سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
نباید اینطور باشه من پول دادم واسه بازی دوست دارم اصلا آفلاین بازی کنم نتت ضعیف باشه نمیتونی بازی خودتم اجرا کنی
از dns هم نیست
داداش بازیت چیه اتفاقا من امروز دو گیم خریدم همش آفلاین بازی کردم

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوستان هیچ راهی هست بازی که نصب شده رو دیتاش رو انتقال بدم به هارد
بعدش بازی رو پاک کنم دوباره از هارد نصب کنم؟

گزینه Move بزنید از حافظه داخلی انتقال میده و اتوماتیک بازی از حافظه داخلی پاک میشه

اگه کپی هم انجام بدین و خودتون دستی پاک کنید که بله میشه

ولی اگه بازی آپدیت داده باشه و آنلاین باشید بخواید بازی رو پلی کنید بهتون پیغام میده میگه اول باید بازی آپدیت بشه

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
نباید اینطور باشه من پول دادم واسه بازی دوست دارم اصلا آفلاین بازی کنم نتت ضعیف باشه نمیتونی بازی خودتم اجرا کنی
از dns هم نیست

اگه اکانت هوم باشه و بازی رو خریداری کرده باشید نیازی به آنلاین شدن نیست

ولی اگه اکانت سوییچ هست یا از گیم پس میخواید بازی اجرا کنید باید لایسنس بازی یا سرویس چک کنه

از این dns استفاده کنید شاید مشکل واسه لود حل شد

185.231.182.126
37.152.182.112

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
این اجرا شبیه ساز روی xss
نیاز به هزینه داره یا رایگانه ؟
بازیا xg ( ایکس باکس اورجینال ) اجرا می‌کنه ؟

چند مدل شبیه ساز میتونی اجرا کنی که یه مدلش از طریق مرورگر هست که هزینه نداره

یه مدل از طریق developer mode که ۲۰ دلار هزینه داره

بازی های xbox original تست نکردم ولی اگه core برای retroarch داشته باشه احتمال زیاد اجرا میشه

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سلام
یه سوال دارم xbox series s هک شده ؟
چون دیدم بعضی فروشگاه ها نوشتن کپی خور . اگر شده کنسول باز میشه برای کپی خور ؟

نه هک نشده کپی خور هم نشده
روی کنسول یه سری بازی نصب میکنن که فقط میتونید آفلاین اونارو بازی کنید و به محض اینکه آنلاین بشید همه بازی ها غیر فعال میشن
به این کار خودشون میگن کپی خور ولی در واقعیت اسمش نصب بازی هست فقط

کنسول طبیعتا باید از جعبه بیاد بیرون تا بازی نصب بشه ولی همه چیز نرم افزاری هست و پیچ های کنسول باز نمیشن

بهترین راه هم خرید کنسول آکبند و پلمپ و استفاده از گیم پس هستش

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
توضیح خاصی نداره شما هر بازی که میخواید سفارش میدین و طرف میره با کارت اعتباری خودش که متعلق به کشور آرژانتین یا ترکیه هست بازی مد نظر شما رو به عنوان گیفت میخره که در نهایت مایکروسافت یدونه کد میده

اون کد شما با ip همون کشوری که خریداری شده وارد هر اکانتی که خواستین میکنید

اکانت آرژانتین بسازید برای شارژ کردنش نیاز به کارت اعتباری آرژانتین یا گیفت کارت آرژانتین دارید که پیدا نمیشه

این یه نمونه قیمت(اطلاعات کانال پاک کردم تبلیغ نشه)

View attachment 250620

البته این بازی خاص قیمتش روی استور آرژانتین هم بالاست ولی ۹۹ درصد بازی ها قیمتشون نصف هستش تقریبا
خب الان گیفت کارت ۲۰ دلاری ۵۴۰ تومنه ، این کد دیجیتالیش کلا ۶۰ تومن ارزون تر میشه که ( بعد چرا برا شارژ کردن اکانتم که مثلا ارژانتین ساختم باید کارت اعتباری داشته باشم ؟ مگه با گیفت کارت نمیشه شارژش کنم بعد برم بخرم بازیو؟ )

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
خب الان گیفت کارت ۲۰ دلاری ۵۴۰ تومنه ، این کد دیجیتالیش کلا ۶۰ تومن ارزون تر میشه که ( بعد چرا برا شارژ کردن اکانتم که مثلا ارژانتین ساختم باید کارت اعتباری داشته باشم ؟ مگه با گیفت کارت نمیشه شارژش کنم بعد برم بخرم بازیو؟ )

اگه مثلا اکانت خودتون ۲۰ دلار آمریکا شارژ کنید با اون پول فقط از استور آمریکا میتونید خرید کنید

نمیشه رجین آمریکا شارژ کنید از استور آرژانتین خرید کنید

در مورد این بازی بخصوص هم چک کردم قیمت رجین آرژانتین خیلی با آمریکا فرق نداره ولی توی بقیه بازی ها تفاوت خیلی زیاده

• Like
Reactions: jalin and unestaj

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
دوستان ببخشید من الان یه کده گیفت کارت برای امریکا بخرم تو کنسولم محل زندگیم رو زدم امریکا و میتونم با اینترنت خونمون وصل بشم به استور (رو کنسولم dns زدم) میتونم کد رو به راحتی تو استور redeeme کنم یا نه بازم باید قند شکن امریکا رو مودم ست کنم و از این کارا؟

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوستان ببخشید من الان یه کده گیفت کارت برای امریکا بخرم تو کنسولم محل زندگیم رو زدم امریکا و میتونم با اینترنت خونمون وصل بشم به استور (رو کنسولم dns زدم) میتونم کد رو به راحتی تو استور redeeme کنم یا نه بازم باید قند شکن امریکا رو مودم ست کنم و از این کارا؟

با DNS نمیتونید کد وارد کنید
کد هم به آدرس و رجین اکانت ربطی نداره فقط با ip کار داره

از طریق مرورگر گوشی یا هر وسیله دیگه ای که میتونید روش قند شکن فعال کنید به این آدرس برید و لاگین کنید و در نهایت کد وارد کنید

redeem.microsoft.com

همون لحظه به اکانت که روی کنسول دارید بازی اضافه میشه و دردسر ست کردن روی روتر هم نداره

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
با DNS نمیتونید کد وارد کنید
کد هم به آدرس و رجین اکانت ربطی نداره فقط با ip کار داره

از طریق مرورگر گوشی یا هر وسیله دیگه ای که میتونید روش قند شکن فعال کنید به این آدرس برید و لاگین کنید و در نهایت کد وارد کنید

redeem.microsoft.com

همون لحظه به اکانت که روی کنسول دارید بازی اضافه میشه و دردسر ست کردن روی روتر هم نداره
ممنون از شما گیرم فقط کد باید پول اضافه کنه نه بازی که بعد با اعتبار حسابم بتونم بازیه مورد نظرم رو بخرم با این سایته و روشی که گفتید میشه دیگه؟ بعد یه سوال دیگه با گوشی میخوای بری به این سایتی که ادرسش رو دادید بازم فند شکن باید ای پی خاصی باشه یا نه فرقی نمیکنه؟

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
ممنون از شما گیرم فقط کد باید پول اضافه کنه نه بازی که بعد با اعتبار حسابم بتونم بازیه مورد نظرم رو بخرم با این سایته و روشی که گفتید میشه دیگه؟ بعد یه سوال دیگه با گوشی میخوای بری به این سایتی که ادرسش رو دادید بازم فند شکن باید ای پی خاصی باشه یا نه فرقی نمیکنه؟

فرق نمیکنه هر کدی که بخواید وارد کنید مربوط به رجین خاصی هست مگه اینکه مثل کد های تریال یا کد هایی که داخل بازی ها هستش رجین خاصی نداشته باشه

اون کد هارو با اکثر ip ها میشه وارد کرد ولی با ip ایران نمیشه

اگه dns هم بزنید بازم فرقی نمیکنه چون ip تغییری نمیکنه

اون کدی که باهاش حسابتون شارژ میکنید باید ببینید برای چه رجین هستش
بر اساس اینکه متعلق به چه رجین هستش شما فقط میتونید از همون رجین بعدا خرید کنید یعنی کد آمریکا رو بزنید باید از استور آمریکا خرید کنید بعدا

سایت بدون قندشکن باز میشه ولی لحظه که میخواید کد وارد کنید باید قندشکن بزنید

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
دوستان بودجه تا 13-14 میلیون مانیتور چی پیشنهاد میکنین برای سری اس؟

ASUS TUF Gaming VG27AQ1A 27WQHD
انتخاب نهاییم این شد بخاطر ریسپانس تایم خوبش.
و اینکه دوتا ورودی USB هم داره برای وصل کردن موس و کیبورد (برای پی سی)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر