سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
و متاسفانه دوباره مشکل پیدا کرد...
connection failed..
من نمیدونم کدوم منطقه ای یه سیم کارت رایتل بگیر،بهتر از بقیه اپراتوراس یه تستی با اون بکن به احتمال زیاد بتونی وصل شی،فعلانم گفتی دسترسی به نت مخابراط adsl نداری،سیم کارتش نمیدونم داری یانه والی نداری قیمتی نداره یکی بگیر تست کن،همیشم کانکشن ناموفق نمیشه بعضی ساعات روز اینترنت بهتره بستگی به منطقتم داره

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,478
چرا باید وسط بازی مجبور به آپدیت باشم ! حالا آپدیت فریمور یا خوده بازی خیلی اذیته. حجم بازیها و آپدیتش در قیاس با ps5بیشتر هم هست در ایکس باکس و با وضعیت نت ایران قشنگ ژلوفن لازم میشم :D
عوضش برای یه بازی ۱ تومن نمیدی . با گیم پس که اگر با رفیقت اشتراکی ۱ ساله بخرید میشه نهایت ۲۰۰ تومن

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
چه ربطی به قیمت داره دقیقا پست من ! در ps5 هم 1تومن پول بازی نمیدیم مگر دیسک . دیسک سریز ایکس که اصلا در ایران گیر نمیاد و دیسک هم عملا کاربردی نداره . کافیه برای بازی که دیسک ش هم داری آپدیت بیاد باید محتوا دیسک هم دانلود کنی ! سیستم عامل و مسئله فایل در ایکس باکس به لطف ماکروسافت بوی دوران غار نشینی میده!

کسایی که دیسک هیلو کالکشن داشته باشن تایید میکنن که چه پدری از آدم در میاد برای دانلود آپدیت که در واقع دانلود محتوا دیسک هم کنارش تو پاچه ست و میشه صد و خرده یی گیگ فایل که اجباره و اجبار !

به قیمت باشه که بازیهای ps5 ارزونتر میفتن چون تو ایران پلی استیشن بیشتر طالب داره که طبیعی هست با اون حجم از بازیهای aaa ش و عدم دنگ و فنگ نت و سیستم عامل ش

دیشب برای 11گیگ آپدیت کنسول رو گذاشتم برای دانلود صبح اومدم دیدم فقط 250 مگ دانلود کرده و چندین dns استفاده کردم که بتونم دانلود کنیم فایل آپدیت اجباری بازی رو که اصلا آپدیت بازی مدنظر من به درد من نمیخوره که باید بشینم 11گیگ حجم و هزینه بذارم براش وقتی میخام کریر بازی رو برم و آپدیت فقط برای مولتی بازی هست ! البته اولین بار نیست که دانلود فایل در 250 مگ گیر میکنه و دو سه باری تجربه کردم . اما در پلی استیشن این مسائل اجباری نیست. آپدیتی تحمیل نمیشه بهت که حتی برای انجام کریر هم باید مجبور بشی دانلود ش کنی !

تهش هم ساپورت ماکروسافت مگه سیستم عامل و ساختار فایل ما همینه که هست . همینی که برای 2013هم بوده همچنان هست فایل ها باید اور رایت بشن

dns هم صرفا این نیست که شما بزنی متصل بشی به لایو مثل دی ان اس 178.22 که کار نمیکنه دیگه برای یکسری isp های داخلی . برای اتصال به سرور فلان بازی فلان dns نیاز هست که با فلان dns ساین اوت میشی

این گیم پس 200تومنی های معروف که مشخصه اوضاع شون . با بحث قیمت نمیشه چشم پوشی کشی کرد برای مشکلات ساختاری این سیستم عامل . در عوض فلان میشود یا بهمان نوعی مغلطه ست. خوده فن های خارجی هم با این مسائل مشکل دارن و واقعا باید فکری به حال این سیستم عامل و آپدیت های اجباری کرد
یه سری الان بهت حمله میکنن
این بلا ها سر منم اومده
ولی خنده دار تر اینه که سر اپدیت خود کنسول هم شده بود یادمه یعنی وسط بازی انلاین مهمی بودم یهو کنسول گفت خوب باید اپدیت کنی اصلا هم برام مهم نیست که داری بازی میکنی
حرفت کاملا درسته به نظر شخصی منم که به کسی ربطی نداره طبیعتا سیستم عامل سونی تکمیل تره ولی خوب چه میشه کرد که اینطرف یه سری اس هست که با قیمت کم درست حسابی میشه بازی کرد 8->

• Like
Reactions: Aperture

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,478
چه ربطی به قیمت داره دقیقا پست من ! در ps5 هم 1تومن پول بازی نمیدیم مگر دیسک . دیسک سریز ایکس که اصلا در ایران گیر نمیاد و دیسک هم عملا کاربردی نداره . کافیه برای بازی که دیسک ش هم داری آپدیت بیاد باید محتوا دیسک هم دانلود کنی ! سیستم عامل و مسئله فایل در ایکس باکس به لطف ماکروسافت بوی دوران غار نشینی میده!

کسایی که دیسک هیلو کالکشن داشته باشن تایید میکنن که چه پدری از آدم در میاد برای دانلود آپدیت که در واقع دانلود محتوا دیسک هم کنارش تو پاچه ست و میشه صد و خرده یی گیگ فایل که اجباره و اجبار !

به قیمت باشه که بازیهای ps5 ارزونتر میفتن چون تو ایران پلی استیشن بیشتر طالب داره که طبیعی هست با اون حجم از بازیهای aaa ش و عدم دنگ و فنگ نت و سیستم عامل ش

دیشب برای 11گیگ آپدیت کنسول رو گذاشتم برای دانلود صبح اومدم دیدم فقط 250 مگ دانلود کرده و چندین dns استفاده کردم که بتونم دانلود کنیم فایل آپدیت اجباری بازی رو که اصلا آپدیت بازی مدنظر من به درد من نمیخوره که باید بشینم 11گیگ حجم و هزینه بذارم براش وقتی میخام کریر بازی رو برم و آپدیت فقط برای مولتی بازی هست ! البته اولین بار نیست که دانلود فایل در 250 مگ گیر میکنه و دو سه باری تجربه کردم . اما در پلی استیشن این مسائل اجباری نیست. آپدیتی تحمیل نمیشه بهت که حتی برای انجام کریر هم باید مجبور بشی دانلود ش کنی !

تهش هم ساپورت ماکروسافت مگه سیستم عامل و ساختار فایل ما همینه که هست . همینی که برای 2013هم بوده همچنان هست فایل ها باید اور رایت بشن

dns هم صرفا این نیست که شما بزنی متصل بشی به لایو مثل دی ان اس 178.22 که کار نمیکنه دیگه برای یکسری isp های داخلی . برای اتصال به سرور فلان بازی فلان dns نیاز هست که با فلان dns ساین اوت میشی

این گیم پس 200تومنی های معروف که مشخصه اوضاع شون . با بحث قیمت نمیشه چشم پوشی کشی کرد برای مشکلات ساختاری این سیستم عامل . در عوض فلان میشود یا بهمان نوعی مغلطه ست. خوده فن های خارجی هم با این مسائل مشکل دارن و واقعا باید فکری به حال این سیستم عامل و آپدیت های اجباری کرد
در مورد حجم اینترنت گفتی منم در جواب اون پست و دادم. مشکلات اینترنت و سیستم عامل و قبول دارم. البته نت تو این یکی دو ماهه که خیلی کیفیتش افت کرده و کاریش نمیشه کرد. گیم پس مستقیم از پلاتی ،فروشنده معتبر بگیر مشکلی پیش نمیاد.

• Like
Reactions: MeoWise

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,495
نام
عرفان
من روز اول یعنی حدود 9 ماه پیش DNS الکترو زدم و از اون موقع هیچ مشکلی در باب نت ندارم. آپدیت وسط بازی هم تجربه نکردم، آپدیت دستگاه رو گذاشتم رو حالت auto، خودش آپدیت میکنه حتی رو حالت full shutdown.
تنها مورد رو اعصابش، برای من آپدیت اجباری بازی ها هستش که تنها راهش این هست که آپدیت رو اون موقع که برای اولین بار میپرسه قبل از شروع کنسل کرد و کنسول رو offline mode کرد... و واقعا این مورد مسخرست که اگر آپدیت رو بعد شروع لغو کنی، کل بازی پاک میشه:|
اینترنتم هم نهایت سرعتی که میده بترکونه 6مگابیت....

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
رفقا سلام
از بالای کنسول (سریز اکس) که داخل رو نگاه میکنی احساس میکنم روی فن رو گرد و غبار گرفته با اینکه همیشه کنسول رو سعی کردم تمیز نگه دارم
راهی هست بدون باز کردن بشه فن رو تمیز کرد؟

نیازی نیست حساس بشی چون تاثیری روی عملکرد نداره ولی در نهایت اگه نمیتونی ازش چشم پوشی کنی میتونی از قلمو های نقاشی استفاده کنی برای تمیز کردن ولی حوصله میخواد

مدل های نازک پیدا کنی از سوراخ های بالای کنسول داخل میره

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
نیازی نیست حساس بشی چون تاثیری روی عملکرد نداره ولی در نهایت اگه نمیتونی ازش چشم پوشی کنی میتونی از قلمو های نقاشی استفاده کنی برای تمیز کردن ولی حوصله میخواد

اونم به نظرم شاید مشکل داشته باشه اینکه از بالای کنسول گرد و خاک ریخته میشه پایین دیگه در نمیاد که
شایدم من اشتباه متوجه شدم

• Like
Reactions: ravi

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
اونم به نظرم شاید مشکل داشته باشه اینکه از بالای کنسول گرد و خاک ریخته میشه پایین دیگه در نمیاد که
شایدم من اشتباه متوجه شدم

آره خیلی حرکت اصولی نیست ولی مقدار خاک روی فن خیلی کم هستش و حتی اگه بریزه هم اتفاقی نمیفته

• Like
Reactions: laurapalmer

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
ب

به برا منم پره خاکه میگم خواسم با سشوار بگیرم توش ولی گفتم بپرسم به نظر شما سشوار گرفتن داخل دستگاه مشکلی نداره؟

• Like
Reactions: Clarence b

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
مایکروسافت خیلی ایران رو درنظر نمی‌گیره. این‌ مشکلات رو باید بری به عزیزان داخل کشور گوشزد کنی.

نت ۱۰۰ مگ که تو دنیا پیش‌پا افتاده‌ترین چیز هست رو اگر داشتیم، کلی شرایط بهتر بود. شبانه تو ساعتی که استفاده نمی‌کنی، در کمتر از نیم ساعت همه چیز رو تا انتها اپدیت می‌کرد.

• Like
Reactions: ravi and arthur97

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر