سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

nimazf

کاربر سایت
Oct 12, 2021
12
اگه بازی دارید که آفلاین کار کنه و روی اکانت خودتون هم هست ولی بازی اجرا نمیشه احتمالا اکانت شما روی کنسول هوم نشده

احتمالا اکانت خودتون هوم کنید مشکل حل بشه و بازی های غیر گیم پس اجرا میشن حتما
سپاس دوست گرامی
تفات اکانت سوییچ و هوم رو مطالعه کردم و اکانت رو هوم کردم مشکلم حل شد :-h

• Like
Reactions: ravi

nimazf

کاربر سایت
Oct 12, 2021
12
چه مدل فلش مموری برای ذخیره ویدیو کپچر بخرم که رو ایکس باکس جواب بده؟
بغیر از اپلود کردن ویدیوهای ضبط شده راه دیگه ای واسه کپی اونها نیست؟
درود دوست گرامی
اتفاقا منم توفکر کپچر کارت بودم حالا یکم کاربرد و نحوه استفادش برای من تا شما متفاوته !
مثلا من سیستمم و کنسول با یک سوییچ به مانیتورم وصله و هی باید با ریموتش بین اینا سوییچ کنم
تو این فکرم که یه کپچر کارت HDMI برای کامپیوتر بگیرم اینجوری هم میتونم تصویر رو توی ویندوز داشته باشم هم میتونم مثلا همزمان دیکسورد رو اجرا کنم با دوستان در ارتباط باشم و هم با نرم افزار OBS هر جور خواستیم تصاویر رو استریم و ضبط کنیم!
البته میدونم با نرم افزار ریموت خود xbox هم میشه این کار کرد ولی خب اونجوری لیتنسی تصویر بالا میره اما کپچر کارت hdmi یجورایی تصویر native حساب میشه !
دوستان نظری در این زمینه دارند راهنمایی بفرمایید

• Like
Reactions: Saeedrz70

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
282
درود دوست گرامی
اتفاقا منم توفکر کپچر کارت بودم حالا یکم کاربرد و نحوه استفادش برای من تا شما متفاوته !
مثلا من سیستمم و کنسول با یک سوییچ به مانیتورم وصله و هی باید با ریموتش بین اینا سوییچ کنم
تو این فکرم که یه کپچر کارت HDMI برای کامپیوتر بگیرم اینجوری هم میتونم تصویر رو توی ویندوز دته باشم هم میتونم مثلا همزمان دیکسورد رو اجرا کنم با دوستان در ارتباط باشم و هم با نرم افزار OBS هر جور خواستیم تصاویر رو استریم و ضبط کنیم!
البته میدونم با نرم افزار ریموت خود xbox هم میشه این کار کرد ولی خب اونجوری لیتنسی تصویر بالا میره اما کپچر کارت hdmi یجورایی تصویر native حساب میشه !
دوستان نظری در این زمینه دارند راهنمایی بفرمایید
منظور من رکورد معمولی ای هست که خود کنسول انجام میده، روی ps4 کلیپها که از گیم پلی رکورد میشه راحت از طریق هر فلش مموری کپی میشه ولی انگار ایکس باکس این قابلیت رو نداره:(
تنها چیزی که تو منوی کنسول میزنه اینکه فلش مموری سریع وصل کن

nimazf

کاربر سایت
Oct 12, 2021
12
دوستان باتری چی بگیرم برای دسته درست و حسابی ؟
درود من از اون فروشگاهی که کنسول خریدم و قیمتاش مناسب بود
خواستم همزمان با تهیه کنسول باتری شارژی مخصوص براش بگیرم
یه نمونه داشت با استند شارژرش 650 تومان
یه نمونه هم داشت با اتصال کابل به usb c دسته شارژ می شد
مزیتشون شارژ سریع بود و عیبشون میشه گفت قیمتشون شاید هم برا خیلی ها قیمت مهم نباشه بلاخره 9 تومن کنسوله این 500 تومن هم روش!!! ولی خب نگرفتم
خودم خیلی وقته از کملیون استفاده میکنم این نمونه رو الان 4 روزه یکبار شارژ کردم شاید روزی 2 ساعت نهایت فعلا وقت کردم بازی کنم و فعلا که خوبه هدست هم که متصل هست به خود دسته و از باتری ها تغذیه میشه
اینارو با شارژر شاید بتونی 200 هزار تومان تهیه کنی !
111809183.jpg
مزیتش رو میشه قیمت خوب عنوان کرد عیبش رو هم اینکه بسته به نوع شارژر شاید دیر شارژ بشه یکم !

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
درود من از اون فروشگاهی که کنسول خریدم و قیمتاش مناسب بود
خواستم همزمان با تهیه کنسول باتری شارژی مخصوص براش بگیرم
یه نمونه داشت با استند شارژرش 650 تومان
یه نمونه هم داشت با اتصال کابل به usb c دسته شارژ می شد
مزیتشون شارژ سریع بود و عیبشون میشه گفت قیمتشون شاید هم برا خیلی ها قیمت مهم نباشه بلاخره 9 تومن کنسوله این 500 تومن هم روش!!! ولی خب نگرفتم
خودم خیلی وقته از کملیون استفاده میکنم این نمونه رو الان 4 روزه یکبار شارژ کردم شاید روزی 2 ساعت نهایت فعلا وقت کردم بازی کنم و فعلا که خوبه هدست هم که متصل هست به خود دسته و از باتری ها تغذیه میشه
اینارو با شارژر شاید بتونی 200 هزار تومان تهیه کنی !
View attachment 228057
مزیتش رو میشه قیمت خوب عنوان کرد عیبش رو هم اینکه بسته به نوع شارژر شاید دیر شارژ بشه یکم !

این باتری ها ظرفیت خیلی بیشتری از اون کیت های آماده دارن و طبیعتا زمان بیشتری میتونید با هر بار شارژ استفاده کنید

در مورد زمان شارژ هم بستگی به ولتاژ و آمپر شارژر و البته ظرفیت باتری داره
در نتیجه شارژر قوی داشته باشید در زمان کمتری میتونید باتری شارژ کنید

به نظر منم این مدل باتری ها در کنار شارژر خوب گزینه خیلی بهتری هستن به نسبت کیت های شارژ آماده :bash:

nimazf

کاربر سایت
Oct 12, 2021
12
دوستان درود
یه مشکلی پیش اومد که گفتم شاید برای شما هم اتفاق بیوفتد! :p
با توجه به حافظه کم سری اس و حجم بالای بازی ها !بنده یکعدد هارد 4 ترا تهیه کردم امروز ،اما متاسفانه هرکاری کردم کنسول اون رو شناسایی نمیکرد اما سایر هارد های اکسترنال من توسط کنسول شناسایی میشدن !
کمی توی یوتیوب گشتم چیز خاصی پیدا نکردم !
اما با کمک نرم افزار mini tool تونستم بفهمم مشکل کجاست !
از اونجایی که هارد ظرفیتش 4 ترا بود در حالت قالب بندی GPT بود !
ولی برای کنسول باید MBR باشه تا شناسایی کنه با کمک نرم افزار Mini tool اون رو تبدیل به MBR کردم و به کنسول زدم و به راحتی شناسایی و ظرفیتش کاملا در اختیار کنسول قرار گرفت
امیدوارم این پست به درد سایر دوستان بخوره و در رابطه با مشکلشون سردر گم نباشن!

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,494
نام
مهدی
دوستان این کنسول سری ایکس تک دسته هست با این بازی ها به همراه گیم پس یکساله ارزش داره ۱۶ میلیون بخرم به عنوان کارکرده؟. بعد اینکه میگن بن میشه از کجا بفهمم این موضوع رو کنسول پیش نمیاد؟

Attachments

• SAVE_20211017_014751.jpg
    SAVE_20211017_014751.jpg
    238.3 KB · مشاهده: 33

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوستان این کنسول سری ایکس تک دسته هست با این بازی ها به همراه گیم پس یکساله ارزش داره ۱۶ میلیون بخرم به عنوان کارکرده؟. بعد اینکه میگن بن میشه از کجا بفهمم این موضوع رو کنسول پیش نمیاد؟

این بازی هایی که روی کنسول هست مثل فیفا ۲۲ اجرا هم میشه یا فقط نصب شده؟

در مورد بن راهکار مطمئنی وجود نداره ولی بهتره چون مشخص نیست اکانت ها از کجا خریداری شدن ریست هوم کنید و اکانت هارو پاک کنید در نهایت اکانت گیم پس دوباره وارد میکنید

در مورد قیمت هم اگه یکسال از اکانت گیم پس مونده باشه به نظرم مناسبه چون فقط حدود ۸۰۰ تومن قیمت گیم پس هوم هستش

• Like
Reactions: yar_66

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
شما که داری ۱۶ خرج میکنی یک نوشو بگیر با خیال راحت دنبال دردسر نباش
بن شدن مشخص نیست میبینی طرف یک اکانت هک شده نصب و پاک کرده بعد ۴ روز مال شما بن شد
پول کمی خرج نمیکنی پس نوشو بگیر

• Like
Reactions: richard92 and 3DO

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,494
نام
مهدی
این بازی هایی که روی کنسول هست مثل فیفا ۲۲ اجرا هم میشه یا فقط نصب شده؟

در مورد بن راهکار مطمئنی وجود نداره ولی بهتره چون مشخص نیست اکانت ها از کجا خریداری شدن ریست هوم کنید و اکانت هارو پاک کنید در نهایت اکانت گیم پس دوباره وارد میکنید

در مورد قیمت هم اگه یکسال از اکانت گیم پس مونده باشه به نظرم مناسبه چون فقط حدود ۸۰۰ تومن قیمت گیم پس هوم هستش
اجرا میشه
طرف پول لازم هست به ۱۵ هم راضی هست ولی خودم دودل هستم کلا

• Like
Reactions: ravi

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
دوستان میگم xss
چون درایو نداره پس از بکوارد دیسکی که داریم خبری نیست ( دیسک اورجینال وان و ۳۶۰ داریم )
یا راهی داره بشه دور زد این قضیه و بکوارد رایگان بازی کرد ؟
چون دیسک ها اصلی دارم

من محدودیت دسترسی به اینترنت دارم
کنسول با نت خط مچ میشه؟

برای اجرا شبیه ساز راهی هست اون ۲۰ دلار ندیم؟ غیر از دانشجو بودن ( سنمون از دانشجویی گذشته 😁 )

بازیا خوب تو سبک platformer 3d روی xss هست؟ میتونید اسم ببرید

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,359
دوستان میگم xss
چون درایو نداره پس از بکوارد دیسکی که داریم خبری نیست ( دیسک اورجینال وان و ۳۶۰ داریم )
یا راهی داره بشه دور زد این قضیه و بکوارد رایگان بازی کرد ؟
چون دیسک ها اصلی دارم

من محدودیت دسترسی به اینترنت دارم
کنسول با نت خط مچ میشه؟

برای اجرا شبیه ساز راهی هست اون ۲۰ دلار ندیم؟ غیر از دانشجو بودن ( سنمون از دانشجویی گذشته 😁 )

بازیا خوب تو سبک platformer 3d روی xss هست؟ میتونید اسم ببرید
نه نمیشه دور زد
میشه
نه باید بدی
نمیدونم

• Like
Reactions: Sega_genesis

hamed87

کاربر سایت
May 5, 2008
100
درود دوستان یه سوال داشتم
روی xbox one حداکثر میشه 32 عدد پروفایل ساخت و نگهداشت ، حالا می خواستم بدونم کسی اطلاع داره روی xbox series x / s حداکثر چند پروفایل میشه ساخت و نگهداشت ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر