سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

arthur97

کاربر سایت
Oct 21, 2017
302
سلام دوستان.
یه سوال در خصوص گیم پس داشتم.
خب همونجوری که میدونیم بازی های گیم پس ممکن ه در آینده حذف/اضافه بشن.
حالا فرض کنید ما بازی X رو دانلود کردیم و مقداری رفتیم جلو و هنوز مونده تا تموم بشه.
این وسط اگه بازی از گیم پس حذف بشه دیگه نمیتونیم ادامه بدیم و باید بازی رو جداگونه بخریم؟ یا همچنان میشه ادامه داد به بازی؟

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,091
نام
شایان
تا اونجاییکه یادمه داخل جعبه کنسول کدی نیست. شما چطور کد داخل جعبه دارید؟
چی بگم والا یه کارته که کد روش داره پلمپ کنسول رو هم خودم باز کردم
حالا ممنون میشم بگید به درد میخوره ؟ گیم پس خالیه یا گیم پس آلتیمیت هست چون تو کنسول وارد میکنم زده Game pass For Console
اینم عکس کارت

photo_2021-11-08_12-10-47.jpg

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,091
نام
شایان
سلام دوستان.
حالا فرض کنید ما بازی X رو دانلود کردیم و مقداری رفتیم جلو و هنوز مونده تا تموم بشه.
این وسط اگه بازی از گیم پس حذف بشه دیگه نمیتونیم ادامه بدیم و باید بازی رو جداگونه بخریم؟ یا همچنان میشه ادامه داد به بازی؟
بعید میدونم تا جایی که من میدونم نمیشه ادامه داد ولی خوب قبلش چندین جا خبر میزنن و اگر دنبالش باشی میفهمی چه تایمی خارج میشه از سرویس گیم پس
ولی من خودم یادمه داشتم فکر کنم بازی کنترل رو روی ps now بازی میکردم که از سرویس خارج شد و دیگه نشد ادامه بدم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: arthur97

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
داستان این 1 دلار برای 1 ماه گیم پس چیه ؟
یه کد هم داخل جعبه کنسول بود روش زده xbox game pass پشتش هم زده xbox live gold اومدم استفاده کنم اینو زد
الان این کد درسته ؟ میخوام بدونم در واقع این کد گیم پس خالیه یا شامل گلد هم میشه ؟
ولی اگر گیم پس خالی باشه فکر نکنم به درد بخوره

View attachment 231090

این کد گیم پس هست و شامل لایو و ea play نمیشه

البته کد ۱۴ روزه آلتیمیت هم داریم ولی واسه شما نسخه پایه گیم پس هست

معمولا این کد وارد کنید دیگه کد ۱۴ روزه لایو روی همون اکانت نمیشه فعال کرد

بدرد که میخوره میتونید همه بازی های گیم پس دانلود کنید و بازی کنید فقط نمیتونید مولتی پلیر بازی کنید

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سلام دوستان.

اگه حذف بشه دیگه نمیتونید بازی کنید مگه اینکه بازی رو خریداری کنید

وقتی هم خریدین میتونید از ادامه بازی برین و مشکلی نداره

ولی نکته اینجاست که همیشه قبل از حذف بازی ها اطلاع رسانی میشه که اگه قصد تجربه دارید از دست ندین اون بازی رو

داخل لیست گیم پس برید یه قسمت داره leaving soon و اونجا بازی هایی که حذف میشه هستن البته از روش های دیگه هم مایکروسافت اطلاع رسانی میکنه

• Like
Reactions: aha2012

Moh rahimi

کاربر سایت
Jun 12, 2017
260
سلام دوستان وقت بخیر از دیروز یه مشکلی برام پیش اومده من گیم پس ۱ ساله دارم و همه بازی هایی که دانلود کردم بدون مشکل اجرا میشه ولی بازیه gears 5 رو دیسکش رو دارم و با دیسک رو کنسول نصبه و تمام آپدیت هاشم کامله منتهی از دیروز هر چی میرم داخلش تو صفحه لود بازی میمونه و داخل نمیشه چندین بار این کارو کردم و حتی دیسکهای دیگرم امتحان کردم مشکلی نبود فقط این بازی اینجوریه انقد رفت رو مخم که حذفش کردم الان دارم از گیم پس دانلود میکنم😁
حالا به نظرتون مشکل از دیسکش هست؟

omiid72

کاربر سایت
Oct 1, 2017
795
من ماه‌ها پیش می‌خواستم XSX بخرم، ولی بعدش متوجه این قضایای وی پــــی ان و DNS و اینا شدم و بی‌خیالش شدم. :D بعد دوباره تصمیم گرفتم برم سراغش که خورد به ماجراهای بن یه سری از اکانت‌ها و باز ول کردم! :| ولی الآن دیگه تصمیمم قطعیه و نهایتش تا یکی دو ماه دیگه که گرفتاری‌هام برطرف بشه و وقت آزاد پیدا کنم، می‌رم سراغ کنسول. فقط چند تا سوال داشتم:
۱. این ماجرای DNS چقدر پیچیده هست؟ من کلاً اهل بازی آنلاین نیستم و اصل کاری که با کنسول دارم اینه که بازی‌ها رو دانلود کنم و تک‌نفره برم سراغشون. برای دانلود خالی هم مصیبت زیاد داریم یا مشکلات کمتره؟ کلاً اولین بار که کنسول رو روشن می‌کنم و می‌خوام وصل بشم و یه چیزی دانلود کنم که ببینم درسته یا نه، باید DNS وارد کنم؟ بعد دقیقاً از کجا باید DNS گیر آورد؟ :D
۲. کسی که نخواد آنلاین بازی کنه و اشتراک گیم پس کامل و استاندارد داشته باشه (نه اشتراکی و فلان و چنان)، باید برای بازی‌های تک‌نفره همیشه آنلاین باشه؟ یا میشه آفلاین بازی کرد و فقط هر چند وقت یه بار برای چک کردن اعتبار گیم پس وصل شد؟ مثلاً PS Now این مدلیه که شما بازی رو دانلود می‌کنی و بعدش نیاز نیست آنلاین باشی، به جز اینکه هر ۱۲،۱۳ روز یه بار باید آنلاین بشی که سونی چک کنه ببینه چه غلطی می‌کنی! :D گیم پس هم این مدلیه یا باید همیشه آنلاین بود؟
۳. بزرگترین نگرانی‌م برای بن شدن هست و واقعاً حرص داره که آدم ۲۰ میلیون بده و کنسول تبدیل به آجر بشه. این قضیه بن شدن بیشتر برای اکانت‌های یک ماهه از دو تا فروشگاه خاص بوده دیگه؟
کاش می‌شد اینجا اسم جاهای مختلف رو آورد و به جرم تبلیغ شهید نشیم! :D ولی بخوام به طور رمزی(!) بگم، من قبلاً از دو تا فروشگاه «مات...گیم» (همون که لوگوش سوپر ماریو هست) و «گیفت‌کارت نَوَد و فلان» زیاد خرید کردم و برای گیم پس هم احتمالاً سراغ یکی از اینا برم. اینا در زمینه بن مشکلی نداشتن تا حالا؟
می‌دونم که بعضی جاها با قیمت‌های خیلی بهتری می‌فروشن و پولی که می‌خوام برای اکانت سه ماهه توی این فروشگاه‌ها بدم، بعضی جاها در حد یه سال اکانت به آدم میدن! ولی چیکار کنم که از قدیم یه مرضی دارم که دوست دارم سراغ چیزهایی برم که خیالم نسبت بهشون راحت‌تره. یعنی مثلاً PS Plus هم با قیمت‌های کمتر و اشتراکی و اینا وجود داره، ولی همیشه یه کد از این سایت‌ها می‌گرفتم که گرون‌تر درمی‌اومد. الآن هم نمی‌خوام اکانت اشتراکی و غیر هوم و چمیدونم این جور چیزها باشه و دیگه می‌خوام خیالم کامل راحت باشه. ولی باز این قضیه بن آدم رو نگران می‌کنه.
۴. در مورد باتری هم می‌خوام ببینم دوستان چیکار می‌کنن. زمان X360 دو تا روش داشتم. یکی باتری قابل شارژ خود مایکروسافت بود که روی کنترلر سوار می‌شد و یه سیم هم داشت برای مواقع شارژ. از طرف دیگه چهار تا باتری شارژی هم گرفته بودم که خیلی هم خوب عمر کردن، ولی گم و گور شدن (اگه بودن هم احتمالاً مُرده بودن تا الآن). توی این دوره زمونه، از این باتری‌هایی که برای خود کنترلر طراحی شده و یه سیم بهش وصله برای زمان‌های شارژ، با قیمت مناسب گیر میاد؟ یا بهتره بریم سراغ همون باتری‌های شارژی کلاسیک؟
به عنوان کسی که 15 ساله پلی استیشن داشتم و تازه اومدم رو سری اس میگم تو این سالها خیلی در حق ایکس باکس بی انصافی شده
مثلا همین مورد اول dns همیشه جوری ازش تعریف شنیدم که فک میکردم الان قراره اتم بشکافم! :D
والا همون روز اول از سایت همسایه تو کامنتاش این Dns زیر و زدم و خیلی راحت یه ماهه دارم استفاده میکنم:
178.22.122.100
175.51.200.2
هم دانلود راحت باهاش انجام میدم هم بازی انلاین مثلا همین فورزا 5 رو صدو خورده ای گیگ تو حدود 20 ساعت با نت زغالی خودم تونست دانلود کنه
در مورد باتری هم یه کملیون 2100 آمپر خریدم 145 تومن راحت ده الی دوازده روزی شارژ نگه میداره به مدت 20 ساعتی میشه بازی کرد باهاش

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سلام دوستان وقت بخیر از دیروز یه مشکلی برام پیش اومده من گیم پس ۱ ساله دارم و همه بازی هایی که دانلود کردم بدون مشکل اجرا میشه ولی بازیه gears 5 رو دیسکش رو دارم و با دیسک رو کنسول نصبه و تمام آپدیت هاشم کامله منتهی از دیروز هر چی میرم داخلش تو صفحه لود بازی میمونه و داخل نمیشه چندین بار این کارو کردم و حتی دیسکهای دیگرم امتحان کردم مشکلی نبود فقط این بازی اینجوریه انقد رفت رو مخم که حذفش کردم الان دارم از گیم پس دانلود میکنم😁
حالا به نظرتون مشکل از دیسکش هست؟

من حدس میزنم دیتا بازی خراب شده چون دیسک فقط چک میشه و چیزی از روی دیسک لود نمیشه

برای تست این موضوع هم وقتی دیتا دانلود شد یه بار اینترنت قطع کنید و وقتی مطمئن شدین بازی اجرا نمیشه دیسک قرار بدین و اگه اجرا شد یعنی مشکل از دیتا بوده :bash:

• Like
Reactions: aha2012

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
624
من یه اکانت غیر هوم بازی تکی خریداری کردم حالا برای فروش حتما باید به فروشنده بگم؟ یا میتونم خودم بفروشم به یکی دیگه؟

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
من یه اکانت غیر هوم بازی تکی خریداری کردم حالا برای فروش حتما باید به فروشنده بگم؟ یا میتونم خودم بفروشم به یکی دیگه؟

نیاز به هماهنگی واسه فروش هست چون پشتیبانی اکانت باید بدونه صاحب جدید اکانت چه شخصی هست

معمولا مشکلی ندارن کانال ها برای فروش اکانت خریداری شده به شخص دیگه

• Like
Reactions: emaad.mir

Moh rahimi

کاربر سایت
Jun 12, 2017
260
من حدس میزنم دیتا بازی خراب شده چون دیسک فقط چک میشه و چیزی از روی دیسک لود نمیشه

برای تست این موضوع هم وقتی دیتا دانلود شد یه بار اینترنت قطع کنید و وقتی مطمئن شدین بازی اجرا نمیشه دیسک قرار بدین و اگه اجرا شد یعنی مشکل از دیتا بوده :bash:
ممنون از پاسخ خوب من بازیو کامل پاک کردم دوباره با گیم پس دانلود کردم اوکی شد خدارو شکر حالا نمیدونم مشکل از چی بود فقط میخواست دوباره ما کلی دانلود کنیم

• Like
Reactions: ravi

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,091
نام
شایان
مرسی برای راهنمایی، همه اینایی که گفتید رو امتحان میکنم بعدا. ولی واقعا پدیده عجیب و غریبی هست تاحالا رو هیچ کنسولی برام پیش نیومده بود چنین چیزی. :| :D
برای منم همین بود دیروز حتی توی گیم پس هورایزن 5 هم نشون نمیداد چه برسه به gta که باید میزد به زودی
اما دیشب یهو استور اپدیت داد و درست شد همه چی

• Like
Reactions: Ludens

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
برای منم همین بود دیروز حتی توی گیم پس هورایزن 5 هم نشون نمیداد چه برسه به gta که باید میزد به زودی
اما دیشب یهو استور اپدیت داد و درست شد همه چی
عجب، فکر نمیکردم این مشکل برای یکی دیگه هم پیش بیاد. :D منم یه دور نت رو کامل قطع و وصل کردم همه چی اوکی شد. :D

special_one

کاربر سایت
Aug 12, 2011
558
نام
navid
دوستان یکی بیاد یه راهنمایی کنه چجوری صدا فقط از هدست بیاد و از تلویزیون صدایی نیاد
هیچ ویدیوی به درد بخوری هم راجع ب این مشکل پیدا نکردم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر