سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
ممنون از شما ولی سوال من رو متوجه نشدین.
منظورم اینه مثلا من black desert رو همیشه بازی میکنم یه روز میام خونه میبینم ۵ گیگ آپدیت داده کلا اون روز دیگه نمیتونم بازی کنم باید بزنم آپدیت بشه.میخوام این بازی همیشه بدون اینکه من آپدیتش کنم خودش همیشه اتومات آپدیت بشه

تا جایی که میدونم نمیشه فقط یه بازی آپدیت باشه همیشه و بقیه بازی ها آپدیت نشن

• Like
Reactions: hadi_gamer

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
سلام دوستان
من گیم پلی بازیمو سیو میکنم یه دیقه ۱۰۸۰ یا ۷۲۰ فرقی نداره بازی صداش جلو تره از تصویر وقتی پخش میکنم !!! کاریش میشه کرد یا همین قدر داغون سیو میشه؟
و چجوری میشه صدای صحبت کردنمون تو بازیم سیو شه !! اصلا صدای حرف زدن تو خوده بازیو سیو نمیکنه!! حتی انمی که میکشی یه چیزی میگه اونم سیو نمیشه!!!! چرا ان قد بده نحوه سیو گیم پلی تو ایکس باکس!!؟؟

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
سلام دوستان
من گیم پلی بازیمو سیو میکنم یه دیقه ۱۰۸۰ یا ۷۲۰ فرقی نداره بازی صداش جلو تره از تصویر وقتی پخش میکنم !!! کاریش میشه کرد یا همین قدر داغون سیو میشه؟
و چجوری میشه صدای صحبت کردنمون تو بازیم سیو شه !! اصلا صدای حرف زدن تو خوده بازیو سیو نمیکنه!! حتی انمی که میکشی یه چیزی میگه اونم سیو نمیشه!!!! چرا ان قد بده نحوه سیو گیم پلی تو ایکس باکس!!؟؟
نمیدونم کنسولتون چی هست
ولی من دیروز کال اف دیوتی ونگارد بازی میکردم بازی رو ضبط میکردم روی کنسول مشکلی نداشت.. مورد های که میفرمایین توبازهای دیگه تست کردین!؟
حتی نکته جالبشم این بود بار اول یک دقیقه ضبط کرد بار دوم 4 دقیقه

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
نمیدونم کنسولتون چی هست
ولی من دیروز کال اف دیوتی ونگارد بازی میکردم بازی رو ضبط میکردم روی کنسول مشکلی نداشت.. مورد های که میفرمایین توبازهای دیگه تست کردین!؟
حتی نکته جالبشم این بود بار اول یک دقیقه ضبط کرد بار دوم 4 دقیقه
وارزون ( تو ps4 راحت هر مدلی میخواستم ضبط میشد نمیدونم این چرا اینجوریه !! ( نه صدای حرف زدنمون تو بازیو ضبط میکنه ، نه صدای بازیو درست ضبط میکنه همش تصویر عقب تره از صدای بازی!! ) سری اس کنسولم
اون ۴ دیقه ضبط برا زمانیه که از اولش بزنی شروع ضبط من منظورم اونیه که میزنی یهو ۱ دیقه قبلیو خودش سیو کنه

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
وارزون ( تو ps4 راحت هر مدلی میخواستم ضبط میشد نمیدونم این چرا اینجوریه !! ( نه صدای حرف زدنمون تو بازیو ضبط میکنه ، نه صدای بازیو درست ضبط میکنه همش تصویر عقب تره از صدای بازی!! ) سری اس کنسولم
اون ۴ دیقه ضبط برا زمانیه که از اولش بزنی شروع ضبط من منظورم اونیه که میزنی یهو ۱ دیقه قبلیو خودش سیو کنه
کلا یکم مشکل داره داستان ضبط تو xbox ربطی هم به کنسول نداره که سری اس یا ایکسه یا xbox one
برای منم همینطوری شده بود تصویر و صدا درست نبود
اما خود به خود درست شد کاریش نکردم فرداش تست کردم درست شده بود

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
دوستان یه بزرگواری میتونه بیاد یه سایت خوب برای خرید گیفت کارت xbox به من تو pv معرفی کنه قیمتاش لازم نیست پایین ترین حد ممکن باشن ولی پرتم نباشن و مهم اینه که قابل اعتماد باشه بن نشم یه وقت که به خاک سیاه میشینم

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
کلا یکم مشکل داره داستان ضبط تو xbox ربطی هم به کنسول نداره که سری اس یا ایکسه یا xbox one
برای منم همینطوری شده بود تصویر و صدا درست نبود
اما خود به خود درست شد کاریش نکردم فرداش تست کردم درست شده بود
درست نمیشه والا برا من ، اولین ویدو که سیو کردم اوکی بود ، ولی بعدش کلا خرابه همشون ، بعد نمیدونی چجوری میشه صدای حرف زدنمونم ضبط شه ؟

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
دوستان یه بزرگواری میتونه بیاد یه سایت خوب برای خرید گیفت کارت xbox به من تو pv معرفی کنه قیمتاش لازم نیست پایین ترین حد ممکن باشن ولی پرتم نباشن و مهم اینه که قابل اعتماد باشه بن نشم یه وقت که به خاک سیاه میشینم
نبود کسی؟

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سلام دوستان راهی هست که بتونم سیو gta v 100 درصد رو برای بازی gta v expanded enhanced دانلود کنم؟
واقعیت حوصله ندارم gta رو صددرصد کنم

روی xbox سیو با اکانت شما سینک میشه در نتیجه امکان استفاده از سیو دیگران وجود نداره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر