۵ قیمتش خیلی نزدیک شده به ایکس باکس

ariamehr1111

کاربر سایت
Oct 26, 2018
239

فقط یک سوالی دارم. وقتی از گیم پس یک گیمی که آنلاین بازی نمی‌کنیم مثل Gears5 رو دانلود میکنیم، برای اجرای بازی هم نیاز به آنلاین بود و دی ان اس و این موارد هست؟

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
فقط یک سوالی دارم. وقتی از گیم پس یک گیمی که آنلاین بازی نمی‌کنیم مثل Gears5 رو دانلود میکنیم، برای اجرای بازی هم نیاز به آنلاین بود و دی ان اس و این موارد هست؟
دوست گرامی هرکس یه نظری داره محترمه
هرچند که اختلاف قیمت ps5و ایکس باکس نزدیک به 4 تومن و از نظر قدرت اجرای هم ایکس باکس سری ایکس قوی تره ترافلاپس بیشتری داره و ssd که در اختیاره میده بیشتره در عوض گیم انحصاریش به سونی ضعیف تره شما ایا حاضری برای هر بازی انحصاری 60 دلار پول بدی!؟
حداقل ایکس باکس واسه بازی های انحصاریش اینو نداره
و برای ایرانی ها چون گیم پس داره به صرفه تره نمونه اش بازی فیفا 60 دلاره از بازی های هست که باید روی کنسول باشه شما ps داشته باشی حداقلش dvd. نگیری باید اکانت بخری شما تو ایکس باکس رایگان در اختیار داری فقط یک مثال هست فیفا حالا بحث بازی های انحصاری سونی جداست برای بعضی ها ارجع تر هست
ایکس باکس یعنی با حداقل پول بتونی بازی های به روز خوب دسترسی داشته باشی
شما هم یک کاری میتونی بکنی باز های انحصاری سونی رو ببین یوتوب بعد مال ایکس باکس تصمیمتو بگیر
در مورد سوالم dns باید روی کنسول باشه مثل سرطانی هم نیست dns نباشه نمیشه
شما باید گیم پس بخری ظرفیت هوم افلاینم میتونی بازی کنی لازمه افلاین هم اینه که یه بار باید وصل شه دو روز میتونی افلاین بازی کنی..
تا جای که میدونم سونی هم dns میخواد الا
گیم پس هم یک ساله ظرفید کامل دو کاربره از 800 هست تا...

arthur97

کاربر سایت
Oct 21, 2017
293
دوست گرامی هرکس یه نظری داره محترمه
هرچند که اختلاف قیمت ps5و ایکس باکس نزدیک به 4 تومن و از نظر قدرت اجرای هم ایکس باکس سری ایکس قوی تره ترافلاپس بیشتری داره و ssd که در اختیاره میده بیشتره در عوض گیم انحصاریش به سونی ضعیف تره شما ایا حاضری برای هر بازی انحصاری 60 دلار پول بدی!؟
حداقل ایکس باکس واسه بازی های انحصاریش اینو نداره
و برای ایرانی ها چون گیم پس داره به صرفه تره نمونه اش بازی فیفا 60 دلاره از بازی های هست که باید روی کنسول باشه شما ps داشته باشی حداقلش dvd. نگیری باید اکانت بخری شما تو ایکس باکس رایگان در اختیار داری فقط یک مثال هست فیفا حالا بحث بازی های انحصاری سونی جداست برای بعضی ها ارجع تر هست
ایکس باکس یعنی با حداقل پول بتونی بازی های به روز خوب دسترسی داشته باشی
شما هم یک کاری میتونی بکنی باز های انحصاری سونی رو ببین یوتوب بعد مال ایکس باکس تصمیمتو بگیر
در مورد سوالم dns باید روی کنسول باشه مثل سرطانی هم نیست dns نباشه نمیشه
شما باید گیم پس بخری ظرفیت هوم افلاینم میتونی بازی کنی لازمه افلاین هم اینه که یه بار باید وصل شه دو روز میتونی افلاین بازی کنی..
تا جای که میدونم سونی هم dns میخواد الا
گیم پس هم یک ساله ظرفید کامل دو کاربره از 800 هست تا...
ایشون هم دقیقا نظر بنده رو کامل کردند و مزایای ایکس باکس رو به خوبی توضیح دادند.
در کل هر دو کنسول معایب و مزایای خودشون رو دارند. من هم اگه ۱۰ سال جوانتر بودم و از خودم درآمدی نداشتم که بخوام دیسک های روز رو بخرم یا سیستم گیمینگ ببندم ایکس باکس رو حتما انتخاب میکردم به خاطر سرویس ارزشمند گیم پس. به عنوان مثال بازی it takes two که یکی از بهترین بازی های عمرم هست رو خیلی راحت از طریق گیم پس بازی میکنیم که چنین چیزی در پی اس به هیچ وجه نیست.
اما چون واقعا خودم دیسک رو ترجیح میدم (هیچکس دیسک ایکس باکس نمیخره ولی من حدودا ۱۰ تا دیسک گرفتم :D) پی اس برام بهتر بود شاید.

BF3

کاربر سایت
Jan 14, 2012
633
دوستان من یه بار Football manager 22 ریختم پیرهن، لوگو و ترکیب ها لایسنس نبود، ایراد از دانلود من بوده یا کلا بازی اینجوریه؟
راه حلی داره؟

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
نه نیاز نیست همیشه آنلاین باشید... آفلاین هم میشه به شرطی که اون بازی تمام آنلاین نباشه
به عنوان کسی که هر دو پلتفرم رو داره بزار بهت بگم هر دوتاش الان به dns نیاز داره به خصوص برای آنلاین بازی کردن یه سری گیم ها فیلتر یسری تحریم بدون دی ان اس نمیشه اصلا این از این... بحث قدرت سخت افزار + گیم پس که بهشت گیمرا ها هست که xbox دست بالاتر رو داره! میتونی انتخاب کنی پلی 5 رو که چند تا انحصاری که بعد یک سال روی pc هم عرضه میشن... انتخاب با خود شما هست دوست گرامی... اگر هم برای شما سواله چرا خودم ps5 خریدم یکی از علت های اصلی داخل اینجا pc قوی بستن گرونه و برای من به صرفه نیست... روزی که اوضاع قیمت ها درست بشه اولین کاری که میکنم یه pc خوب میبندم و با ps خدافظی میکنم... به خاطر این که کنسولش دیگه حتی انحصار هم نداره و اکثر عناوینش روی pc عرضه میشن... یاد ps2-3 بخیر... اون موقع اگر دستگاه سونی رو نداشتی واقعا گیمر نبودی ولی الان همه چیز فرق کرده...

آخرین ویرایش:

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
از کجا میشه دسته فیک یا کار کرده با قیمت 1تومان برای سری اس خرید شهر کرمان
دسته فیک نداره ایکس باکس ولی استوک داره تعمیر رفته هست میفروشن
دسته سری نمیتونی استوک پیدا کنی.. نیست
ولی دسته ایکس باکس وان استوک هست ولی نه قیمت 1تومن.. تابستان پارسال وقتی دسته سری 1700 بود دسته های استوک ایکس باکس وان 1200 بود
دیوار رو بگرد ولی نمیتونی این قیمت پیدا کنی

darkfall

کاربر سایت
Jun 22, 2021
105
دوستان نزدیک دوماهه مورتال کامبت 11 هربار match making بیست تا سی دقیقه طول میکشه، نت تایپم open و اینترنت فیبر نوری مخابراته، همین طور توی تست کانکشن %100 پکت لاس دارم. این مشکل برای بقیه هم هست؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر