سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Siasiloo

کاربر سایت
Feb 1, 2022
7
ببین گیمسیر vx رو من سرچ کردم روی سری اس و ایکس کار میکنه بدون مشگل چون دسته سری اس و سری ایکس دقیقا مثل نسل قبله
اما ps5 چون دستش جدید شده کار نمیکنه میشه گ

ببین گیمسیر vx رو من سرچ کردم روی سری اس و ایکس کار میکنه بدون مشگل چون دسته سری اس و سری ایکس دقیقا مثل نسل قبله
اما ps5 چون دستش جدید شده کار نمیکنه میشه گفت
دستت طلا. ممنونم

hosein6363

کاربر سایت
Dec 2, 2021
64
سلام دوستان عزیز من گیم پسی که روی دستگاهم دارم 1 ساله و مربوط به ریجن آلمان هست ولی الان قصد خرید گیفت کارت دلاری آمریکا را دارم که برای این کار باید ریجن دستگاه را از آلمان به آمریکا تغییر بدم آیا این تغییر ریجن از نظر مایکروسافت قانونی هست؟و احتمال مسدود شدن اکانت یا بن شدن کنسول وجود دارد؟چون تو بعضی از سایتهای خارجی خواندم که اگر مایکروسافت متوجه بشه که این تغییر ریجن برای خرید با واحد پول ارزانتر کشورهای دیگه صورت گرفته ممکن هست اکانت را مسدود کنه .
سوال دیگری که دارم درباره خرید گیفت کارت هست چون شنیدم این گیفت کارتها ممکن هست با کردیت کارت دزدی خریداری شدن باشن و خرید بن شدن دستگاه وجود دارد حالا اگر از جایی که گیفت کارت میخرم درخواست اسکن بارکد کارت بکنم بازم ممکنه با کردیت کارت دزدی و خطر بن وجود داشته باشد؟
خوشحال میشم از تجربیات دوستان استفاده کنم.

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سلام دوستان عزیز من گیم پسی که روی دستگاهم دارم 1 ساله و مربوط به ریجن آلمان هست ولی الان قصد خرید گیفت کارت دلاری آمریکا را دارم که برای این کار باید ریجن دستگاه را از آلمان به آمریکا تغییر بدم آیا این تغییر ریجن از نظر مایکروسافت قانونی هست؟و احتمال مسدود شدن اکانت یا بن شدن کنسول وجود دارد؟چون تو بعضی از سایتهای خارجی خواندم که اگر مایکروسافت متوجه بشه که این تغییر ریجن برای خرید با واحد پول ارزانتر کشورهای دیگه صورت گرفته ممکن هست اکانت را مسدود کنه .
سوال دیگری که دارم درباره خرید گیفت کارت هست چون شنیدم این گیفت کارتها ممکن هست با کردیت کارت دزدی خریداری شدن باشن و خرید بن شدن دستگاه وجود دارد حالا اگر از جایی که گیفت کارت میخرم درخواست اسکن بارکد کارت بکنم بازم ممکنه با کردیت کارت دزدی و خطر بن وجود داشته باشد؟
خوشحال میشم از تجربیات دوستان استفاده کنم.

گیم پس رجین بندی نداره دوست عزیز و شما با تغییر رجین استور رو میتونید تغییر بدین فقط

راه حل اینکار هم اینه که از طریق سایت مایکروسافت گیفت کارت هارو با قند شکن آمریکا اضافه کنید

در مورد خرید گیفت کارت هم بهتره از جاهای معتبر خرید کنید که بعدا به مشکل نخورید و خیلی نمیشه از کد بفهمین چه داستانی پشت اون بوده

hosein6363

کاربر سایت
Dec 2, 2021
64
گیم پس رجین بندی نداره دوست عزیز و شما با تغییر رجین استور رو میتونید تغییر بدین فقط

راه حل اینکار هم اینه که از طریق سایت مایکروسافت گیفت کارت هارو با قند شکن آمریکا اضافه کنید

در مورد خرید گیفت کارت هم بهتره از جاهای معتبر خرید کنید که بعدا به مشکل نخورید و خیلی نمیشه از کد بفهمین چه داستانی پشت اون بوده

گیم پس من چون با گیفت کارت آمازون آلمان شارژ شده ریجن آلمان هست و من در زمان ریدیم کردن کد گیفت کارت هم ریجن دستکاهم آلمان کردم و هم با قند شکن که روی مودم ست کرده بودم آیپی آلمان داشتم .حالا الان میخوام یه گیفت کارت آمریکا بگیزم و چون ریجن گیفت کارتی که میخوام بگیرم مال آمریکاس بایذ ریجن دستکاه هم آمریکا باشه و من نکرانم این تغیر ریجن و خرید دلاری با گیفت کارت آمریکا برای اکانت و یا دستگاهم مشکلی ایجاد کنه.خرید از جای معتبر هم از کجا اصلا تو این زمانه به کی میشه اعتماد کرد

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
گیم پس من چون با گیفت کارت آمازون آلمان شارژ شده ریجن آلمان هست و من در زمان ریدیم کردن کد گیفت کارت هم ریجن دستکاهم آلمان کردم و هم با قند شکن که روی مودم ست کرده بودم آیپی آلمان داشتم .حالا الان میخوام یه گیفت کارت آمریکا بگیزم و چون ریجن گیفت کارتی که میخوام بگیرم مال آمریکاس بایذ ریجن دستکاه هم آمریکا باشه و من نکرانم این تغیر ریجن و خرید دلاری با گیفت کارت آمریکا برای اکانت و یا دستگاهم مشکلی ایجاد کنه.خرید از جای معتبر هم از کجا اصلا تو این زمانه به کی میشه اعتماد کرد

نیازی به تغییر رجین کنسول نیست و شما با موبایل یا لپتاپی چیزی وارد سایت مایکروسافت بشید و با قند شکن آمریکا گیفت کارت وارد کنید و اگه خرید هم بخواید از طریق همون گوشی یا لپتاپ میتونید کارتون رو انجام بدین

مشکل خاصی ایجاد نمیشه و مایکروسافت هم اینقدر حساس نیست

مثلا ما واسه اینکه فورزا هورایزون چند ساعت زودتر بازی کنیم رفتیم رجین کنسول عوض کردیم :D

BF3

کاربر سایت
Jan 14, 2012
633
ببین اداپتور زیاده ولی باید اسم هاشون رو تو یوتیوبی چیزی بزنی ببینی فیلمی ازش هست برای نسل 9 یا نه وگرنه خود من از پلاس باکس (ایرانیه) با کرونوس مکس روی ps4 استفاده کردم
بتلفیلد بازی میکردم قشنگ مثل pc چون منم عادت ندارم با دسته بازی کنم
با این اداپتورها مشکل بن شدن پیش نمیاد؟ مثلا به عنوان چیت در نظر گرفته بشه؟

Siasiloo

کاربر سایت
Feb 1, 2022
7
خیر دوست عزیز. این اداپتور اگه بازی کراس پلتفرم باشه اگه با دسته بازی کنی با اونایی میفتی که با دسته بازی میکنن و اگه با کیبورد و موس باشی با همونایی که با کیبورد و موس میزنن بازی میکنی. نمیزاره کسایی که با دسته بازی میکنن با کسایی که با کیبورد گیم میزنن بازی کنن. اینو تو توضیحاتش نوشته بود.

• Like
Reactions: BF3

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
حالا در مورد حرف این دوستمون نمیدونم ولی در کل نه حتی قابل ردیابی هم نیستن این اداپتور ها چرا ؟ چون این اداپتور ها نقش یک مترجم رو بازی میکنن یعنی اصولا یه سیم دارن که به کنسول میخوره
3 تا ورودی دارن
اولی برای دسته کنسول هست که با سیم وصل میکنید به اداپتور
دومی برای موس
سومی برای کیبورد
کار این اداپتور اینه که شما مثلا دکمه موس رو میزنید از طرق اون دسته که وصل کردید برای کنسول ترجمه کنه که اقا مثلا R2 یا RT فشرده شده کیبورد و موس رو ترجمه میکنه به زبان دسته :D
حالا مثلا توی بازی modern warfare که خود من تست کرده بودم شما با اداپتور میرفتی ( در واقع با کیبورد و موس ) ولی تو بازی میزد شما با دسته ای

• Like
Reactions: BF3 and arthur97

BF3

کاربر سایت
Jan 14, 2012
633
حالا در مورد حرف این دوستمون نمیدونم ولی در کل نه حتی قابل ردیابی هم نیستن این اداپتور ها چرا ؟ چون این اداپتور ها نقش یک مترجم رو بازی میکنن یعنی اصولا یه سیم دارن که به کنسول میخوره
3 تا ورودی دارن
اولی برای دسته کنسول هست که با سیم وصل میکنید به اداپتور
دومی برای موس
سومی برای کیبورد
کار این اداپتور اینه که شما مثلا دکمه موس رو میزنید از طرق اون دسته که وصل کردید برای کنسول ترجمه کنه که اقا مثلا R2 یا RT فشرده شده کیبورد و موس رو ترجمه میکنه به زبان دسته :D
حالا مثلا توی بازی modern warfare که خود من تست کرده بودم شما با اداپتور میرفتی ( در واقع با کیبورد و موس ) ولی تو بازی میزد شما با دسته ای
بعد حالا من بعضی ویدیو هارو دیدم ظاهرا در حد خیلی کم، تاخیر عملکرد دارن این اداپتور ها، شما چیزی احساس کردی در این مورد؟

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
بعد حالا من بعضی ویدیو هارو دیدم ظاهرا در حد خیلی کم، تاخیر عملکرد دارن این اداپتور ها، شما چیزی احساس کردی در این مورد؟
به هیچ عنوان البته من با ادا‌پتور کرونوس مکس پلاس و پلاس باکس بازی کردم روی ps4 اما اصلا تاخیری وجود نداره
بدیش اینه که جفت این دو مورد روی سری اس و ایکس تست نشدن که بشه فهمید کار می‌کنن یا نه

• Like
Reactions: BF3

M@SOUD64

کاربر سایت
Mar 23, 2013
2,172
سلام به همه دوستان من دیتای هیلو اینفینیت رو دانلود کردم وقتی بازی رو اجرا میکنم بازی ران میشه اما بعدش این پیام میاد(ارور در پیوست), چه کنم به نظرتون ؟ در ضمن گیم پس هم دارم

Attachments

• index.jpg
    index.jpg
    31.9 KB · مشاهده: 29

amirzadafshar

کاربر سایت
Aug 29, 2014
53
سلام به همه دوستان من دیتای هیلو اینفینیت رو دانلود کردم وقتی بازی رو اجرا میکنم بازی ران میشه اما بعدش این پیام میاد(ارور در پیوست), چه کنم به نظرتون ؟ در ضمن گیم پس هم دارم
من چند روزه سریس گرفتم کل خوبیه ولی پر باگ نرم افزاری
این ارور برای نته البته بیشتر باگی که میگم به خاطر نته
دی ان اس هی عوض کن اوکی میشه

Captain Tsubasa

کاربر سایت
Jan 2, 2008
156
چند روز پیش داشتم Hades بازی میکردم جلو یکی از باس ها شارژ دسته تموم شد ولی بازی متوقف نشد و زود مردم😐🤦🏻‍♂️
کلا روال ایکس باکس به همین صورت هست یا مشکل خاصی بوده؟

• Like
Reactions: tpouria

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر