سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
سلام, اون گیر شبیه چسبیدن ه؟ اگه بله بخاطر اینه که..
. اون لاستیک(ابر) بین rt و بدنه گیم پد، فاسد و چسبناک شده...... علتش میتونه این باشه که انبار کنسول تو هوای گرم زیاد مونده باشه یا کنسول دست دوم خریده باشید.
. اون لاستیک(ابر) با فشرده شدن، خورده شده و به چسبش رسیده و میچسبه(گیر میکنه)

راه حل..... خودم اون قاب بغل دسته رو باز میکنم و ابر(لاستیک) رو عوض میکنم. (هنگام باز کردن احتیاط کنید که خارهاش نشکنه، چند تا ویدیو ببینید)
با سلام
من این مشکل رو داشتم دسته باز کردم و کلان اون پلاستیک رو حذف کردم
از اون پلاستیک ابری مانند کجا میفروشن بخرم؟! شما جای گزین اون چی گذاشتین

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
اینطور که من فهمیدم این گیم پس هایی که تو پلاتی میفروشن رو فقط روی اکنت هایی که قبلا گیم پس نداشتن میشه فعال کرد.
حالا ما این همه پروگرس کردیم تو این اکنت میشه برای تمدیدش به اکنت جدید بسازیم و اون رو هوم کنیم و اکنتی اصلیمون رو قبلا روش بازی و سیو داریم رو غیر هوم اضافه کنیم بهش؟
درست فهمیدم این داستان رو؟
تو اکانت های قدیم فقط 12 ماهه میشه
تو اکانت های جدید 14 ماهه
بهترین روش اینه یه اکانت شخصی برلی خودتون بسازین همیشه روی اون بازی کنید امتیاز هاتون سیو ها تون روی اون باشه
اون اکانتی هم که گیم پس داره روش رو هوم کنید و به راحتی باز کنید تو اکانت خودتون

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
حسي كه باطري AA به دسته ميده رو من با هزار تا باطري ليتيوم عوض نميكنم
نميدوم چرا بعضي از دوستان از باطري داخلي خوششون مياد ،
باطري رو از دسته برميداري و عملا بدون جريان ميشه دسته ، من خودم دسته سري ايكس رو چند بار شستم چون دستم يك مدت زخم بود ، البته شما اين كار رو نكنين
دقیقا حرف دل منو زدی
2 تا باطری شارژی ادم میگیره قشنگ هم شارژ میشن هم راحته استفاده ازش
اینطوری باطری خور بودن خیلی بهتره
حالا یه چیزی هم هست که بستگی به سلیقه هر فرد داره
من وزنی که دسته xbox با باطری قلمی پیدا میکنه رو میپرستم :)) یعنی عاشق وزن زیادشم خیلی حس خوبی بهم میده

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
دوست من اصلا و ابدا لطفا [-o< این کارو نکن پلاتی جایی نیست که شما ازش اکانت بخرید
به راحتی باعث بن شدن کنسولتون میشه به شدت شانسیه مخصوصا گیم پس که همه بن شدن ها هم سر گیم پس بوده
شما لطف کن از پلاتی فقط cd key بگیر به هیچ عنوان اکانت نگیر
اگر اکانت گیم پس هم خواستی بگرد از کانال های معتبر ایرانی اصلا خرید کن
خب همین نمیشناسم جای معتبری نمیشناسم؛ اگر جایی سراغ داری ممنون میشم معرفی کنی.
با یکی صحبت کردم که خیلی میگفتن معتبر فلانه گفت اکنت فعال میکنم و گارانتی و فلان داره 4 ماهه 300.

• Like
Reactions: barney stinson

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
با سلام
من این مشکل رو داشتم دسته باز کردم و کلان اون پلاستیک رو حذف کردم
از اون پلاستیک ابری مانند کجا میفروشن بخرم؟! شما جای گزین اون چی گذاشتین
سلام دوست عزیز،
بعد از جدا کردن اون ابر، اون محل رو با الکل تمیز کنید تا حالت چسبناکی از بین بره، بعد، از این ابرها که تو عکس پایین میبیند یه تیکه (مثلا 0.5mm در.0.7mm) ببرید و بچسبونید و تمام.
پلاستیک فروشی ها یا اوناییکه لوازم خانه میفروشند دارند.. . بگو از این ابرها برای ضربه گیر مبل میخوام..... (یه 3*4 سانتی متر بگیرید کارتون برای سالها راه میوفته)

_20220130_133722.JPG

"دقیقا اندازه اون یه تیکه ای که تو عکس بریدم کفایت میکنه."
اگه دیدی کمی ضخیمه، میتونی با کاتر یا قیچی از ضخامتش کم کنی..... مواظب انگشت دستت هنگام برش باش.

موفق باشید :)

آخرین ویرایش:

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
دوست من اصلا و ابدا لطفا [-o< این کارو نکن پلاتی جایی نیست که شما ازش اکانت بخرید
به راحتی باعث بن شدن کنسولتون میشه به شدت شانسیه مخصوصا گیم پس که همه بن شدن ها هم سر گیم پس بوده
شما لطف کن از پلاتی فقط cd key بگیر به هیچ عنوان اکانت نگیر
اگر اکانت گیم پس هم خواستی بگرد از کانال های معتبر ایرانی اصلا خرید کن
بزرگوار میشه اول توضیح بدی که چند بار از پلاتی گرفتی خرید زدی اومدی دم دقیقه میگی اکانت هاش این طور اون طوری هست؟
همین پیچ های که تبلیغاتشو پشت پرده میکنی از سایت پلاتی و گامیو خرید میزنن همون اکانت چند برابر به شما و امثال شما ها میفروشن
طوری بیان میکنید اکانت فروش های ایرانی از دم در مایکروسافت اکانت میخرن دست ملت میدن... بقیه از راه دزدی فراغ از این که سایت گیم رنتر هم گرون فروش بود هم نماد اعتماد داشت
یارو تو پلاتی 33 هزارتا اکانت یک سال فروخته یه بنده خدا نظر بد نداده تو ایران هیچ شاپ یا کانال نمیتونی به تعداد 3 رقمی فروش برسه...
همین بازی های اکانتی هم بیشتر شون ماله سایت پلاتی هست چند برابر قیمت میفروشن
از حرف های این بزرگوار اینو بفهمید شاپ های ایرانی که از روس ها و غیره میخرن بن نمیشن ( به خصوص کانال م. م بخرید که معتبر هست) چند برابر سود میشکن روش
شما که میخوای بی واسط خرید بزنی بن میشه
کسانی هستن اینجا از این سایت بازی هم خریدن گیم پس هم مشکلی پیش نیامده
نمیگم ریسک نیست هست
تو شاپ ایرانی هم تو شاپ خارجی ولی جبهه گرفتن معنی نداره
کسانی که میخوان به صفر ریسک اکانت بخرن تنها راهش اینکه یه ادم اشنا خارج ایران داشته باشی و با مارت بانکی اون بخری همین

آخرین ویرایش:

Nike-90

کاربر سایت
Aug 30, 2008
987
نام
محسن
دوستان من کنسول رو که ستاپ اولیه کردم و اکانت زدم یه قسمت اومد برای تنظیمات و کالیبره کردن hdr گمونم حس میکنم hdr رو تنظیماتشو انجام داد زمانی که تو بازی میرم یه حالت دارک مد پیدا میکنه و رنگ ها خیلی کم رنگ تر نشون داده میشه .میشه دقیقا همون اتفاقی که رو پلی ۵ هم می افته میشه اینجا هم hdr رو آف کرد؟ یا من اشتباه فکر میکنم و رنگارو نمیاره پایین . انگار کلا کنتراسته تصویرو کم میکنه.
تو پلی ۵ هم خیلیا این مشکلو داشتن hdr رو غیر فعال میکردن

پ.ن: دوستان تو یوتیوب یه راه حل خوب پیدا کردم رو گیم دکمه اپشن میزنیم میریم نو منیج بعد قسمت منیج کامپلیتی خوده گیم . میشه اوتو hdr رو غزر فعال کرد و حتی رو حالت fps boost رو هم اگه ساپو ت کنه میشه فعال کرد

Attachments

• Screenshot_20220130-180153_YouTube.jpg
    Screenshot_20220130-180153_YouTube.jpg
    93.8 KB · مشاهده: 19
آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: blak

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
:)) خیلی خنده داشت تبلیغات پشت پرده ؟ =))
بزار یکسال از عضویتت تو این انجمن بگذره بعد نظر اینطوری بده من نه سودی واسم داره نه چیزی من به نصف این انجمن پلاس 14 روزه رایگان دادم اونوقت پشت پرده تبلیغ کانال کنم ؟
علم و دانش داشتن ربطی به تاریخ عضویت نداره شما تاریخ عضویت بشه 20سال ولی مشخصه هیچی نمیدونی چندتا دلال اکانت گوشاتو پر کردن هکی هست بن هست اومدی حرف های اونا رو دم دقیقه تو تاپیک های مختلف تکرار تمرین میکنی پسر خوب البته حقم داری ps4 فروختی ایکس باکس خریدی اون زمانی که فروم های م.ه تازه تاسیس میشدن از مدیتور های فروم ها بودم مثل شما کاربر عادی نبودم عادت نداریم رخ کسی بکشیم
وقتی ادم های مثل شما جوابی پیدا نمیکنن ربط میدن به تاریخ عضویت که ما قدیمی هستیم از جواب ساده عاجز موندی اومدی بحث عضویت میکنی وقتی اسم کانال اسم م.م میاری اسم این میشا تبلیغ سایت های و کانال سنگشو به سینه میکشی از همون سایت میخرن اکانت 600تومنی 1200 1400میدن دست مشتری شمام میگی کارش درسته معتبره
وقتی ادعا میکنی پلاتی کارش خلافه ایرانی کارش درسته با حرف منطق بیا ثابت کن نه از روی حرف چندتا دلال که خودشون مصرف کننده پلاتی هستن چند نفرم اینجا روشن بشن بدونن چی به چی هست
با منطق شما البته نه خودم اکانت های که شما هدیه دادی لابد باعث بن میشن البته با منطق شما
چون رایگان بود یاهم ارزان
با منطق شما

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
برید از هر جایی که دوست دارید بخرید اینجا کسی رو زور نکردن چی بخره از کجا هر کس یه تجربه ای داره منی که میگم پلاتی احتمال بن داره یکی از دوستام دقیقا با اکانت آلتیمیت پلاتی بن شد
شما خوبی :)) این م.م چیه هی میگی ؟
تادلت بخواد سایت ایرانی هم و کانال اکانت دادن بن شد چرا اونا. رو نمیگی پس
حالا ماله پلاتی یکی بود اونم تو میگی
ماله سایت ها کانال ها که میگی
تاپیکش هست تو فروم یه سر بزنی خوب تعداد دستت میاد

• Like
Reactions: z2s sas

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
حالا شد یه حرف درست حسابی برو از همون دوست عزیزی که من براش فرستادم بپرس بهش چی گفتم
من نگفتم خیالت راحت برو از این کانال ها بخر همونا هم مشکل داره ولی اینکه بیای بگی تو داری تبلیغ میکنی اصلا حرف درستی نیست
خرید اکانت از هر جایی که باشه ریسک داره
شما میگی گرون میدن خود من الان آلتیمیت سوییچ 2 ماهه گرفتم 30 تومن کانال های معتبری هم هست که قیمت پلاتی بدن مشکلی هم تا حالا نداشتن
داداش اصلا میدونی داری چی میگی!!!!!
میدونی با خودت چند چندی
تو هر تاپیکی میای میگی پلاتی بن داره
تو پیام بهتون فروشگاا های معتبر میفرستم
این اسمش تبلیغه حاجی نمیدونی بدون حالا فزوشگاه خودته خدا روزتو بده مشتریش زیاد
ولی الکی بدون منطق بی دلیل نگو کلاه برداری هست بن هست
همون اکانت دو ماه هم میگی ماله پلاتی هست 52 سنت که میشا به پول ما 14 هزارتومن اونم ظرفیت کاملش نه سویج که از نصفشم کمتر میشه

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
شم
حتی اون دوست عزیز گفت من حس میکنم اینا هم از پلاتی میخرن من بهش گفتم احتمالش خیلی زیاده ولی حداقل شاید از فروشنده هایی میخرن که میدونن احتمال بن نداره
من نمیدونستم پلاتی مدلی هم داره که روی اکانت خودت فعال کنه خوب اینطوری باشه خیلی خوبه
شما متاسفانه نه از پلاتی خرید زدی نه اطلاعاتی داری هیچی
حرف چندتا دلال رو کردی اویزه گوشت هی تکرار میکنی

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
آقا از این بحث پلاتی بکشید بیرون :D
من که این سایت معرفی کردم بیش از ۱۰ ساله دارم ازش استفاده می کنم اگه ذره ای شک داشتم معرفیش نمی کردم حق کسی خورده بشه
سایت هم همه چیزو نشون میده نظرات مثبت و منفی خریدارارو کسی که بالای ۱۰۰۰ امتیاز داده نمیاد خودشو واسه ۵ دلار خراب کنه
و اگر کسی هم شک داره جاهای دیگه ای هم هست واسه خرید نه من نه دوستان پولی از پلاتی گیرمون نمیاد.

• Like
Reactions: Troy200489

amirzadafshar

کاربر سایت
Aug 29, 2014
53
سلام بر بزرگان
بنده هم به جمع سری اس دارا اضافه شدم با اجازه :)
فکر کنم کنسولم تا 4 شنبه برسه
بچه ها من هیچی نمیدونم فقط خریدم نمیدونم گیم پس چیه ظرفیت هوم چیه ظرفیت سوییچ چیه و هر چی اصلا نمیدونم کلا کی به کیه یا چی به چیه
لطفا کسی میدونه جامع یه کمک کنه بتونیم بازی بریزم روش حداقل :D
بچه ها این مثل پی اس 4 دسته کپی ارزون نداره ؟
باز سوال میپرسم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر