سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,464
نام
امین
سلام، مرسی بابت راهنمایی عزیز اما چنین چیزی نزده. یه نکته عجیب دیگه که الان متوجهش شدم اینه که اون 129 گیگابایت حجمی که درج شده بود همینطوری واسه خودش داره بیشتر میشه و در واقع انگار روند دانلود ادامه داره. حالا یکم بیشتر صبر میکنم ببینم چطور میشه.

برای ثبت شدن این باگ تاریخی، یه عکس هم ازش به یادگار میذارم همینجا. :D دیتایی که در حالت عادی باید دانلود میشد 75 گیگ بود، بعدش تبدیل به 129 و 130 شد و فعلا همینطوری داره بیشتر میشه. :eek: :))

View attachment 244231
این مورد واسه من هم تو ps5 پیش اومده هم تو سریس ایکس
معمولا هم بین 3 تا 15 گیگ اضافه رفته و اوکی شده.

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
این مورد واسه من هم تو ps5 پیش اومده هم تو سریس ایکس
معمولا هم بین 3 تا 15 گیگ اضافه رفته و اوکی شده.
برای منم همین الان چند گیگی رفت و درست شد... ولی واقعا باگ عجیبیه، خدا هیچکس رو تو این وضعیت رها نکنه دچار یه بلاتکلیفی بدی میشه آدم. :D :))

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
580
دوستان شما با dns پینگتون توی بازی های انلاین مثل وارزون و بتل و اینا چطوریه؟ من مشکل داره نتم یا کلا dns پینگ رو بالا میبره؟
وارزون برای من بین 100 تا 130 میچرخه با adsl مخابرات. ولی توی پابجی بالاتره مثلا 140 ایناست، ضمن اینکه نمیدونم چه مشکلی داره که گاهی اوقات بیشتر از 5 دقیقه طول میکشه تا به سرورهای بازی کانکت بشه. جدیدا پیش اومده و قبلا به راحتی وارد منوی بازی میشد.

• Like
Reactions: justgamingforfun

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
دوستان چند تا سوال دارم اگر گیم پس داشته باشی جای دانلود بازیا میتونی بری دیتاشون رو جایی مثل پشت شهرداری برات بریزن رو هارد اکسترنال بعد بیای هاردو وصل کنی به کنسول به جای دانلود کردن دیتای بازی از هارد اکسترنال بریزیش داخل کنسول؟ اگر میشه اپدیتا رو چطور میشه این کارو کرد؟ در ضمن الان من میخوام امروز یا فردا xbox one رو روشن کنم راهی هست بعد از اپدیت اولیه و تنظیمات اولیه کاری کنم کنسول افلاین بشه اخه من دیسک halo mcc رو دارم میخوام بذارمش تو دستگاه بازی کنم ولی از طرف دیگه این بازی انگار 73 گیگ اپدیت داره میترسم به خاطر دانلود نکردن اپدیتا نذاره بازی رو اجرا کنم یا مجبور به اپدیت کنه کنسول که اصلا من همچین حجم اینترنتی ندارم

amirzadafshar

کاربر سایت
Aug 29, 2014
53
دوستان چند تا سوال دارم اگر گیم پس داشته باشی جای دانلود بازیا میتونی بری دیتاشون رو جایی مثل پشت شهرداری برات بریزن رو هارد اکسترنال بعد بیای هاردو وصل کنی به کنسول به جای دانلود کردن دیتای بازی از هارد اکسترنال بریزیش داخل کنسول؟ اگر میشه اپدیتا رو چطور میشه این کارو کرد؟ در ضمن الان من میخوام امروز یا فردا xbox one رو روشن کنم راهی هست بعد از اپدیت اولیه و تنظیمات اولیه کاری کنم کنسول افلاین بشه اخه من دیسک halo mcc رو دارم میخوام بذارمش تو دستگاه بازی کنم ولی از طرف دیگه این بازی انگار 73 گیگ اپدیت داره میترسم به خاطر دانلود نکردن اپدیتا نذاره بازی رو اجرا کنم یا مجبور به اپدیت کنه کنسول که اصلا من همچین حجم اینترنتی ندارم
تا جایی که بنده میدونم بله قبلش هارد اکسرنال وصل میکنید به کنسول که پارتیشن بندی خود کنسول بشه بعد یه سری بازیا که نیاز به اپتیمایز ندارن از روی هارد اجرا میشن یه سری دیگه هم باید اول بریزی داخل کنسول بعدا اجرا میشن
آپدیت ها رو دقیق اطلاع ندارم ولی فکر کنم بازی کلا پاک میکنی از اول اینیستال میکنی
اینجا بخش سریز هست نه سری ONE

Mr.Oceanic 6

کاربر سایت
Nov 4, 2012
17
نام
علیرضا
سلام.
دوستان من PS5 دارم می‌خوام یه کنسول هم برای استفاده از گیم‌پس بگیرم. سریز S جوابه؟ از نظر کیفیتی که ارائه می‌ده و اینجور چیزا؟

marco dest

کاربر سایت
May 24, 2021
696
سلام.
دوستان من PS5 دارم می‌خوام یه کنسول هم برای استفاده از گیم‌پس بگیرم. سریز S جوابه؟ از نظر کیفیتی که ارائه می‌ده و اینجور چیزا؟
سلام .بله.من خودم هم همین ترکیب رو تهیه کردم صدالبته اگه مبلغ بیشتری دارید سریز ایکس بگیرید اما من خودم فعلا سریز اس و ps5 رو گرفتم و نیازی هم فعلا تا چند سال به سریز ایکس نمی‌بینم

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
سلام.
سلام اگه ریز بین هستی و کیفیت برات خیلی مهمه نه پولتو سیو کن سری ایکس بخر
ولی برای کنسول دوم خوبه

• Like
Reactions: Mr.Oceanic 6

amin1

کاربر سایت
Aug 7, 2009
432
نام
امین
دوستان تا الان دو بار بازی Maneater رو دانلود کردم هر بار که میخوام بازی رو launch کنم با این ارور مواجه شدم:
0x8007013d
Xbox-error-Code-0x8007013d.jpg
چه کنم؟ راه حلی داره؟ دو بار دانلود کردم گفتم شاید data corrupted باشه!

M@SOUD64

کاربر سایت
Mar 23, 2013
2,172
دوستان تا الان دو بار بازی Maneater رو دانلود کردم هر بار که میخوام بازی رو launch کنم با این ارور مواجه شدم:
0x8007013d
سلام یکبار این مشکل برای من پیش اومد دیتا رو پاک کردم و دوباره نصب کردم و مشکل حل شد

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
0x8007013d

منم این مشکل داشتم روی چند تا بازی که با تغییر DNS حل شد :blink:

البته منم دوباره دانلود کردم و شاید دیتا هم مشکل داشته باشه ولی این مورد ارزش تست داره

من با این مشکلم حل شد
178.22.122.100
94.232.174.194

milahi

کاربر سایت
May 15, 2017
197
آقا من فورتزا ۵ دانلود کردم شده 160 گیگ هی دانلود تموم نمیشه.
بازی هم اجرا نمیشه میگه باید نصب کنی! این چیه دیگه؟ چیکار کنم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر