سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Nike-90

کاربر سایت
Aug 30, 2008
987
نام
محسن
برای دوستانی که استفاده زیاد دارن گزینه فوق العاده خوبیه ۲ تا باتری داره که میتونی به نوبت بزاری رو استند و هیچ موقع بدون شارژ نمونی .من خیلی ازش راضی ام

Attachments

• 20220127_144005.jpg
    20220127_144005.jpg
    649.2 KB · مشاهده: 30
  • Like
Reactions: aha2012

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,283
نام
محمدرضا
شارژر رو متفرقه بگیرم مشکلی نداره؟
والا من از همون موقع با شارژر خودش شارژ میکنم و دوستمم هم همین شارژر.
2-3 ماه پیش خریدم 375 شارژر سونی رو براش از لیون.
پیشنهادم اینه اگه میخوای شارژر مثلا کملیون بگیری باطری رو هم از همون برند بگیری تا مشکلی ایجاد نشه رفیق.

• Like
Reactions: dr.ice

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
بسلامتی.اس یا ایکس؟
اس، برای من کاملا کافی هستش.
واقعا دم مایکروسافت گرم که با این قیمت همچین سخت افزاری رو رسوند دستمون.
یکی از بهترین سیاست هاش بود این نسل.

Saeedking369

کاربر سایت
Oct 16, 2018
45
اس، برای من کاملا کافی هستش.
واقعا دم مایکروسافت گرم که با این قیمت همچین سخت افزاری رو رسوند دستمون.
یکی از بهترین سیاست هاش بود این نسل.
اره دمشون گرم واقعا منم خودم پنج ساله پی اس۴ دارم تنهاچیز ایکس باکس که نمیتونم باهاش کنار بیام دستشه.یجوریه حس پرمیوم بهت نمیده هم صدای دکمه هاش زیاده هم ارگونومیه دستش جالب نیستو نمیشه بهش عادت کرد.شایدم من هنوز نتونستم آداپته کنم خودمو باهاش.ولی این صداش خیلی رومخه قشنگ کسی پیشت خواب باشه بیخواب میشه🤣

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
اره دمشون گرم واقعا منم خودم پنج ساله پی اس۴ دارم تنهاچیز ایکس باکس که نمیتونم باهاش کنار بیام دستشه.یجوریه حس پرمیوم بهت نمیده هم صدای دکمه هاش زیاده هم ارگونومیه دستش جالب نیستو نمیشه بهش عادت کرد.شایدم من هنوز نتونستم آداپته کنم خودمو باهاش.ولی این صداش خیلی رومخه قشنگ کسی پیشت خواب باشه بیخواب میشه🤣
ولی به نظر من کیفیت ساخت دکمه ها بالا تر از ps هست و کمترین خرابی هارو داره هم دسته one هم sres

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
جالبه من یه عمر کنسول های سونی رو داشتم این نسل سری اس گرفتم دسته ایکس باکس به شدت با کیفیت تره از سونی اصلا دسته ps4 و ps5 هزاران خرابی و مشکل داره دسته های xbox اصلا مشکلی ندارن در مورد خرابی یا کیفیت بد

Saeedking369

کاربر سایت
Oct 16, 2018
45
ولی به نظر من کیفیت ساخت دکمه ها بالا تر از ps هست و کمترین خرابی هارو داره هم دسته one هم

جالبه من یه عمر کنسول های سونی رو داشتم این نسل سری اس گرفتم دسته ایکس باکس به شدت با کیفیت تره از سونی اصلا دسته ps4 و ps5 هزاران خرابی و مشکل داره دسته های xbox اصلا مشکلی ندارن در مورد خرابی یا کیفیت بد
من ۵ساله مث چی کارمیکشم ازشون جفت دسته های ps4ام سالمه و مشکلی نداشته خداروشکر حالا کاری به کیفیت دسته های ایکس باکس ندارم ولی دوتا مورد اذیت کنندس توشون یکی صدای دکمه هاش یکی هم ارگونومیه دسته و جای دکمه ها لااقل برامن یکی خیلی سخته کارکردن باهاشون.

• Like
Reactions: blak

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
من ۵ساله مث چی کارمیکشم ازشون جفت دسته های ps4ام سالمه و مشکلی نداشته خداروشکر حالا کاری به کیفیت دسته های ایکس باکس ندارم ولی دوتا مورد اذیت کنندس توشون یکی صدای دکمه هاش یکی هم ارگونومیه دسته و جای دکمه ها لااقل برامن یکی خیلی سخته کارکردن باهاشون.
چی بگم والا بالاخره هستن کسایی که با ارگونومی دسته ps4 حال میکنن ولی عموم مردم از قدیم هم دسته xbox رو میپسندیدن سونی هم تو ps5 تا حدی دستش رو فرم xbox کرد البته خوب کسی که کلا ps باز بوده همین عوض شدن جای شوک توی xbox عجیب میشه براش منم مشکل داشتم 1 ماه اول کلا
در مورد صدای دکمه ها هم اصلا من فرقی بینشون نمیبینم یا حداقل دسته من هیچ فرقی با دسته ps4 نداره ( یه دسته ps4 از قدیم داشتم برای بازی های موبایل با اون مقایسه کردم ) من تنها ایرادی که به دسته xbox میتونم بگیرم صدای بلند ویبره هاشه %-( که واقعا عجیبه و حس ارزون بودن میده انگار موتور ویبره 2 هزار تومنی انداخته رو دسته هاش :|
منم تا الان یه ps4 فت داشتم یه اسلیم و یه پرو که دسته های هر 3 تای اینا مشکل دریفت شوک پیدا کرده بودن
البته این مشکل توی بازی تاثیر نمیذاره و مشخص نیست ولی مثلا وقتی اومدم ps4 پرو عه رو بفروشم به مغازه دار تست کرد با نرم افزار تو pc و فهمید که دسته مشکل داره برای همین ارزون تر برداشت اگر بعد 5 سال برای شما سالمه واقعا شانسی خوب در اومده جنسش :)

Saeedking369

کاربر سایت
Oct 16, 2018
45
چی بگم والا بالاخره هستن کسایی که با ارگونومی دسته ps4 حال میکنن ولی عموم مردم از قدیم هم دسته xbox رو میپسندیدن سونی هم تو ps5 تا حدی دستش رو فرم xbox کرد البته خوب کسی که کلا ps باز بوده همین عوض شدن جای شوک توی xbox عجیب میشه براش منم مشکل داشتم 1 ماه اول کلا
در مورد صدای دکمه ها هم اصلا من فرقی بینشون نمیبینم یا حداقل دسته من هیچ فرقی با دسته ps4 نداره ( یه دسته ps4 از قدیم داشتم برای بازی های موبایل با اون مقایسه کردم ) من تنها ایرادی که به دسته xbox میتونم بگیرم صدای بلند ویبره هاشه %-( که واقعا عجیبه و حس ارزون بودن میده انگار موتور ویبره 2 هزار تومنی انداخته رو دسته هاش :|
منم تا الان یه ps4 فت داشتم یه اسلیم و یه پرو که دسته های هر 3 تای اینا مشکل دریفت شوک پیدا کرده بودن
البته این مشکل توی بازی تاثیر نمیذاره و مشخص نیست ولی مثلا وقتی اومدم ps4 پرو عه رو بفروشم به مغازه دار تست کرد با نرم افزار تو pc و فهمید که دسته مشکل داره برای همین ارزون تر برداشت اگر بعد 5 سال برای شما سالمه واقعا شانسی خوب در اومده جنسش :)
من همیشه اولین کاری که میکنم دسته میخرم یاکنسول اولین کار ویبرشو قط میکنم.اگه میخواستم تا الان با ویبره بازی کنم که فاتحش خونده بود اونم بازیایی که من میکردم🤣

• Like
Reactions: .::PUИK::.

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
تجربه من اینه که دسته ایکس باکس برای بازی های شوتر همیشه بهتر بوده.

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,603
دسته xbox تا نسل 360 خوب بود ولی از نظر ساختاری ps4 جلو زد ولی کیفیت دسته ps همیشه تو افساید بوده بنده از ps1 تا حالا تمامه دسته ها ps م خراب شده
ولی دسته همین 360 میکوبندم تو زمین بازم سالم بود
ولی دسته ps2/ps3/ps4 همگی آنالوگ سمت چپ رو راحت مرخص میکردم
ویبره هم از زمان ps3 رسما خاموش میکردم رو اعصاب نره
خلاصه دسته ps همیشه نابود بوده
ولی عجیب کنجکاوم بدونم دسته ps5 چه حسی داره
فکر کنم با سابقه خراب من و کیفیت نابود دسته ps5 تو هفته اول نابودش کنم
ای کاش xbox هم دسته مثله ps5 میداد.
برام سواله چرا همیشه از نظر تکنولوژی دسته xbox عقب تره هنوز باتری میخوره و هنوز نسبت به رقیبش امکاناتش کمتره حداقل یه چیزی تو مایه های ps4 میداد.

amirhkk

کاربر سایت
Aug 6, 2008
251
دسته xbox تا نسل 360 خوب بود ولی از نظر ساختاری ps4 جلو زد ولی کیفیت دسته ps همیشه تو افساید بوده بنده از ps1 تا حالا تمامه دسته ها ps م خراب شده
برام سواله چرا همیشه از نظر تکنولوژی دسته xbox عقب تره هنوز باتری میخوره و هنوز نسبت به رقیبش امکاناتش کمتره حداقل یه چیزی تو مایه های ps4 میداد.

من به قول شما یک دسته پی ای ۵ مرخص کردم اول دکمه ال ۱ بعد آنالوگ چپ
کلا از ساختارش خوشم نمیاد بزرگه به نظرم
دسته ایکس باکس خوش دست تره برام اهمیتی نداره تکنولوژیش عقب تره حد اقل زود خراب نمیشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

Saeedking369

کاربر سایت
Oct 16, 2018
45
والا من ده روز نیس سری اس گرفتم ولی دسته اصلیه خودش دکمه آر دوش موقع فشار دادن انگار یه گیر ریزی داره به یه چیزی گیر میکنه هرازگاهی من خودم بشخصه خیلی تو ذوقم خورد ولی پنجساله دسته های پی اس ۴ ام هیچکدوم دکمه هاش مشکل یا اذیتی نداشته

• Like
Reactions: .::PUИK::.

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,603
من به قول شما یک دسته پی ای ۵ مرخص کردم اول دکمه ال ۱ بعد آنالوگ چپ
کلا از ساختارش خوشم نمیاد بزرگه به نظرم
دسته ایکس باکس خوش دست تره برام اهمیتی نداره تکنولوژیش عقب تره حد اقل زود خراب نمیشه

Sent from my iPhone using Tapatalk
دقیقا منم مشکلم همینه دسته ps5 میبینم وسوسه میشم
خرابیاشو میشنوم وحشت میکنم
البته برای پلیر آنلاین هر چقدر دسته ساده تر باشه بهتره چون تمرکز رو بازیه تا احساساتی که دسته منتقل میکنه
یه نکته هم هست بسته به فرم دست پلیره یکی دستاش بزرگه یکی دستاش کوچی یا قلمی
به نظرم اگه xbox تو دسته چیزی در حد ps5 تحویل میداد آدم هیچ افسوسی نمیخورد
با این قیمتا آدم میترسه دسته ps5 دست بگیره
والا من ده روز نیس سری اس گرفتم ولی دسته اصلیه خودش دکمه آر دوش موقع فشار دادن انگار یه گیر ریزی داره به یه چیزی گیر میکنه هرازگاهی من خودم بشخصه خیلی تو ذوقم خورد ولی پنجساله دسته های پی اس ۴ ام هیچکدوم دکمه هاش مشکل یا اذیتی نداشته
دیگه شانست بوده
منم دست ps4 اذیت نداشته فقط زود خراب میشده
من نسل 360 یا همون دسته اصلی کنسول تا آخر بازی کردم بدونه مشکل تنها پوسته آنالوگ کنده شد
ولی از ps1 تا ps4 هر نسل 2 تا دسته پلی استیشن خریدم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر