سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوستان سلام
این اپ اکس باکس تو گوگل من ننیست
میگه تو کشور شما نیست
از بازار بریزم اوکیه ؟
ممنونم

کش گوگل پلی از ستینگ پاک کن بعد قند شکن فعال کن و پلی استور باز کن نصب میشه

یک بار هم به اکانتت اضافه بشه دیگه مشکلی نخواهی داشت بعدا

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,383
با سلام ببخشید میدونم بخش one نیست اینجا ولی چون سوالام زیاده و تا حدودی سختن ممنون میشم جواب بدید به این بنده حقیر xbox fan بنده یکی از اقوام برام xbox one s خریده از خارج کشور از سایت ebay تو اطلاعات اگهیه خرید زده کنسول new هست با این حال من چند تا سوال دارم ممنون میشم یکی بهم جواب بده
1- ایا راهی هست که از طریق نرم افزاری بشه فهمید این دستگاه واقعا نو هست یا نه منظورم اینه که شنیدم کنسول ps5 موقع بالا اومدن برای اولین بار صفحش چیز به خصوصی نشون میده که فقط همون دفعه اول پخشش میکنه ایا xbox one هم همچین چیزی داره بشه مطمین شد دستگاه نو هست و دست دوم و رفرش نیست و factory reset روش انجام نشده؟
2- من برای اینکه مطمین بشم دستگاه کار میکنه و سالمه میتونم بگم روشنش کنن اونجا و طبق این فیلم اموزشی The Xbox One S Setup Walkthrough دیدئو dideo برن جلو تا ثانیه 37 فیلم و بعدم بگم گزینه turn off رو بزنن تا دستگاه خاموش بشه؟
3-وضعیت دریافت سرعت اتصال وای فای بی سیم xbox one s چجوریه سریع دانلود میکنه یا نه اخه من یه ps3 دارم چند وقت پیش اومدم چند تا اپدیت برای بازی gta v از طریق وای فای بدون سیم براش دانلود کنم اینترنت خونمون سرعتش خوبه و رو pc بالای یک مگ بر ثانیه برای دانلود سرعت میده ولی برای ps3 اپدیتا خیلی کند انجام شدن یک گیگ دانلود اپدیت 3 ساعت طول کشید الان xbox one هم اینجوریه تو حالت بدون سیم کند دانلود میکنه یا نه؟
4-میشه xbox one رو از طریق کابل hdmi به لپتاپ وصل کرد رو مانیتور لپتاپ تصویر بده تا اگر دیدم سرعت وای فای بی سیمش کمه بیام با سیم وصلش کنم به مودم و با مانیتور لپتاپ هم تصویر بگیرم ازش متاسفانه مانیتور کامپیوترم پورت hdmi نداره
5-تو دقیقه 1.10 فیلم اطلاعات مربوط به محل زندگی فرقی میکنه کجا رو بزنم مثلا برای ساخت اکانت و در اینده خرید از استور و قیمت بازیای استور تاثیر میذاره؟ کلا کجا رو بزنم بهتره؟
6-با توجه به این که من خیلی اهل بازی نیستم و نهایت روزی 2 ساعت بازی کنم قسمت مربوط به اپشن خاموشی دستگاه رو ترجیح میدم گزینه energy saving بزنم همونی که دستگاه کاملا خاموش میشه ایرادی نداره؟
7-ثبت نام و ساختن اکانت مایکروسافت رو با اینترنت ایران میشه انجام داد؟تو دقیقه 2.29 کدام گزینه رو از سه تا گزینه انتخاب کنم بهتره؟دقیقه 2.52 گزینه instant sign in رو بزنم یا نه؟ چه کاربردی داره؟
8-کلا برای اپدیتای اولیه دستگاه اینترنت ایران جواب میده یا برای اینا هم نیاز به dns هست؟ اصلا این کارا رو خودم انجام بدم یا نه ببرم دستگاه رو بیرون برام انجام بدن؟
9-سوال اخر این که اگر تو one یه اکانت بسازی و توش بازی بخری و در اینده series خریداری بشه میشه از بازی های داخل اکانت one روی series هم استفاده کرد؟
میدونم سوالات زیادن لازم نیست همه رو جواب بدید هر کی دو تا رو جواب بده کافیه

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
@Aperture

۱.اگه دستگاه نیاز به آپدیت اولیه برای راه اندازی داشت یعنی آکبند هست ولی اگه وقتی روشن کردین منو کنسول کامل اومد و میتونستین حتی بازی کنید یعنی کنسول حداقل آکبند نیست

۲.اگه از خارج از کشور خرید کردین که طبیعتا گارانتی داره و بگین همونجا دوستان که براتون خریدن تست کنن و مطمئن شدن بعد ارسال کنن براتون

۳.بستگی به نت شما داره ولی اگه اینترنت در حد استانداردی باشه معمولا سرعت دانلود خوبی داره و تقریبا نزدیک به pc میشه با xbox دانلود کرد

۴.نه نمیشه چون HDMI لپتاپ خروجی تصویر هست

کلا به هر دستگاهی که ورودی HDMI داشته باشه میتونید وصل کنید

۵.نه فرقی نداره ولی ترجیحا لوکیشن و آدرس آمریکا بزنید چون توی ایران معمولا گیفت کارت های آمریکا فروش میره

۶.نه هیچ اشکالی نداره و بهترین گزینه برای شما همون هست

۷.قدیم میشد اکانت با ip ایران ساخت ولی الان نمیدونم و نهایت با قند شکن بسازید

گزینه instant sign in هم فعال کنید با اون اکانت اتوماتیک وارد میشه و زحمت شما رو کم میکنه

۸.برای من بدون dns آپدیت شد و نیازی هم به بیرون دادن دستگاه نیست فقط اینترنت با کابل وصل کنید یا از گزینه وایرلس نت خودتون انتخاب کنید و اجازه بدین کنسول کار خودش انجام بده

۹.بله میشه

• Like
Reactions: all4u and milad.ps4

Behnams923

کاربر سایت
Jun 4, 2014
410
نام
Behnam
سلام. دوستان با سری s میشه 2k 120 فریم تو بازی های آنلاین بازی کرد؟یا فقط 60 فریم میشه؟
درود
همش بستگی به سازنده داره و و یه گزینه انتخابی نیست.
بعضی بازیا مود 120 روی سری اس و ایکس دارن بعضها هم فقط روی سری اکس دارن.

• Like
Reactions: meysam028

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,185
به نظر من به هیچ عنوان معتبر نیست اون نظرات هم یه سری ادم هستن که از هیچی خبر ندارن
اون گیم پس مثلا باید کد باشه که شما راحت بزنید تو کنسول
اما از اون کد ایراد میگیره و بعدش شما باید با پشتیبانی تماس بگیرید و اونام اطلاعات اکانت شما رو میگیرن براتون فعال میکنن
پس قضیه به نظر من یکم بو داره چون الان یک ساله اکانت هوم این حدوداس 600 تا 700 نه کد
حرفشون تایید میشه
اما بو دار نیست کلا یک کردیت کارت دارن برای کشور ارژانتین یا شبیهش قیمت گیم پس ارزونتره اونجا
از اونجا خرید میکنن و گاهی هم جدا جدا خرید میکنن در کل به نظرم مشکلی نداره
فقط کارشون درست نیست که کد الکی میدن و بعد باید باهاشون هماهنگ کنی برای فعال سازیش

amirhkk

کاربر سایت
Aug 6, 2008
251
من برای فورزا و فلایت سیمیولیشن میخواستم ایکس باکس بخرم به نظر شما ارزش داره سری ایکس بخرم یا همون سری اس جوابگو هست ؟
ممنون

arthur97

کاربر سایت
Oct 21, 2017
300
من برای فورزا و فلایت سیمیولیشن میخواستم ایکس باکس بخرم به نظر شما ارزش داره سری ایکس بخرم یا همون سری اس جوابگو هست ؟
ممنون
ارزش خرید سری ایکس با توجه به درایور دار بودن و سخت افزار بسیار قوی تر خیلی بالاتره.

• Like
Reactions: amirhkk

amirhkk

کاربر سایت
Aug 6, 2008
251
ارزش خرید سری ایکس با توجه به درایور دار بودن و سخت افزار بسیار قوی تر خیلی بالاتره.
درایو برام زیاد مهم نیست چون آنلاین بازی ها رو خریداری میکنم
بیشتر کیفیت بازی برام مهم و البته فاکتور ارزش در برابر قیمت

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,037
نام
مصطفی
بودجتون به سری ایکس میرسه تو خریدش شک نکنید. تفاوت روی نمایشگر ۴k با سری اس قابل توجه

Behnams923

کاربر سایت
Jun 4, 2014
410
نام
Behnam
درود
دوستانی که با میوت کردن tv مشکل داشتن حالا با آپدیت جدید میتونن راحت tv رو میوت کنن.
Settings-General-Volume & audio output-Additional options
زدن تیک Mute speaker audio when headset attached.

• Like
Reactions: all4u

arthur97

کاربر سایت
Oct 21, 2017
300
اگه روی بازی های نسل آینده حساب میکنی و میخواین چند سال نگه دارین ارزش داره. مخصوصا واسه ۴کی بازی کردن.
اگه هدف تون کوتاه مدت ه سری اس هم کافیه. البته واسه کوتاه مدت به نظرم به صرفه ترین آپشن وان اس دست دوم هست با قیمت حدود ۶ میلیون.

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,383
@Aperture

۱.اگه دستگاه نیاز به آپدیت اولیه برای راه اندازی داشت یعنی آکبند هست ولی اگه وقتی روشن کردین منو کنسول کامل اومد و میتونستین حتی بازی کنید یعنی کنسول حداقل آکبند نیست

۲.اگه از خارج از کشور خرید کردین که طبیعتا گارانتی داره و بگین همونجا دوستان که براتون خریدن تست کنن و مطمئن شدن بعد ارسال کنن براتون

۳.بستگی به نت شما داره ولی اگه اینترنت در حد استانداردی باشه معمولا سرعت دانلود خوبی داره و تقریبا نزدیک به pc میشه با xbox دانلود کرد

۴.نه نمیشه چون HDMI لپتاپ خروجی تصویر هست

کلا به هر دستگاهی که ورودی HDMI داشته باشه میتونید وصل کنید

۵.نه فرقی نداره ولی ترجیحا لوکیشن و آدرس آمریکا بزنید چون توی ایران معمولا گیفت کارت های آمریکا فروش میره

۶.نه هیچ اشکالی نداره و بهترین گزینه برای شما همون هست

۷.قدیم میشد اکانت با ip ایران ساخت ولی الان نمیدونم و نهایت با قند شکن بسازید

گزینه instant sign in هم فعال کنید با اون اکانت اتوماتیک وارد میشه و زحمت شما رو کم میکنه

۸.برای من بدون dns آپدیت شد و نیازی هم به بیرون دادن دستگاه نیست فقط اینترنت با کابل وصل کنید یا از گزینه وایرلس نت خودتون انتخاب کنید و اجازه بدین کنسول کار خودش انجام بده

۹.بله میشه
با سلام دوباره قربان خیلی ممنونم از شما که به این سوالات جواب دادید واقعا ممنونم یه چند تا سوال دیگه هم دارم اینا رو هم جواب بدید ممنون میشم
1-قربان از این اپدیت اولیه مساوی با نو بودن دستگاه مطمینید یعنی دستگاه اگر reset factory شده باشه صد در صد اپدیت اولیه رو نمیخواد؟ اگر توسط خوده مایکرو رفرش شده باشه چطور؟بعد منظورتون از اپدیت اولیه کله اون پروسه ای هست که فیلمشو قرار دادم یا نه منظورتون اولین اپدیتیه که دانلود میشه تو زمان ثانیه 36 فیلم؟
2-سوال دوم رو میشه دقیق تر توضیح بدید یعنی من همون موقعی که اولین اپدیتو میخواد دستگاه تو ثانیه 36 گزینه turn off رو بزنم و جلوتر نرم که ایرادی نداره اخه فامیلمون ممکنه بلد نباشه یا حوصله نداشته باشه کله کارای فیلم رو بکنه شاید بهش بگم فقط روشنش کنه و تا ثانیه 37 بره تا مطمین بشم دستگاه سالمه و نو و بعدم بگم خاموشش کنه تا بقیه کارا رو خودم وقتی دستگاه رسید دستم انجام بدم
3-در مورد وصل کردن دستگاه به مانیتور لپتاپ مطمینید چون پشت دستگاه دو تا پورت hdmi هست یکی خروجی تصویر برای تلویزیونه اون یکی برای چیه؟
4- من لوکیشن محل زندگیمو امریکا بزنم و اکانت امریکا بسازم میتونم از استور های دیگه هم خرید کنم یا نه؟ چون فکر کنم کشورای دیگه بازیا رو بشه ارزون تر ازشون خرید
5-تو دقیقه 2.29 کدام گزینه رو از سه تا گزینه انتخاب کنم بهتره گزینه های lock it down و ask for my passkey و no barriers رو میگم اصلا دقیقا برای چین و چه تفاوتی دارن با هم ممنون میشم توضیح بدید در ضمن میشه بعدا تغییرش داد؟ در مورد گزینه instant sign in تو دقیقه 2.52 هم میشه توضیح بدید کارش چیه بزنمش یا نه؟
6-بازیای xbox one اگر به صورت دیسکی بخوای اجراشون کنی حتما اول کار باید اپدیتای بازی رو دانلود کنی یا نه بدون اپدیت هم میشه بازی کرد؟
بازم ببخشید طولانی و زیاد شد ولی دیگه اخرین سوالامن عجله هم ندارم برای جواب تا دو سه روز اینده

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,361
با سلام دوباره قربان خیلی ممنونم از شما که به این سوالات جواب دادید واقعا ممنونم یه چند تا سوال دیگه هم دارم اینا رو هم جواب بدید ممنون میشم
1-قربان از این اپدیت اولیه مساوی با نو بودن دستگاه مطمینید یعنی دستگاه اگر reset factory شده باشه صد در صد اپدیت اولیه رو نمیخواد؟ اگر توسط خوده مایکرو رفرش شده باشه چطور؟بعد منظورتون از اپدیت اولیه کله اون پروسه ای هست که فیلمشو قرار دادم یا نه منظورتون اولین اپدیتیه که دانلود میشه تو زمان ثانیه 36 فیلم؟
2-سوال دوم رو میشه دقیق تر توضیح بدید یعنی من همون موقعی که اولین اپدیتو میخواد دستگاه تو ثانیه 36 گزینه turn off رو بزنم و جلوتر نرم که ایرادی نداره اخه فامیلمون ممکنه بلد نباشه یا حوصله نداشته باشه کله کارای فیلم رو بکنه شاید بهش بگم فقط روشنش کنه و تا ثانیه 37 بره تا مطمین بشم دستگاه سالمه و نو و بعدم بگم خاموشش کنه تا بقیه کارا رو خودم وقتی دستگاه رسید دستم انجام بدم
3-در مورد وصل کردن دستگاه به مانیتور لپتاپ مطمینید چون پشت دستگاه دو تا پورت hdmi هست یکی خروجی تصویر برای تلویزیونه اون یکی برای چیه؟
4- من لوکیشن محل زندگیمو امریکا بزنم و اکانت امریکا بسازم میتونم از استور های دیگه هم خرید کنم یا نه؟ چون فکر کنم کشورای دیگه بازیا رو بشه ارزون تر ازشون خرید
5-تو دقیقه 2.29 کدام گزینه رو از سه تا گزینه انتخاب کنم بهتره گزینه های lock it down و ask for my passkey و no barriers رو میگم اصلا دقیقا برای چین و چه تفاوتی دارن با هم ممنون میشم توضیح بدید در ضمن میشه بعدا تغییرش داد؟ در مورد گزینه instant sign in تو دقیقه 2.52 هم میشه توضیح بدید کارش چیه بزنمش یا نه؟
6-بازیای xbox one اگر به صورت دیسکی بخوای اجراشون کنی حتما اول کار باید اپدیتای بازی رو دانلود کنی یا نه بدون اپدیت هم میشه بازی کرد؟
بازم ببخشید طولانی و زیاد شد ولی دیگه اخرین سوالامن عجله هم ندارم برای جواب تا دو سه روز اینده
1-نه
2-موقع اپدیت دستگاه خاموش نکنید اصلا
3-نه نمیشه من تست کردم
4-نه نمیشه ولی میتونی cd key کشور های دیگه با vpn اون کشور وارد کنی
5-داداش این دقیقه ها چیه :)) instant sign یعنی هر بار که کنسول روشن میکنی خودش مستقیم وارد اکانتت میشه نمیخواد هررور رمزتو وارد کنی
6- کنسول کلا باید اینترنت داشته باشه واسه بازی هم شما کنسولت افلاین باشه میتونی بازی کنی ولیی تا انلاین بشی اپدیت اجباری میشه واس بازی های 360 حتما باید اپدیت بشن ( اپدیت نیست خود بازی دانلود میکنه با دیسک اجرا میشن)
حساسیت زیادی داری به خرج میدی

• Like
Reactions: Aperture

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر