سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
سلام
دوستان برای دسته چه باتری بخرم ؟ شارژرش چه قیمته ؟
بستگی به مصرفت و بودجت داره
مثلا اگر مصرف متوسطی داشته باشی یک بسته 12 تای باتری کملیون مدل آلکالین میخری حدود 100 تومن و حداقل یک ماه استفاده میکنی
ولی باتری شارژی به صرفه تر هست و مثلا شما با خرید شارژر بین 500 تا 1 تومن هزینه میکنی اما چند سال میتونی استفاده کنی ولی دردسر خودش داره اولا که باید همیشه به فکر شارژ کردنش باشی دوما باید حداقل 4 تا باتری بگیری که نوبتی عوض کنی

• Like
Reactions: all4u

MO021

فروشنده
May 23, 2013
467
نام
Morteza
سلام یه مشکل برام پیش اومده
دث لوپ رو روی سری ایکس دانلود کردم اما موقع بازی هی بازی کرش میکنه و کنسول ریست میشه و گاهی هم فقط از بازی خارج میشه. این مشکل رو با گاردین گلکسی هم داشتم که مجبور شدم بیخیالش بشم و روی pc رفتمش. روی بازی های دیگه مشکلی ندارم فقط روی این دوتا بازی هی کرش میکنه. روی همه مود های گرافیکی هم بازی رو تست کردم درست نشد. کنسول رو هم ریست فکتوری کردم و بازی رو هم پاک کردم دوباره نصب کردم درست نشد. کسی اطلاعی یا تجربه ای در این موضوع داره؟ توی نت سرچ کردم بعضی ها همین مشکل رو دارن اما راه حلی پیدا نکردم
ممنون میشم راهنماییم کنید.

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
568
سلام یه مشکل برام پیش اومده
دث لوپ رو روی سری ایکس دانلود کردم اما موقع بازی هی بازی کرش میکنه و کنسول ریست میشه و گاهی هم فقط از بازی خارج میشه. این مشکل رو با گاردین گلکسی هم داشتم که مجبور شدم بیخیالش بشم و روی pc رفتمش. روی بازی های دیگه مشکلی ندارم فقط روی این دوتا بازی هی کرش میکنه. روی همه مود های گرافیکی هم بازی رو تست کردم درست نشد. کنسول رو هم ریست فکتوری کردم و بازی رو هم پاک کردم دوباره نصب کردم درست نشد. کسی اطلاعی یا تجربه ای در این موضوع داره؟ توی نت سرچ کردم بعضی ها همین مشکل رو دارن اما راه حلی پیدا نکردم
ممنون میشم راهنماییم کنید.
کنسول رو کلیر کش کن
تو صفحات قبلی توضیح دادم به چه صورت باید انجام بشه...

• Like
Reactions: MO021

N0o0bSmoke

کاربر سایت
Oct 24, 2021
127
اگه یه نفری و پشت میز میشینی بازی میکنی یه کابل ۲ متری بخر به نظر من
نه با تلویزیون ام و فاصله ام زیاده ولی حالا کابل مشکلی برای دسته به مرور زمان ایجاد نمیکنه؟

فروشنده زمانی که دستگاه رو خریدم اصرار داشت که بهتره از این باتری های dobe بگیری چون قلمی ها آمپر بالا دارند و دسته رو خراب میکنن به مرور ولی زیاد حرفش به نظر منطقی نمیومد و باور نکردم حالا گفتم بازم اینجا سوال کنم که کدوم بهتره چون باتری خوب با شارژر حدود 500 در میاد، از نظر قمیتی تقریبا مثل هم اند

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
نه با تلویزیون ام و فاصله ام زیاده ولی حالا کابل مشکلی برای دسته به مرور زمان ایجاد نمیکنه؟

فروشنده زمانی که دستگاه رو خریدم اصرار داشت که بهتره از این باتری های dobe بگیری چون قلمی ها آمپر بالا دارند و دسته رو خراب میکنن به مرور ولی زیاد حرفش به نظر منطقی نمیومد و باور نکردم حالا گفتم بازم اینجا سوال کنم که کدوم بهتره چون باتری خوب با شارژر حدود 500 در میاد، از نظر قمیتی تقریبا مثل هم اند
اگر میتونی هزینه کنی بنظرم باطری اورجینال خود مایکروسافت بگیر،یکبار پول میدی یک عمر خیالت راحت میشه بابت کیفیت

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
568

باتری های dobe زود شارژ خالی میکنن طبق نظراتی که تو دیجی کالا دیدم
باتری از 70 شروع میشه تا 350
برندهای سونی کمیلیون انرجایز وارتا دوراسل و.. هستن قیمت هاشون بالای 200 هست بین 20 الی 30 ساعت شارژ میده
برنده های مثل cfl و سانی بات هم هست خودم دارم 70 تومن خریدم 12 ساعت با ویبره شارژ میده 1100 میلی امپر ni-cd هست
نیاز به شارژر دارن شارژر cfl هم 120 تومنه خوبه شارژ بهترم بخوای از 500بگیر تا 2 الی 3 تومن هست
باتری فابریکم دسته هم 30 ساعت شارژ میده قیمتشم 1 تومنه شارژر ولی نمیخواد با خودکنسول شارژ میشه

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181

نه کابل بهترین گزینس چون باتریم در میاری از دسته ، ولی چون دوری و تلویزیونه رد میشن میخورن به سیمش اذیت میشی

• Like
Reactions: N0o0bSmoke

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
موردی نداره ، این ها که گفتی پرک های گیم پس هست من همیشه استفاده میکنم، اون که خطر بن داره مایکروسافت ریوارد هست بحثش جدا هست.
رو اکانتم شماره‌ی مجازی گوگل رو دارم که واس خودم هست داستان ایجاد می‌کنه؟

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین

فروشنده حرف مفت زده و به احتمال میخواسته جنسش بهت بفروشه باتری قلمی هیچ مشکلی برای دسته ایجاد نمیکنه
این باتری های فابریکی که تو ایران هستن یا تقلبی اند یا ظرفیت خیلی کمی دارند و یک در میان خرابی دارند باید مهلت تست بگیری از فروشنده
باتری کملیون بگیری ظرفیت 2100 و 2700 داره که 20 الی 30 ساعت شارژ نگه میداره اما باتری های فابریک بازار معمولا 1200 هستن و 10 -15 ساعت بیشتر شارژ نگه نمیدارند

• Like
Reactions: N0o0bSmoke and ravi

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر