سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

amirzadafshar

کاربر سایت
Aug 29, 2014
53
بنظر من هم کاملا طبیعیه اما برای اطمینان دماش رو به ترتیب تو 3 ساعت اول بسنج
من یه ps3 فت داشتم کنسول مثل پیکان مدل 67 راحت بین 20 30 نفر رد و بدل شده بود خمیر سیلیکونش تبدیل به فسیل شده بود هر بار که باهاش بازی می کردم راحت اتاق رو گرم میکرد صدای فنش هم انگار تیک افه هواپیما بود هیچ مشکلی براش پیش نیومد فقط گاهی فریز میکرد از برق میکشیدم
خدا ازت نگذره کل تایپک خوندم اینو گفتی دارم جر میخورم

• Like
Reactions: milad.ps4

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
سلام
دوستان من الان اکانتم روی one x هستش حالا اگه روی سریز اکس هم اکانتم رو بالا بیارم مشکلی پیش نمیاد؟
بعد برا استفاده از گیم پس باید باز همون اکانتی ک خریدم رو روی همین کنسول جدیدم هم هوم کنم و با اکانت اصلیم بازی کنم دیگه؟
مشکلی پیش نمیاد ک رو جفت کنسولام این اکانت ها بالا باشن؟

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
سلام
دوستان من الان اکانتم روی one x هستش حالا اگه روی سریز اکس هم اکانتم رو بالا بیارم مشکلی پیش نمیاد؟
بعد برا استفاده از گیم پس باید باز همون اکانتی ک خریدم رو روی همین کنسول جدیدم هم هوم کنم و با اکانت اصلیم بازی کنم دیگه؟
نه مشکلی نیست . فقط اگه اشتباه نکنم اگه با اکانتت رو دو تا دستگاه همزمان انلاین شی از یکیش میپره بیرون

• Like
Reactions: Batsy

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
سلام به همه دوستان من دیتای هیلو اینفینیت رو دانلود کردم وقتی بازی رو اجرا میکنم بازی ران میشه اما بعدش این پیام میاد(ارور در پیوست), چه کنم به نظرتون ؟ در ضمن گیم پس هم دارم
فکر کنم تا الان مشکلت برطرف شده باشه ولی به هرحال دیروز چند ساعتی بعضی از سرورهای ایکس باکس به مشکل برخورده بود و بعضی کاربرها در اجرای بازی با ارور مواجه میشدن.
در آینده اگر به ارورهای اینچنینی برخوردی ابتدا از اینجا چک کن ببین همه سرویسها درست کار میکنن یا خیر.

• Like
Reactions: M@SOUD64

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سلام

شما میتونی هر اکانت ر‌وی یک کنسول هوم کنی و روی کنسول های دیگه به صورت سوییچ استفاده کنید و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد

حالا اگه اکانتی که روی one x هوم کردین روی کنسول دیگه ای هوم کنید اتوماتیک کنسول one x از هوم خارج میشه و کنسول جدید هوم میشه و هیچ مشکلی هم نداره فقط در جریان باشید که هر اکانت سالی ۵ بار میشه روی دستگاه های مختلف هوم کرد و اگه این تعداد دستگاه استفاده کنید باید تا پایان یکسال صبر کنید تا بتونید مجدد روی دستگاه دیگه ای هوم کنید

اگر هم همزمان روی ۲ تا کنسول اکانت لاگین کنید و بخواید بازی کنید پیغام میده که باید یکی از کنسول ها خارج بشن از بازی

بله اکانت گیم پس باید روی کنسول جدید هوم کنید بعد با اکانت خودتون بازی کنید ( البته اگه اکانت ظرفیتی خریدین با پشتیبانی فروشگاه هماهنگ کنید قبلش)

• Like
Reactions: richard92 and Batsy

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
شما میتونی هر اکانت ر‌وی یک کنسول هوم کنی و روی کنسول های دیگه به صورت سوییچ استفاده کنید و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد

حالا اگه اکانتی که روی one x هوم کردین روی کنسول دیگه ای هوم کنید اتوماتیک کنسول one x از هوم خارج میشه و کنسول جدید هوم میشه و هیچ مشکلی هم نداره فقط در جریان باشید که هر اکانت سالی ۵ بار میشه روی دستگاه های مختلف هوم کرد و اگه این تعداد دستگاه استفاده کنید باید تا پایان یکسال صبر کنید تا بتونید مجدد روی دستگاه دیگه ای هوم کنید

اگر هم همزمان روی ۲ تا کنسول اکانت لاگین کنید و بخواید بازی کنید پیغام میده که باید یکی از کنسول ها خارج بشن از بازی

بله اکانت گیم پس باید روی کنسول جدید هوم کنید بعد با اکانت خودتون بازی کنید ( البته اگه اکانت ظرفیتی خریدین با پشتیبانی فروشگاه هماهنگ کنید قبلش)
ی سوال دیگه ، من چجوری میتونم سیو بازیام رو ب سریز اکس منتقل کنم و ادامه بازی رو با کنسول جدیدم برم؟

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
ی سوال دیگه ، من چجوری میتونم سیو بازیام رو ب سریز اکس منتقل کنم و ادامه بازی رو با کنسول جدیدم برم؟
آنلاین بوده باشه اکانتتون وقتی اکانت رو کنسول جدید میزنید خودش sync میکنه

• Like
Reactions: richard92 and Batsy

Captain Tsubasa

کاربر سایت
Jan 2, 2008
156
چند روز پیش داشتم Hades بازی میکردم جلو یکی از باس ها شارژ دسته تموم شد ولی بازی متوقف نشد و زود مردم😐🤦🏻‍♂️
کلا روال ایکس باکس به همین صورت هست یا مشکل خاصی بوده؟
دوستان لطفاً جواب بدید
وقتی شارژ دسته تموم میشه آیا بازی هم متوقف میشه؟

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوستان لطفاً جواب بدید
وقتی شارژ دسته تموم میشه آیا بازی هم متوقف میشه؟

توی بازی Hades دقیق نمیدونم ولی اکثر بازی ها دسته به هر دلیلی قطع بشه بازی pause میشه

بازی های مولتی پلیر معمولا فقط پیغام میده که کنترلر رو وصل کنید ولی چون نمیشه pause کرد بازی رو داخل بازی میمونه

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
یسری دسته های الیت سری 2 ریپک شده میفروشن 3800 تومن بنظرتون ارزش خرید دارن؟
نکنه همون سری های قبلی باشن که مشکلاتی داشتن؟
کلا دسته های الیت ارزش خرید دارن بنظرتون یا نه؟

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
ارزش از بابت قابليت كه صد در صد داره
منتهي حالا ريپك چه كيفيتي داره نمي دونم

منتهي بنظرم لذت گيم با اليت درك ميشه

خیلی خوشم میاد ازش منتها الان یه ترسی هم که دارم اینه از جای مطمئن نخرم همین ریپک رو بهم بندازن. سایتی سراغ دارین مطمئن باشه؟

baba shah

کاربر سایت
Nov 6, 2010
886
نام
یاشار
سلام
میخواستم سری x بگیرم - بیشتر هم بخاطر گیم پس - فروشنده میگفت ps5 بگیر xbox باید وی پی ان بزنی برای این چیزاش .
حقیقت داره؟چون دیده بودم دوستان دی ان اس میزنن . ممکنه مشکلی ازین مورد پیش بیاد؟

بین سری s و x خیلی تفاوت هست ؟
ممنون میشم راهنماییم کنین.

• Like
Reactions: tpouria

tpouria

کاربر سایت
May 25, 2011
166
نام
پوریا
سلام
میخواستم سری x بگیرم - بیشتر هم بخاطر گیم پس - فروشنده میگفت ps5 بگیر xbox باید وی پی ان بزنی برای این چیزاش .
حقیقت داره؟چون دیده بودم دوستان دی ان اس میزنن . ممکنه مشکلی ازین مورد پیش بیاد؟

بین سری s و x خیلی تفاوت هست ؟
ممنون میشم راهنماییم کنین.
وی پی ان نمی‌خواد ( البته چرا میخواد مثلاً باید گیف کارت ها رو با vpn بزنید ) کلا از دیدگاه مایکروسافت ایران تحریمه !ولی برای بازی کردن و گیم پس باید dns بزنید که فعلا برای شکن کار می‌کنه و تا الان مشکلی نبوده ! در رابطه با سونی و مایکروسافت به شخص شما ربط داره که با بازی های کدوم بیشتر حال میکنید . در آینده بله! ممکنه مشکل پیش بیاد و اصلا نتوانیم به مایکروسافت وصل شیم . و بین سری ایکس و اس اختلاف زیادی هست . مثلاً بازی سایبر پانک در ایکس ۶۰ فریم میده و در سری اس ۳۰ فریم . اینکه سری اس در بازی های میان نسلی ضعیف هست . در کل بهتر سری ایکس بگیرید تا اس!اگر از لحاظ مالی مشکلی نیست ps5 گزینه بهتریه! من شخصا سری اس دارم برای اینکه فعلا بتونم یکسری بازی ها رو تجربه کنم ولی مطمعنا در آینده ps5 تهیه خواهم کرد!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر