سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
یک سوال پیش اومد برای من الان مثلا بخش انلاین بتل V رو نمیشه بازی کرد با ظرفیت هوم قبلا تست کردم
یعنی میشه با ظرفیت سوییچ بازی کرد ولی ؟

با ظرفیت سوییچ میشه مولتی بتلفیلد V بازی کنید به شرطی که با اکانت گیم پس بازی کنید

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
متوجه منظورتون نشدم چرا توی هوم نمیشه نسخه ترایال رو بازی کرد.

مثلا بعضی نسخه های تریال مثل فیفا یا بتلفیلد جدیده برای اینکه استفاده کنید باید روی اکانت سرویس آلتیمیت یا ea play فعال داشته باشید

در نتیجه وقتی با اکانت لاگین نکنید نمیشه استفاده کرد

اکانت هوم هم کسی لاگین نمیکنه و همیشه با اکانت شخصی بازی میکنن

• Like
Reactions: Troy200489

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
آقای محترم شما عکس رو ببین چرا اینقدر مقاوم میکنید؟
دارم به زبان ساده توضیح میدم هارد gpt بوده فرمت هارد های سیستم mbr این بنده خدا راهنمایی کرد من اول گفتم اشکال نداره فدای سرت برمیگرده توهین می‌کنه مسخره می‌کنه کارش اشتباهه بوده اول باید بهم میگفت چون فرمت هاردها فرق می‌کنه داخل ویندوز هارد بالا نمیاد منم letter زدم هارد به دو قسمت تقسیم شد دیگه کنسول هارد رو نشناخت دروغ که ندارم بگم اینقدر رفیق بازی نکنید بخاطر همین رفتارها و حق به جانب بودن هاست که تاپیک ها هروز خلوت تر میشه
دوست عزیز راجب قسمت اول صحبتت یه چیزی سرچ کردی بد متوجه شدی ( gpt و mbr ) فرمت هارد نیست ، اینا برای بوت شدن و نصب ویندوزه و ربطی به این چیزی که میگی نداره ، فرمت هارد میشه ntfs ، fat32 ، exfat
قسمت دوم صحبتتم اگه هاردت به دو بخش تبدیل شد نیازی نبود فرمت کنی از همون جا میتونسی یکیشون کنی باز

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
با ظرفیت سوییچ میشه مولتی بتلفیلد V بازی کنید به شرطی که با اکانت گیم پس بازی کنید
خوب هیچوقت با اکانت های سوییچ اجازه نمیدن بازی کنیم
منظورم با خود اکانته اصولا فروشنده اکانت رو میگیره اگر با خود اکانت بازی کنیم

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
خوب هیچوقت با اکانت های سوییچ اجازه نمیدن بازی کنیم
منظورم با خود اکانته اصولا فروشنده اکانت رو میگیره اگر با خود اکانت بازی کنیم

اون واسه ظرفیت هوم هست

ظرفیت سوییچ کاری ندارن بازی کنید یا نه چون به هر حال لاگین شدین دیگه

iar4sh

کاربر سایت
Apr 27, 2018
32
دوست گرامی فرمت هاردی که با ایکس باکس فرمت شده فرق می‌کرده منم کاری که گفتی کردم هارد به دو پارت تبدیل شد و کنسول دیگه نشناخت اون هارد رو هرکار کردیم دیگه بالا نیومد فقط باید فرمت میشد اینم عکسش
حالا ما که سوخت دادیم ولی اینو دیگه به کسی بابت این مشکل نگو تنها ایراد نوع فرمت هارد ویندوز mbr و gpt هست تجربه شد
View attachment 253112
من چند سال پیش همین مشکل رو واسه هارد اکسترنال پلی 3 داشتم ، بهترین و معروف ترین نرم افزار برای تغییر فرمت هارد mbr و gpt به هم دیگه نرم افزار AOMEI Partition Assistant هستش
فوق العاده خوبه این برنامه ، کار باهاش هم راحته و خیلی سریع فرمت و تبدیل هارد رو انجام میده

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,101
نام
محمد علی
سلام دوستان مانیتور 2k تا رنج13 تومن چی چه برند و مدلی پیشنهاد میکنید برای سریز ایکس
من VG27AQL1a دارم. کالیبریشن ابتداییش خوب نیست (نصب به VG27AQ) اما بقیه چیزهاش بهتره. ظاهرا پنل ۱۰ بیت واقعی هم داره.
مشکلش اینه که قیمتش توی ایران اگر باشه چرت و پرته. اما از سایت‌های واسط میشه ارزون‌تر خرید. خودم ۱۳.۵ خریدم.

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,509
نام
مهدی
دوستان با توجه به محدودیت دانلود نت همراه اول راه دیگه ای برای دانلود نیست با سرعت بالا؟ سایت های داخلی چندتا بازی گذاشتن که اکثر آنلاین محورهاشون بعد از دانلود دوباره خود کنسول هم اندازه حجم بازی میگه دانلود کن مثلا پاپجی ، فورتنایت و وارزون دانلود کردم باز اندازه حجم بازی آپدیت خواسته

• Like
Reactions: unestaj

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
دوستان با توجه به محدودیت دانلود نت همراه اول راه دیگه ای برای دانلود نیست با سرعت بالا؟ سایت های داخلی چندتا بازی گذاشتن که اکثر آنلاین محورهاشون بعد از دانلود دوباره خود کنسول هم اندازه حجم بازی میگه دانلود کن مثلا پاپجی ، فورتنایت و وارزون دانلود کردم باز اندازه حجم بازی آپدیت خواسته
فعلاً رایتل داره خوب جواب می‌ده، ولی بعید نیست به زودی اون هم منهدم بشه. :| یه بسته ۵۰ تومنی داره که می‌شه توی یه هفته ۱۵۰ گیگ دانلود کرد و محدودیت شبانه‌روز هم نداره و هر ساعتی می‌شه ازش استفاده کرد. سرعتش هم برای من خوبه و حدود ۴ مگابایت در ثانیه دانلود می‌کنه، ولی شنیدم که کیفیت اینترنتش یه ذره شانسیه و بعضی جاها بهتره و بعضی جاها خوب نیست.
همراه اول که افتضاح شده. به جز بحث دانلود، از یکی دو هفته پیش حتی برای ورود به بازی‌های ایکس باکس هم جون می‌کنه و نمی‌ذاره راحت وارد بشم. :| خود کنسول به شبکه وصل می‌شه و مشکلی نداره، ولی توی سینک کردن و وصل شدن بازی‌ها به شبکه می‌مونه و آخرش هم یه ارور می‌ده و خلاص! من دیگه کامل برای اینترنت زدم تو خط رایتل و هم از نظر دانلود خوبه و هم مشکلی با وصل شدن ندارم.

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
سلام دوستان
مودم مناسب برای xbox که vpn براش ست بشه و نیاز به dns رو xbox نباشه چی پیشنهاد میدید
قیمتشم مناسب باشه ممنون
اینترنت شاتل بگیر :D
جدی دوستان یه چیز جالب من بهش برخوردم
من اینترنتم شاتله تا چند وقت بدون dns تست نکرده بودم با اینکه از یه سری شنیده بودم شاتل بدون dns کار میکنه اگر سرویس گیمینگ اش فعال باشه
خلاصه درخواست سرویس گیمینگ رو دادم و رایگان فعال کردن
الان نه dns میخوام برای بازی کردن نه برای دانلود سرعت دانلودم هم مثل pc عه بدون قطعی
ولی نکته جالبش اینه که بازی rocket league که با شیلتر شکن کلا فقط باز میشه هم برای من بدون هیچی باز میشه

unestaj

کاربر سایت
Mar 18, 2022
73
اینترنت شاتل بگیر :D
جدی دوستان یه چیز جالب من بهش برخوردم
من اینترنتم شاتله تا چند وقت بدون dns تست نکرده بودم با اینکه از یه سری شنیده بودم شاتل بدون dns کار میکنه اگر سرویس گیمینگ اش فعال باشه
خلاصه درخواست سرویس گیمینگ رو دادم و رایگان فعال کردن
الان نه dns میخوام برای بازی کردن نه برای دانلود سرعت دانلودم هم مثل pc عه بدون قطعی
ولی نکته جالبش اینه که بازی rocket league که با شیلتر شکن کلا فقط باز میشه هم برای من بدون هیچی باز میشه
از کجا بگیریم از خوده مخابرا بیست بیست،میشه توضیح بدبد

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
از کجا بگیریم از خوده مخابرا بیست بیست،میشه توضیح بدبد
دوست من شاتل یه شرکت جداگونس یه سرویس دهنده اینترنت جدا از مخابرات عه
تو گوگل سرچ کنی سایتشون میاد میتونی تماس بگیری باهاشون برای اینکه ببینی تو منطقه و شهر شما سرویس دهی اینترنت دارند یا نه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر