سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
686
دوستان سلام من امروز یه ایکس باکس سری اس گرفتم روشنش کردم یه بوی کمی سوختگی میاد از کنسول نمیدونم حالاشاید من زیادی حساسم براشمااینجوری نبوده؟شایدم بوی نوییشه نمیدونم.کنسولم آکبند بود هم کنسول هم کنترلرا روشن کردم اپدیت خواستن .ممنون میشم راهنمایی کنید
طبیعیه
منم سری ایکس م اولش همین بو رو میداد

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
سلام، بله 🙂
با اتصال hdd usb 3 به کنسول، hdd رو باید فرمت کنی و بعد بازیهارو میتونی انتقال بدی یا نصب کنی، فقط بازیهایی که پچ x|s دارند حتما باید رو ssd خود کنسول اجرا بشن.
اتفاقا بعضی بازی ها مثل skyrim پچ XوS دارن ولی روی هارد اکسترنال هم اجرا میشن اصولا وقتی میخوای انتقال بدی به هارد اکسترنال خودش میزنه اگر نیاز باشه به هارد سرعتی تر
دوستان سلام من امروز یه ایکس باکس سری اس گرفتم روشنش کردم یه بوی کمی سوختگی میاد از کنسول نمیدونم حالاشاید من زیادی حساسم براشمااینجوری نبوده؟شایدم بوی نوییشه نمیدونم.کنسولم آکبند بود هم کنسول هم کنترلرا روشن کردم اپدیت خواستن .ممنون میشم راهنمایی کنید
اون بو بوی نو بودن کنسوله عادیه نگران نباش

Saeedking369

کاربر سایت
Oct 16, 2018
45
دوستان ممنون از جواباتون فقط یه چیزی من اکانتی که ساختم ریجن و ادرسو ایناشو همرو برا امریکا دادم الان بخوام گیم پس بخرم مشکلی ایجاد نمیکنه که؟منظورم اینه تداخل ریجنی مث پی اس ۴ نداره؟من تاالان پی اس ۴ داشتم اصلا از ایکس باکس سردرنمیارم

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
دوستان ممنون از جواباتون فقط یه چیزی من اکانتی که ساختم ریجن و ادرسو ایناشو همرو برا امریکا دادم الان بخوام گیم پس بخرم مشکلی ایجاد نمیکنه که؟منظورم اینه تداخل ریجنی مث پی اس ۴ نداره؟من تاالان پی اس ۴ داشتم اصلا از ایکس باکس سردرنمیارم
نه کلا تداخل ریجن و اینا وجود نداره تو xbox

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
دوستان تا ۲۷۰۰ چه هدستی واسه کنسول بگیرم؟
کلا شانسم تو هدست خیلی خوب نیست
دوام هدست الویته برام

آخرین ویرایش:

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
اگه بخوای گیم پس بگیری ممکنه برزیل یا اوکراین باشه ، که نباید رو اکانتت ادرس وارد میکردی ، اگرم خودت گیفت کارت میخری که هیچی

Subject 16

Only fools venture where them spirits tread
کاربر سایت
May 21, 2018
434
نام
Fazel
شما هم به سختی این چندروزه با نت همراه اول وصل میشید به لایو؟
کسی دی ان اس درست درمون نداره برا این قضیه؟

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577

اگه اکانت که میخرین ریجن ارژانتین باشه باید ادرس ارژانتین باشه اگه گلوبال باشه نمیخواد
تو گیفت هم که هیچی نمیخواد

• Like
Reactions: Saeedking369

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
دوستان زمانی که کنسولو میخوایم خاموش کنیم بهترین گزینه کدومه؟فول شات داون ،استند بای یا انرژی سیوینگ؟
اگر مدت طولانی میخوای کنسول رو خاموش کنی یعنی مثلا 1 ماه فول شات داون کن
اگر عادی خاموش میکنی مثلا فردا پسفردا دوباره روشن میکنی بازی کنی انرژی سیوینگ بزار
اگر میخوای خاموش کنی ولی کنسول یه بازی رو دانلود کنه رو حالت خاموش یا بازی رو اپدیت کنه باید روی استند بای بزاری

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
دوستان زمانی که کنسولو میخوایم خاموش کنیم بهترین گزینه کدومه؟فول شات داون ،استند بای یا انرژی سیوینگ؟
انرژی سیوینگ ماله زمانی هست که شما وسط بازی یه نیم ساعت میخوای باز بذاری کنسولو
تو حالت اینست ان هم هارد کنسول فقط روشن میمونه به درد دانلود های شبانه میخوره چندین ساعت قرار کنسول باز بمونه
شات داون هم وقتی که کلان نمیخوای بازی کنی و بهترین راه خاموش کردن هست
صرفا جهت خاموش کردن میخواین و شرایط بالا که گفتم ندارین شات داون کنید و از پریز بکشید کنسولو (طبق پیشنهادی که تعمیر کاران کنسول میکنن

Saeedking369

کاربر سایت
Oct 16, 2018
45
تو حالت اینست ان هم هارد کنسول فقط روشن میمونه به درد دانلود های شبانه میخوره چندین ساعت قرار کنسول باز بمونه
صرفا جهت خاموش کردن میخواین و شرایط بالا که گفتم ندارین شات داون کنید و از پریز بکشید کنسولو (طبق پیشنهادی که تعمیر کاران کنسول میکنن
حتما لازمه که بعد فول شات داون از پریز بکشم؟چون دیشب فول شات داون رو زدم ولی بازم دسته داشت شارژ میشد.ینی توحالت فول شات دان هم باز دستگاه برق داره؟

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
میتونید بگید کجا گفته شده که انرژی سیوینگ برای زمانی هست که نیم ساعت کنسول میخواد خاموش باشه ؟
گفته شده انرژی سیوینگ برای زمانی هست که شما بازی نمیکنید میتونه 1 روز هم باشه مشکلی ایجاد نمیکنه دوست من

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
دوستان این هدست Steel series Artics 1 خوبه؟
من امروز میرم برای خرید کنسول و هدست یه هدستی میخوام که با دوام باشه
من اینو دارم خیلی راضیم Kraken Tournament Edition
هم واسه pc استفاده میکنم هم کنسول با دوام هم هست تا الان هم کوچک ترین مشکلی نداشته

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر