سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Parmidgamergirl

کاربر سایت
Mar 6, 2022
154
دوستان برای ساخت اکانت اکس باکس مایکروسافت موقع تعیین ریجن کجا رو باید بزنیم؟ برای این میپرسم که مثلا بعصی موقع ها گیفت کارت های التیمیت برای کشور دیگه ای هستن و برای وارد کردن هم همون وی پ n رو لازم دارن. برای همین لازم هست که ریجنی که موقع ساخت اکانت درست میکنیم همون ریجنی و کشوری باشه که گیفت میخوایم بخریم؟
برای خرید گیم پس التیمیت گفته شده (تو یکی از تاپیک های فروم سایت) مطمعن ترین راه این هست که اول گلد مثلا یک ساله وارد اکانت بشه بعد آلتیمیت ۱ ماهه که کلا تبدیل میشن به آلتیمیت ۱ ساله و یک ماهه! حالا سوالم اینه اگر گلد برای یک کشور دیگه باشه و لازمش استفاده از آی پی بخصوص باشه و التیمیت برای یه جای دیگه و نیاز به یه آی پی دیگه! این امکان پذیر هست وارد کردنش و استفاده کردن؟

دوستان برای ساخت اکانت اکس باکس مایکروسافت موقع تعیین ریجن کجا رو باید بزنیم؟ برای این میپرسم که مثلا بعصی موقع ها گیفت کارت های التیمیت برای کشور دیگه ای هستن و برای وارد کردن هم همون وی پ n رو لازم دارن. برای همین لازم هست که ریجنی که موقع ساخت اکانت درست میکنیم همون ریجنی و کشوری باشه که گیفت میخوایم بخریم؟
برای خرید گیم پس التیمیت گفته شده (تو یکی از تاپیک های فروم سایت) مطمعن ترین راه این هست که اول گلد مثلا یک ساله وارد اکانت بشه بعد آلتیمیت ۱ ماهه که کلا تبدیل میشن به آلتیمیت ۱ ساله و یک ماهه! حالا سوالم اینه اگر گلد برای یک کشور دیگه باشه و لازمش استفاده از آی پی بخصوص باشه و التیمیت برای یه جای دیگه و نیاز به یه آی پی دیگه! این امکان پذیر هست وارد کردنش و استفاده کردن؟
جواب سوالم رو واقعا ممنون میشم بدید
مرسی

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,034
نام
شایان
دوستان من چند ماهه مسافرتم خارج از ایران و یه سری اس هم گرفتم. می تونم بگم صد درصد مشکلات و کندی هایی که تو ایران داریم بخاطر اینترنته.
اینکه ده بار باید دکمه بزنم تا بره تو بازی، یا
اینکه بعد از آپدیت کند شده اصلا همچین چیزی نیست و صد در صد مربوط به اینترنته
البته من تو ایران هم با سری ایکس و اینترنت شاتل ، هیچ مشکلی که با یه dns عوض کردن حل نشده باشه،نداشتم.
والا من با شاتل اصلا dns هم نمیزنم و هیچ مشکلی ندارم حتی بعد اپدیت مخصوصا این چند وقته اصلا یک دفعه هم نشده بزنم بره تو بازی نره یا مشکل دیگه ای داشته باشه

• Like
Reactions: ramin1987

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
611
جواب سوالم رو واقعا ممنون میشم بدید
مرسی
کشور رو آمریکا انتخاب کن
برای وارد کردن کدهای گلد و آلتیمیت حتی اگه برای کشور ترکیه یا آرژانتین یا هرجای دیگه باشه نیاز نیست کشورت رو عوض کنی فقط کافیه موقع ورود کد از طریق شیلترشکن آی پی اون کشور رو داشته باشی

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
561
کسی وارزون میزنه رو ایکس باکس؟
مشکل اینترنت دارم خیلی لگه داخل بازی گاهی وقتا هم اصلا وارد نمیشه ، بقیه هم این مشکل دارن؟
چند دقیقه پیش اتفاقا فصل جدید رو اپدیت کردم ارور میداد ولی یه بار مودم رو خاموش روشن کردم اوکی شد. اغلب من مشکلی ندارم و بین پینگ 80 تا 100 میچرخه، اکثرا 80. از dns الکترو هم استفاده میکنم. مواقعی هم که لگ دارم مربوط میشه یا به خود اینترنت خودم یا همین dns.

• Like
Reactions: mostafawarcraf

arpa

کاربر سایت
Jun 24, 2022
3
سلام
از دوستان کسی تجربه کار با هر دو مدل one s و series s رو داشته ؟ پیشنهاد خرید کدوم رو می دین ؟ تلویزیون 4k هست ولی معمولی و نه گرون قیمت. بازی آنلاین استفاده نمی کنم. کنسول نسل هشت و نه هم تا حالا نداشتم. تفاوت وضوح تصویر و چیزای دیگه بین دو مدل.

• Like
Reactions: laurapalmer

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
سلام
از دوستان کسی تجربه کار با هر دو مدل one s و series s رو داشته ؟ پیشنهاد خرید کدوم رو می دین ؟ تلویزیون 4k هست ولی معمولی و نه گرون قیمت. بازی آنلاین استفاده نمی کنم. کنسول نسل هشت و نه هم تا حالا نداشتم. تفاوت وضوح تصویر و چیزای دیگه بین دو مدل.
سلام
عزیز به نظره من بودجشا داری سری ایکس بگیر،چون رو همین تی وی های معمولیم تفاوت به وضوح معلومه میتونی بازیهای نسل هشت را 4kتجربه کنی شصت فریم ریت واکثره بازیهای نسل هفتم بهمچنین،نسل نهم که جای خود داره و خودت بهتر میدونی

• Like
Reactions: arthur97 and arpa

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,316
سلام
تو این شرایط هرکی one s بخره باخت داده

Silvio dante

کاربر سایت
Jun 11, 2022
52
سلام
پول به ONE S بدی کلاه گشادی سرت رفته اونم وقتی سریز اس با قیمت زیر ۱۰ تومن موجوده

Saeedking369

کاربر سایت
Oct 16, 2018
45
دوستان چنتا شاپ معتبر برا تهیه گیفت کارت معرفی کنید فقط خواهشا معتبر باشه.اکانت گیم پس التیمیت ۳ساله گرفته بودم دیروز دیدم گیم پس نیس دیگه و ایکس باکس بدلیل کلاهبرداری اکانتو بسته فقط شانس اوردم کنسول بن نشد

• Poker Face
Reactions: blak

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,316
دوستان چنتا شاپ معتبر برا تهیه گیفت کارت معرفی کنید فقط خواهشا معتبر باشه.اکانت گیم پس التیمیت ۳ساله گرفته بودم دیروز دیدم گیم پس نیس دیگه و ایکس باکس بدلیل کلاهبرداری اکانتو بسته فقط شانس اوردم کنسول بن نشد
یه زحمت بکش اسم سایت فروشگاهو بگو کسی دوباره کلاه نره سرش
به نظر من سمت ۳ ساله نرید حداکثر ۱ سال
متاسفانه من جای معتبر نمیشناسم 😅

• Like

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,034
نام
شایان
اقا بگید دیگه وقتی کلاهبرداری کرده اسم فروشگاه رو بگید که بقیه نخرن حداقل

• Like

arpa

کاربر سایت
Jun 24, 2022
3
تو این شرایط هرکی one s بخره باخت داده
می شه راهنمایی کنین
one s خروجی 4k رو ساپورت می کنه و موقع اجرای بازی زیر تلویزیون رزولوشن رو 4k می نویسه.
series s اما 4k رو ساپورت نمی کنه 1440p هست. آیا تو واقعیت و اجرای بازی با سری اس رزولوشن پایین تر از one s هست ؟ ولی قدرت سری اس بیش تر هست. می شه راهنمایی کنین تفاوت گرافیکی بین دو کنسول رو.

• Like

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
می شه راهنمایی کنین
one s خروجی 4k رو ساپورت می کنه و موقع اجرای بازی زیر تلویزیون رزولوشن رو 4k می نویسه.
series s اما 4k رو ساپورت نمی کنه 1440p هست. آیا تو واقعیت و اجرای بازی با سری اس رزولوشن پایین تر از one s هست ؟ ولی قدرت سری اس بیش تر هست. می شه راهنمایی کنین تفاوت گرافیکی بین دو کنسول رو.
سلام
عزیز الان هر کی سریزs خریده رازی بود اول هارد ssd داره،دوم،کنسول نسله نهمیه واکثرهدبازیهای وانsرا اجرا میکنه خروجیشم2kهست،به نظر من series s واقعان خیلی بهتره،این نظره من بود

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,316
می شه راهنمایی کنین
دوست عزیز one s فقط تو پخش فیلم و منو 4k خروجی میده تو بازی نهههههایت ۱۰۸۰ اونم خیلی جالب نیست تو بازی ها بعضا از ps4 ضعیف تره
بعد الان وارد نسل ۹ شدیم دیگه خرید کنسول نسل ۸ عقلانی نیست مخصوصا one s که تمام بازیای شاخش رو گیم پس هست رو سری s با کیفیت ترم اجرا میشه اگه بتونی هزینه بکنی که سری x بخری که دیگه بهتره

کلا شما one s فراموش کن

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
می شه راهنمایی کنین
عزیز اونone xخروجی 4kداره اونم درست نمیدونم فکر کنم upscale بکنه حالا اینا اساتید بهتر میدونن ولی در رابطه با مقایست series s بهتره اگهtv 4k داری و بودجت میرسهدseries x بگیر

• Like
Reactions: arpa

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر